Работа, колеги, общество

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Работа, колеги, общество

Това ще е третата тема за Таро и работа, сега обаче мястото е ново и няма нужда да се копират стари мнения.

Вие сте с вашите въпроси, комбинации анализи относно проблема :thumbup:
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Didi написа:

Пускам карти за въпрос, касаещ група хора. Какви са мотивите зад нечие решение - Рицар жезли, 5 чаши, 3 жезли.

Аз бих казала налагане на егото, желание за утвърждаване, силовост, импулсивност. Вие как виждате нещата?
      Струва ми се, че е имало импулсивни, недобре обмислени действия, които са довели до негативен резултат. Сега се обмислят нови варианти, търси се изход от ситуацията.
    • Didi написа:

Пускам карти за въпрос, касаещ група хора. Какви са мотивите зад нечие решение - Рицар жезли, 5 чаши, 3 жезли.

Аз бих казала налагане на егото, желание за утвърждаване, силовост, импулсивност. Вие как виждате нещата?
      Набързо взето решение, недомислено или по скоро компромисен вариант. Който и да го е взел му е било все тая /5 чаши/ просто е трябвало да се вземе някакво решение /3 жезли/.
    • Сякаш някой е очаквал другите да се провалят и сега доволно потрива ръце: "казах ли ви аз". И сега този някой се чувства в свои води, очаква той да поеме контрол над задачата/проблема.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Здравейте. Това са карти за въпрос за намиране на работа: Кралица Жезли, Крал Меча, Ас Пентакли.

За мен личността е силно мотивирана, чак до степен на разпиляване по Кралицата - устремена е. Заради Асото се чудя дали ще има канализиране и претворяване на енергиите в нещо градивно по преминаването към Крал Меча на втора позиция или точно обратното - спиране и вътрешни рестрикции, които не позволяват разгръщането на външните обективни процеси. И изобщо дали Крал Меча с Ас Пентакли дават индикация изцяло за състоянието и поведението на питащия или са знак за намеса на външни обсотятелства или хора. Въпреки, че не са ми напълно ясни, картите ми се струват доста буквални. Ако някой иска да сподели мнението си, ще се радвам : )
    • На мен Крал меча ми изглежда като самата работа, за която се кандидатства/ търси. Нужно е красноречие и способност да разбереш намеците. Меча е, предполагам, високоинтелигентна позиция, за която се кандидатства и затова изисква гъвкавост. Дали се постига в лицето на Ас пентакли, не мога да кажа.
    • Диди, и аз това си помислих в началото, но някак точно тук Ас пентакли не ми се стурва толкова блокиращ, въпреки че не дава индикации за нещо конкретно като развитие. Може би си права с това, което казваш в последите две изречения. Като цяло продължава да ми е доста трудно с дворцовите карти - кога отразяват конкретни личности и кога състояния... още практика се иска.... Мерси и на теб за включването :)
    • Ще продължим ли да работим с М. (ние сме техни консултанти, но в техния екип се появи личност, която се изживява като генерален директор и предявява претенции, за които нямаме уговорка. все пак тази личност не е тази, която взима решенията. а и на мен малко ми трябва да им кажа "чао")
      Паж меча - 2 чаши - 4 пентакли
      Раздвоена съм при тълкуването - от това, че устояваме на интригите и постигаме стабилност в отношенията с М. до това, че не устояваме на интригите и поемаме по нов път.
      Моля за мнения.
    • Armid написа:

Паж меча - 2 чаши - 4 пентакли

Привет, Armid, ето моето мнение - до прекъсване на работните отношения на този етап няма да се стигне. Въпреки осъзнатите противоречия и сблъсък на интереси (Пажът е на първа позиция). Причината за това най-вероятно ще са интересите, най-вече материални или липсата на по-добри алтернативи (4 пентакли), които ще наложат компромисни отношения между бизнес партньорите (2-те чаши), поне на този етап. Картите ми се струват изключително ситуационни и затова не мисля, че се отнасят до голям период от време, но едва ли и преклаено малък заради 4 пентакли.
    • Да кажа, че и двете сте прави :) Нещата така се размиха, все едно проблем не е имало. Но ми се струва, че в скоро време пак ще назрее нещо подобно.
    • Ще заеме ли един човек определено работно място?
      Рицар пентакли, Колелото на съдбата, Справедливост

Дано не греша, но според мен е сигурно, че развитието ще е положително за него. Рицарят пентакли вероятно е самият човек - продължително е полагал усилия в дадена насока, без припряност. Колелото на съдбата казва "сега е момента". Справедливостта показва, че ще стане това, което трябва да стане - предопределеност има някаква, извън категориите "добро" и "лошо". Ако трябва да преведа комбинацията с едно изречение бих казала: Човекът - млад, надежден, на когото може да се разчита точно сега ще получи това, което заслужава и ситуацията ще се разреши един път завинаги. Друг е въпросът дали всъщност ще получи работата.

Вие как мислите?
    • Kalistro написа:

Ще заеме ли един човек определено работно място?

Дано не греша, но според мен е сигурно, че развитието ще е положително за него. Рицарят пентакли вероятно е самият човек - продължително е полагал усилия в дадена насока, без припряност. Колелото на съдбата казва "сега е момента". Справедливостта показва, че ще стане това, което трябва да стане - предопределеност има някаква, извън категориите "добро" и "лошо". Ако трябва да преведа комбинацията с едно изречение бих казала: Човекът - млад, надежден, на когото може да се разчита точно сега ще получи това, което заслужава и ситуацията ще се разреши един път завинаги. Друг е въпросът дали всъщност ще получи работата.

Вие как мислите?
      Според мен човекът ще получи работа и ще получи каквото заслужава, но не точно това, за което кандидатства. Може да е друга длъжност във същата фирма или на следващия конкурс ще успее, или на съвсем ново място ще кандидатства. Колелото на съдбата поставя бариера за момента, по независещи от него причини няма да е точно сега.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Kalistro написа:

Вие как мислите?
      Интересни карти :)

Човекът ще има избор.Да предпочете позицията за която питаш ,или да приеме друго предложение. В единият случай работата,ще бъде интересна и удовлетворяваща , в другия случай - обратното. Справедливостта тук е по-скоро съвет - много добре да се замисли и да притегли всички " за" и " против" ,преди да вземе решение . Може да зададеш допълнителен въпрос : " Ще направи ли правилният избор " :)
    • Lilith написа:

Kalistro написа:

Вие как мислите?
      Интересни карти :)
      Човекът ще има избор.Да предпочете позицията за която питаш ,или да приеме друго предложение. В единият случай работата,ще бъде интересна и удовлетворяваща , в другия случай - обратното. Справедливостта тук е по-скоро съвет - много добре да се замисли и да притегли всички " за" и " против" ,преди да вземе решение . Може да зададеш допълнителен въпрос : " Ще направи ли правилният избор " :)
      Лилит, оказа се права в тълкуването. Човекът е получил и друго предложение. Двете позиции могат да се съвместят. За първата има и други кандидати, докато второто предложение е персонално за него.
    • Ще успеем ли да осъществим проект? Кралица пентакли - Папата - Магът

Нямам идея защо излизат тези карти 8o
      Ако не познавах ситуацията бих казала, че за да се осъществи проекта е необходим благодетел с пари + наставник, ментор, от които питащият ще извлече оптималното, за да тръгне работата.
      Обаче истината е малко по-различна. И като разсъждавам Кралица пентакли съм аз и сие, опитващи се да подкарат това "нещо" уж в свободното си време, движим го от дома и все не намираме време за него. Папата - четох сега поста на Мона, за 5-годишния цикъл и не знам дали има нещо общо, но това "нещо" наистина го влачим вече 5 години. Дали Магът ще ни даде сили и ентусиазъм да гозавършим, да го подкараме да заработи?
    • Според мен всичко зависи от питащия - това по Магьосникът - а не от външни хора или намеса.
      Може би трябва да обмислиш друга тактика, различна от досегашната, за да има успех или да постигнеш това, което целиш - Жрецът +Магьосникът.
      Кралица Пентакли +Магьосникът - говори ми за това, че имаш пълния потенциал да реализираш намеренията си, целта си.
      Кралица Пентакли + Жрецът - незнам, може и да греша, но сякаш се съобразяваш с неща, норми, условия, които по някакъв начин те спират да разгърнеш потенциала си.
      Ако премахнеш тези "прегради" ще потръгнат нещата, а няма да го" влачиш ". Всичко е в твои ръце, успехът зависи от теб, обстоятелствата ще са благоприятни, но дали ти ще успееш да се възползваш правилно, просто се" самоактуализирай", за да бъде положителна промяната, която предстои, да се осъществи проекта.
      Успех от мен :thumbsup: ^^
    • 9 пентакли, 9 жезли, Колелото на съдбата
      Какво го притеснява в моята кандидатура? (Човек, от когото зависи избор)
      Струва му се твърде хубаво, за да е истина. Смята, че има уловка, че се преструвам на нещо, което не съм - това по двете девятки. Обаче с Колелото на последна мисля, че каквото и да си мисли, няма да има избор. Освен, ако Колелото не стопира моите желания...
    • Kalistro написа:

9 пентакли, 9 жезли, Колелото на съдбата
      Какво го притеснява в моята кандидатура? (Човек, от когото зависи избор)
      Струва му се твърде хубаво, за да е истина. Смята, че има уловка, че се преструвам на нещо, което не съм - това по двете девятки. Обаче с Колелото на последна мисля, че каквото и да си мисли, няма да има избор. Освен, ако Колелото не стопира моите желания...
      Мисля, че този човек не обича промяната и новото, свикнал е на един начин на работа, на едни хора и ново попълнение го притеснява. Очаква, че нещата няма да са както до сега, както е свикнал и както на него му харесва. Притеснява се от това, че може да настъпи промяна- в начина на работа и въобще рутината, атмосферата, на която той е свикнал ще се промени.