Работа, колеги, общество

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalistro написа:

9 пентакли, 9 жезли, Колелото на съдбата
      Какво го притеснява в моята кандидатура? (Човек, от когото зависи избор)
      Струва му се твърде хубаво, за да е истина. Смята, че има уловка, че се преструвам на нещо, което не съм - това по двете девятки. Обаче с Колелото на последна мисля, че каквото и да си мисли, няма да има избор. Освен, ако Колелото не стопира моите желания...
      ако говорим за същия персонаж - липса на доверие, защото първо, това е човек, който има понякога дори параноични мисли спрямо повечето хора и самият той е особняк, ако мога да се изразя така, и второ - има нещо в твоето поведение, което не е ок спрямо ситуацията.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Mona написа:

Kalistro написа:

ако говорим за същия персонаж - липса на доверие, защото първо, това е човек, който има понякога дори параноични мисли спрямо повечето хора и самият той е особняк, ако мога да се изразя така, и второ - има нещо в твоето поведение, което не е ок спрямо ситуацията.
      За същия човек, Мона.
    • Ok, помисли как Кралица меча да стане Паж пентакли + Рицар пентакли, за да постигне Умереността, не само в тази ситуация.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • не се затваряй, човек има много възможности за работа и то за много пари :)
    • Mona написа:

Ok, помисли как Кралица меча да стане Паж пентакли + Рицар пентакли, за да постигне Умереността, не само в тази ситуация.
      Мона, като споменаваш Умереността, само да вметна, че именно това е картата, която ме ужасява (от големите аркани) - нищо не ме плаши така, нито Кула, нито Страшен съд, нито Дявол, колкото кротката, умиротворена жена, нарисувана на картата. Като я погледна ми се струва, че илюстрира не пасторални картини, а възможността да те погребат жив... Вероятно това е част от светоусещането ми, която плаши Х.
    • Как ще премине разговорът с Х другата седмица?
      Крал меча, Кралица чаши, Справедливост

Няма да е лек разговор. Х ще е рязък, твърд, ще ми покаже превъзходство, даже мисля, че ще бъде жесток в думите си. Справедливостта на последна е категорична - ще има разрешение на ситуацията и то ще е окончателно.
    • Kalistro написа:

Как ще премине разговорът с Х другата седмица?

Разговорът премина спокойно.

С какво впечатление го оставих?
      Глупак, Паж меча, Рицар жезли
      Лошо, смята, че съм напориста, енергична, не много умна, без опит и на всичко отгоре - лъжа. Но настройката му към мен е по-скоро положителна, мисля.

Ще ми даде ли мястото?
      Света, Кралица пентакли, 3 пентакли
      Според мен има желание да ми даде шанс.

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Kalistro написа:

Kalistro написа:

Как ще премине разговорът с Х другата седмица?

Разговорът премина спокойно.
      С какво впечатление го оставих?
      Глупак, Паж жезли, Рицар жезли
      Лошо, смята, че съм напориста, енергична, не много умна, без опит и на всичко отгоре - лъжа. Но настройката му към мен е по-скоро положителна, мисля.

Ще ми даде ли мястото?
      Света, Кралица пентакли, 3 пентакли
      Според мен има желание да ми даде шанс.
      Мисли ,че нямаш представа от естеството на работа. Липсва ти опит и ще ти е трудно да поемеш отговорност. НО!
      си ентусиаст , мотивирана си и имаш желание да работиш и да се развиваш в тази насока .

Първо ще ти се наложи да преминеш обучение или през така наречените
      " пробни дни " - от това зависи неговото решение..
    • Благодаря ти за коментарите, Лилит. При тази работа няма възможност за "изпитателен срок", но по Кралицата пентакли и 3 пентакли ми се струва, че смята, че мога да му донеса пари, да има положително развитие за бизнеса.
    • Kalistro написа:

Струва му се твърде хубаво, за да е истина. Смята, че има уловка, че се преструвам на нещо, което не съм - това по двете девятки. Обаче с Колелото на последна мисля, че каквото и да си мисли, няма да има избор. Освен, ако Колелото не стопира моите желания...
      А ти защо си мислиш, че е притеснен от твоята кандидатура?
      Дали пък не си с по-голяма опитност, отколкото им е нужна, свръхквалифицирана?! Тези деветки говорят за самостоятелен човек, който знае как да се справя и без помощта на други.
    • Чак свръхквалифицирана едва ли мисли, че съм, а според мен има резерви, защото все още не ми е отговорил окончателно какво е решението му. По 9 жезли мисля, че според него играя роля и не се представям в истинската си светлина. По 9 пентакли мисля, че според него съм се вживяла в преструвката.
    • Тренирам. Гледам за приятелка, тя не знае обаче. С нея редовно обсъждаме работната й ситуация. :)

Развитие в кариерата за Х до края на месеца.
      7 меча, 2 чаши, Паж чаши

Какво развитие с тоя Паж чаши на трета. Това е "нездравословна мечтателност" и добре отразява момичето, по мое мнение.
      Мисля, че все пак Х има подкрепа от приятели, тя има много приятели; по 2 чаши, вероятно ще се яви на някакво интервю, работна среща, но от там насетне?

От друга страна картите според мен показват и мисленето на Х като цяло, че й се ще да има някакъв shortcut за постигане на успех, но в живота такива неща няма. Странното е, че тези карти хем ме разочароват, хем обнадеждават по някакъв начин.
      Имам чувството че работни срещи и интервюта ще има, но няма да се стигне до смяна на работното място и някак "силите няма да стигнат", поне засега.
      This is who I am!
    • Въпрос относно започване на нова работа до шест месеца. (въпросът касае мен, защото след девет годишен затвор на сегашната ми месторабота, взех решение да напусна) Изтеглените карти са:

6 Пентакли - Рицар Пентакли - 10 Мечове

Отговорът по 10 Мечове на последна позиция е "да".
      Двата пентакъла са индикация за стабилна, сигурна и постоянна работа, не за нещо временно. Също, че ще е доволно доходоносна и при добри условия на труд.Освен това по 6 Пентакли трябва да сочи, че работата е желана и ще доставя радост и удоволствие. Възможно е да трябва да се изчака някакъв период преди да се започне по Рицар Пентакли. Или човекът, от когото ще зависи започването на работата да е сигурен, но ще се помотае, докато се организира или вземе решение. Това виждам аз, възможно ли е да пропускам нещо?
      Днес съм по-млада от утре

Мнението бе променено 1 път, последно от Lola ().

• curi0us написа:

Тренирам. Гледам за приятелка, тя не знае обаче. С нея редовно обсъждаме работната й ситуация. :)

Развитие в кариерата за Х до края на месеца.
      7 меча, 2 чаши, Паж чаши
      Ами всъщност 7 Меча може да е за избиране на собствен път, а Пажът Чаши за откриване на нещо интересно, което да прикове вниманието ѝ.
      Пажовете могат да показват вътрешни импулси за нещо ново, за разлика от асата, които са по-скоро външна енергия, която ние избираме дали да интегрираме.
    • Lola написа:

Въпрос относно започване на нова работа до шест месеца. (въпросът касае мен, защото след девет годишен затвор на сегашната ми месторабота, взех решение да напусна) Изтеглените карти са:

Двата пентакъла са индикация за стабилна, сигурна и постоянна работа, не за нещо временно. Също, че ще е доволно доходоносна и при добри условия на труд.Освен това по 6 Пентакли трябва да сочи, че работата е желана и ще доставя радост и удоволствие. Възможно е да трябва да се изчака някакъв период преди да се започне по Рицар Пентакли. Или човекът, от когото ще зависи започването на работата да е сигурен, но ще се помотае, докато се организира или вземе решение. Това виждам аз, възможно ли е да пропускам нещо?
      Здравей! А това минало, настояще, бъдеще ли е или всичко е за по-нататъшно развитие?
      Аз чета комбинацията като всеотдайност и отдавана енергия, които водят до разочарование и осъзнаване на разни неща.
      Някак не виждам новото начало на друга работа, а по-скоро твоята умора.
    • Sha написа:

Lola написа:

Въпрос относно започване на нова работа до шест месеца. (въпросът касае мен, защото след девет годишен затвор на сегашната ми месторабота, взех решение да напусна) Изтеглените карти са:

Здравей! А това минало, настояще, бъдеще ли е или всичко е за по-нататъшно развитие?Аз чета комбинацията като всеотдайност и отдавана енергия, които водят до разочарование и осъзнаване на разни неща.
      Някак не виждам новото начало на друга работа, а по-скоро твоята умора.
      Здравей, Sha.
      Традиционната конструкция е минало, настояще, бъдеще, но тъй конкретния случай е свързан с предварително зададен във въпроса период за бъдеще от 6 месеца (въпреки че знам, че е хубаво да се избягват въпроси обемащи по голям период за бъдещето), не съм сигурна как може класическата конструкция да се обвърже с въпроса.
      Иначе чисто фактологично, умората е налице, както и решението да напусна сегашната си работа. Тук съм до края на месеца.
      Днес съм по-млада от утре
    • Въпрос - ще получа ли работата, за която кандидатствах (макар и да е временно решение за мен) ?

Сила - О 9 Пентакли - Паж Мечове

Очевидно няма, даже и една положителна карта няма... Спънки, заприщен порив, инат... Дори да ме одобрят шефовете, тоя Паж Мечове+ Сила ми е ясен - понеже мъжът ми е против, явно ще завърти някаква интрига (познава се с шефовете), или чисто и просто най-нагло ще ми постави ултиматум, че няма да гледа детето, за да не мога да работя. Сянка на Силата според мен тук е Обърната Двойка Меча. Да му се не види...
      Вие какво мислите, момичета ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Имам аналогични мисли на твоите, но също така чисто като конструкция ми прилича на "работа ще има, ще има и скарване".
      Силата винаги ни приканва да правим компромис, тя в комбинация с Об. 9 пентакъла, някак си ми навяват на... не знам, все едно ти търсиш себе си, твоето островче спокойствие, което ти се отказва, но ти си решена, ще си го имаш, въпросът е, че в условията в които живееш твоето спокойствие (душевно) си има цена и то не малка. Паж меча след Об. 9 пентакъла - като неизбежно скарване, жалко че е нисък регистър мечове, един крал би стоял по-добре, но ще дойде време и за краля. Все пак въпросът е принципен, така както го описваш (извън картите) - ако ти имаш потребност да работиш, не бива да ти бъде отказвана, трябва да се намери middle ground. Може би всъщност за това е Паж меча, а не Крал или Кралица, може би ще се стигне до компромис все пак, а не до "отрязване" на ситуацията и край.

Това са ми асоциациите.

edit: И май изобщо не става въпрос за това ще имаш ли работа (тази) или няма да имаш, като че ли картите описват твоите душевни състояния, ситуацията, в която се намираш. Болката, компромиса, желанието за свобода и т.н.; Надявам се да не проектирам, а ако проектирам, ще се радвам на корекции. Така ще научим още по-добре всички картите. А на теб желая успех, Roxelane, и да се развият нещата в положителна насока!
      This is who I am!