Работа, колеги, общество

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Margarita написа:

Да, 78 карти. И мен ме изненада, че при толкова старателно разбъркване се паднаха карти само от Големите Аркани. Рядко ми се случва.
      Сигурна ли си, че си питала точно затова?
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Да, макар картата на смъртта да ме "преследва" от около 6 месеца. На 2 пъти малката ми дъщеря имаше преживявания, които ни караха да мислим, че ще я изгубим. Малко се плаша да не е предупреждение за нея :( Сега като ме питаш, точно затова се сетих.

Но да, този път въпросът категорично беше за работата.
    • Mona написа:

Margarita написа:

Да, 78 карти. И мен ме изненада, че при толкова старателно разбъркване се паднаха карти само от Големите Аркани. Рядко ми се случва.
      Сигурна ли си, че си питала точно затова?
      Мислих доста по въпроса.
      Не зная дали съм успяла да си отговоря, но ето докъде стигнах в тълкуването на комбинацията:

смърт - луна (обърната) - влюбени (обърната).

Реално аз си зададох въпроса "Какъв ще бъде резултатът от това интервю за работа?".
      През последните две години действително преминавам през сериозен процес на личностна трансформация. Излязоха навън тъмни, грозни черти на характера, прояви, за които дори не подозирах, че съществуват. Отне ми и ми отнема доста време и усилия да ги контролирам, приема като част от себе си. Напоследък е доста по-лесно, нещата се поуспокоиха и мислех, че вече приключва всичко. Но изглежда смъртта/трансформацията все още има да се случва. Трябва да навлизам все по-дълбоко в себе си, да откривам истинското си Аз, колкото може повече от различните страни на едно и също лице. Може би светлинка се прокрадва, ала има още много работа/луната. Нужно е да внимавам, обаче, да не се върна назад към инфантилното, недобрата способност за поемане на отговорност, да се грижа за себе си. Трябва да порастна като зрял човек/влюбените.
      Кажете дали много не съм се объркала или не е твърде глупаво тълкуването ми :)
    • Какво ще се случи в професионален план за К, до края на годината?

2 Пентакли + 4 Чаши + Страшния съд

Ще премине в труден период, период на депресия. Няма да е удовлетворена. Ще си даде сметка, че е време да действа и да търси нова работа.

Ще си смени ли работата до 1г.?

Жрецът + Светът + Рицар меч

Ако го направи, ще е според мен просто защото и е писнало от сегашната фирма. С този рицар меч, ще е изпълнена с гняв. По светът ми се струва, че ще има ново начало...

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• Чопля следната ситуация: имам добър приятел (е, може и с някоя друга полза ), с когото работя в една сфера, но не и в една организация; опитвам се да застана на ключова позиция, така че да го взема при мен - вече около 6 месеца, но удрям на камък.

Ще се обяви ли тави свободна позиция?
      Паж меч, Сила, 5 жезли
      Трудна работа - някой играе подмолно и нечестно, слага прът в колелата (паж меч+Сила). Умишлено задържане. Борбата ще продължи - 5 жезли. Според мен ще обявят мястото, но след забавяне, а може и да наложат допълнителни рестрикции за кандидатстване..

Ще работим ли заедно?
      Колело, Сила, Слънце
      Не. Има пречки.

Какво ще е моето професионално развитие на настоящата позиция?
      Жрица, Крал меча, Паж чаши
      Харесват ме, може да получа някакво предложение от висшестоящ или да се отвори някаква възможност.

Как ще продължат личните ни отношения?
      9 чаши, Крал пентакли, 2 жезли
      Според мен 9чаши+Крал пентакли описват мъжа, който егоистично търси личния си интерес, отношенията го устройват и няма да има промяна - 2 жезли - на stand by са.
    • Отскоро започнах работа по договор, но за мен това не е нова позиция, защото преди това изкарах там 7-месечен стаж. Сформиран е нов екип (част от който съм аз), който ще се мести в нова сграда. Част от старите служители ще са нас. Сигурно и лицето Х, ще се мести с нас, което не ми харесва това като идея. Х. ми беше ръководител на стажа, но не ми е директен работодател в момента. С нея в началото бяхме в добри отношения, а после се появи напрежение, което така и не беше обговорено. Аз я намирам за несериозна, надута, властна и дебела, и просто ми е противна. По време на стажа в един момент имах чувството, че аз върша цялата рабоа и че ме натоварват, без изобщо да получа признание, а тя, Бог знае защо, също ми се дразни. Вероятно на моята пасивна агресия и че никога не поставям въпросите директно.
      Днес ме обвини несправедливо (по моя преценка) във връзка с отминалия стаж и ми въздаде някои задачи. Много ме жегна несправдливото й обвинение. Опитах се да се защитя, но го направих като пълна п**ка, тя не се вслуша.
      Отскоро съм на тази позиция, няма и месец, и не е оферта да влизам в конфликт с нея (по-висшестояща), точно сега, въпреки че май искам да го направя. Омръзна ми да ми се случват такива неща на мен, хората ме виждат че съм блага и ми скачат на главата. Просто много се издразних. Вероятно упражнението с Таро беше излишно, и все пак попитах картите си:

Справедлива ли беше Х., справедливо ли ме обвини?
      10 пентакли, Рицар чаши, 9 жезли

осн. Маг; обърнах и се изненадах, по принцип не работя с основи, но така или иначе при разбъркване бая пъти видях тази карта, както и Звездата

Като собствен анализ ми изниква, че чаши+жезли - показват моята истерия, която не укротявам никога навреме и която ме яде /дори сега/ отвътре. Рицар чаши вероятно съм аз, че съм блага и дори да ми се иска, надали ще мога да направя конфликт, мен ме е страх, аз винаги замазвам нещата и се мъча да съм още по-блага, макар и в мой ущърб. 9 жезли на трета за мен е бариерата между нас двете, и че все пак никоя не иска съвсем да си отстъпи. Понеже рицарят е там, чисто като конструкция, мисля, че ще имаме някакво разбиране, или че нещата все пак вървят към "сдобряване" или "омекотяване" на отношенията, че това ще се забрави и не е чак толкова релевантно.
      Или, 10 пентакли + Рицар чаши, някой от фирмата ще се включи по някакъв начин, ще помогне, ще признае грешката си, етц. Казвам го така, защото бях обвинена за грешка в едни тестове, която просто няма как аз да съм извършила. Някой друг е, но се прхвърля на мен. :О
      Маг - всичко е в моите ръце.
      Изображения
      • 14018041_1434350923247915_1158087968_n.jpg

283.43 kB, 960×540, прегледано 28 пъти
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• 10 пентакли да не показва, че в основата на нещата стои някакъв материален интерес?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Въпрос : да се опитам ли да възобновя сайта и дейността си като уеб редактор ( така и не успях, но ако детето тръгне сега на градина, има шанс да мога да се посветя...) :

5 Меча - 8 жезли - Кралица Жезли

Мисля, че комбинацията не е лоша и показва, че е време да се действа. Липсват пентакли на този етап, реализацията няма да бъде бърза и лесна, но ако запазя хъса на жезлите имам шанс да успея. Изобщо идеята не е лоша, само тая 5 меча показва, че може да ми се наложи да прибягна до някакви хватки, тъй като вече нямам права за частна дейност за момента, на друг режим съм.
      Обърната Кралица Мечове ми се набута в ръцете, което много не го разбрах.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Въпрос : да се опитам ли да възобновя сайта и дейността си като уеб редактор ( така и не успях, но ако детето тръгне сега на градина, има шанс да мога да се посветя...) :

Мисля, че комбинацията не е лоша и показва, че е време да се действа. Липсват пентакли на този етап, реализацията няма да бъде бърза и лесна, но ако запазя хъса на жезлите имам шанс да успея. Изобщо идеята не е лоша, само тая 5 меча показва, че може да ми се наложи да прибягна до някакви хватки, тъй като вече нямам права за частна дейност за момента, на друг режим съм.
      И според мен картите ти казват, че трябва да действаш. По Кралица Жезли, нещата ще се случват енергично, ще си доста заета с тази дейност. Кралицата показва също за мен, че щом си си наумила, ще го направиш. Давай ! ;)
    • LaVerite написа:

Roxelane написа:

Въпрос : да се опитам ли да възобновя сайта и дейността си като уеб редактор ( така и не успях, но ако детето тръгне сега на градина, има шанс да мога да се посветя...) :

И според мен картите ти казват, че трябва да действаш. По Кралица Жезли, нещата ще се случват енергично, ще си доста заета с тази дейност. Кралицата показва също за мен, че щом си си наумила, ще го направиш. Давай ! ;)
      Нищо не ти пречи да пробваш, а още повече, че и съжаляваш за това (по 5 меча), въпросът е да не прегориш бързо и да разбереш, че и това не е за теб - 8 жезли, Кралица жезли.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

LaVerite написа:

Roxelane написа:

Нищо не ти пречи да пробваш, а още повече, че и съжаляваш за това (по 5 меча), въпросът е да не прегориш бързо и да разбереш, че и това не е за теб - 8 жезли, Кралица жезли.
      Много яко ще е, ако така се получи, тогава направо не знам какво е за мен... Но има и такъв риск, да. Ще пробвам и някакъв стаж в рекламата между другото, но за това ще тегля по-натам. Благодаря ви за включването !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Питай картите си какво е твоето призвание, какви таланти трябва да развиваш професионално. Аз мисля да си питам моите скоро време, just in case.

А и това е само временно, Рокси, не е ли всичко временно. Сега си объркана, ама после няма да си. <3
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Мерси Кюриъс :) аз си знам в каква област трябва да се развивам, то ми е и по хороскоп дадено... само дето трябваше отдавна да съм го направила, но аз се хвърлих към психологията. Не че съжалявам - много научих, не че и щеше да е лош професионален избор... Засега въпросът е по-скоро, дали ще се отворят възможности пред мен да работя нещо с писане, медия... или най-многото, което ще ми се предложи, да е някаква секретарска работица. Дано наистина е временно объркването. Благодаря <3
    • curi0us написа:

Питай картите си какво е твоето призвание, какви таланти трябва да развиваш професионално. Аз мисля да си питам моите скоро време, just in case.
      Кюриъс, предизвика ме, да видя какво ми е призванието <X , стана ми интересно какво ще излезе и картите са доста ...
      Рицар меч - 4 пектакли - Кралица меч
      Не знам какво да кажа, единственото което ми хрумва с тези мечове е пак нещо в областта на писането, но аз до сега никога не съм се изявявала в тази област. Но това с което човек се занимава, не означава че му е призвание. И тази4 пектакли? Между мечовете? Дали ме спира и ме държи "глътнала бастуна" и не дава на Рицаря да се превърне в Кралица? Държи ме на земята, скована, показва същността ми на абсолютен темерут.
      А и 4 пектакли има връзка с Императора...много може да се говори там, все не в моя полза.
      Идеи?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Рицар меч - 4 пектакли - Кралица меч
      Мечовете могат да говорят за всякакви комуникации, връзки, информационни технологии, интернет, сведения, съвети, дори обучение.
      Тъй като са Рицар и Кралица, най-вероятно ти ще разполагаш с и даваш инфото. 4 Пентакъла са установяване на нещо... практика, място, сайт...
      Това ми хрумва :)
    • Момичета, както писах в чата, съвсем неочаквано ми се обадиха за работа в рекламата, да пиша текстове. Отдавна бях отписала тази агенция, с много мерак бях пратила CV. Сега трябва да пиша примерен текст, за да ме пробват.
      Теглих и карти, които обаче са ми съмнителни.
      10 Меча - Отшелник - 9 Чаши
      Тази 9 Чаши накрая не ми харесва, а и редът е низходящ. Дано не е всичко напразно. Но 10 Меча + Отшелник според мен е хубава комбинация за работа, може да означава окончателен край на един труден етап и поемане по нов път, научаване на нови похвати, решителност. Но няма да е лесно. Ако някой има идея за 9 Чаши (а и изобщо....), ще се радвам !
    • Roxelane написа:

Момичета, както писах в чата, съвсем неочаквано ми се обадиха за работа в рекламата, да пиша текстове. Отдавна бях отписала тази агенция, с много мерак бях пратила CV. Сега трябва да пиша примерен текст, за да ме пробват.
      Тази 9 Чаши накрая не ми харесва, а и редът е низходящ. Дано не е всичко напразно. Но 10 Меча + Отшелник според мен е хубава комбинация за работа, може да означава окончателен край на един труден етап и поемане по нов път, научаване на нови похвати, решителност. Но няма да е лесно. Ако някой има идея за 9 Чаши (а и изобщо....), ще се радвам !
      Според мен черният период е зад гърба ти - 10 меча. Сега ти предстои осмислен период, самотен, на интелектуален труд - Отшелник, който ще ти донесе егоистично удовлетворение - 9 чаши.
    • Kalistro написа:

Roxelane написа:

Момичета, както писах в чата, съвсем неочаквано ми се обадиха за работа в рекламата, да пиша текстове. Отдавна бях отписала тази агенция, с много мерак бях пратила CV. Сега трябва да пиша примерен текст, за да ме пробват.
      Според мен черният период е зад гърба ти - 10 меча. Сега ти предстои осмислен период, самотен, на интелектуален труд - Отшелник, който ще ти донесе егоистично удовлетворение - 9 чаши.
      И аз точно се замислих за нещо в тази насока - свързано с личното и донякъде егоистично удовлетворение.... Дано, дано си права за предстоящото, макар да не обичам самотата, но писането задължително върви с нея. В момента ми е доста турбулентен период, сто неща едновременно, а и не се очертава градина за малкия... :( Ще ви пиша дали съм получила работата !
    • Днес имах важно професионално представяне пред голяма група хора. Какво впечатление направих?
      Императрица, Асо пентакли, Жрица

Според мен като цяло положително - Императрица+Жрица - комбинация, която олицетворява образа на жената във всичките му аспекти, но и са объркани - Асото пентакли се изправя като непреодолима преграда между двете страни на образа ми, което пречи да ме възприемат в цялост. Жрицата на последна показва, че след днешния ден са по-объркани от мен, може да съм показала неподозирани страни от характера си, изглеждам им по-дистанцирана, по-сложна от преди. От друга страна картите са статични, не откривам индикации за действие, по-скоро ми напомнят за снимка, за моментен портрет.

Моля, кажете какво мислите.