Работа, колеги, общество

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Мисля, че не ти отговарят на въпроса, а показват колко е важно това за теб. Изобщо работата ти, позицията ти там - често питаш за това.
      Ако не се лъжа, когато имаме постройка ГА-малък аркан-ГА, обръщаме внимание на малкия аркан основно, който е запечатан там между другите два големи. Е, имаме и уловката, че Асо пентакли често играе ролята на ГА, но все пак.
      Не мисля, че в случая асото ти е преграда, по-скоро ми прилича на сърцевина, на ядро, на най-важното за теб. И ти дълбоко в себе си си наясно как си се представила, тъй като имаме Жрицата, тя често показва, че ние дълбоко в себе си знаем отговора на въпроса, който ни вълнува, но и не само.
      На пръв прочит, тая комбинация ми се струва много хубава, тези хубави женски карти, Асо пентакли по средата (съкровеното, мечтата). Вярно е обаче, че не са особено действени карти. Малко приличат и на карти подарък, реверанс от Таро към теб.
      И ми навяват и асоциация за нереално самочувствие, илюзорно, компенсаторно. Такова, което е изградено, за да ни пази от самите нас и че всъщност нямаме хубава (и реална) самооценка за себе си. В смисъла, че всъщност трябва да си вярваш повече!

Това са моите "2 стотинки", извинявай, ако не са твърде ясни и не добре подкрепени като аргументация за конструкцията, просто такива усещания ми навяха.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Благодаря ти, curi0us! Важна ми е рабоната, много, права си. А понеже работата е свързана с хора, е особено важно те как ме възприемат, правилното поведение в правилния момент, ще ми отвори нови врати.
    • Kalistro написа:

Днес имах важно професионално представяне пред голяма група хора. Какво впечатление направих?

Императрица, Асо пентакли, Жрица

Според мен като цяло положително - Императрица+Жрица - комбинация, която олицетворява образа на жената във всичките му аспекти, но и са объркани - Асото пентакли се изправя като непреодолима преграда между двете страни на образа ми, което пречи да ме възприемат в цялост. Жрицата на последна показва, че след днешния ден са по-объркани от мен, може да съм показала неподозирани страни от характера си, изглеждам им по-дистанцирана, по-сложна от преди. От друга страна картите са статични, не откривам индикации за действие, по-скоро ми напомнят за снимка, за моментен портрет.

Моля, кажете какво мислите.
      Здравей. :)Съгласна съм с твоето мнение, че Императрицата показва как се виждаш ти в тази ситуация, а Висшата жрица- как те виждат останалите , с някои малки разлики.
      Според теб- това е една възможност да покажеш професионална зрялост, да покажеш, че си добър творец и получаваш голямо удоволствие от работата си. Императрицата ,това е деловата жена- практична , решителна, с много умения, човек на когото може да се има доверие.
      Как те виждат останалите- по Висшата Жрица, като много добър лектор, който не само разбира същността на темата, но и е прозрял доста неща отвъд нея. Научили са нови неща от теб, свързани с научната(теоретичната) страна на въпроса, но им липсва практиката-биха искали да видят повече практическо приложение и демонстрации на живо.
      Смятам, че представянето ти не е никак лошо, само не трябва да бързаш и да форсираш резултата, ( по Висшата Жрица),а да имаш търпение и да оставиш нещата сами да се случват.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Kalistro написа:

Днес имах важно професионално представяне пред голяма група хора. Какво впечатление направих?
      Императрица, Асо пентакли, Жрица

Според мен като цяло положително - Императрица+Жрица - комбинация, която олицетворява образа на жената във всичките му аспекти, но и са объркани - Асото пентакли се изправя като непреодолима преграда между двете страни на образа ми, което пречи да ме възприемат в цялост. Жрицата на последна показва, че след днешния ден са по-объркани от мен, може да съм показала неподозирани страни от характера си, изглеждам им по-дистанцирана, по-сложна от преди. От друга страна картите са статични, не откривам индикации за действие, по-скоро ми напомнят за снимка, за моментен портрет.

Моля, кажете какво мислите.
      Сега ще ти кажа какво мисля :)

Картите не касаят никой друг освен теб и няма никакво значение какво впечатление си направила. Всеки е вторачен у себе си от твоите колеги и всеки един това го прави. Т.е. не си направила нищо грандиозно, направила си просто каквото се е изисквало от теб и каквото трябва. Направила си го добре.

Въпросът е друг, че оценката на другите е толкова важна за теб или на някого определен?
      Плюс това си била от поток хора, не си била сама в това си начинание, картите го подчертават.

Моят съвет е прост: престани да се интересуваш от това какво мислят другите, важно е ти какво мислиш за себе си и как се оценяваш.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ще смени ли жена работата си до 1 година?

3 ПЕНТАКЛИ 8 ПЕНТАКЛИ 5 ПЕНТАКЛИ

Мисля, че да. Ще има промяна по 8 пентакли, но по 3 пентакли жената доста ще трябва да се постарае в търсенето. Но тези 5 пентакли, не знам...дали няма да е разочарована от новото начало, да не оправдае очакванията и?!
    • LaVerite написа:

Ще смени ли жена работата си до 1 година?

3 ПЕНТАКЛИ 8 ПЕНТАКЛИ 5 ПЕНТАКЛИ

Мисля, че да. Ще има промяна по 8 пентакли, но по 3 пентакли жената доста ще трябва да се постарае в търсенето. Но тези 5 пентакли, не знам...дали няма да е разочарована от новото начало, да не оправдае очакванията и?!
      Според мен промяната идва чак при 5 Пентакъла, когато си решил да излезеш от рамките на четворката.
      Бая Пентакли имаме... Чета комбинацията като в началото да се е радвала на голямо одобрение или поне наистина се е развивала професионално на това място, а и продължава. Но в бъдеще ще излезе от там, въпреки че е по някакъв начин сигурност... може би вече ще се чувства твърде ограничена. Не показва обаче намиране на нова работа, а по-коро лутане и търсене.
      Предполагам, че ще се махне от сегашната си работа, но без перспектива за нова... ще разчита нещата да се случат, но без да има реална представа, накъде.
      Не я ли ценят вече в сегашната ѝ работа?
    • Права ли съм [да се дразня]?

Луната, 9 чаши, 5 меча

Луната я видях много пъти докато бърках. Може пък и да не е състоятелен въпросът. Аз все реагирам твърде импулсивно, но вътре в себе си, без смелост да си изкажа каквото имам наживо.
      Питах картите, защото не съм сигурна дали съм права за едно нещо, което ме подразни на работа. Дали е каприз от моя страна и желание да командвам и контролирам (което определено го имам в характера си, за добро или лошо... 5 меча говори И за това), или наистина съм права, че това е неприемливо. По принцип мисля че съм права, но реакциите и егото ми са извън пропорция, поне по моя преценка.

Картите според мен ми говорят, че завися от прекалено много хора, до степен на хаотичност пред кого да се отчитам. Това се случва, дори без да го осъзнавам пряко, просто си е така, работим голям екип и грешката на някой друг по един или по друг начин става и твоя. За това говорят 9 чаши+Луната, според мен, а че много ме дразни това 9 чаши+5 меча. Картите намаляват по номерация, съответно нещо не е наред в мен и/или в питането. С 5тица накрая, явно трябва да действам все пак, и да става каквото ще. Понеже има и чаши, и Луна, вероятно ще успея да се изразя меко на екипното, това, което имам да казвам.

EDIT: Опс... Не съм гледала с всички карти. Залепнала беше 9 жезли. Явно това е отговорът. :D Чудя се какво означава, че си мисля, че всички са ми длъжни, или? За 2ри път за същата месторабота имам 9 жезли.
      Изображения
      • kombinacia-rabota.jpg

240.15 kB, 947×471, прегледано 23 пъти

Мнението бе променено 1 път, последно от curi0us: картинка, + да се допълня ().

• Не цитирам, че е дълъг поста нс Curi0us и да не правя "чаршафи", но и според мен има елемент на самонавиване тук, малко те гони параноя като че ли, че всички са срещу теб... ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • curi0us написа:

Права ли съм [да се дразня]?

Луната, 9 чаши, 5 меча

Луната я видях много пъти докато бърках. Може пък и да не е състоятелен въпросът. Аз все реагирам твърде импулсивно, но вътре в себе си, без смелост да си изкажа каквото имам наживо.
      Питах картите, защото не съм сигурна дали съм права за едно нещо, което ме подразни на работа. Дали е каприз от моя страна и желание да командвам и контролирам (което определено го имам в характера си, за добро или лошо... 5 меча говори И за това), или наистина съм права, че това е неприемливо. По принцип мисля че съм права, но реакциите и егото ми са извън пропорция, поне по моя преценка.

Картите според мен ми говорят, че завися от прекалено много хора, до степен на хаотичност пред кого да се отчитам. Това се случва, дори без да го осъзнавам пряко, просто си е така, работим голям екип и грешката на някой друг по един или по друг начин става и твоя. За това говорят 9 чаши+Луната, според мен, а че много ме дразни това 9 чаши+5 меча. Картите намаляват по номерация, съответно нещо не е наред в мен и/или в питането. С 5тица накрая, явно трябва да действам все пак, и да става каквото ще. Понеже има и чаши, и Луна, вероятно ще успея да се изразя меко на екипното, това, което имам да казвам.

EDIT: Опс... Не съм гледала с всички карти. Залепнала беше 9 жезли. Явно това е отговорът. :D Чудя се какво означава, че си мисля, че всички са ми длъжни, или? За 2ри път за същата месторабота имам 9 жезли.
      В тези карти се вижда много силна емоция и желание за реванш. Считаш себе си за права ( 9 чаши), но Луната така размива границата между интуицията от една страна и въображението от друга, че е лесно да изпаднеш в самозаблуда. Луната говори и за непълна информация, а тя е непълна, не защото те лъжат, а защото ти сама се заблуждаваш.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Стана на моята и то без бой, съпротива или злоба. Ест., прекалено се бях филмирала и то излишно, но колегите приеха забележките ми на екипното добре. Разбрани са. Не знам дали ще е за дълго, но ще видим.

Да, аз съм параноична и постоянно от нещо се защитавам. Комплекси, бате, рачешка работа. :D

• С какво да се занимава Х ( с каква работа)?
      Дявол - Крал чаши обърната - 8 чаши обърната

Първоначално с Дявола и обърнат Крал чаши си помислих дали не трябва да се занимава с човешките емоции/ слабости по някакъв начин. Обаче после се замислих дали пък обърнат Крал чаши + 8 чаши обърната не дават характеристиката на Х, струва ми се тотално объркан, залита от една идея към друга и сякаш се пита дали изобщо да подхваща нещо.
      Какво мислите вие?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

С какво да се занимава Х ( с каква работа)?
      Дявол - Крал чаши обърната - 8 чаши обърната

Първоначално с Дявола и обърнат Крал чаши си помислих дали не трябва да се занимава с човешките емоции/ слабости по някакъв начин. Обаче после се замислих дали пък обърнат Крал чаши + 8 чаши обърната не дават характеристиката на Х, струва ми се тотално объркан, залита от една идея към друга и сякаш се пита дали изобщо да подхваща нещо.
      Какво мислите вие?
      Не мисля, че тук става въпрос за работа. Дяволът като първа карта определя тежка конструкция- неяснота, лутане, неприятни събития, а Дяволът с об.Крал чаши мисля, че говори за психо-емоционално разстройство, депресия и дълбоко емоционално обсебване, може би дори алкохолизъм или друг вид зависимост. Неговият живот е начин за самоунищожение.
    • Не знам дали има значение в случая, че 8 чаши са обърнати? Аз бих го тълкувала, сякаш сегашната му работа не е подходяща за него. По Дявола бих казала, че е против принципите му. Крал чаши символизира бизнес дела,евентуално да е човек на бизнеса, да върти търговия, ама да не му се получава.
    • Какво е бъдещето в следващата 1 г за С (фирма)?

8 чаши - 5 жезли - Император обърнат

Лидерът, шефът, не си е на мястото май, отказал се е, не вижда перспектива. Има уж желание нещо да се случи, но стреля на посоки, и даже симулира дейност. Обърнатия Император ми говори за "падане от трона", за абдикация и безсилие да се справи с проблемите.

И от там - съвет за мен, за моето поведение в следващите 6 месеца спрямо тази фирма (защото сме партньори и от нея зависи % от приходите ми)
      8 пентакли - Светът - 2 пентакли

Според мен съветът е да гледам и да се насочвам в нещо ново, извън С., трябва нещо ново да се започне. И също, чета сега писаното от Мона за Света, ще трябва да се разделя с илюзиите (че е възможно подобрение?), може би ще трябва да се избира и да се направи преход към нещо друго - 2 пентакли.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

И от там - съвет за мен, за моето поведение в следващите 6 месеца спрямо тази фирма (защото сме партньори и от нея зависи % от приходите ми)
      8 пентакли - Светът - 2 пентакли

Според мен съветът е да гледам и да се насочвам в нещо ново, извън С., трябва нещо ново да се започне. И също, чета сега писаното от Мона за Света, ще трябва да се разделя с илюзиите (че е възможно подобрение?), може би ще трябва да се избира и да се направи преход към нещо друго - 2 пентакли.
      Трябва да си гъвкава по 2 пентакли, според мен ще имаш доста натоварени 6 месеца в работата, по пентаклите. По 8 пентакли ще усещаш бремето, ще се раздаваш според мен доста. Но си мисля, че ще ти бъде само от полза, 8 пентакли+светът, сякаш саможертвата си заслужава, ще извлечеш полза, която ще приложиш другаде в бъдеще.
    • Въпросът е дали един мъж ще бъде уволнен до края на годината. Картите са следните:

Звездата, Рицар чаши, Обесеният

Картите са много интересни заради първата Звездата и последната Обесеният, Рицарят е като артерия, неврон, по който още текат електролити в кръвта.

Какво мислите, аз имам категорично мнение. И обяснение, картите са като по учебник.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Дали някой ще започне работа до края на годината?

6 Пентакли – 6 Меча – Магът
      Влюбените – Паж Меча – 6 Пентакли

Въпросът е зададен в края на октомври.
      Ако ви е интересно, се опитайте да разтълкувате картите. Утре вечер ще пиша какво точно се случи. :)
    • Ghanima написа:

Дали някой ще започне работа до края на годината?

Според мен е имало две предложения по влюбените. Да, ще започне, дори според мен на доста по-висока заплата, от очакваната (по 6 пентакли). И си мисля по паж мечове, че първо ще има обучение и после ще стъпи в длъжност.
    • Ghanima написа:

Дали някой ще започне работа до края на годината?

6 Пентакли – 6 Меча – Магът

Въпросът е зададен в края на октомври.
      Ако ви е интересно, се опитайте да разтълкувате картите. Утре вечер ще пиша какво точно се случи. :)
      И според мен със сигурност ще започне ; по Влюбените + Паж Меча дали няма обаче да е благодарение на връзки или на нечестна игра , срещу друг достоен кандидат ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."