Работа, колеги, общество

• Armid,според мен семеен проблем има,най-малкото по 7 меча. Забелязах 2 пентакли на трета ,обаче. Това ме навежда на мисълта,че средата не е стабилна и има постоянни промени.
      Втората комбинация е доста неприятна... 2 чаши+Слънцето за мен е огромен глад за внимание,което детето у дома не получава. Както писа и ти-липса на родителска фигура. Според мен не само не му се обръща внимание,направо гласът му не се чува вкъщи и свеъхкомпенсира с това поведение в училище. 8 меча на трета ми изглежда като запушване на устата и връзване на ръцете-изобщо детето няма право на нищо.

Замислих се обаче и че подобно поведение нерядко говори,че у дома отношенията са от такъв тип-подмолни,някой играе ролята на жертва и манипулира здраво-може би майка/баба го изграе мъченица. Освен Крал чаши няма мъжка фигура ,а ако той изобразява бащата...лошо. Семейната среда не е розова хич. Като цяло се оформя един начинаещ нарцисист с наклонности към агресия. По мое мнение някой специалист трябва да поработи с детето,вместо да замазват и да обвиняват другите деца в тормоз. Къде са училищните психолози се питам..? Най-лесното е да си затварят очите и да “го приобщават” ,но това как ще помогне не знам. По този начин всички възрастни стават съучастници в манипулацията...
    • Жалко и за детето защото виновни деца няма.
      Но родителите са пълен смях, или съответно бабите, дядовците.
      Те не знаят как да го гледат.

За да расте едно здраво дете, трябва много обич, но трябва и поставяне на правила и граници.

Съвсем възможно е да има и тежко неглижиране на емоционалната му същност, напр. добре гледан е, облечен е, но за психичното няма никакво място, той не е гледан като субект, а като обект.
      И така се изкривяват децата, после стават невъзможни възрастни.

Жалко за детето и жалко за класа.

Крал чаши показва проблеми в семейството, семейната среда и дори бих казала рода.
      Слънцето, освен жесток егоцентризъм, показва и голяма самота. Това дете е самотно, то е само (и само') в себе си, то се чувства като звяр, като нечовек; такава ужасяваща самота е, приличаща на смърт (за психичното). За да не умре, все пак той действа. Действа агресивно и отблъскващо. Като животно, като урод.
      По-мрачна от Слънцето карта, няма...
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Armid написа:

Съвсем искрено и лично стана, но както и да е.
      Та питах Таро 1. защо детето се държи по този начин - Крал чаши - 7 меча - 2 пентакли
      2. (понеже не съм виждала баща никога да го взима/води, винаги майка или баба, а и с този Крал чаши от предната комбинация) попитах какво е семейството на "това дете" - 2 чаши - Слънце/ Изпепеляване - 8 меча
      Първата комбинация повтаря твоите думи: държи се така, защото има полза. 7 меча + 2 пентакли = жонглирам си с хората и емоциите им, за да получа каквото ми трябва, т.е. внимание. Освен това показва и протекция от страна на учителите, които е успяло да заблуди някак си. Крал чаши освен, че описва ситуацията, може би показва и бащата, може би от там се взимат модели на поведение.

Преди да видя картите бях на 100 % убедена, че ще видя Слънцето. Все още не ми е пределно ясна картата, свързвам я с мита за Икар и Дедал. Лъжи и егоцентризъм от 2 чаши + Слънце, т.е. всеки сам за себе си, на това дете не се обръща внимание, чувства се изоставено. Тъй като не може да превъзмогне 8 меча по друг начин, манипулира ситуацията, за да има винаги някой, който да го съжалява, който да играе временна роля на майката.

Иска протекция и защита.

Според мен е обречена ситуация :/ Всички сме имали такива съученици/приятели, но родителите не се променят.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Кюриъс, в класа на сина ми са тамън трима такива, на същатата възраст. Обаче още отначало всички родители го обсъждахме това с класния и директорката и сега си имаме ресурсен учител, който седи в часовете. При нас обаче едното дете има по-сериозен проблем, който помогна за това, тъй като децата дори нямаха спокойствие в час.
      Тъй като при вас едва ли ще назначат такъв, можете да изискате психолога на у-щето да влиза от време на време в час и да говорите с родителите на детето да го посещава.
    • Аз няма да кажа нещо по-различно, за мен детето е добър манипулатор (зад 7 меча наднича един Маг, подкрепен и от Крал чаши). Но за да е добър манипулатор, взаимоотношенията между родителите не са ОК, явно има разногласия и детето се е научило да лавира (2 пентакли). Сега ще се подмажа на тате, другия път - на мама, за да спечеля одобрението й, нещо такова. Чувства се самотен и неразбран, мисля че има ниска самооценка, която компенсира с агресивно поведение в училище. Слънцето - като его (а егото не винаги е в негативна светлина), блокирано от 8 меча. Струва ми се комплексирано това дете, въпреки поведението което демонстрира.
    • Как ще протече едно фирмено парти?
      Питащата е жена.

Асо меч, Паж меч, Асо пентакли
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Как ще протече едно фирмено парти?
      Питащата е жена.

Ух.. какво ще да е това парти. Клюкарстване,някоя и друга интрига,може и спречкване. Аз забавление не виждам в тези карти. :(
    • curi0us написа:

Питащата е жена.

Партито ще протече перфектно.
      Много зор и то в последния момент. Огромна подготовка - но почнала като на шега, по Ас меча и протекла по Паж меча крадешком, но в крайна сметка, всичко с хепи енд.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

curi0us написа:

Питащата е жена.

Партито ще протече перфектно.Много зор и то в последния момент. Огромна подготовка - но почнала като на шега, по Ас меча и протекла по Паж меча крадешком, но в крайна сметка, всичко с хепи енд.
      Май нещо ме е хванал негативизмът. :D
      Ние уж също се опитваме да организираме парти,но май няма много ентусиазирани,всички искат да се измъкнат. И аз теглих сега.

Ще има ли коледно парти с колегите ?
      4 жезли,9 меча,8 жезли
      Има идеи и замисляне,обаче всеки си гледа собствените задачи. Повечето се страхуват да не се набутат и остава само на приказки. Нищо сигурно. Не мисля,че има отговор “да” или “не” ,по-скоро ще приказваме и ще се чудим още. Не се наема кой да организира,като гледам така и ще остане. Сигурно 9-те меча показват моите страхове да не свърша с още един ангажимент в ръцете. И май не само аз мисля в такава посока.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• След няколко месеца една колежка на хубав пост се пенсионира. Една жена е убедена, че мястото ще и го предложат на нея.

Р ли ще заеме мястото на Г, на дадената позиция?

6 ПЕНТАКЛИ СВЕТЪТ (индивидуация) АСО ПЕНТАКЛИ

Много хубави карти поне според мен, сигурен успех ще има. По 6 пентакли, получаване на желаното. В комбинация със Светът, едно ново очаквано начало. Вие какво мислите?

Въпрос за мен, какво ме очаква в професионален план до 3 месеца?

Асо пентакли Висшата Жрица (девицата) Умереност (баланс)

Май ще се наложи да се заредя с търпение и да бъда по-снизходителна към себе си, така ги тълкувам Жрицата+Умереност...Ще намеря някаква хармония може би.
    • Понеже напоследък съм много крива, теглих карти първо защо съм в такова настроение и после- как ме възприемат другите професионално - т.е аз се срещаме хора само по работа и общувам с тях ограничено, в рамките на това, което ме касае, нищо излишно, приятелства не завързвам. Таро отговори (даже не ме изненада отговора) - Кралица меч - 7 пентакли - сСила / Борба с дракона. Без емоционална жена, не ме харесват много, но 7 пентакли може да показва времето, което ни обвързва, и никой не очаква, че ще преговаря с мен. Силата, ах Силата... Останалите може би мислят, че владея ситуацията, това е на повърхността. Истината е, че съм на ръба. Мога да стана агресивна. Но не владея ситуацията, тя е винаги 50/50. Просто създавам впечатление, че контрола е в мен.

Сега защо съм крива (най-общо) - няма да обособявам отделен пост, нещата са свързани. луна/ нощта - 8 чаши обърнати - 7 меча обърнати. Ами объркано ми е, уж правя някакви планове, а нямам никаква яснота по нищо, все едно уравнение само с неизвестни. И до нея обърнати 8 чаши - хем ми е ясно, че нищо не може да е "такова", хем приемам ситуацията като без изход и без перспектива, от там и неизвестните в уравнението. Има обаче и неща, които още не осъзнавам, не мога да ги проумея - така мисля заради Луната и 7 меча. Изобщо цялата комбинация ми е равносилна на Силата от предната комбинация.
      Давайте идеи, явно нещо ми е сбъркано. (Щом почнах да играя и игри на телефона, работата е сериозно прецакана).
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Ново

Armid написа:

Понеже напоследък съм много крива, теглих карти първо защо съм в такова настроение и после- как ме възприемат другите професионално - т.е аз се срещаме хора само по работа и общувам с тях ограничено, в рамките на това, което ме касае, нищо излишно, приятелства не завързвам. Таро отговори (даже не ме изненада отговора) - Кралица меч - 7 пентакли - сСила / Борба с дракона.

Сега защо съм крива (най-общо) - няма да обособявам отделен пост, нещата са свързани. луна/ нощта - 8 чаши обърнати - 7 меча обърнати.
      Тълкувам картите ти така-не си особено доволна, от това че сякаш нямаш пълно поле на изява, Кралицата иска да действа, да става така, както тя желае, по нейния начин и да не се протакват нещата, търпението не ти е сила. Да не би да имаш чувството, че губиш време?
      Силата на на трета -вътрешна борба се води в теб, и те объркват, като в лабиринт си и не можеш да намериш изход, сякаш се блъскаш в стени, искаш да се освободиш от тази стагнация(това чувство) Обърната 8 Чаши , но не намираш начина, искаш да избягаш от това състояние, в което се намираш, чувстваш, но не откриваш начина, а и май нямаш подкрепа, сама си в това (7 Мечове Обърната)
      Мисля,че нещо извън работата ти те подтиска или те прави недоволна, което се отразява на състоянието ти и държанието. Това са следствия.
      Какво ти се иска да правиш или да действаш по нещо, а да не можеш поради някакви причини, обстоятелства?

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Ново

Моя човек ми предложи друга работа, но много не типично за него, в смисъл много добре платена, но ще съм сред мъже, а той е страшно ревнив. Учудена съм, въпреки, че знам, че много обича парите, го знам и колко е ревнив. Теглих карти:
      Сериозен ли е в предложението за работа, която ми направи?

Рицар Мечове (съпротивление) -2 Чаши (отлагане) -8 Жезли (оплождане на духа)
      тук виждам, че е било в момент на емоционален изблик, нищо стабилно няма тук, ей така го е казал без да мисли. Не мога да говоря, че е било обмислено и да е сериозно предложение.

Когато ми каза тази работа, ми беше сърдит, ядосан, преди това се бяхме сдърпали и той ми беше ядосан. Дори дойде на работата ми без да ме предупреди че идва. После ми каза за работата, незнам пробва ме на акъл ли, дали ще се съглася...

Ще започна ли да я работя?

Крал Чаши (отлагане) -Император (имаго на бащата) -Паж Чаши (отлагане)

по същия въпрос втора комбинация
      2 Мечове(съпротивление) -Отшелникът(старецът от планината) -Висшата Жрица(девицата)

По картите се вижда, че няма да я работя, въпреки, че утре ще я обсъдим и изглежда, че май е сериозен, но по картите виждам че е било необмислено предложение.

И още един въпрос:
      Ако приема работата,моя ще ми позволи ли да започна?

Рицар Пентакли ( приземяване) -7 Жезли (оплождане на духа) -9 Чаши (отлагане)

ако не беше 9 Чаши на трета щях да кажа ок, но тук някак все едно на края, след много уговорки, уж сериозни, някак ще ми се изсмее, че е било чиста проба на акъл, да види какво ще направя...

От последните няколко дена си взех урок, че колкото да изглеждат по един начин нещата, ситуацията, положението, дори на 1000... %, картите покажат ли друго, дори обратното, колкото и да изглежда абсурден отговора на Таро, то става точно така!
      Затова сега не се съмнявам в Таро по никакъв начин, стига да ги тълкувам правилно де. Колкото и сериозно да мисля и да съм по точно бях убедена, че моя е сериозен за тази работа, и иска и няма проблем и нещо против да работя, виждам че реално не е така.
      Какво мислите вие дами?
    • Ново

Според мен няма да я започнеш. Първо, той е бил сериозен, но после е започнал да се разколебава - 8 жезли.
      После Крал чаши преминава в Паж чаши - спад в енергията, в нагласата и то под влияние на Императора - на опита да се наложи контрол. Този човек ти се налага много ненатрапчиво.
      С последната комбинация ми се струва, че ти самата ще кажеш, че не си струва да започваш тази работа - 7 жезли с 9 чаши, въпреки, че ти се вижда сериозна и стабилна и ти самата би подходила по такъв начин към нея. Конфронтацията на 7 жезли е направо потушена от водата.
    • Ново

kolevaani1 написа:

Моя човек ми предложи друга работа, но много не типично за него, в смисъл много добре платена, но ще съм сред мъже, а той е страшно ревнив. Учудена съм, въпреки, че знам, че много обича парите, го знам и колко е ревнив. Теглих карти:

Рицар Мечове (съпротивление) -2 Чаши (отлагане) -8 Жезли (оплождане на духа)

Крал Чаши (отлагане) -Император (имаго на бащата) -Паж Чаши (отлагане)

2 Мечове(съпротивление) -Отшелникът(старецът от планината) -Висшата Жрица(девицата)

И още един въпрос:

Рицар Пентакли ( приземяване) -7 Жезли(оплождане на духа) -9 Чаши (отлагане)

Въпрос:
      Тества ли ме моя с това предложение за работа?

Изпаднаха Асо Пентакли и Крал Мечове

6 Мечове 10 Пентакли Дяволът (Змията)

Асо Пентакли и Крал Мечове направо изхвърчаха пред мен.
      Май не е никакъв тест, а е съвсем сериозен.

10 Пентакли + Дяволът( Змията) , воден е от алчността, аххх колко много обича парите :D е то кой не ги обича де :D

По начало помислих, че картите ми дават отговор, че е гаранция тест към мен дали ще ме поблазнят парите и ще приема работата, по изпадналите карти и Дяволът за шашмата му, за игричката, която ми скроил, понеже ги теглих снощи, бях изморена от работа, това бяха първите ми мисли и впечатление, но сега съм на друго мнение днес. А именно, че няма тест мест, игрички, а е сериозем, офф колко сериозен в присъствието на Дяволът... Заслепен от парите, които ще получавам, р то и аь дъм зсдлепена от тях :D , той много иска да получавам високи доходи, а не да бъхтя за някакви смешни 1000-1200 евро с 8 часа на ден работа. Вика щом не искаш да си стоиш в къщи, поне да ти плащат хубави пари.
      Помагайте, искам да знам как да действам, да съм подготвена :D

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Ново

kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Рицар Мечове (съпротивление) -2 Чаши (отлагане) -8 Жезли (оплождане на духа)[/b]

Крал Чаши (отлагане) -Император (имаго на бащата) -Паж Чаши (отлагане)[/b]

И още един въпрос:
      Рицар Пентакли ( приземяване) -7 Жезли(оплождане на духа) -9 Чаши (отлагане)[/b]

Въпрос:Тества ли ме моя с това предложение за работа?

Изпаднаха Асо Пентакли и Крал Мечове

6 Мечове 10 Пентакли Дяволът(Змията)
      Аз теглих отново карти, дали ще започна да я работя тази работа, защото по всичко личи, че отговорът е да(положението, обстоятелствата.) , но картите показват НЕ и затова изчаках няколко дена и пак теглих, помагайте момичета. Картите отново показват НЕ, или аз не ги разчитам правилно....

Ще я работя ли тази работа?
      Луна (Нощта) -Паж Мечове (съпротивление) -Император (имаго на бащата)
      По Луната виждаме още, че не е така, както изглежда и е видно на нас-както ви казвам, изглежда, че ще я работя, дори е сигурно, но картите показват, че няма.
      Отново Император, този път на трета, предната комбинация, на същия въпрос Император е на втора позиция, последвана от Паж Чаши, тук имаме пак Паж(на втора) , но Мечове преди Императора.
      Паж Мечове се допълва с Луната, отново има нещо, което не знаем и не ни е ясно, но уж всичко е ясно, то няма нищо сложно или скрито в случая. Освен, може би втрешното ми негодувание.
      Император на трета, стопирва процеса, няма документация тук, всичко зависи от мен и моя приятел.
      С Луната на първа и Император на трета, не мисля, че ще започна тази работа.

Каква е причината поради, която няма да я започна?
      Звездата (усмиряване) - Крал Чаши (отлагане) -) Паж Чаши (отлагане)
      Крал Чаши и Паж Чаши се повтарят в същата последователност. Както казва Армид:
      "... После Крал чаши преминава в Паж чаши - спад в енергията, в нагласата и то под влияние на Императора - на опита да се наложи контрол.... "

Звездата на първа последвана от Чаши, много вода- емоции-Краля и Пажа... Мисля си, че, моя приятел, ще се извърти, въпреки, че той ми предложи работата и не ми изглежда, че ще ме спре :S
      Или като гледам картите просто ще се отлага за по нататък...

Момичета помагайте, дайте ваши виждания, аз съм объркана...
    • Ново

Ани, как е ситуирано всичко това във времето? Ако ще почваш кога се очаква да е това? Има ли обстоятелства, с които трябва да се съобразиш?
    • Ново

Armid написа:

Ани, как е ситуирано всичко това във времето? Ако ще почваш кога се очаква да е това? Има ли обстоятелства, с които трябва да се съобразиш?
      Армид, предложението е от няколко дена, в сряда съм теглила карти, тогава ми каза моя, но се учудих, защото е ревнив много, а ще съм сред мъже. Напирам много да получа ваше мнение и виждане по картите, защото на мен лично не ми се започва тази работа, но в момента обстоятелствата го изискват. Тази работа ще промени много неща, нищо няма да е същото, само това мога да кажа. Аз се съгласих, не е нещо незаконно де. Кога ще започвам, ами то вече все едно съм, защото се съгласих, но реално в скоро време може би до седмица. Просто не ми е при сърце работата, защото ще съм сред мъже. Не ми е присърце, но няма начин, обаче картите ми показват, че няма да започна, за което бих се радвала, но няма да я откажа, незнам какво трябва да стане, че да не я започна, единия вариант е моя да ме спре категорично, но той не ми се бърка за такива неща, друго не знам.
      Ако искате може да теглите карти.
      Извинявам се, ако съм много настоятелна, но наистина е важно за мен.
    • Ново

Изтеглих ти
      3 чаши обърната - 2 жезли - ас меч
      Ниски карти. С Ас меч на края - не, няма го потенциала. С 2 жезли според мен нещо ще се случи, ще се промени, ще има някакво завъртане на колелото.
    • Ново

Какво ще те възпрепятства, какво ще се случи, че няма да я започнеш?
      Глупак/ Puer aeternus- Смъртта /страхът - Кралица чаши

Айде и Кралицата се показа, след Краля и Плажа :)
      Глупака, глупака... Нещо е на някаква граница, гранично състояние, което навярно ще се срине, ще умре. Ще умре наивитета, както и "риска".