Таро и Работа/Колеги

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalika написа:

Аз сега се сещам, че през последните години там (на това работно място), са работили много хора и никой не се е задържал повече от 3, 4 месеца. Обявата за работа им е постоянно активна. Явно има защо..

А иначе - въпросната жена има 2 деца, за чужбина не знам. Но не са от града, преместили са се тук преди няколко години.
      Няма никакво значение какво е семейството й, откъде идва, дали от Марс или от друга планета. Просто има жени кучки и като те намразят, няма спасение.
      Бих те посъветвала да си опичаш акъла и ако е възможно, да се абстрахираш, защото в противен случай, е възможно и да те уволнят. Още повече, че си в изпитателен срок.
      Почни да си търсиш работа и мисли само за себе си, не за мотивите на някакви пуйки защо те мразят и т.н. Майната им.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona написа:

Kalika написа:

Аз сега се сещам, че през последните години там (на това работно място), са работили много хора и никой не се е задържал повече от 3, 4 месеца. Обявата за работа им е постоянно активна. Явно има защо..

А иначе - въпросната жена има 2 деца, за чужбина не знам. Но не са от града, преместили са се тук преди няколко години.
      Няма никакво значение какво е семейството й, откъде идва, дали от Марс или от друга планета. Просто има жени кучки и като те намразят, няма спасение.Бих те посъветвала да си опичаш акъла и ако е възможно, да се абстрахираш, защото в противен случай, е възможно и да те уволнят. Още повече, че си в изпитателен срок.
      Почни да си търсиш работа и мисли само за себе си, не за мотивите на някакви пуйки защо те мразят и т.н. Майната им.
      Като нищо и да ме уволнят, права си. Вчера като се скарахме й заявих, че аз не съм се вкопчила в тази работа, работя я за удоволствие, а не по принуда. Казах й, че мъжът ми печели 5, 6 пъти повече от мизерната ми заплата, издържа семейството и мога да си позволя и да не работя, ако реша. Сега си давам сметка, че съм я засегнала по болното място, без да е било умишлено - понеже при нея е обратно, тя издържа мъж и деца. След това буквално полудя - като нищо да се оплаче на шефовете от мен и да ме уволнят.
    • Ето какво било значи това 5 жезли – Свят – Крал чаши

5 жезли са страшно гаден конфликт между хора, а тоя Свят яко я е настъпил по болното място, че ти едва ли не имаш Светът. Права е Мона, внимавай и си опичай акъла.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Абе, ние жените много мислим.
      Калика, много ми е позната тая ситуация - направиха едва ли не всичко възможно да ме уволнят - имах такава ситуация. Сега ще попълвам дупки на усурпията, която напуска, и вече имат нужда от мен - няма да ме пуснат да си ходя, а моята обида за преживения тормоз си стои..

Пиша това с идеята, че: ами ние наистина много го мислим! Вместо да си гледаме нашия си интерес, нашите си пари, нашите си работа. Все умуваме защо някой не ни понася и каква ли е причината, чувствителни сме, а това е грешка.
      Наистина някои хора просто си решават, че те мразят и това е, дори без нищо, просто така.

На мен, както, предполагам, и на другите тук, това просто ни е непонятно. Разбира се че не харесваш всички, някои от пръв поглед те дразнят, ама чак омраза и да подливаш вода и да пречиш.... Е, не!
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Няма никакво значение какво е семейството й, откъде идва, дали от Марс или от друга планета. Просто има жени кучки и като те намразят, няма спасение.Бих те посъветвала да си опичаш акъла и ако е възможно, да се абстрахираш, защото в противен случай, е възможно и да те уволнят. Още повече, че си в изпитателен срок.Почни да си търсиш работа и мисли само за себе си, не за мотивите на някакви пуйки защо те мразят и т.н. Майната им.
      Като нищо и да ме уволнят, права си. Вчера като се скарахме й заявих, че аз не съм се вкопчила в тази работа, работя я за удоволствие, а не по принуда. Казах й, че мъжът ми печели 5, 6 пъти повече от мизерната ми заплата, издържа семейството и мога да си позволя и да не работя, ако реша. Сега си давам сметка, че съм я засегнала по болното място, без да е било умишлено - понеже при нея е обратно, тя издържа мъж и деца. След това буквално полудя - като нищо да се оплаче на шефовете от мен и да ме уволнят.
      Пффф, голяма грешка си допуснала, да знаеш.
      Изобщо такива неща не се коментират.

Тази жена те е намразила вовеки. Излишно си си създала враг. Мери си приказките другия път.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Здравейте, момичета,
      Чета и преглеждам и своите комбинации от преди месец, както и така развилият се разговор с Калика. С която сме в подобна ситуация. Аз също съм от скоро на тази работа, едва 2 месеца са минали, а напрежението и очакванията към мен растат, с всеки изминал ден. Изпитателният ми срок е 3 месеца. Остава само един, както е по договор, станаха и някои рокади, напусна както знаете една моя колежка и сега се преструктурира всичко. Реших отново да питам Таро за позициите си там, дали ще покрия всички изисквания, дали ще имам някакво развитие, и най-вече дали до 3 месеца ще ми вдигнат заплатата. По отношение на това, дали ще запазя работата си, имах комбинация с Кралица Пентакли на трета. Не с направих труда да я запиша или запомня. Не ми направи впечатление просто. Но тази по отношение на заплатата си струва да се спомене тук ми се струва. Обесеният, Светът, 9 пентакли.
      Всячески се опитват да ме ограничат и дезинформират и да ме обезкуражат. Голяма борба за място под слънцето, буквално Светът. 9 пентакли ме окуражава да търся вдъхновение и да се стремя към кариерно издигане и да вярвам в себе си. Средата е враждебна, но май така е навсякъде. Ще се радвам на мнения. Мерси!
    • Ina написа:

Здравейте, момичета,
      Чета и преглеждам и своите комбинации от преди месец, както и така развилият се разговор с Калика. С която сме в подобна ситуация. Аз също съм от скоро на тази работа, едва 2 месеца са минали, а напрежението и очакванията към мен растат, с всеки изминал ден. Изпитателният ми срок е 3 месеца. Остава само един, както е по договор, станаха и някои рокади, напусна както знаете една моя колежка и сега се преструктурира всичко. Реших отново да питам Таро за позициите си там, дали ще покрия всички изисквания, дали ще имам някакво развитие, и най-вече дали до 3 месеца ще ми вдигнат заплатата. По отношение на това, дали ще запазя работата си, имах комбинация с Кралица Пентакли на трета. Не с направих труда да я запиша или запомня. Не ми направи впечатление просто. Но тази по отношение на заплатата си струва да се спомене тук ми се струва. Обесеният, Светът, 9 пентакли.
      Всячески се опитват да ме ограничат и дезинформират и да ме обезкуражат. Голяма борба за място под слънцето, буквално Светът. 9 пентакли ме окуражава да търся вдъхновение и да се стремя към кариерно издигане и да вярвам в себе си. Средата е враждебна, но май така е навсякъде. Ще се радвам на мнения. Мерси!
      Здравей Ина, твоите карти ми харесват, по Обесения на първа- ограниченията, бариерите, спънките, невъзможността сега да действаш свободно р към своя край - Светът, този период се затваря.
      9 Пентакли вещае добри преспективи, в комбинация със Светът - нови хоризонти, нов етап, много по добър от преди...
      С цялото си сърце ти желая успех Ина :)
    • Ina написа:

Здравейте, момичета,
      Ина, аз си мисля, че ти предстоят положителни промени, затваряш една страница от живота си и отваряш нова. Обесеният остава в миналото, Светът е като вододел между Обесеният и 9 пентакли. А 9 пентакли за мен е пътят на душата, да намериш себе си и онова, което е твое призвание.
      Не знам, дали е обвързано с конкретното работно място, на което си сега, но това няма и особено значение. Ще откриеш най-доброто за теб :) .
    • Мерси, Калика, мечтая за това. Каквото и да правя, най-важното е наистина да се развивам и да открия себе си като призвание. За първи път се чувствам комфортно във форум за Таро, така, че сърдечно благодаря на всички за това. Ще се радвам и аз да съм полезна на някой, въпреки че не съм се посветила на Таро както много хора тук. Или прекалено много се фиксирам в определени въпроси или изцяло спирам да се допитвам до Таро. Буквално се отказвам да го разчитам, но четейки и споделяйки тук, чувствам подкрепа и се чувствам окуражена. Може би това е смисълът да има Таро общност.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ina ().

• Последните месеци нещо имам проблеми с шефа. Както уж всичко беше нормално и след Нова година почна да ми намеква, че нищо не върша, 1000 пъти ми повтори, че към "на трупчета" т.е. че не съм на постоянен договор. Явно има нещо, но не знам какво. Но на мен започна да ми писва от глупостите му. Юли ми изтича 3-годишния договор и би трябвало или да ми го поднови с постоянен, или да ме уволни.
      Затова теглих карти:
      Дали ще го направи постоянен?
      Слънце/ Влюбени/ Кралица чаши
      Мисля си, че и той явно не е сигурен какво да прави. И картите не дават конкретен отговор. Дали някой друг не му "бута чивии"?!? И нещо с това Слънце ми се върти и някакво желание да се покаже, че ТОЙ Е ШЕФА.

Мнението бе променено 1 път, последно от ljubavi ().

• ljubavi написа:

Последните месеци нещо имам проблеми с шефа. Както уж всичко беше нормално и след Нова година почна да ми намеква, че нищо не върша, 1000 пъти ми повтори, че към "на трупчета" т.е. че не съм на постоянен договор. Явно има нещо, но не знам какво. Но на мен започна да ми хисва от глупостите му. Юли ми изтича 3-годишния договор и би трябвало или да ми го поднови с постоянен, или да ме уволни. Затова теглен карти Дали ще го направи постоянен.
      Мисля си, че и той явно не е сигурен какво да прави. И картите не дават конкретен отговор. Дали някой друг не му "бута чивии"?!? И нещо с това Слънце ми се върти и някакво желание да се покаже, че ТОЙ Е ШЕФА.
      Ще ти "хвърля" едни карти, както се казва в един друг форум :D
      Защо се държи по този начин? 6 чаши Маг/ Трикстер - Звезда
      Има ли скрити мотиви в поведението му? Кралица пентакли - 8 жезли - 8 меча
      Ще останеш ли на постоянен договор? 2 чаши - 7 жезли - Глупак/

Според мен определено има НЯКОЯ, която му влияе, но няма единодушие как да се действа. Това обаче ще бъде препъни-камък за по-нататъшни отношения, това е бариера, която трудно ще бъде преодоляна.
      Дали ще останеш - въпреки, че той не е взел решение категорично, мисля, че няма да останеш - особено по Слънцето при теб. Не ми се е случвало с първа карта Слънце, ако ще и на челна стойка да застана, нещо да се получи. А в моята комбинация, мисля, че Глупакът показва ново начало. Според мен, почвай да се оглеждаш за нещо ново. пфу, мразя да казвам лоши неща. Нека и другите да кажат какво мислят.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Armid написа:

ljubavi написа:

Последните месеци нещо имам проблеми с шефа. Както уж всичко беше нормално и след Нова година почна да ми намеква, че нищо не върша, 1000 пъти ми повтори, че към "на трупчета" т.е. че не съм на постоянен договор. Явно има нещо, но не знам какво. Но на мен започна да ми хисва от глупостите му. Юли ми изтича 3-годишния договор и би трябвало или да ми го поднови с постоянен, или да ме уволни. Затова теглен карти Дали ще го направи постоянен.
      Ще ти "хвърля" едни карти, както се казва в един друг форум :D Защо се държи по този начин? 6 чаши Маг/ Трикстер - Звезда
      Има ли скрити мотиви в поведението му? Кралица пентакли - 8 жезли - 8 меча

Според мен определено има НЯКОЯ, която му влияе, но няма единодушие как да се действа. Това обаче ще бъде препъни-камък за по-нататъшни отношения, това е бариера, която трудно ще бъде преодоляна.
      Дали ще останеш - въпреки, че той не е взел решение категорично, мисля, че няма да останеш - особено по Слънцето при теб. Не ми се е случвало с първа карта Слънце, ако ще и на челна стойка да застана, нещо да се получи. А в моята комбинация, мисля, че Глупакът показва ново начало. Според мен, почвай да се оглеждаш за нещо ново. пфу, мразя да казвам лоши неща. Нека и другите да кажат какво мислят.
      Според мен няма добра почва за реализация на това място за теб. Този да не е някакъв сексист? Може и малко прекалено да се изказвам, обаче ми изглежда, че обича да се прави на Голяма работа и да се държи гадно с жените. По последната комбинация на Армид- ще се бориш да направят договора постоянен, обаче зад ъгъла те чака нещо ново, по-добро. И аз мисля, че няма да останеш там, но като гледам така е по-добре.
    • ljubavi написа:

Последните месеци нещо имам проблеми с шефа. Както уж всичко беше нормално и след Нова година почна да ми намеква, че нищо не върша, 1000 пъти ми повтори, че към "на трупчета" т.е. че не съм на постоянен договор. Явно има нещо, но не знам какво. Но на мен започна да ми писва от глупостите му. Юли ми изтича 3-годишния договор и би трябвало или да ми го поднови с постоянен, или да ме уволни.
      Затова теглих карти:
      Дали ще го направи постоянен?
      Здравейte, ljubavi, armid, да вмъкна нещо и аз. Не само Слънцето, ами цялата комбинация от Слънце и Влюбените, ме навеждат на връзката с непоносимост и разделяне на пътищата. Не може да търпи той твоето присъствие, има противоречие с някои негови принципи, част от вече изградения му характер. Откровено мисли да се разделите.
      По комбинациите на Armid, Всички те говорят за един и същи процес, който протича най-вече вътре в теб. Може би неосъзнат до този момент. Ще ти трябва време да преосмислиш всичко, което се е случило там за тези 3 години, да отсееш позитиви и негативи, да се събереш ти самата по Мага и Звездата, ще има период на адаптация.
      Последната комбинация, мисля е най-ясна с 2 чаши, 7 жезли, и Глупакът. Да, ново начало, да няма да мине без борба и събиране на информация от близки и познати и проучване. Но подкрепа ще получиш, но и битките ще трябва да си водиш сама. Хубавото предстои.
    • Moon написа:

Armid написа:

ljubavi написа:

Ще ти "хвърля" едни карти, както се казва в един друг форум :D Защо се държи по този начин? 6 чаши Маг/ Трикстер - ЗвездаИма ли скрити мотиви в поведението му? Кралица пентакли - 8 жезли - 8 меча

Според мен няма добра почва за реализация на това място за теб. Този да не е някакъв сексист? Може и малко прекалено да се изказвам, обаче ми изглежда, че обича да се прави на Голяма работа и да се държи гадно с жените. По последната комбинация на Армид- ще се бориш да направят договора постоянен, обаче зад ъгъла те чака нещо ново, по-добро. И аз мисля, че няма да останеш там, но като гледам така е по-добре.
      Да. Ще разберем какво ще стане, когато свърши учебната година. Но така или иначе това поведение мен ме дразни вече, защото се чувствам все по-неоценена. Преди давах всичко от себе си за децата, сега се усещам, че не се чувствам по същия начин, защото знам, че никой не го оценява. Ако пък наистина НЯКОЯ му влияе....жалко за него. Благодаря ви!
    • Ina написа:

До колкото разбирам Ljubavi, ти си учителка. Не вярвам да предприеме директорът каквото и да е преди края на учебната година. До болка познато. Младите хора биват отхвърлени от тази ретроградна система.
      Именно! Хем ти казват, че искат млади хора и идеи, но после чуваш само: "Вие младите имате много още опит да трупате." Как ще го трупам, като не ми позволяват. А най-обидното е, че има колеги, дето си "цъфтят", без да си дават зор. Жалко!
    • Всеки иновативен подход бива отхвърлен, приема се, че каквото и да правиш работиш за собствените си компетенции, а не за благото на учебното заведение, всякаква креативност, свръх усилие се приемат за нещо извън нормата, биват даже наказани. Ще се разделите, писала съм ти по-горе. Слънцето с Влюбените, няма как просто. Конфликт с принципи и его.
    • 3 меча на трета винаги е "НЕ" и аз получавам жесток такъв урок от година и 1/2 вече.
      На работата, на която съм, положението е трагика. И няма промяна. Не си е не.
      Мога да вляза в още разголващи детайли, но накратко - винаги губя, независимо права или не. Понякога по своя вина, понякога не. Но фрустрацията е огромна - 3 меча на последна. Картата говори и за егоизъм, егоцентризъм - на питащия.
      Каквото каже Таро, това е.

Уроците са безкрайни и човек се учи докато е жив и никой не прави изключение.

редакция: Комбинацията с 3 меча като трета карта не е скорошна.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Здравейте, публикувам тук, защото въпросът ми към Таро е свързан с моята творческа работа на художник, пак си е работа, като всяка друга.
      Ще работи ли С. Ст. с мен ? Отговорът е 2 мечове, 6 жезли, Умереност
      Човекът С. Ст. е известен в арт средите. Предисторията е, че съм му писала преди два месеца, той отговори, че принципно би работил с мен, но в момента е много зает. Беше писал, че до края на януари ще бъде адски зает и не може да отреагира, но че след това ще е на разположение. Сега, отново му писах, все -още нищо не е отговорил.
      По повод комбинацията, 2 мечове я възприемам като моята позиция в случая, действам без да познавам ситуацията и човека издълбоко, без да съм се огледала и мислила за варинати. 6 жезли с Умереността по-скоро приемам за неговата позиция на популярен човек в средите, който е въздържан и внимателен в преценките си и колаборациите си. Очаквам отрицателен резултат, въпреки, че все-още имам някакви надежди. Може би и в самата комбинация няма съдържащ се положителен или отрицателен отговор. Принципно аз не обичам Умереността, защото винаги съм я приемала като някакво ограничение, нужно осмисляне и балансиране, не е действена карта,още повече и голям Аркан. Като цяло някакъв стоп. Но пък с паунската 6 жезли, е доста добре. Баланс на его и статус. Ще се радвам някой да коментира. Може и аз да съм грандоманка, знам ли?