Таро и Работа

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ina написа:

Здравейте, публикувам тук, защото въпросът ми към Таро е свързан с моята творческа работа на художник, пак си е работа, като всяка друга.
      Ще работи ли С. Ст. с мен ? Отговорът е 2 мечове, 6 жезли, Умереност
      Човекът С. Ст. е известен в арт средите. Предисторията е, че съм му писала преди два месеца, той отговори, че принципно би работил с мен, но в момента е много зает. Беше писал, че до края на януари ще бъде адски зает и не може да отреагира, но че след това ще е на разположение. Сега, отново му писах, все -още нищо не е отговорил.
      По повод комбинацията, 2 мечове я възприемам като моята позиция в случая, действам без да познавам ситуацията и човека издълбоко, без да съм се огледала и мислила за варинати. 6 жезли с Умереността по-скоро приемам за неговата позиция на популярен човек в средите, който е въздържан и внимателен в преценките си и колаборациите си. Очаквам отрицателен резултат, въпреки, че все-още имам някакви надежди. Може би и в самата комбинация няма съдържащ се положителен или отрицателен отговор. Принципно аз не обичам Умереността, защото винаги съм я приемала като някакво ограничение, нужно осмисляне и балансиране, не е действена карта,още повече и голям Аркан. Като цяло някакъв стоп. Но пък с паунската 6 жезли, е доста добре. Баланс на его и статус. Ще се радвам някой да коментира. Може и аз да съм грандоманка, знам ли?
      Привет,Ина!
      Според мен пък може да работите заедно, но ще трябва да се спогодите първо. Нещо си мисля,че и двамата сте по-скоро индивидуалисти в работата и държите на своето. В този ход на мисли Умереността може би иде да каже, че трябва и двамата да се откажете от нещо, за да се получи общата ви работа. 2 меча на първа я приемам като "обмисляне", няма категорично решение все още. Бих разделила така : 2 меча_6 жезли+Умереността. Така гледам комбинацията. В 6 жезли аз виждам определена доза самочувствие и увереност, заедно с Умереността - трябва да се балансира, за да е успешно начинанието.

Всички комбинации с Умереността са ми интересни. Тепърва я изучавам тази карта. Ще ми е интересно да чуя и мненията на другите. Това е от мен.
    • И аз 2 мечове я разделям от 6 жезли с Умереността. Лошото е, че 2 мечове е някаква база на цялата комбинация, според мен не добра.
      Преди 2 месеца съм задала същия въпрос, когато му писах за първи път и комбинацията беше следната: 4 чаши, Глупакът, 4 пентакли. Мисля, че е разказвателна и проективна тази. Глупакът, защото хич не бях наясно какво ще правя, току-що се бях преместила в София. Действах без да осмислям, само знаех, че искам да стартирам много неща наведнъж. Вече имам лош опит с 4 пентакли, като липса на воля за промяна в статуквото и твърд отрицателен отговор.
      А и Умереността ми е някакси стопираща, отнемаща време за осмисляне, настройка и едва тогава ще има действие или някакво реално развитие според мен.
    • Ina написа:

И аз 2 мечове я разделям от 6 жезли с Умереността. Лошото е, че 2 мечове е някаква база на цялата комбинация, според мен не добра.
      Преди 2 месеца съм задала същия въпрос, когато му писах за първи път и комбинацията беше следната: 4 чаши, Глупакът, 4 пентакли. Мисля, че е разказвателна и проективна тази. Глупакът, защото хич не бях наясно какво ще правя, току-що се бях преместила в София. Действах без да осмислям, само знаех, че искам да стратирам много неща наведнъж. Вече имам лош опит с 4 пентакли, като липса на воля за промяна в статуквото и твърд отрицателен отговор.
      А и Умереността ми е някакси стопираща, отнемаща време за осмисляне, настройка и едва тогава ще има действие или някакво реално развитие според мен.
      4 чаши,Глупакът,4 пентакли е далече от случване на каквото и да е,да. Няма база все още. На фона на старата комбинация в новата поне има някакво обмисляне. Умереността не е карта на случването и по мои наблюдения. По-скоро касае състояние. Сегашната комбинация не дава отговор "да/не" според мен. Като че ли отговорът клони към това какво трябва да се случи ,за да работите заедно. Както казах, по мое мнение това е един вид напасване на индивидуалностите и стиловете на работа. А може и човекът да има резерви относно работата с друг човек, да не иска да работи в екип. Т.е. да не иска да се откаже от самостоятелната работа и затова да отлага да отговори окончателно. Бих теглила, но нямам карти в мен в момента.
    • Moon написа:

Ina написа:

4 чаши,Глупакът,4 пентакли е далече от случване на каквото и да е,да. Няма база все още. На фона на старата комбинация в новата поне има някакво обмисляне. Умереността не е карта на случването и по мои наблюдения. По-скоро касае състояние. Сегашната комбинация не дава отговор "да/не" според мен. Като че ли отговорът клони към това какво трябва да се случи ,за да работите заедно. Както казах, по мое мнение това е един вид напасване на индивидуалностите и стиловете на работа. А може и човекът да има резерви относно работата с друг човек, да не иска да работи в екип. Т.е. да не иска да се откаже от самостоятелната работа и затова да отлага да отговори окончателно. Бих теглила, но нямам карти в мен в момента.
      Да, moon, близо си до истината. Той е много зает със собствените си проекти, които включват негови близки приятели и съмишленици, които също са големи имена. Съвсем друго поколение от самата мен. И хора с различен статус. Аз съм готова тук на компромиси стига да се стигне до някакви преговори въобще, ако изобщо успея да подбудя някакъв интерес към подобен проект у него. Даже в началото му бях писала, ако мисли, че бих го компрометирала да ми каже директно и дали според неговата оценка има смисъл да стартирам работа по показване на тези неща. Той ми писа, че има смисъл. Лошото е, че не ми е отговорил на последните две съобщения във фейса. И не знам дали изобщо има намерение да го направи. Със сигурност и той и аз имаме собствени концепции и различен стил на работа, това също е вярно.
    • Нова работа до 6м.
      3 меча, 6 меча, Луна

Ауч. Лошото си заминава, за да дойде неясното. Всичко ще изтърпя. Налага се. Не е и съвсем незаслужено - само закономерност на мене си, на постъпките досега - от една страна, че си мълчах като гъз, от друга - че за някои неща подходих надменно и не си затраях; Пък и и аз не съм перфектна, така че... Може би от трета страна - просто нямах реална представа за нещата.
      Сега положението, чисто житейски, е "На ти!". Че не направих нещата както трябваше - 1во да завърша, после да работя. 1во да гледам себе си, а после "момчетата". Изобщо поредица от грешки, довели ме до това положение сега, не само в работен контекст.
      Сега ще работя така, както "трябваше", както обществото е предписало, ако искаш да имаш поне малко успех - 1во едно нещо, след това друго, и то както е "предписано".
      Опитвам се да не ме е страх много. Няма и от какво, защото всичко минава. :)

Какво съм аз за Х /// Маг, Кралица чаши, 10 пентакли
      5 пентакли, Рицар жезли, 2 чаши

Какво е Х за мен /// Рицар жезли, 5 пентакли, 6 пентакли, 10 пентакли
      8 пентакли, Папата, 9 пентакли

Х. е човек, с когото имахме органическа непоносимост една към друга още от ден 1 постъпването ми на работа. Човек с добри позиции на работа от гледна точка на респект и доверие. Заклевам се, т'ва женище ми направи живота ад на работа. Не мога да преодолея тормоза, с който се сблъсках, не мога да преодолея и натрупалото се озлобление. Да, чувствам се като жертва.
      Но тя не се чувства добре също, което е видно по картите.

Не трябваше да ги питам за толкова глупости, защото хвърчаха като луди. Но поне са информативни.
      Грешките се виждат и от двете страни.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Нова работа до 6м.
      3 меча, 6 меча, Луна

Ауч. Лошото си заминава, за да дойде неясното. Всичко ще изтърпя. Налага се. Не е и съвсем незаслужено - само закономерност на мене си, на постъпките досега - от една страна, че си мълчах като гъз, от друга - че за някои неща подходих надменно и не си затраях; Пък и и аз не съм перфектна, така че... Може би от трета страна - просто нямах реална представа за нещата.
      Сега положението, чисто житейски, е "На ти!". Че не направих нещата както трябваше - 1во да завърша, после да работя. 1во да гледам себе си, а после "момчетата". Изобщо поредица от грешки, довели ме до това положение сега, не само в работен контекст.
      Сега ще работя така, както "трябваше", както обществото е предписало, ако искаш да имаш поне малко успех - 1во едно нещо, след това друго, и то както е "предписано".
      Това всичкото по картите ли го видя? Питала си за нова работа ди 6 месеца , ясно е че по тези карти нещата са много сложни, много... Но кои карти ти показват това, което си писала?
    • Някои неща са лични и просто си ги казвам. Защото е контекст, довел до тази комбинация...

За Луната знам от Мона, че е щастие спрямо социалните норми /много общо казано/, копнеж по щастие спрямо социалните норми, така както обществото го иска. Малко конформистка карта.
      Като знам какви периоди указва, не ми се и мисли... :D

Картите показват процес по лутане, 3 меча <---> 6 меча, Луната
      А подробнсотите ги написах, за да се има предвид контекста, защото не е като сама да не се доведох до това положение.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Нова работа до 6м.
      3 меча, 6 меча, Луна

Какво съм аз за Х /// Маг, Кралица чаши, 10 пентакли
      5 пентакли, Рицар жезли, 2 чаши

Какво е Х за мен /// Рицар жезли, 5 пентакли, 6 пентакли, 10 пентакли
      8 пентакли, Папата, 9 пентакли

Х. е човек, с когото имахме органическа непоносимост една към друга още от ден 1 постъпването ми на работа. Човек с добри позиции на работа от гледна точка на респект и доверие. Заклевам се, т'ва женище ми направи живота ад на работа. Не мога да преодолея тормоза, с който се сблъсках, не мога да преодолея и натрупалото се озлобление. Да, чувствам се като жертва.
      Но тя не се чувства добре също, което е видно по картите.

Не трябваше да ги питам за толкова глупости, защото хвърчаха като луди. Но поне са информативни.
      Грешките се виждат и от двете страни.
      Кюриъс, теглих ти и аз карти (дано не се сърдиш) - дали ще почнеш нова работа до 6 месеца. Изхвърча и падна обърнат Паж жезли. Луната също изхвърча. Асо меча, 4 чаши, Паж чаши. На мен ми харесват картите именно, защото не са някакви тежки / стагниращи - всичко може да се промени за този период. Прилича ми на период на преболедуване - по 4 чаши. Една апатия, която трябва да преодолееш, преди да се роди новото по Паж чаши. Просто един неприятен преходен период, след който още нищо не е сигурно.
      По обърнатия Паж жезли - имала ли си предложения за нова работа, които си отказала?
      Луната се повтаря. Ами след всяка нощ изгрява зората ❤
    • Не мога да се сърдя за такива неща, даже ти благодаря, че си теглила и ти.

Нямам предложения никакви, но и не търся активно. Нямам самочувствие, според мен с право, да изисквам кой знае какво. Ще взема каквото мога от тази работа, трябва да завърша най-накрая висшето си и тогава ще му мисля.
      И да се науча да бачкам, щото за момeнта егото ми е повече от възможностите и това е реалистично казано, не се самобичувам. :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Привет момичета, идвам с една комбинация за моя близка, на която скоро съобщиха, че съкращават. Тя го прие доста болезнено и реших да питам каква е причината да я освободят от работа. Преместиха я от един в друг екип, под някакъв предтекст, който на мен ми се струва измислен, а после решиха да я освободят пак под друг предтекст, тя се справяла чудесно но тъй и тъй обстоятелствата били такива...

Питах защо я освобождават?
      Глупак - 7 жезли - 6 меча

Тук сякаш картите не казват защо, а описват процеса. Глупак + 7 жезли ми е една първоначална наивност от страна на питащата, но 7 жезли ми се падна на втора позиция в същата ситуация, когато аз самата сменях екипи в предната ми работа, нещата си бяха предварително замислени, но нямаш какво да правиш, отиваш и се бориш. Глупакът според мен показва, че все пак тя е имала надежди да се закрепи. 6 меча ми е продължаването напред, щеш не щеш отиваш към ново начало.

Ще намери ли нова работа до 2 месеца?
      7 пентакли - 10 жезли - 8 пентакли

Според мен до 2 месеца няма да намери работа, заради 8 пентакли. Те според мен говорят, че ще намери, но трудно и не в посочения от мен срок. 7 пентакли + 10 жезли е че тези два месеца тя все още ще е в сегашната фирма, няма да й е приятно, но няма какво друго да направи.

До 6 месеца?
      7 пентакли - Крал меч - Ас чаши

До 6 месеца, вече няма да е във фирмата, Крал меча стопира работните отношения и стигаме до Ас чаши. Неприятна горчилка след изживяното. По тези карти не виждам да се казва нещо за нова работа...

Много ще се радвам на вашите коментари по картите, страшно неприятно ми е, че така се случи с жената.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolf написа:

7 пентакли - Крал меч - Ас чаши

До 6 месеца, вече няма да е във фирмата, Крал меча стопира работните отношения и стигаме до Ас чаши. Неприятна горчилка след изживяното. По тези карти не виждам да се казва нещо за нова работа...

Много ще се радвам на вашите коментари по картите, страшно неприятно ми е, че така се случи с жената.
      Според мен ще намери, по Крал меч.Обаче ще и се наложи да положи много усилия и енергия, по 7 пентакли. Асо чаши може да показва, началото на нови емоции.
    • Жена ще отиде ли в определен отдел да работи, до 6 месеца?

СПРАВЕДЛИВОСТ 4 ЖЕЗЛИ 7 МЕЧА

Жената е кандидатствала веднъж за позиция в този отдел, но не са я взели. Затова си мисля, че справедливостта тук показва ситуацията в миналото, субективното мнение на някого и това, че един вид е ''наказана'' и няма да отиде в този отдел, по 7 меча (7 меча тук са ми, като поражение).

Жена, ще я сложат ли на по-висока позиция до 6 месеца?

ДЯВОЛ СПРАВЕДЛИВОСТ 8 ПЕНТАКЛИ

Тук везните на справедливостта клонят в две посоки. Може и да има някаква промяна, по 8 пентакли жената да извлече някаква социална и материална изгода. Дяволът е бавна карта, ще обхване по-голям период от 6 месеца?
    • LaVerite написа:

Жена, ще я сложат ли на по-висока позиция до 6 месеца?

ДЯВОЛ СПРАВЕДЛИВОСТ 8 ПЕНТАКЛИ
      Това ми прилича на голям компромис. И тя ще го приеме, 1.защото го желае; 2. защото времето изтича между пръстите й и смята, че ако не е сега, няма да стане и друг път; 3. на инат на някого.
      Защо е компромис - заради 8 пентакли на последна - най-вероятно парите ще са по-малко от очакваното.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Ще започне ли Х. работа до края на март - 6 жезли, Императорът, 9 чаши.
      Малко предистория - Х. е съпруг на моя близка, уволнен след 13 годишен стаж за дадена фирма. Ами по картите - виждам само неговата свръх- самооценка и надменност. Той явно си е мислел, че е бил незаменим. Мисля, че възможности ще има (за нова рабата), но той ще ги отхвърли / подцени. Няма да приеме, каква да е работа..
      Ще му изплатят ли полагащото му се обезщетение - Жрицата, 2 пентакли, 10 меча. Не и цялото - ще е някаква минимална сума (2 пентакли ), буквално по завършващите мечове ме хрумна, че ще го "порежат". Т.е. - той се надява на солидна компенсация, но ще остане разочарован.
    • Kalistro написа:

Ще успее ли този път (понеже имаше и други опити и дори отказ да участва - уплаши се явно) Х да получи тази позиция?
      Глупак, 6 пентакли, 6 чаши

Скоро четох из сайта (Мона), че Глупак на първа показва, че дори няма нужда да питаш, защото знаеш, че случването вече е задвижено. За мен конструкцията е Глупак+6 пентакли - положителни карти и 6 чаши. Притеснява ме 6 чаши на последна позиция, за да приема, че отговорът е положителен.

Armid написа:

Понеже малко са ми хаотични въпросите ти, питах: Х ще започне ли на новата позиция. - 4 чаши обърната - 4 пентакли - Звездата/Усмиряване
      Сега вече е ясно - не, и този път няма да започне на тази позиция.

kolevaani1 написа:

6 Чаши връща всичко, каквото се е случило преди и сега ще бъде така, преповтаря се...
      Давам обратна връзка по този проблем: Х се отказа да се яви на конкурса, точно както и преди вече беше правил.
    • Със същия Х се опитваме да започнем нов проект. Днес по този повод се срещнахме с мъж У.

Какво е отношението на У към мен?
      Справедливост, Кралица меча, Крал меча

Това май е моето отношение към У - познаваме се от години, но не сме близки, дори не сме сме виждали. Справедливостта указва или, че отношенията са с предистория, или, че са безперспективни. Напрежение има помежду ни. С Крал меча на последна очаквам някакво изясняване.

Ще осъществим ли идеята?
      6 пентакли, Справедливост, 4 пентакли

Не, няма да стане. Шестицата пентакли се сблъсква в стената на Справедливостта и всичко замира до 4 пентакли. Чудя се дали Справедливостта не показва, че причината се корени в миналото ми.
    • Kalistro написа:

Kalistro написа:

Ще успее ли този път (понеже имаше и други опити и дори отказ да участва - уплаши се явно) Х да получи тази позиция?
      Глупак, 6 пентакли, 6 чаши

Скоро четох из сайта (Мона), че Глупак на първа показва, че дори няма нужда да питаш, защото знаеш, че случването вече е задвижено. За мен конструкцията е Глупак+6 пентакли - положителни карти и 6 чаши. Притеснява ме 6 чаши на последна позиция, за да приема, че отговорът е положителен.

Armid написа:

Понеже малко са ми хаотични въпросите ти, питах: Х ще започне ли на новата позиция. - 4 чаши обърната - 4 пентакли - Звездата/Усмиряване
      Сега вече е ясно - не, и този път няма да започне на тази позиция.

kolevaani1 написа:

6 Чаши връща всичко, каквото се е случило преди и сега ще бъде така, преповтаря се...
      Давам обратна връзка по този проблем: Х се отказа да се яви на конкурса, точно както и преди вече беше правил.
      Глупак на първа, значи, че питането е безсмислено.
      Хубаво е да се чете по-внимателно.
    • Kalistro написа:

Със същия Х се опитваме да започнем нов проект. Днес по този повод се срещнахме с мъж У.

Какво е отношението на У към мен?
      Справедливост, Кралица меча, Крал меча

Това май е моето отношение към У - познаваме се от години, но не сме близки, дори не сме сме виждали. Справедливостта указва или, че отношенията са с предистория, или, че са безперспективни. Напрежение има помежду ни. С Крал меча на последна очаквам някакво изясняване.

Ще осъществим ли идеята?
      6 пентакли, Справедливост, 4 пентакли

Не, няма да стане. Шестицата пентакли се сблъсква в стената на Справедливостта и всичко замира до 4 пентакли. Чудя се дали Справедливостта не показва, че причината се корени в миналото ми.
      Аз пък си мисля, че може и да осъществите проекта - 4 пентакли за финансови въпроси не е зле, има и хубави дворцови карти. Трябва да се действа на момента, според мен - по Справедливостта на втора от втората комбинация. Сега е времето (а, че преди е било отлагано е видно от първите карти).
      Внимавайте с документация / правни въпроси - това ми хрумна също по повтарящата се Справедливост.
    • Kalika написа:

Ще започне ли Х. работа до края на март - 6 жезли, Императорът, 9 чаши.
      Малко предистория - Х. е съпруг на моя близка, уволнен след 13 годишен стаж за дадена фирма. Ами по картите - виждам само неговата свръх- самооценка и надменност. Той явно си е мислел, че е бил незаменим. Мисля, че възможности ще има (за нова рабата), но той ще ги отхвърли / подцени. Няма да приеме, каква да е работа..
      Ще му изплатят ли полагащото му се обезщетение - Жрицата, 2 пентакли, 10 меча. Не и цялото - ще е някаква минимална сума (2 пентакли ), буквално по завършващите мечове ме хрумна, че ще го "порежат". Т.е. - той се надява на солидна компенсация, но ще остане разочарован.
      Има развитие по тези карти - човекът е получил някакво обезщетение, но не и цялата дължима сума. Малко като прах в очите, да се отърват от него.
      Записал се е в бюрото по труда (да вметна само, че живее в чужбина) и сега няколко месеца щял да кара на помощи. Седял си у тях, почивал и пиел - така каза жена му. По 9 чаши с Императора, не очаквах нещо по-различно.