Таро и Работа

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Пак цитат от Мона, но 4 пентакли е относително добра карта на 3та за парични въпроси (за емоционални е ад :) ), но понеже има свиване по четворката, човек получава нещо, но една идея по-малко от това, което е очаквал или за което се е договорил.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Mona написа:

Какво мислите за следните карти за работа:

9 чаши, Влюбените, Императрицата

Доволна комбинация според мен. Малко ми е трудно без въпрос, но ще се пробвам.
      Да се прави избор почти винаги е трудно и обикновено е свързано с несигурност, но тук виждам задоволство от факта, че се налага да се избира - 9 Чаши+Влюбените. Най-после момента за промяна/избор е настъпил, отварят се нови хоризонти, където да се разгърне потенциала на човека – Императрицата. Нови идеи, ново поприще на развитие, нова длъжност или нова работа – все хубави неща.
      И в контекста на „работа” комбинацията като цяло ми изглежда като: На този човек хобито му е работа :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Освобождава се едно място в работата, на по-висока позиция. Питам картите за съвет. Вие какво мислите?

Да си подам ли кандидатурата?

ЗВЕЗДА 6 ЖЕЗЛИ КРАЛИЦА МЕЧОВЕ

Според мен, тук картите ми казват да кандидатствам. Звездата е като знак, един вид трябва да покажа ха шефа ми, че имам опита и потенциала. (Кралица мечове).

Ще ме вземат ли, ако кандидатствам?

ОТШЕЛНИК КУЛА КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ

Тук не съм сигурна. Дали комбинацията отшелник+ кула е като едно ново начало или е по-скоро като прибързаност в решението? От друга страна, кралица пентакли е доволната жена, давала ми е успешен изход когато е била на 3-та позиция от 3 карти.

Аз по принцип не съм толкова съблазнена от този пост, понеже ми се иска по-скоро да сменя контекста на работата. Но някак си е логично да си подам кандидатурата.

Вие какво мислите?
    • LaVerite написа:

Освобождава се едно място в работата, на по-висока позиция. Питам картите за съвет. Вие какво мислите?

Да си подам ли кандидатурата?

ЗВЕЗДА 6 ЖЕЗЛИ КРАЛИЦА МЕЧОВЕ

Според мен, тук картите ми казват да кандидатствам. Звездата е като знак, един вид трябва да покажа ха шефа ми, че имам опита и потенциала. (Кралица мечове).

Ще ме вземат ли, ако кандидатствам?

ОТШЕЛНИК КУЛА КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ

Тук не съм сигурна. Дали комбинацията отшелник+ кула е като едно ново начало или е по-скоро като прибързаност в решението? От друга страна, кралица пентакли е доволната жена, давала ми е успешен изход когато е била на 3-та позиция от 3 карти.

Аз по принцип не съм толкова съблазнена от този пост, понеже ми се иска по-скоро да сменя контекста на работата. Но някак си е логично да си подам кандидатурата.

Вие какво мислите?
      Аз мисля, че тези карти те подтикват към действие. Много дълго си тъпкала на едно място, не развиваш потенциала си. Кулата разтърсва нещата, трябва да поемеш ситуацията в свои ръце. Кралица меч е решителна, Кралица пентакли е удовлетворена. Според мен на теб точно това ти липсва. Звездата е интересна на първа - в смисъла, който влагаш знак не е, но по мое мнение показва дълъг период на стагнация и липса на вяра в себе си и възможностите си. За да се излезе от Звездата ,трябва да се направи крачка напред и да се тръгне нанякъде. Не може да се чака свише да се спусне благословия. За мен тя е символ на “Никой нищо не заслужава даром.”.

Според мен кандидатствай. Дори и да не те вземат- какво? Разчупи си статуквото и бъди смела. Няма какво да губиш.
    • Кандидатствах за една работа, въпросът ми е дали ще се обадят за интервю до 1 месец?
      2 жезли, 9 жезли, Крал Мечове
      Умирам си от страх да застана там и да поема риска, въпреки, че пратих портфолио и СВ, по жезлите. Има известно противопоставяне на Жезлите с Крал мечове. Моята и тяхната настройка. При всички положения, дори и да се обадят, да са решени да го направят, възможно е да не се харесаме или да има известно противопоставяне според мен. Да има сериозно разминаване между впечатления от документи, квалификация и среща на живо, ако изобщо се осъществи подобно нещо.
      И все пак надеждата умира последна, :))) Питах дали ще ме наемат в срок от един месец.
      10 пентакли, Кралица мечове, 4 пентакли
      Това е голяма фирма, с много служители и производство, както е видно по 10 пентакли,( Кралица мечове) усещам как ще се изцепя с прекалена надъханост и самоувереност, и за капак 4 пентакли (лошият ми опит с 4 пентакли), липса на промяна в статуквото, или ще решат, че не отговарям на профила за длъжност, за която кандидатствам, но не виждам назначение. Не пиша, за да ме опровергае някой с положителна прогноза, а просто поне да разбера дали съм на прав път с Таро. Като цяло всичко ми е в минорни краски. Ще бъда благодарна на всяко отделено внимание, мерси.
    • Ina написа:

Кандидатствах за една работа, въпросът ми е дали ще се обадят за интервю до 1 месец?
      2 жезли, 9 жезли, Крал Мечове
      Умирам си от страх да застана там и да поема риска, въпреки, че пратих портфолио и СВ, по жезлите. Има известно противопоставяне на Жезлите с Крал мечове. Моята и тяхната настройка. При всички положения, дори и да се обадят, да са решени да го направят, възможно е да не се харесаме или да има известно противопоставяне според мен. Да има сериозно разминаване между впечатления от документи, квалификация и среща на живо, ако изобщо се осъществи подобно нещо.
      И все пак надеждата умира последна, :))) Питах дали ще ме наемат в срок от един месец.
      10 пентакли, Кралица мечове, 4 пентакли
      Това е голяма фирма, с много служители и производство, както е видно по 10 пентакли,( Кралица мечове) усещам как ще се изцепя с прекалена надъханост и самоувереност, и за капак 4 пентакли (лошият ми опит с 4 пентакли), липса на промяна в статуквото, или ще решат, че не отговарям на профила за длъжност, за която кандидатствам, но не виждам назначение. Не пиша, за да ме опровергае някой с положителна прогноза, а просто поне да разбера дали съм на прав път с Таро. Като цяло всичко ми е в минорни краски. Ще бъда благодарна на всяко отделено внимание, мерси.
      Много добре си тълкуваш картите.
      Колкото до втората комбинация, 4 пентакли винаги е по-малко от онова, което очакваме. Статуквото е непробиваемо, за съжаление.
      Удар по егото също така.
      Просто трябва да се въоръжиш с търпение, за всички ни се отнася :)
    • Човек ще замине ли в друга държава да работи?

6 Пентакли/ приземяване - 10 Чаши /отлагане - Императрица /имаго на майката

Май няма да се наложи, нито една карта не показва път, или действие...
      Сякаш ще намери начин да печели пари, без да се налага да заминава в чужбина.
      Хубави карти, но отвеяни сякаш някак, като мечта, мисля си така по 10 Чаши на втора, какво мислите?
    • Човек ще е доволен ли от резултата, ако приеме предложението?

4 пентакли като инвенция, ще убоде очите

6 чаши, Ас пентакли, 5 чаши

Виждаме, че някой, който питащия познава отпреди, е отправил предложение. По набиващата се на очи 4 пентакли можем да сме сигурни, че питащият няма да получи от предложението това, което е очаквал, или което е обещано. Ще е много по-малко, но все пак нещо.
      От тъжната конструкция, която следва, и е допълнение към инвенцията, разбираме, че предложението като цяло е едно голямо нищо. Асът като че ли "плува" в море от лайна. Ниски, слаби, демотивиращи и разочароващи карти. Слаба основа, скапан резултат (не ни трябват чаши за бизнес, още по-мако 5 чаши). Смешен, неслучайно появил се контраст между слабите аркани и Аса между тях.

Освен това, отправящия предложението има илюзии (thx Mona :saint: ) за голям успех, но това е нищо работа. "Нещо като нищо", отново благодаря на Мона.

Каква аналогия ми хрумна, докато мислех за картите и за негативния отговор, който те са дали:
      Това е като да се решиш да си направиш разходка в кално време. Не е ЧАК толкова зле, но определено може МНОГО ПО-ДОБРЕ.

В кратце: Питащият по-добре да не приема това предложение. Няма да е доволен от резултата.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Kalika написа:

Ще започне ли Х. работа до края на март - 6 жезли, Императорът, 9 чаши.
      Малко предистория - Х. е съпруг на моя близка, уволнен след 13 годишен стаж за дадена фирма. Ами по картите - виждам само неговата свръх- самооценка и надменност. Той явно си е мислел, че е бил незаменим. Мисля, че възможности ще има (за нова рабата), но той ще ги отхвърли / подцени. Няма да приеме, каква да е работа..
      Ще му изплатят ли полагащото му се обезщетение - Жрицата, 2 пентакли, 10 меча. Не и цялото - ще е някаква минимална сума (2 пентакли ), буквално по завършващите мечове ме хрумна, че ще го "порежат". Т.е. - той се надява на солидна компенсация, но ще остане разочарован.
      Човекът не е започнал работа. Отдал се е на развлечения, предложения за работа има, но той ги е отхвърлил.
      Питах, дали ще започне до края на април - Звездата, 10 чаши, 6 жезли. Рядка боза - Звездата с 10 чаши и чаши с жезли. Нито един пентакъл или карта от боя мечове.. Обаче ми прави впечатление, че 6 жезли от първа позиция, минава на 3та - дали пък няма да извади късмет, да му се усмихне Съдбата?
    • Отдавна не съм писала тук, което не е похвално. Все пак е нужна комуникация, интеракция, за да се учи и напредва с Таро. А аз се затворих най-вече в лични наблюдения.
      Предлагам следната комбинация за въпроса дали конкретен човек ще започне нова работа през следващите 2-3 месеца:

Справедливостта-Магьосникът-Звездата

Като допълнителна карта под Магьосникът дойде 7 мечове. Експериментирам с определен вид подредба без обърнати карти, но включваща и големи, и малки аркани като малките са подлежащ процес под големите.

И така, според мен в миналото човекът е попаднал на удачно място, което да оформи бъдещите му планове. Натрупал е самоувереност и опит. Въпросът е, че има твърде много вътрешна несигурност за способностите си, както и известна доза наивитет и недооценяване на реалността. Което би могло да съботира процесът на търсене на работа. Имам известни съмнения дали ще е в запитания срок по Звездата на трета позиция, която може да отложи процеса. При всички случаи работа ще започне, вероятно добра при това, но според мен по-късно.
    • Искаш да кажеш, че първо отделяш само ГА, гледаш с тях и после слагаш като добавък от малките аркани? Ако е така, е доста странно, и естествено тежестта на картите според мен е много по малка.

Но, ако се абстрахираме от всичко това, няма как такава комбинация да даде положителен отговор за този срок. Този човек за мен смята, че е голямата работа, крои разни планове и не иска да приеме каква да е работа. Мисля, че това ще му изиграе лоша шега.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Ще се опитам да дам, вероятно в друга тема, пример как става подредбата. Картите не се разделят на големи и малки аркани.
      Използва се подребата с 3 карти, в случая три редици от карти.
      Поставят се карти една над друга като се започне от редицата най-вляво, като това става докато не излезе голям аркан. Което евентуално може и да е веднага. След това се преминава към втората и третата редица, спазвайки се същия принцип.

Да, аз също не мисля, че този човек ще започне работа до 2 месеца. За мен нещата не опират толкова до свръхсамоувереност, колкото до лоша преценка на собствените възможности и на обстоятелствата.
    • Точно преди Великден ме е обзела темата за работата.Изтеглила съм карти за мен и братовчедка ми дали ще си намерим работа,защото и двете сме в трескаво търсене и ходене по интервюта.

Ще започне ли братовчедка ми работа в книжарницата до края на месеца ?

1.7 пентакли 2.5 чаши 3.2 жезли

Първо забелязвам,че и двете комбинации започват с 7 пентакли.Тоест и двете комбинации говорят за търпение и за труд.5 чаши я разбирам като нейното разочарование след като й кажат,че не е наета..поне така си го обяснявам.А 2 жезли ми е като може би друга възможност.Защото е между две места и си я обяснявам като двата избора.Но смятам,че няма да станат нещата тук.

Ще започне ли работа /като цяло/ до края на месеца?

1.7 Пентакли 2.Крал Чаши 3.Паж Пентакли

Тук вече съм питала за другото място,където според мен има по-голям шанс да започне.Паж Пентакли според мен изобразява точно нейното неориентирано аз и ентусиазмът й да започне.

Ще започна ли работа до края на месеца?

1.Кралица Мечове 2.9 Чаши 3.Крал Жезли

Изпада Колесницата

Кралица мечове е в случая моето желание и мотивираност, че ще работя.9 Чаши е удовлетворение или може би радост от предоставената възможност,а кралят го възприемам като активност и действие на работното място.Изпадането на Колесницата ми говори само,че отговорът е позитивен и наистина ще се получат нещата.

Интересно ми е защо се повтаря 7 пентакли .. дали може би има нещо което ми убягва? Много бих се радвала на свеж поглед над комбинациите,ако ви идва нещо наум. Поздрави,момичетаа !!
    • curi0us написа:

Може би си мисли или твърде много й се иска заекът да е вече в торбата. Малко тип "Полага ми се".
      За коя от комбинациите го казваш това?
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • За една (изборна) длъжност има четирима потенциални кандидати. Кой от тях ще я заеме?
      Картите са:
      1) Кралица жезли, 5 меча, 5 чаши
      2) Дявол, 2 чаши, Крал чаши
      3) 2 меча, 6 пентакли, Паж пентакли
      4) 3 пентакли, 2 чаши, 8 жезли

На този етап никой няма категорично предимство.
      Първият има тежък живот, понася удари и ще остане разочарован. Може би емоциите му идват в повече - от Кралица жезли до 5 чаши, никакъв пентакли, блъска си главата в стената и се чуди защо получава цицини. Освен това комбинацията започва и завършва с карти, които показват, че Таро отказва отговор и въпросът не бива да задава скоро пак - година (цитирам Мона).
      Вторият ми изглежда още по-зле. Уплашен и слаб. Комбинацията от Дявол и чаши сочи зависимост, при наличие на Крал чаши, сигурно става дума за любов - главата му е завъртяна от жена и не му е до работата.
      Третият засега се е спотаил и изчаква (2 меча), но неговите шансове ми изглеждат най-добри - с 6 пентакли, но и тук няма нищо сигурно с Паж пентакли на края.
      Четвъртият, въпреки че има теоретична възможност - контакти и подкрепа (3 пентакли) ще оплеска нещата от лековатост (2 чаши) и ще прегори (8 жезли).
      Според мен ще сполучи третият, а бих искала да е първият...
      Ще съм благодарна за мнение.

Мнението бе променено 1 път, последно от Kalistro ().

• Armid написа:

curi0us написа:

Може би си мисли или твърде много й се иска заекът да е вече в торбата. Малко тип "Полага ми се".
      За коя от комбинациите го казваш това?
      Отговорих на този въпрос:

moonlover написа:

Интересно ми е защо се повтаря 7 пентакли .. дали може би има нещо което ми убягва?
      Защото в повтарящата се карта се съдържа отговорът. 7 пентакли е именно това. :)
      DIGNITY ALWAYS WIN.