Змията, Courir de Mardi Gras /Дяволът/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Josephine написа:

На Магът явно Дяволът му е слабост ...любимото дете...
      Няма как античовешка същност да е любимо дете, по-скоро е умение, което се налага по необходимост, дори и нежелана. Ако говорим за Дяволът пар екселанс, като битие - по себе си. Така да, иначе - не.

Магът е самодостатъчен.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Josephine написа:

И като стана въпрос за Магът и Дяволът , задават ли ти често въпросът :
      Имам ли направена магия ?
      И коя комбинация показва магия ?
      Не позволявам, преди това им казвам да пораснат.
    • Ако питаме за нещо наистина важно - здравословен проблем . Как би тълкувала следната комбинация :
      5 жезли + 5 чаши + Умереността - има или няма здравословен проблем ?
      Фокусът е върху 5 чаши - интересна ми е .
    • Mona написа:

Този сайт е зона, лишена от магии, съжалявам, който се изживявяа иначе - има други форуми, където нон стоп ще му намират магии и оправдания за нещастията, особено за мързела :)
      Другото лице на Дяволът, чисто като човешка проекция - ако може някой друг и паднал ангел, да ни поеме от тегобата да бъдем отговорни човеци, щото нас ни мързи да поемем отговорност - ако е съсед, идеално - някоя жена, която ни завижда за кривите ниви, за лошите пътища и кални локви ...

Важно е да имаме враг ... Да има Дявол, а ние сме да негова контрадикция - да ухаем на скъп парфюм, създаден в градината на Рая, да сме неопетнени, щото някой друг ни е виновен ... Хубаво си мисли дяволът :D

Сори, Дяволче, човече, смешен си.
      Та така и с картата.
    • Josephine написа:

Ако питаме за нещо наистина важно - здравословен проблем . Как би тълкувала следната комбинация :
      5 жезли + 5 чаши + Умереността - има или няма здравословен проблем ?
      Фокусът е върху 5 чаши - интересна ми е .
      Задай го в темата за здравето.
      Фокусът е върху Умереността покрай двете петици.
    • Mona написа:

Сега ще ти споделя една Таро тайна :) - както Дяволът не може без Магът, така Магът не може без Дяволът ...
      В определен смисъл схванах за какво говориш чрез този пример. Сещам се за поучителната пословица от Юнг: "Никое дърво не стига с клоните си до рая, ако корените му не са вече в ада". Сега на практика я виждам.
      Добруването като висша истина е лицемерие. И двете "противоположности" е необходимо да се разпознаят и асимилират, иначе си аут или в инфантилната зона.
    • Didi написа:

Mona написа:

Сега ще ти споделя една Таро тайна :) - както Дяволът не може без Магът, така Магът не може без Дяволът ...
      В определен смисъл схванах за какво говориш чрез този пример. Сещам се за поучителната пословица от Юнг: "Никое дърво не стига с клоните си до рая, ако корените му не са вече в ада". Сега на практика я виждам.Добруването като висша истина е лицемерие. И двете "противоположности" е необходимо да се разпознаят и асимилират, иначе си аут или в инфантилната зона.
      Поздравления за цитата на Юнг, с едно уточнение: ако приемем конструкция от Магът с Дяволът, то последният рискува да заплати свръхочакванията си (свръхценни мисли, нереалистични представи, ментални заблуди) с една тотална инфлация на Аз-а в образа на един Обесен, например. А потенцията на Магът (като нуминозен корен, да се върнем към метафората с дървото), изобщо да не прояви никакво чувство за самосъхранение и инстинкт за оцеляване, и вместо зелени листа и красива корона, да има сухи листа и голи клони.
    • Тоталната смърт на сетивността и тоталното "отваряне" не нечовешкото възприемане на света. Дели ни само един кратък скок - между Ас пентакли, Умереността и обърнат Ас чаши - примирението не продължава дълго, трае едва до поява на обърнатият ДЯВОЛ.

Стоим и чакаме да се събудим в състоянието си на зомбита, обхванати от чужда воля за паралелно битие. Кататония. Кой ще ни спаси?
      Очите ни-пчели стават бели, гласовете ни-звуци с нечовешки тембъри призовават да се върнем към изначалността на отдаването - ала ние не искаме и не искаме ...
      Тази жертва не е за нас, тя е за онези другите, преди нас, които вече са го направили.
      Ние не искаме. Защо да го правим?

Променяш материята, променяш генетиката, ставаш и заставаш между Небето и Земята, крещиш - Небето е мрачно и тихо, като преди метеоритен дъжд, а Сатурн и Уран, все повече се отдалечават - Вселената се разширява, а за нас все по-малко място остава, все по-малко време е отредено и все по-малко игри на Богове ни забавляват.

В свят на мъртви Богове, човекът е единствен герой и единствен Дявол, все по-малко МАГ и все повече НИЩО. Отломка от мъртви Богове.

- Дадох ти. Това ли е земята, за която си мечтала?
      - Видя всичко, наслуша се и се наговори, време е да се връщаш.

Каза Старецът от Планината

- ако не тръгнеш сега, ти оставяме в замяна Магът и Дяволът: с единият ще спасиш себе си, с другият - нищо.
    • Mona написа:

Мисля, че успях да разбера тайната :)
      Да не би да говориш за цялостност?
      Ако Дяволът символизира тъмната страна на аза - проявленията за всеки са различни, взаимозаменяеми, за съжаление почти константни, като варират от страх, вътрешни блокажи, леност, самозалъгване, илюзия до всички деструктивни прояви на Его ориентирания аз
      то
      Магът е неговата светла част - всеки иска да е мост между небето и земята, да изразява и да проявява светлата си страна
      Някъде прочетох за енантиодромията. Докато не признаем, докато не приемем, докато не изчистим вътрешните си демони в лицето на Дявола, няма как да сътворим онзи прекрасен рай на земята, за който всички мечтаем (Цитирам по памет Мона: Всеки иска поднесен на тепсия светът и едно прекрасно Слънце, което да осветява живота му)
      Хубавото е, че работата продължава - независимо дали е волю или неволю
      Днес съм по-млада от утре
    • "Roxelane :

Мона, беше писала, мисля, някъде, че за да има любов в картите, трябва да се появи Дявол. Но че такава любов не пожелаваш на никого. Това не е ли свързано все пак със сексуална страст ? Или просто с желание за притежание ? Ако се отплесвам, може да пишем в темата за Дявола.

Mona:

[i]За да има любов, трябва да има мечове, но и тогава не е сигурно[/i]
      Когато някой ми разясни какво точно визира под думата любов, може и да му дадат Нобелова награда.
      Лично за мен, такова понятие не съществува.

Да, би било добре да се пише в темата за Дявола, ако ще се разяснява нейната роля."

Нещо не ми се получи quote-ването от другата тема, сори. Моето лично разбиране за любовта е много далеч от Дявола, но той е част от всеки от нас. Освобождавайки се от него малко по малко, така стигаме и до истинската любов.

И все пак любовта на Агапея (или на Малката Русалка, ако предпочиташ) не може да функционира между двама души на ежедневно ниво. Дадеш ли всичко, дадеш ли се целия, ще изчезнеш напълно. Както се е случило и с Малката Русалка всъщност. Не казвам че трябва да е 50 на 50, но откъдето се излива, трябва нещо и да се влива.

Това за любовта.

За Дявола - е, много любима карта ми е. Нито ми е противен, нито ме е страх от него, както ви бях споделила например за Висшата жрица. И все пак, ето какво си писала в архива при константните съчетания :
      "При любов - Дяволът в съчетания;"
      А после, не помня къде обаче, пишеше, че такава любов на никого не пожелаваш.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Дяволът съм я изпитвала и аз съм била за друг и друг за мен. Мога да я опиша с думата страх , страх да не загубиш човека, да искаш да ти принадлежи, да е твой, да го подчиниш, да не го оставяш дори да диша, да си обсебен от него или той от теб. Недоверие, съмнения това всичко може да се нарече и параноя, обсебване на другия, ревност голяма . Но и игри на пук, инат и всичко това идва пак от страха от загуба. Това е зависимост, не е любов.
      Гориш, но не в пламъците на "любовта", а в клада. Всичко това те кара да страдаш, защото те измъчват съмнения, може да няма повод, може човекът отсреща да не прави нищо, за да те провокира или мами, но ти си попаднал в капана на Дяволът и мрежите му. Нищо не ти е достатъчно, искаш повече и повече, страхът те сковава и умът започва едни сценарии и се оплиташ повече и повече.
      Няма спокойствие, няма доверие, ревността те изгаря, имаш чувството, че те мами, не вярваш, когато ти говори истината дори и да го доказва. Караниците започват, защото виждаш ли не ти принадлежи, защото обръща внимание на другите.
      Дяволът е обсебване.

П. С. Въпреки всичко, аз също обичам тази карта, колкото и глупаво да е, харесва ми, когато съм във връзка приятелят ми да е "обсебен" от мен :D , то и без това тази така наречена любов я няма вече на този свят,такава каквато я пеят в песните и разказват в романите. Поне да го е страх да ме загуби, нека си мисли, че не може без мен :D

Тук изключвам другите значения (пак в комбинации) за измама и изневери и задкулисни игри.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().