Змията, Courir de Mardi Gras /Дяволът/

• Всъщност винаги сме обсебени единствено от себе си. Влюбването обикновено е компенсаторно, обикваме в другия това, което ние самите не сме ; a много често и това е проекция. Много обичам един израз на Скарлет О'Хара в "Отнесени от Вихъра" : "Уших един красив костюм и се влюбих в него."

Разбира се, ласкаем се, когато някой твърди, че е влюбен в нас ; всъщност е влюбен единствено в себе си и иска да вземе от нас това, което му липсва, за да постигне цялост - която обаче също е илюзорна. Затова и отдавна се смея на Рицарите Чаши. Предпочитам един безкомпромисен Рицар Меча, който знае защо иска точно мен, и знае какво липсва на него самия.

Обаче защо и как Дяволът в комбинации показва любов ? И за каква любов става дума ?

На мен, честно да ви кажа, ми е излизал по-често Обесеният (за моята връзка специално), после почна да ми излиза и за отсрещната страна ; впоследствие напълно осъзнато си признахме, че сме пробвали, и че сме разбрали, че не можем един без друг. Че сме Обесени. A Дявол и Кула са ми излизали и са ме предупреждавали в други случаи, когато е имало вероятност да залитна от чист гняв.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Кралица чаши - Дявол - Крал жезли
      Може и да си нагаждам нещата, но в случая ситуацията е покупко-продажба, точно между мъж и жена. Изглежда ми малко като "надцакване", т.е. кой ще надделее. Сякаш и двете страни играят малко ва банк с Дявола между тях. Но и той ще е този, който ще прекрати илюзиите на тези двамата. Кралица чаши е нерешителна, а Крал жезли е неотстъпчив. Мисля, че до сделка няма да се стигне.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Ще има покупко-продажба, и то според мен крупна заради Дяволът, и нещо повече, всеки може да даде на другия това, което няма. Кралица чаши дава вода на Краля, Кралят пък й дава огън. Най-трудно постижимата хармония, между огънят и леда.
      А Дяволът по средата може да стои и просто като описващ тоя процес.

Вкарвам твърде много метафорика, вероятно излишна, предвид въпроса, но просто това ми бяха асоциациите и не мога да не ги споделя. :D
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • От няколко дни ме мъчи следната комбинация :
      3 пентакли,Дявол,5 пентакли
      С 3-ката на първа все едно ситуацията тепърва започва да прогресира към Дявол и 5 пентакли.Въпросът беше дали някой иска да оправи отношенията си с мен.Аз мисля,че картите показват самото му душевно състояние или нагласата му към ситуацията.Въпросът ми е тук дали можем да кажем,че Дяволът+5 пентакли представлява положение на несигурност в себе си и някакъв страх,които резултират в чисто "нищо правене" или показва,че човекът е манипулативен и си движи нещата по собствен план,а отговор на въпроса,който съм задала-няма?
      Как мислите вие?
    • Първото ми впечатление е за задълбаване на нещата. С 5-те Пентакъла обаче има опит за излизане и за мен в тази карта, наистина има страх, но той е от новото, неизпитаното, а не - водещ до нищоправене... 5 П е доста силна карта, доколкото се разбива статуквото и се търси изход или надграждане, или просто нещо ново.
    • Дяволът ни дава точно това, което сме искали, а после ни смее, виждайки осъзнаването колко глупави са били желанията ни, колко досадно, обречено и облечено във вериги е нашето щастие.

В лутане по черните пътища на Луната, Дяволът обещава, примамва. Ние овцете или го следваме, или го отричаме.

Той е изявление на ужасното огледало, от приказката за Кай и Герда, оглеждайки се в него, виждаме най-силните си желания и страхове, полу - осъществени и се питаме: е... това ли е за което мечтая?

Змията е тази, която ни дава отровата на знанието и веднъж прогледнали не можем да затворим очите си за истината. Но дали ще успеем да я разграничим или ще я изкривим до гротеска? Въпрост остава.

Ще се справи ли Х. с новите задачи?
      Ас жезли - Его контрол /Кула/ -Змията /Дявол/

Идеята за осъществяване е на лице, но е прекалено малка, удря се в Кулата и се губи в нея.
      Кулата + Дяволът е разруха на стари модели на поведение, на научаване да преглътнеш Егото си и да порастнеш. Да разрушиш илюзии, с които си живял години наред. Змията вкарва отровата си в теб и предизвиква осъзнаване на фактите. Такива - каквито са.

Резултатът беше такъв, че не, не се справи, въпреки всичко, тези карти показват развитие, след разрухата сме готови да поставим основи отново. Този път по-стабилни.

Опитът ми с Дяволът наскоро се разшири, рядко се появява.
      Въпреки всичко, въздействието му може да бъде усетено винаги, стига да поискаме.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.