КУЛАТА, Его контрол, Deluge

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Мерси Ша ! Друго е наистина някой като види картите отстрани... имах и аз подобни съмнения, но разумът ме убеждаваше в противното. Все пак не разбирам ролята на Кралица Пентакли тук, но да речем, че не е за нея темата. Да питам за съвет, ама то не знам вече и какъв съвет би ми свършил работа изобщо... Ситуацията наистина се повтаря от дълго време, макар да се мъча да се откопча, такъв е изводът значи който можем да извадим за обърнатата Кула...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

По принцип тук обсъждаме Кулата, а тя не е непременно водеща във всяка комбинация. Но ще пусна моите, тъй като се повтаря. Става дума ситуация на раздяла.

Как ще постъпи А в ситуацията ?

Обърната кралица Пентакли - Обърната Кула - Паж Меча

Вероятно ще си намери любовница, на която ще обяснява колко съм лоша ; в нито един момент няма да потърси своите грешки и да поеме отговорност, да признае вината си пред себе си. Ще продължи да ми се меси в живота при това...

Ще бъде ли този път наистина раздяла ?

Кралица Пентакли - Обърната Кула - Обърната Колесница

Сякаш да, ако Кралицата си държи на своето и не отстъпва. "Москва не вярва на сълзи", ето какво ми навява тази комбинация. Защото Обърнатата Кула трябва да ми подскаже, че всичко е лъжа, че той не само не поема отговорност и не търси вина в себе си, но и ще иска жестоко да си отмъсти за унижението, на което е подложен. Колесницата ми е трудна и по принцип, обърната още повече, всичко ще излезе извън контрол, може и да стане много лошо, ако не се осъзнае...
      Кралица п се е изправила във второто питане.Две карти се повтарят. Двете обърнати Кулата и Колесницата... като зацикляне ми е... Някой категорично отказва да прекрати връзката, независимо, че е изчерпана. Мисля, че е мъжът. Жената е достатъчно самодоволна. А мъжът си мисли, че ако се разделят животът приключва. За него път без нея няма...
    • За съжаление си толкова права, че ми се реве... И до адвокат стигнах, той нито спира да ми съсипва нервите, нито напуска жилището... И не съм самодоволна, животът ми е кошмар, филм на ужасите....
      Току-що ми каза, че съм следена - както и предполагах по Паж Меча на трета...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Viki написа:

В такъв случай Кулата О можем да я тълкуваме като зацикляне в дадена ситуация.
      Е, изправила си се, нещата си ги взела в ръце.
      Взех ги. Опищях света че ме заплашва със смърт. Уплаши се и се изнесе. Това си беше баш Обърната Кралица Чаши обаче :D , но нямах избор.
    • Viki написа:

Сега можеш да провериш с картите как ще се развие ситуацията. Дълбоко се съмнявам, че това ще е краят...
      За съжаление му трябва време, за да се примири, че вече не го обичам. Поне се кротна и спря да заплашва, порева малко и само се цупи в ъгъла засега. Няма смисъл да тегля... Сори за спама.
    • Здравейте,не знам дали това е мястото да напиша няколко реда за опита ми с Кулата, а не конкретни гледания... Дайте знак, ако не е.
      Бях нездравословно дълго време в дилема, отказвайки да взема важно решение за лични отношения,доста натежали, когато започна да ми се пада Кулата в тегления с една карта ( не за деня, а да кажем "общо положение" към периода ). Това се случваше лятото, а тогава имах само дзен Таро на Ошо, еквивалента на картата е Мълния.
      Малко след това ситуацията се разви главоломно бързо, оставяйки ме буквално с отворена уста. Усещането беше,че всичко, за което се държах (метафорично и буквално) започна да изтича между пръстите ми, без да имам контрол над процеса. Толкова за самата ситуация. Иска ми се да напиша и още малко за начина ,по който усетих ефекта на картата, в последствие.
      Съвпадение ли е ,че най -близкото описание на чувството беше "свободно падане". Падаш с главата надолу, в пълен мрак, чувство на тотална безнадеждност, нищо от познатите ми до този момент ценности нямат вече никакво значение, като да се събудиш един ден и някой да е подменил целия свят и всичко и всички в него,докато си спял и да трябва да се учиш как да оцеляваш от 0. Не знаеш кой си ,къде си,защо си. Много драма. Органът ти сърце е изкаран, насилствено.
      Нищо не те радва, чувството "искам да потъна в дън земя и просто да ме няма".
      И за да не става твърде дълъг поста и да не е толкова плашещ, бърз оглед на вече отшумяващата Кула.
      След нея нищо не е същото. Аз не съм същата. Не в положителен или отрицателен смисъл,а именно "тотална подмяна на статуквото". Започвам да напипвам коя съм, къде съм, кое е наистина важно. Тотално осветление по въпроса с вредата от фиксации в отношения с хора, привързаности и до какво води това. Виж реалността, такава каквато е - това е всичко,което имаш сега и от теб зависи как ще играеш.
      Това е от мен, мога да напиша още много,но все още я изживявам и знам ,че след време ще мога да дам и вече един по-улегнал отзив за нея.
    • Да споделя и аз някои лични впечатления от Кулата. Кулата се появява често при интроверти, пасивни и страхливи личности, които до толкова са се пуснали по течението, че само външно събитие би ги изкарало от вцепенението на Обесения. От няколко години гледам на мой близък, повтаряха се Папата, Обесения, Императорът, Страшният Съд от големите аркани. От малките - всички четворки, 9 меча, разни чаши, Крал пентакли и Крал чаши от дворцовите. Едва когато започна да се появява Кулата се стигна до важни събития, генерирани отвън и този човек сякаш живна, сякаш се пробуди. В този ред на мисли, Кулата изигра ключова роля - на катарзис и пробуждане и я намирам за много положителна, въпреки първоначалната криза и неудобства. Интересно, че след това и дворцовите карти за този мъж се промениха - вече се появява често Крал жезли и понякога - Крал меча.