Необходимо ли е семейството?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Необходимо ли е семейството?

В съвременния свят дали все още имаме нужда от подобен феномен като семейството, или напротив, то е на път да изчезне?
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • По принцип на мен ми харесва идеята за рода и за племето, което подкрепя подрастващите, но точно в този съвременен свят, единствената топлина идва от семейството... Твърде много сме се отдалечили един от друг, за да има кой създаде уюта на едно дете, освен семейството. На никой друг не му пука.

The post was edited 1 time, last by Sha ().

• Sha wrote:

По принцип на мен ми харесва идеята за рода и за племето, което подкрепя подрастващите, но в точно в този съвременен свят, единствената топлина идва от семейството... Твърде много сме се отдалечили един от друг, за да има кой създаде уюта на едно дете, освен семейството. На никой друг не му пука.
      Често и на детето не му пука.
      Твърде малко познаваме децата и приемаме детските им капризи за истински зов. Отново и отново ги рамкираме, проецираме, измисляме и после се чудим защо сме се провалили.
      Провалили сме се, защото сме мислели само за нашите модели и нашите дефицити. Правим неприятни клонинги, вместо да подпомагаме различното.
      Stay soft. It looks beautiful on you.