Какво искат мъжете?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Какво искат мъжете?

"Ако мъжката доминация напълно изчезне, жените са загубени. Любовта се строи върху различията между половете и сблъсъците са є необходими.
      Също както и сравненията и противопоставянията. В момента преживяваме преходен период, в който всеки е длъжен да намери отново своята роля.
      За жалост тревогата на мъжете пред жените не намалява с настъпването на зрелостта. Колкото по-възрастен става мъжът, толкова повече се съмнява в своята потентност и мъжественост, което само усложнява нещата. С напредване на възрастта при мъжете нараства потребността за самоутвърждаване като компенсация на засилващото се усещане за накърнена нарцистичност. Някои мъже се ограничават с флиртове, други направо изневеряват. Във всички случаи става дума за самоутвърждаване, за стремеж да докажеш себе си и това, че си мъж. Още повече че пред страха от жените се добавя и страхът от смъртта."

Какво е вашето отношение към темата?

източник
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Вижте на каква статия попадна във фейсбукх: Идеалните години? Отговорът е 42

"42-годишната жена имала излъчване на майка и на мръсница ..."

Поредните развинтени фантазии на неосъществени мъже, които още се лутат между образа на светицата и на мръсницата, т.е. на увредената си анима. След толкова много години психология и психоанализа, нищо не се е променило в психиката ни. Напротив, затъваме още и още повече в несъзнавани клишета.

Честно казано не разбрах кой е автора: дали дефицитен мъж или дефицитна жена, все едно е.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Мъжете искат само едно, колкото и да ви струва невероятно - те искат да служат на една жена. Просто ние често не ги обичаме, защото обичаме нещо друго. Нещо отвъд нас самите. И дори и да бъдем с някой мъж, ние обичаме някой друг. Доказано.

За много ще прозвучи странно или неприемливо, но е точно така - мъжете искат да заслужат женската любов и са готови на всичко.
      Мъжете са най-верните хора, най-верните рицари, най-добрите хора. Търсачи на жената. Жената има обаче други цели и тук следва разминаване.

Мъжете са предани до гроб. Наивни и добри.
      Дори и да мислят, че играят игри, те са в плен на собствената си зависимост да бъдат добри.

Често искаме от тях невъзможни неща и им се сърдим - няма смисъл, те са хора на честта, ние-жените, сме хора на кръвта, в това е голямата разлика. Не можем да ги обвиняваме за нищо.
    • Това беше уникално и го намирам за много вярно.

Има и нещо друго. Много от жените, не умеем да сме жени.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • curi0us написа:

Това беше уникално и го намирам за много вярно.

Има и нещо друго. Много от жените, не умеем да сме жени.
      Женската природа е такава. Дори и в неумението една жена да е жена, отново проявява женското. Неизбежно.
    • Mona написа:

"Ако мъжката доминация напълно изчезне, жените са загубени. Любовта се строи върху различията между половете и сблъсъците са є необходими.
      Също както и сравненията и противопоставянията. В момента преживяваме преходен период, в който всеки е длъжен да намери отново своята роля.
      За жалост тревогата на мъжете пред жените не намалява с настъпването на зрелостта. Колкото по-възрастен става мъжът, толкова повече се съмнява в своята потентност и мъжественост, което само усложнява нещата. С напредване на възрастта при мъжете нараства потребността за самоутвърждаване като компенсация на засилващото се усещане за накърнена нарцистичност. Някои мъже се ограничават с флиртове, други направо изневеряват. Във всички случаи става дума за самоутвърждаване, за стремеж да докажеш себе си и това, че си мъж. Още повече че пред страха от жените се добавя и страхът от смъртта."

Какво е вашето отношение към темата?

източник
      "Става дума " за егоизъм, комплекси, предателство и откровена простащина. Но явно авторът се опитва да се самоубеди, че 'ех, те всички мъже са такива, значи съм си ок...'
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Мъжете си "умират" някой да им признае не само това, че са Иван или Георги, а това че изобщо са се родили - не е достатъчно, те искат и очакват някой да ги обича, точно както ги е обичала майка им - това е единствената любов, която те познават. Дали ще го признаят или кажат с думи - не. Напротив - влезли са и те в ролята на обожавани същества. И не е случаен никак факт, че помнят най-вече жените, които са ги отхвърлили, те не помнят жените, които са ги обичали, а жените, които са ги "отрязали".

Затова ние често наричаме мъжете "егоисти". Не, не са. Повечето мъже са с изключително инфантилна и незряла психика, много повече от тази на женската част на човечеството. Затова си въобразаваме, че една топла супа и т.н., са им достатъчни. Не, мъжете не са животни и ако бяха такива, то нямаше да имаме такива умове, които са създали почти всичко ценно на този свят. Защото умните мъже са уникална ценност за нашата цивилизация, но те самите винаги ще страдат от дълбок емоционален дисбаланс, който винаги ще се бори между желание и дълг. А мъжете обикновено и почти 100% ще изберат дълга.

Затова, е неслучаен фактът (отварям скоба и искам да обясня фактът), че повечето женени мъже, които имат връзки със свободни жени винаги предпочитат съпругите си, а не любовниците си - те знаят кой има нужда от повече помощ. И още нещо: мъжете имат огромен проблем с доверието, точно поради парадигмата от първия абзац: ако не им се засвидетелства достатъчно любов, те започват да се чувстват непълноценни, не казвам дали това е осъзнато или не е, а просто, че е факт.

Повечето мъже са безкрайно комплексирани същества, които имат нужда от захарче и в много случаи, това не е красива жена, макар че ги ласкае, а е доказателство, че са воини и че се борят сами по пътя към успеха. Неслучайно повечето мъже мразят онези от тях, които са успели в бизнеса и имат жени - това няма нищо общо с любовта, има общо точно с тези гореспоменати дефицити.
    • Много точен пост Мона.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Но нека все пак, като мъж, кажа какво искат мъжете.

Мъжете не търсят майчината любов, дори не търсят майка си в друга жена, противно на повечето психологически доктрини. Интересното, е че в повечето случаи мъжа дори не търси любов, във връзките си. Може да има привличане, може да има романтика, чувство, но то бързо изчезва. Това, което искат мъжете е жената да е щастлива, да е доволна и да се чувства добре.

Точно заради желанието на мъжете да доставят това усещане на жената, света ни има този вид, защото ако мъжа беше оставен сам на себе си, може би още щяхме да сме в пещерите. И това не е опростяване на мъжката природа или интелект, напротив, просто мъжете искат прекалено малко за себе си, а са готови да направят всичко за някой друг. Под "някой друг" не трябва да разбираме само жената, тук влизат краля - заради когото са готови да умрат, приятеля - заради когото биха влезли в огъня и тн.

Когато мъжа вижда, че е способен да зарадва една жена, той няма нужда да бъде каран да прави нещо, дори най-дребната и досадна работа, той ще върши с желание, защото вижда че доставя радост. И тук идва колизията в две направления.

Когато жената започне да се възползва и да злоупотребява със старанието на мъжа, да го заставя, да го принуждава, да му внушава, че е длъжен. Това е прелюдия към края.

Втория ръкав на колизията е когато мъжа вижда, че вече не може да достави радост на жената, или просто вече не може да задоволи прищевките й - той просто намира друга, която би го оценила.

Да, може да има някакъв дълг, който да заставя мъжа да остане при съпругата си, а не при любовницата си, но той не е свързан с жената, а с децата, защото знае, или така си мисли, че те ще са щастливи в това семейство и в този му вид.

Мъжа иска още нещо, просто колкото първото - време за себе си, време да се върне в пещерата си.

Затова съветите ми към жените са - покажете на мъжете си, че умеят да ви радват и - оставяйте ги да ходят на риба, без да им звъните.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Vendor написа:

Когато мъжа вижда, че е способен да зарадва една жена, той няма нужда да бъде каран да прави нещо, дори най-дребната и досадна работа, той ще върши с желание, защото вижда че доставя радост. И тук идва колизията в две направления.

Когато жената започне да се възползва и да злоупотребява със старанието на мъжа, да го заставя, да го принуждава, да му внушава, че е длъжен. Това е прелюдия към края.

Втория ръкав на колизията е когато мъжа вижда, че вече не може да достави радост на жената, или просто вече не може да задоволи прищевките й - той просто намира друга, която би го оценила.

Затова съветите ми към жените са - покажете на мъжете си, че умеят да ви радват и - оставяйте ги да ходят на риба, без да им звъните.
      Добре е да уточним нещо: причината мъжът да се отдръпне от една жена изобщо може да не е свързано с това, че не може да й достави радост (няма как някой да ти доставя радост нонстоп), нито пък да задоволява прищевките й. Трудно биха се задоволили прищевките например на жени като Симон дьо Бовоар, Маргьорит Дюра или ... Маргарет Тачър :)

Защото ние говорим за общия случай, не говорим за изключенията, където нещата са далеч по-сложни. И да се върна на горното: мъжете много по-рядко от жените са склонни на край, колкото и да е наложен обратния сюжет: мъжете са много по-онтологично страхливи в емоционалните си отношения, отколкото жените са. Жените бързат, а мъжете се бавят, често като охлюви ...

Мъжете рядко са реактивни и по-често са флегматични. А причини да сложат край е прост: просто не им се занимава с дадена жена, а ако се занимават с нея, но са престанали да изпитват към нея емоция, то наистина това са децата, които често се превръщат във фетиш - именно за мъжете, а не за жените.

Добре е да се откажем от много митологеми по отношение на мъжете и на жените. Неслучайно в другата тема написах, че жените не могат да искат от мъж нещо, което не могат да получат. Т.е. ако искат нещо голямо, реактивно, смело и т.н., то е добре да намерят такъв мъж, а ако не намерят такъв - да не се оплакват от досегашните си избори.

Отварям портите на нова тема, която ще направя в друг форум, а именно защо мъжете са по-добри готвачи от жените, нещо което ми е много интересно, още повече, че е неоспорим факт.
    • "Приятелят, заради когото биха влезли в огъня", е най-големия мит. Тъжното ми и доста отвратено заключение е, че заради една фуста повечето мъже биха продали приятеля си, заради когото уж са щели да влизат в огъня. Че и родния си брат. Лично съм го проверявала и ги презирам.
    • Roxelane написа:

"Приятелят, заради когото биха влезли в огъня", е най-големия мит. Тъжното ми и доста отвратено заключение е, че заради една фуста повечето мъже биха продали приятеля си, заради когото уж са щели да влизат в огъня. Че и родния си брат. Лично съм го проверявала и ги презирам.
      Тук има много "зависи" от моята гледна точка. Няма как, когато един човек (мъж или жена) има връзка, да бъде същото, както, когато е нямал. Няма как нещата да са същите, да прекарва същото време с "приятеля" или "приятелите", както, когато не е бил обвързан, нещата се променят.
      Неможе да е с половинката си и приятелят да звънне да се видят на по бира, или в някое заведение и човекът да зареже приятелката си и да търчи там. Нормално е да прекарва повече време с половинката си и когато няколко пъти откаже да излезе, защото е с момичето и следват ето такива изказвания "заради тази фуста". Аз също съм го преживяла, чух обвинения, клюки и ми бяха ядосани, че аз не съм го пускала да се вижда с тях, а такова нещо не е имало. "Приятелят", този заради, който" би влязъл в огъня "става недоволен. Имат чувството, че им го отнемаш и това са ми казвали - няма да ти го дам, той ми е приятел". Е хубаво, аз да не съм ламя да го изям.
      Зависи тази "фуста" дали нарочно прави някакви игри или е чистосърдечно момиче. Има "приятели", които не желаят да им се разваля рутината, а това става неизменно, когато някой се сдобие с някоя "фуста". Започва едно сравняване и изпитания, кой е по ценен и доста често тези "приятели" остават с чувството, че именно тя е виновницата за настъпилата промяна (което е и така, но това е нормално) и се чувстват пренебрегнати, докато, ако имат късмет си намерят и те някоя "фуста"

А и да допълня - няма приятели, няма приятелство. За мен приятелството е мит. Незнам дали някога е имало истинско такова, но за мен приятелство и интерес са синоними.
      Не говоря за това дали уважаваш и държиш на даден човек, защото аз имам такива хора, които уважавам и изпитвам респект, дори единия, на който много държа и имам доверие, не сме се срещали на живо, но и не е важно това, важното е че го(я) има в живота ми!

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Не не, съвсем нямах предвид прекарване на повече време с приятелите или с гаджето. А съвсем буквално мъже, дето "най-верният им приятел" и дори брат като си обърне гърба, почват да смигат на жена му и да я гледат похотливо. И даже стигат до любовни излияния. Отврат. Искаше ми се и на мен да вярвам в мъжкото приятелство (защото у мен самата Анимусът е доста силно развит и това ме касае), но досега нито един пръч не е опровергал тъжните ми заключения. А не е като да съм кифла дето смига и прави муцки.
      Всъщност е най-обикновена Едипова ситуация. Фактът, че не могат да се отърсят от нея, ей това е жалко.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Roxelane ().

• Roxelane написа:

Не не, съвсем нямах предвид прекарване на повече време с приятелите или с гаджето. А съвсем буквално мъже, дето "най-верният им приятел" и дори брат като си обърне гърба, почват да смигат на жена му и да я гледат похотливо. И даже стигат до любовни излияния. Отврат. Искаше ми се и на мен да вярвам в мъжкото приятелство (защото у мен самата Анимусът е доста силно развит и това ме касае), но досега нито един пръч не е опровергал тъжните ми заключения. А не е като да съм кифла дето смига и прави муцки.
      Всъщност е най-обикновена Едипова ситуация. Фактът, че не могат да се отърсят от нея, ей това е жалко.
      Ох Рокселане погрешно съм те разбрала, извинявай! А това, което имаш впредвид - да съгласна съм! Това е гнусно, долно и незнам още какви епитети да използвам! На мен такова нещо ми се случи, но от жена, преди години, тогава имах приятелка, заради която нямаше нещо, което да не мога да направя за нея! На всичко бях готова за нея, предателството ѝ беше жесток удар за мен и оттогава за мен приятелство не съществува, никога повече не се доверих и никога повече не бях готова "да вляза в огъня" заради който и да било, освен семейството ми, но това е друга тема.
    • Мъжете имат странното схващане, че не трябва да се страхуват, че тяхната задача е да покорят природата и себе си. И наистина, мъжете са направили невероятни неща, правили са велики скокове в мрака и са се завръщали с великолепни карти на Тера Инкогнита, но в края на краищата всеки мъж се срамува от страха, че не е истински мъж.

Животът на мъжете е насилнически, защото техните души са били насилвани

Всъщност статията произхожда оттук.

Мнението бе променено 1 път, последно от Didi ().

• Ани, няма нищо, аз неясно съм се изразила явно ; от жена по- го приемам, тоест няма да ме изненада. Жените (не ти, може би и твоят Анимус е по-силно изразен и държиш на лоялността) са устроени така - конкуренция до дупка, за да хванат по-силния мъжкар, този който би осигурил оцеляване на потомството. От жена не бих и очаквала друго.
      И все пак добре, че не съм се родила мъж. Мисля, че щях да направя някоя жена много нещастна :(
    • Roxelane написа:

Ани, няма нищо, аз неясно съм се изразила явно ; от жена по- го приемам, тоест няма да ме изненада. Жените (не ти, може би и твоят Анимус е по-силно изразен и държиш на лоялността) са устроени така - конкуренция до дупка, за да хванат по-силния мъжкар, този който би осигурил оцеляване на потомството. От жена не бих и очаквала друго.
      И все пак добре, че не съм се родила мъж. Мисля, че щях да направя някоя жена много нещастна :(
      Направи ми впечатление думата "мъжкар". Обратно на мита, че жените избират подобни мъже, е точно обратното. И доказателство затова е, че такива мъже, имат поне 3 брака и повече деца: примери много. Такъв мъж не може да го задържи нито една жена, ако ще да се бори не до смърт, ми до прераждане, няма как да стане това. Обикновено жените се спират на мъжа, който "клекне". И това е доказано.

Повечето мъже обичат да "клякат", което тотално пък оборва борческата им природа. Не, болшинството от мъжете имат безкрайно мързелива природа. Повечето ми познати са мъже около и над 30-те, част от тях са женени и при разговори, поне това, което са споделяли, не личи да горят от любов, по-скоро горят от скука - а защо са се оженили, отговорът е прост: ами беше ми време, така стана, сега тя като иска, аз к'во да направя ... Съпругите им едва ли мислят така, едва ли и биха отговорили така.

Неслучайно, масово мъжете не могат да изберат, например диван или каквото и да било, свързано с дома, те винаги се допитват до жените. Да не говорим за припадъците им от една проста хрема, камо ли за операции.

Има изключителен дисбаланс между онова, което обществото говори и то от хилядолетия и реалността от друга страна. Всеки, съм убедена, осъзнава това, но някак си е по-лесно да следваме племенните митологеми и установени представи за двата пола.
    • Ами, не знам, може би аз неправилно съдя само по себе си, защото всички, които са ми "клякали", доста бързо са ми доскучавали, поигравала съм им малко хоро на главата и съм ги захвърляла. Със сигурност не съм критерий за цялото женско съсловие. Аз към него специално нямам особени очаквания, към мъжкото обаче имам по-завишени. Много обичам една фраза на Султана : "Со чест требва да се живей..." Всъщност и с нея се резюмират въпросните очаквания, затова и определени неща ме натъжават в мъжете.
    • Roxelane написа:

Ами, не знам, може би аз неправилно съдя само по себе си, защото всички, които са ми "клякали", доста бързо са ми доскучавали, поигравала съм им малко хоро на главата и съм ги захвърляла. Със сигурност не съм критерий за цялото женско съсловие. Аз към него специално нямам особени очаквания, към мъжкото обаче имам по-завишени. Много обичам една фраза на Султана : "Со чест требва да се живей..." Всъщност и с нея се резюмират въпросните очаквания, затова и определени неща ме натъжават в мъжете.
      Темата е за мъжете, не е за жените. И особено за онова, което се случва в масовката, не за изключенията.
      В другата тема за жените, можем да обсъдим и видовете женско поведение в зависимост от ситуациите.

Колкото до очакванията, аз съдя за хората единствено и само по интелекта им. Половите различия са функция на мозъка.
    • Ами и аз за мъжете говорех. Имах предвид, че аз "клякането" не го свързвам с мъжко поведение, тоест има противоречие за мен в твърдението, че повечето мъже обичат да клякат.
      Защото тези, които клякат, често са същите онези, които компенсират по най-подъл начин зад гърба на жена си, а това не е мъжко поведение. Мъжко не като функция на пола, а в смисъл на символичното мъжко начало. На това, което би трябвало да бъде. Пооплетох се, съжалявам.

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().