Какво искат мъжете?

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Roxelane написа:

Ами и аз за мъжете говорех. Имах предвид, че аз "клякането" не го свързвам с мъжко поведение, тоест има противоречие за мен в твърдението, че повечето мъже обичат да клякат.
      Защото тези, които клякат, често са същите онези, които компенсират по най-подъл начин зад гърба на жена си, а това не е мъжко поведение. Мъжко не като функция на пола, а в смисъл на символичното мъжко начало. На това, което би трябвало да бъде. Пооплетох се, съжалявам.
      Какво ти е отношението тогава към изневярата от страна на мъжете, как приемаш това?
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Ами аз казах, намирам го жалко. Всеки има някакви желания, хора сме, така сме направени. Обаче когато твърдиш, че обичаш, ще намериш сили да си го държиш в гащите. Жените могат, но от това което наблюдавам около мен, повечето мъже не. Тук вече навлизаме в Лакан и става мътна и кървава. Просто - изначално са бъгнати. Мъжът, който умее да не изневерява , е с по-силна женска същност, отколкото мъжка. Оттам пък може да следват други компенсации в поведението, например агресия и тн.
      Осъзнавам, че донякъде си противореча в понятията мъж - жена, мъжко и женско, май доста страници биха ми трябвали, за да се обоснова добре...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Мисля, че основна грешка е да се прави връзка между любовта и секса, едното няма нищо общо с другото. Това и жените го знаят много добре. Защото и двата пола изневеряват и то яко.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Аз не съм съгласна... не става дума за вечен култ. Не знам с какви очи можеш да погледнеш после човека, когото твърдиш, че обичаш, след като си се въргалял в чаршафите с друг. Любовта е и уважение. Също и пазене на достойнството на другия.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Аз не съм съгласна... не става дума за вечен култ. Не знам с какви очи можеш да погледнеш после човека, когото твърдиш, че обичаш, след като си се въргалял в чаршафите с друг. Любовта е и уважение. Също и пазене на достойнството на другия.
      Именно, хората сме различни. Аз мога и не ми пука особено.
      А и никой не може да каже, че обича някого? Не ми е ясно и това. Как го обича и защо го обича? Да се въргаля, който където иска, важното е, че не се е въргалял в моя мозък.

Само зная, че от това не бива, не трябва и не може да се правят драми. Осъзнавам, че повечето не мислят така, но за мен това е нормално. И няма нищо общо с любовта.
    • Ако не твърдиш, че обичаш, не продаваш илюзии на човека а същевременно го ползваш за собственото си удобство, може спокойно да спиш с други. Важното е и двамата са наясно с отношенията, да не се мамим по грозен начин, и да излагаме другия. Пред нас самите, на които се е доверил в чувствата си, и пред света.
    • Mona написа:

И още нещо: мъжете мислят по различен начин. Когато някой мъж получава пиянски или свърхемоционален смс или друг вид месидж, той си мисли, че това правиш и с всички останали, подценяват подобни прояви, дори и да ги обичаш мноого, се приемат несериозно. И тутакси изпадат в морални дилеми, ако се имат за много принципни. Стожери на логиката.
      (...)
      Живеем още в света на двойните стандарти, когато свободните и "откаченки" жени, се приемат знаеш как. Ако един мъж прояви крайна емоционалност, ще го ожали целия свят и в същата ситуация, ще се присмее на жените.
      Тогава как изобщо да комуникираш с тях? Сериозно питам, как според вас може да признаеш каквото ти е на душа, без да си прекалено емоционална и да заприличаш на отчаяна? Къде е златната среда...

Прави ми впечатлние колко повече е писано в тази тема, какво иска мъжкия пол... Този въпрос до едно време адски много ме вълнуваше, а сега разбирам, че не е толкова какво искат, а с каква самоувереност го предлагаш. Без да изглеждаш отчаяна, и без да изглеждаш "откаченка".
      Но пак остава въпроса: как да съм искрена, без да съм емоционална и без да звуча като от някоя пиеса. И кога е правилния момент?

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Хааааа Боже кви глупости съм писала само преди една година... В друго време, в друг свят, евентуално...
    • wolfy написа:

Тогава как изобщо да комуникираш с тях? Сериозно питам, как според вас може да признаеш каквото ти е на душа, без да си прекалено емоционална и да заприличаш на отчаяна? Къде е златната среда...
      Никога не признавай каквото ти е на душа. Освен в случай, че се преструваш. Изобщо не ги жали. Ще го използват срещу теб.
    • И аз до този извод стигнах - нито веднъж нямаше полза. Всеки път отрицателен ефект върху мен.
      Но ето - детето в мен още иска да мога да бъда искрена, без това да ми изиграе лоша шега.
      Ала и един поглед стига, за човекът, който те разбира. Не са нужни обяснения.

Да... може би в заключение по темите какво искат мъжете и жените бих казала:

По-малко думи, повече действия.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Roxelane написа:

Никога не признавай каквото ти е на душа. Освен в случай, че се преструваш. Изобщо не ги жали. Ще го използват срещу теб.
      Не съм мн. съгласна.
      Винаги бъди себе си и казвай всичко искрено.
      Така ти си чист пред себе си, майната му на другите. Кой оценил оценил...
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.
    • curi0us написа:

Roxelane написа:

Не съм мн. съгласна.Винаги бъди себе си и казвай всичко искрено.
      Така ти си чист пред себе си, майната му на другите. Кой оценил оценил...
      Горният цитат не е мой, станало е недоразумение в цитирането, но да - не може да се казва всичко и не е нужно.
      Да бъдеш себе си, изисква огромна сила на характера, каквато имат страшно малко хора.
    • Защо мъжете са по този начин, според вас? По-нисък праг на болка, или нещо психологическо? Със сигурност много обичат да са обгрижвани, когато са болни...
      :D
      Изображения
      • Screenshot_2017-10-08-13-58-23_1.jpg

89.99 kB, 480×854, прегледано 9 пъти
    • Лигаво момченце ме намрази, като директно му казах какво търся от него. Заваляха обидите, разбира се, а преди това - "красива си, умна си, харесвам те". Ооо не.

Моля ви, мъже, стигнете ти тези първо. Не като физики, а като хъс и постоянство нещо да постигнете, после се правете на мъже.
      Масово искат майките си, бутат си помощта, без никъде да са я искали, после се изкарват жертви, а жената - боклук.
      Не ти искам 5-те лева, спечелни от Национална лотария, за да ме черпиш 2,5 капучино и да се чувствам винаги задължена за монетите, дето си пръснал по мене.
      Хаха, смешници на квадрат.

Да се научат малко на уважение първо, и да не искат нищо в замяна, може и да почнат да се случват нещата.
      Изобщо плачевно положение.
      Изображения
      • hugh-hefner.jpg

40.8 kB, 639×506, прегледано 5 пъти