Усмиряване, Z'etoile /Звездата/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Паж жезли със Звездата - прилича ми на пътеводна светлина, на звездното небе, по което са се ориентирали пътешествениците преди безброй години. Дано не греша :)
    • Интересно, че и по-горе е спомената Паж жезли със Звездата. Падна се и на мен.

Смъртта, Паж жезли, Звездата

Въпросът е за кариерна насока, понеже обмислям драстична такава. По-точно попитах в какво биха ме посеветвали да се съсредоточа, какво би било най-подходящо за мен. Смяна е необходима и Таро е в унисон, със Смъртта на първа. После хронологично имаме два етапа - първият, “глаголният” и непосредствен води до по-далечен наратив. Хем са заедно, хем не са.

Как бихте ги тълкували вие?

So I'll start a revolution from my bed
      'Cause you said the brains I had went to my head

• Van Dal написа:

Интересно, че и по-горе е спомената Паж жезли със Звездата. Падна се и на мен.

Смъртта, Паж жезли, Звездата

Въпросът е за кариерна насока, понеже обмислям драстична такава. По-точно попитах в какво биха ме посеветвали да се съсредоточа, какво би било най-подходящо за мен. Смяна е необходима и Таро е в унисон, със Смъртта на първа. После хронологично имаме два етапа - първият, “глаголният” и непосредствен води до по-далечен наратив. Хем са заедно, хем не са.

Как бихте ги тълкували вие?
      Промяна ще има, според мен и то е видно по Смъртта на първа :) . Проблемът е, че тези карти обхващат голям период от време (така ми се струва) и няма ясно предначертано бъдеще. Смъртта първо се случва на вътрешно ниво и после изклистаризира на външен план, но това ти си го знаеш по-добре и от мен.

При мен имаше промени (във връзка - Паж жезли / Смъртта), подобно на ново раждане, но бавен и болезнен процес (още продължава, а са минали почти 6 месеца откакто съм споделила комбинацията).
    • Искам да споделя някои наблюдения.

В привидно прости житейски ситуации Звездата обикновено ми е маркирала онези мечти, желания и идеали на питащия, които са нереализируеми с оглед на неговото развитие и фактически възможности. В този смисъл Звездата е един пасивен блян, който може да продължи с години, да се точи и да примамва и заблуждава. За мен няма случай, в който да се е появявала и да не е ставало въпрос за нереалистична представа на питащия за себе си / друг човек или в случаи, когато се пита дали ще се осъществи нещо (в повечето пъти някаква отколешна мечта или събитие, драстична промяна на начина на живот или местожителството напр.) ,но никакви реални действия не са били предприети към случване. (Пита се “защо??”)

При гледания за подобни въпроси Звездата за мен е една невъзможност, провокирана от питащия, която той самият често не осъзнава. Оттам и негативните й проявления по любовни въпроси.

Тя за мен е нещо, което просто трябва да изтлее. Противно на всички тълкувания, които се ширят из нета и й придават едно примитивно значение на надежда или щастие ,аз я намирам за една измамна светлинка, към която може до смърт да се тича, но остава недостижима. Тоест не можеш да достигнеш до нещо, което е над теб, а не пред теб, освен ако не се научиш да летиш. И точно в това е майсторлъкът на Звездата- да осъзнаеш, че нямаш крила , а просто два крака.

Ако се погледне трезво и без страх, Звездата наистина е страхотна учителка, поне за мен. Някъде във форума беше наречена “карта на менталната смърт”, ако не се лъжа, от Мона. Извънредно точно определение, но аз го осъзнах едва когато преминах през Звездата.

Това е толкова значеща карта, стига да можеш да я погледнеш с очите си, а не със сърцето. И преди съм разсъждавала много по нея, но явно има още много да се научи.

Наскоро имах такава комбинация. Какво се случва с един човек? Рицар пентакли, Звездата, Обесеният

Тук процесът по Звездата е затворен, вътрешен, висящ. Този рицар е обесен от себе си и собствените си нереални желания и измамни идеали. За мен неминуемо Звездата+Обесеният води до депресия, екзистенциална, в която живееш, но в нереален свят. Това е затвор. Процесите са болезнено бавни и затлачени. Оправия от човека няма да дойде, само отвън. И наистина, етапи не могат да се пропускат, но този етап може да трае и цял един живот.

Неминуемо всичко зависи от околните карти- дали Звездата ще е wake up call или личностна кома.
    • Moon написа:

Наскоро имах такава комбинация. Какво се случва с един човек? Рицар пентакли, Звездата, Обесеният

Тук процесът по Звездата е затворен, вътрешен, висящ. Този рицар е обесен от себе си и собствените си нереални желания и измамни идеали. За мен неминуемо Звездата+Обесеният води до депресия, екзистенциална, в която живееш, но в нереален свят. Това е затвор. Процесите са болезнено бавни и затлачени. Оправия от човека няма да дойде, само отвън. И наистина, етапи не могат да се пропускат, но този етап може да трае и цял един живот.
      Какво се случва с един човек, как приемаме околните и какво поведение очакваме от тях?
      Нереални желания и очаквания има, но те са към самия субект, за когото се пита. Сам по себе си човека е стабилен, живее си живота, но най-вероятно хората около него имат очаквания към него, които са нереални и егоистични. Очакват човека да се върти около тях, винаги готов да откликне на капризите им. Защото така са свикнали още от много-много отдавна (Звездата). Само че очакванията не са се оправдали. И започват да гледат на другия като през криво огледало.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Armid написа:

Moon написа:

Какво се случва с един човек, как приемаме околните и какво поведение очакваме от тях?Нереални желания и очаквания има, но те са към самия субект, за когото се пита. Сам по себе си човека е стабилен, живее си живота, но най-вероятно хората около него имат очаквания към него, които са нереални и егоистични. Очакват човека да се върти около тях, винаги готов да откликне на капризите им. Защото така са свикнали още от много-много отдавна (Звездата). Само че очакванията не са се оправдали. И започват да гледат на другия като през криво огледало.
      Въпросът е дали с тези си очаквания и идеали не са създали у самия него противоречие за това кой е той самият. Това, което се очаква или нещо вън от него. Той дълго е живял именно спрямо първото. Необходима е диференциация.

Познавам човека лично ,семейството му също. Драмата там се разиграва. Права си в това, което казваш.
    • Moon написа:

Armid написа:

Moon написа:

Какво се случва с един човек, как приемаме околните и какво поведение очакваме от тях?Нереални желания и очаквания има, но те са към самия субект, за когото се пита. Сам по себе си човека е стабилен, живее си живота, но най-вероятно хората около него имат очаквания към него, които са нереални и егоистични. Очакват човека да се върти около тях, винаги готов да откликне на капризите им. Защото така са свикнали още от много-много отдавна (Звездата). Само че очакванията не са се оправдали. И започват да гледат на другия като през криво огледало.
      Въпросът е дали с тези си очаквания и идеали не са създали у самия него противоречие за това кой е той самият. Това, което се очаква или нещо вън от него. Той дълго е живял именно спрямо първото. Необходима е диференциация.
      Познавам човека лично ,семейството му също. Драмата там се разиграва. Права си в това, което казваш.
      Мисля,че Армид е права. Човека си е ок - Рицар пентакли. Той за това е и на първа позиция. Стабилен и разказващ история - неговата и на питащия.
      Не винаги драмите са за обекта на питането. Много често те са за околните - както тук - Звездата с Рицаря пентакли. За да се стигне до Обесеният, който е една мелачка и мърдане няма. Всъщност има - Страшния съд примерно.
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ново

Звездата, 9 пентакли, 8 пентакли.
      Като съпътстваш въпрос преди време - Кралица пентакли, 8 меча, Крал меча.
      Има комбинации, които толкова рядко се падат и не мога да ги обясня и това е една от тях - накара ме да се усмихна (защото сърцето знае по-добре от разума ❤)