Ментално здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Хайде пак да поговорим за здраве, но психическо. Предлагам ви изключително интересни карти от гледна точка на богатство на Таро съдържание и послания.

Та, какво е сегашното състояние на човек, млада жена.
      3 пентакли, 7 пентакли, Кралица пентакли

Какво е било преди?
      Кралица чаши, Императрица, 8 меча

Как ще се развие то във времето?
      Рицар меча, Крал меча, Ас жезли
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Много интересни карти. Моето виждане е такова: Жената е била нестабилна, изключително емоционална, неустойчива, може би творец или човек, насочен към социални дейности, с нереалистични (по)желания и лесно ранима. В последствие става емоционално ригидна, може би заради огромно разочарование и нетърпение. Също така предимно изискваща. За развитието не съм много сигурна... Ас жезли в изправено положение и то на последна позиция ми е неясен, но ми се струва, че каквото и да е състоянието по последните карти, ще подлежи на промяна, макар и след много време. Зсега просто "няма да е същата". Но пък някак ми се струва, че се катери по стълбата с тези карти, а не слиза, макар че, ако имаше Кралица меча в последната комбинация, щях да съм по-сигурна...
    • Mona написа:

Хайде пак да поговорим за здраве, но психическо. Предлагам ви изключително интересни карти от гледна точка на богатство на Таро съдържание и послания.

Та, какво е сегашното състояние на човек, млада жена.
      3 пентакли, 7 пентакли, Кралица пентакли

Какво е било преди?
      Кралица чаши, Императрица, 8 меча

Как ще се развие то във времето?
      Рицар меча, Крал меча, Ас жезли
      Мисля си, че тази жена е преминала през период на емоционално съзряване. Картите са изключително интересни като градация - Кралица чаши, Кралица пентакли, Крал меча.
      В миналото е имало мечти, които не са успели да се реализират, творческият потенциал на Кралица чаши с Императрицата е като блокиран от 8 меча.
      По комбинацията за сегашното й състояние мисля, че има израстване, заради градацията на картите ( направи ми впечатление, че са само пентакли, но не смятам, че отразяват дефицит ). Освен това ми се струва, че Императрицата е намерила своето проявление в лицето на Кралица пентакли ( интересни са съчетанията Императрица с 8 меча и следващите - 7 пентакли с Кралица пентакли ).
      По последната комбинация - предстои промяна, но краят, както е писала и Джи, не ми е ясен, заради Асо жезли. Прилича ми на отприщен поток енергия, след период на застой и блокажи ( 8 меча и последните Рицар с Крал меча ).
    • Какво е психическото състояние на жена? 6 жезли - 9 пентакли - Кралица чаши

От какво е породена нервността? 3 меча - Крал меч - 8 чаши
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Какво е психическото състояние на жена? 6 жезли - 9 пентакли - Кралица чаши

От какво е породена нервността? 3 меча - Крал меч - 8 чаши
      Правилната дума не е нервност, а друга. Римува се обаче с нервност.
      :)
    • След поредната изцепка на В.С. изцепка, ме мъчи един въпрос "Има ли този човек психични отклонения?"

Отговорът на Таро е: Паж мечове - Император - Кралица Меч
      Ясно е, че не се притеснява открито да споделя мнението си и да пуска клюки и явно по този начин мисли, че властва над останалите. Това е човек, който обича да мъти водата, да налива масло в огъня, като се прицелва във нормите, властта. Кралица меч е хладнокръвна, логична, няма емоция там, затова си мисля, че тук психично заболяване няма, а само голямо доза манипулативност. Ако има някакъв дефицит тук, може би е свързано с мъжко-женско възприемане на личността, сякаш той иска да го възприемат като Кралица меч.
    • Armid написа:

тук психично заболяване няма, а само голямо доза манипулативност
      Т.е. психопатия. Или казано на съвременен психологически език: личностно разстройство :D

Има логика, да.
      Мисля, че Мона беше казвала в някои от темите, че Императорът е там, където има слабо звено, указва липса на устои, на стабилна основа, точно както Силата е безсилие.
      Което се връзва с картинката Сидеров. Опитва се да е авторитарен и "принципен", но си личи, че всичко това е много компенсаторно.
      Не мога да го опиша с думи.

Обаче мисля, че картите ти са точни!

ЕДИТ: Още хрумки. Не само се цели във властта. Има и друг пласт: друго, което Императорът показва, е неговото силно желание той да бъде авторитет и лидер. Също указва и чувството му за малоценност, че не се чувства като лидер (въпреки че му се иска да бъде), като мъж. Той не може да бъде Владетел, безсилен е.
      Истинското му лице е Паж меча, но комплексите му го "издуват" и той се представя като Кралица меча. А Сидеров действително има успех сред пенсионерите, и някои прослойки на обществото ни :D Които го приемат за Кралица меча - красноречив, казвал истината право в очите, бла-бла. А си остава един популист и жалък човек.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

Мнението бе променено 2 пъти, последно от curi0us: още хрумки, свързани с Император ().

• Реших да гледам за хроничната си липса на добро настроение и преобладаваща апатия към живота. Надявам се, че не звучи несериозно.
      Не бях особено концентрирана, докато размесвах, и изпитвах притеснение че картите няма да ми отговорят сериозно, защото може би и въпросът не е сериозен. Не е ли всичко въпрос на воля - ако искаш да бъдеш щастлив, просто бъди! Мисля, че отговорът им не е валиден, но все пак ще го споделя.

Въпрос: Как да имам повече настроение, живец в живота си?

Слънце, Страшен Съд, Асо жезли

Не мога да изтълкувам това. Сякаш ми казват: "Оправяй се". Всичко, което ми хрумва, са само "земни" обяснения и моите собствени разсъждения, които не мисля че са обективно тълкуване. Като например че просто трябва да се осмеля, да бъда по-творческа, и т.н.;

• Слънцето се оказва доста измамно и недостижимо.Блести в очите ,заслепява ни, че чак ни заболяват очите. Затова си мисля, че имаш някакви свръх очаквания за живота. Те обаче не се случват и от там апатията. Осъзнаваш безумността на това, обаче ... отлагаш за по-нататък промяната. И с това Асо жезли накрая... раздразнението продължава. В смисъл "каквото посееш, това ще пожънеш", ако промениш поведението си, тогава живеца в живота ти ще се върне.
    • Таро дава отговори ,но другото си зависи от теб . Според мен си позитивен човек ,дори малко наивен ( Слънцето).Нещо обаче се е случило ( Страшния съд ) и си потънала в меланхолия ..Няма да трае дълго ( Ас жезли ) . Има много начини да се пребориш с лошото настроение . Ти си знаеш най-добре

Ако си разочарована от някой и това състояние е провокирано от липса на емоционална или друга близост - просто не гледай в миналото , всичко е преходно , хората идват и си отиват не можеш да ги задържиш..Любовта е илюзия на сетивата , под влиянието на бушуващите хормони и пеперудки в стомаха ,ни се привиждат розови облаци и си мислим че летим и владеем света...После изведнъж се събуждаш и изтрезняваш - отново си в реалността ,в мигом разбираш ,че си се заблудил и всичко е било една красива измама ..Всички е било сън ..отваряш очи и отново си на земята ,отново си сам , а в ръцете си държиш само спомен от поредната приказка ...която без да знаеш как и без да искаш си изживял , а нейното време си е отишло ...
      Нежеланието да приемем това за път ,като израстване , като нещо необходимо и естествено за да се развиваме,ни причинява болка и страдание , затова " забиваме" живота ни става скучен , ставаме страхливи ,неуверини и неспособни..

Аз например гледам на мъжете с насмешка защото любовта е свобода , а свободата е нещо ,което е твърде лично и не познава граници , време и пространство . Това е нещо отвъд живота и битието, такъв какъвто го познаваме .

Ако искаш да се чувстваш добре , първо се опознай. Разбери какво ти причинява болка и го изкорени от живота си. Това се отнася и за хора . И на първо място се уважавай !
    • Благодаря ви за отговорите, момичета.
      Armid, точна си в преценката, че имам огромни очаквания към живота, все искам да е като на филм, да се случват някакви грандиозни неща, големи любови, големи кариерни скокове, голямо вдъхновение да ме тресе, и т.н. В мечти си пропилявам и живота. Има наистина отказ да живея в реалността, да я понасям и да се радвам и на малките неща, да ги оценявам.
      Lilith, за наивността - в голямо количество е :D

И е факт, че бях разочарована. То аз кога ли не съм, честно казано, дори да звучи пресилено, не се сещам някога да съм била в много добро настроение - просто искам в нещо да вярвам, да има за какво да се хвана. Но може би това е лиготия и просто трябва да живея и да се боря и наистина да спра с големите очаквания.
      А поводът, който още от миналата година ме тормози е, че бях изгонена от терапия от човек, с когото работихме тъкмо по въпроса защо в личните си отношения имам проблеми. Това ми затвърди усещането, че в каквито и отношения да стъпя, накрая ме мразят и не ме харесват. Разбира се, не само професионалистът е виновен, в едни отношения има винаги двама. Но все пак това компрометира доверието в самата мен, и в хората изобщо.
      Както и да е. Спирам. Това не е форум "Лична драма". :D

Благодаря ви че ми помогнахте. Само това, че се наехте да тълкувате, за мен беше достатъчна подкрепа.

• curi0us написа:

Реших да гледам за хроничната си липса на добро настроение и преобладаваща апатия към живота. Надявам се, че не звучи несериозно.
      Не бях особено концентрирана, докато размесвах, и изпитвах притеснение че картите няма да ми отговорят сериозно, защото може би и въпросът не е сериозен. Не е ли всичко въпрос на воля - ако искаш да бъдеш щастлив, просто бъди! Мисля, че отговорът им не е валиден, но все пак ще го споделя.

Въпрос: Как да имам повече настроение, живец в живота си?

Слънце, Страшен Съд, Асо жезли

Не мога да изтълкувам това. Сякаш ми казват: "Оправяй се". Всичко, което ми хрумва, са само "земни" обяснения и моите собствени разсъждения, които не мисля че са обективно тълкуване. Като например че просто трябва да се осмеля, да бъда по-творческа, и т.н.;
      имам по-различно тълкуване на тези карти: Слънцето говори за свръхценни мисли (човекът се мисли за уникален), Страшният съд - невъзможност да се види истината поради непоемане на отговорност, но накрая Ас жезли лениво и весело упоменава, че и този път можем да отминем проблема ... до следващия път.
      Следващият път обаче ще има Ас пентакли и Кулата (и Силата), а оттам не се излиза.
    • curi0us написа:

Това звучи страшно. Как мога да си помогна, за да не се стига дотам?
      Изобщо не звучи страшно, звучи нормално. Скъсването с детството, най-общо казано, при някои хора, е просто по-драматично. Затова имаш Слънце, а после и Страшен съд, който е карта на отговорността в случая, а за да стигнеш до кресчендото на Страшния съд, значи че твърде дълго си отлагала тези процеси.
      Картите са отрезвяващи.

Аз бих се радвала на подобни карти, ако съм в твоето положение, защото е видно, че Таро има директно терапевтично послание и влияние :)
    • Просто съм мина(ва)ла през Кулата и беше нещо страшно, смазващо. От нея ме е страх. Ще се опитам да поема отговорност и да поспра с този пуст нарцисизъм.

• Откакто ми се падна тази комбинация, ми се провалиха (по моя вина) отношения, за пореден път отблъснах добро и любов от живота си, за пореден път страхът ме владееше и продължава. Влязох в болница с алергичен шок, и от там само надолу, и здравословно и психически. Да, сега разбирам израза който ти използва в темата за големите аркани, че Слънцето е карта килър, камикадзе...
      Страшният съд е когато не можеш повече..

Сега пиша под афект и леко пияна, но надявам се това чувство да ме държи дълго време, просто ми трябва моментум, трябва да се осъзная, трябва да стигна до някаква истина и пречистване. Страшният съд всъщност не ме плаши, плаши ме възможността да полудея - Кули, Сили и подобни, така че ще се опитам да изстискам този момент и да стигна до истини, до отречени истини и от там насетне само нагоре. Или ако не нагоре, то поне да живея достойно и добродетелно.
      Истината ни прави свободни, нали, дори когато боли и е неудобна.

• Отричаш себе си, а искаш друг да те приеме. Приеми себе си, помири се със себе си.
    • curi0us написа:

Откакто ми се падна тази комбинация, ми се провалиха (по моя вина) отношения, за пореден път отблъснах добро и любов от живота си, за пореден път страхът ме владееше и продължава. Влязох в болница с алергичен шок, и от там само надолу, и здравословно и психически. Да, сега разбирам израза който ти използва в темата за големите аркани, че Слънцето е карта килър, камикадзе...
      Страшният съд е когато не можеш повече..

Сега пиша под афект и леко пияна, но надявам се това чувство да ме държи дълго време, просто ми трябва моментум, трябва да се осъзная, трябва да стигна до някаква истина и пречистване. Страшният съд всъщност не ме плаши, плаши ме възможността да полудея - Кули, Сили и подобни, така че ще се опитам да изстискам този момент и да стигна до истини, до отречени истини и от там насетне само нагоре. Или ако не нагоре, то поне да живея достойно и добродетелно.
      Истината ни прави свободни, нали, дори когато боли и е неудобна.
      като гледам така не си минавала през кулата, а само през през представата за нея

не знам от какъв моментум се нуждаеш, но животът тече със страшна сила и бързина и не чака на никого моментумите - още повече, че днес си тук, а утре - може би не

първо правило за всеки таровед е да надмогне себе си, да се отрече от себе си като визия за линеен модел на битието, защото такъв просто няма

т.е. не се вторачвай толкова много у себе си, просто няма какво толкова да видиш там, невидяно досега

това е страшната заблуда на всички, които тръгват да се занимават с таро - очакват да открият нещо за себе си и то да е непременно велико - не, не е

т.е. ние сме безкрайно скучни за ТАРО, скучни до припадък, до безсмислие, до отрицание дори

:) всички често сме пияни или не сме, но се ла ви, пречистването не идва и не идва, никога не идва, идва само прии окончателна, жестока загуба, т.е. среща в очите със смъртта

не е нужно да живееш достойно и добродетелно, тия неща дори не ги зная какво означават

а, колкото до истината, истината ни прави жестоки роби и няма мърдане, истината ни прави воини
    • Виж, казваш интересни неща, но ми е трудно да ги разбера чисто практически. Аз просто искам да живея нормално, това не е чак толкова странно или префънцунено желание, нали?
      Наречи го скъсване с илюзиите, с егоцентризма, побеждаване на комплексите, интеграция на несъзнаваното... както искаш го наречи, просто искам да живея живот, свободен от симптоми (невротични и/или психотични :D ).
      Ти беше доста права, когато каза, че се мисля за уникална и че трябва да поема отговорност за живота си. Надявам се, че с моето активно участие, ще поема отговорност, ще спра да се изживявам като жертва или като нещо специално, и ще порастна. Дори да боли ще е за добро.
      Просто това искам.

Че не съм толкова интересна за Таро, виждам го по комбинациите..

• curi0us написа:

Виж, казваш интересни неща, но ми е трудно да ги разбера чисто практически. Аз просто искам да живея нормално, това не е чак толкова странно или префънцунено желание, нали?
      Наречи го скъсване с илюзиите, с егоцентризма, побеждаване на комплексите, интеграция на несъзнаваното... както искаш го наречи, просто искам да живея живот, свободен от симптоми (невротични и/или психотични :D ).
      Ти беше доста права, когато каза, че се мисля за уникална и че трябва да поема отговорност за живота си. Надявам се, че с моето активно участие, ще поема отговорност, ще спра да се изживявам като жертва или като нещо специално, и ще порастна. Дори да боли ще е за добро.
      Просто това искам.

Че не съм толкова интересна за Таро, виждам го по комбинациите..
      много е важно на каква възраст си, защото, за да бъде човек добре, психическата възраст трябва да отговаря и на физическата ... лошото е, че при повечето хора двете се разминават и са в крещящ дисбаланс, примери има много в Таро