Ментално здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• curi0us написа:

Имам и алтернативно тълкуване ама ми се струва по-малко вероятно :?
      Давай смело,curi0us ! :D

Има резон това,което каза ,иначе.
      Толкова променливи настроения у човек не съм виждала аз,варират на час. Наближава някаква криза май. Толкова бивалентно съществуване няма как да не доведе до психическо изтощение.
    • Moon написа:

Момичета ,тези карти говорят ли ви за депресивно състояние :

1.Светът/Индивидуалиация,Смъртта/Страхът,5 пентакли/приземяване

2.Глупакът/Puer Aeternus,Страшният съд/Спасението,5 пентакли/приземяване

Картите касаят един и същи човек,но са зададени различни въпроси.

На мен ми направи впечатление 5 пентакли като трета карта,а размесих доста добре. Първата комбинация ми изглежда доста мрачна като състояние,изолация направо. Ако Светът беше на трета щеше да изглежда като да има изход от положението,ама в тази подредба... Колкото повече гледам картите,толкова по-ясно ми става,че Таро не отговори на поставените въпроси,а говори за състоянието,в което човека се намира. Докато първата комбинация ми е доста статична,втората указва някакъв процес-макар и доста неприятен като усещане със Страшния съд. Малко все е едно Глупакът не знае откъде му е дошло. Принципно бих казала,че Страшният съд до Глупакът обикновено е положително явление,защото ще се опомни индивидът,но с 5 пентакли след това изгледите са си кофти.
      Цялостно картите ми говорят за човек,който се е изолирал социално или физически и в главата му е боза от негативен тип. Едва ли се касае за психологическо заболяване,но комбинациите са доста обезсърчителни.

Познавам човека,принципно все се прави,че няма проблеми и е доволен от всичко. Тези карти ме учудиха честно казано. Миналата седмица беше много усмихнат и позитивен.

Какво мислите?
      За мен 5-те Пентакъла не са непременно негативна карта. Проблемна е ако нямаме доверие в себе си, но ако си оправен човек, то ти съвсем съзнателно вървиш напред. Петицата е за развитие. Трудно ни е, защото сме свикнали на нещо в четворката (според стихията на картата), но е и смело да излезеш от собствената си комфортна зона.
      Според мен този човек съзнателно е направил крачка навън и нагоре в развитието си.
    • Moon, аз си написах допълнениео. Може да има просто финансови притеснения.
      Абе, не знам, с тия 5 пентакли на 3та не знам какво го чака :/

Ти иначе защо пита, по какво се усъмни?
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Moon, аз си написах допълнениео. Може да има просто финансови притеснения.
      Абе, не знам, с тия 5 пентакли на 3та не знам какво го чака :/

Ти иначе защо пита, по какво се усъмни?
      С човека работим заедно и миналата седмица обеща да се обади идните дни. Ами не се обади. Питах защо не ме потърси и излезе първата комбинация. Като видях картите ,осъзнах,че си има някакви проблеми и попитах как се чувства точно в този момент. Резултатът беше втората комбинация.

При това положение нормално да не се е обадил,има си неща на главата. Учидих се,защото обикновено е коректен с мен и останалите колеги. Дочух,че и с други хора се е отнесъл кофти последните дни. Варират нещата при него,както написах-ту е усмихнат ,ту е мрачен-никога не знае човек в какво настроение ще го свари.

Реално го очаква голямо пътуване в началото на декември-до Йерусалим,което е много лично за него. Като видях Светът се замислих дали не иде реч за нещо около пътуването. Затова питах.
    • Moon написа:

Момичета ,тези карти говорят ли ви за депресивно състояние :

Светът и Глупакът на първа показват, че на този човек му е бил даден шанс от съдбата за ново начало, нови пътища, но като че ли са били пропуснати.
      За това се стига до Смъртта и Страшният съд, който крещят, че СЕГА е моментът за приключване и вземане на сбогом с остарели мечти, стеротипи на поведение и прочие.
      А 5 пентакли... говорили сме, че е любовна карта, но за жалост на никой не му я пожелаваме. Все ми се е падала за хора, с които не мога да бъда, или такива които живеят в чужбина... ходене по мъките, църквата на заден фон, която показва, че още таим надеждата... но уви, време да си тръгваме.

В този смисъл, мисля че здравето на човека си е супер, просто в животът му предстоят промени, които не са много приятни и за жалост - неизбежни.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • 4 чаши об., 10 меча об. -> изпаднаха

6 меча, 5 меча, 8 пентакли
      Въпрос: Ще се справи ли Х.Х. със своето психическо страдание? /датиращо от години, лекувано е с антидепресанти и н.з. какво още; описва, че има периоди на ремисии/

Ще се поведе лечение отново, което изглежда е обнадеждаващо и донякъде успешно, но изчистване изцяло няма да има. Жената ще има кризи пак, и ще остане с нестабилно състояние. Ту ще е в ремисии, ту пак ще пропада. Доживотно лечение от нейната депресия не виждам :(

Тя е склонна към завист и злоба, казвам го, защото я познавам, въпреки че може би е субективно. По 5 меча се вижда;
      Нека разгледаме изпадналите карти:
      Изпадналите карти са "лоши", обърнати и само се зацикля още повече в този океан от лудост. Тя е малко като ... зависима. Не иска да проглежда изобщо за реалността, сякаш няма надежда за нея. По някакъв начин й е удобно да стои в това състояние, макар че не го осъзнава. Предпочита да не вижда, да не чува, да не изпитва болка, да не я преработва, да си затваря очите... въпреки че и това е много, много болезнено, но явно не толкова, колкото да осъзнае, че има отговорност за живота си и че ИМА какво да направи.

• Moon написа:

Човекът ми се обади. Унил е и затрупан с работа, изолирал се е заради това.
    • Зададох въпрос за същата дама от тема КК. Ще е полезно да проверите и сравните Келтския й кръст, заедно с настоящата комбинация, за да се види още по-добре картината. Сега... Питащата не е "луда", но понеже говорим за ментални нагласи, си позволих да поместя мнението тук, по-удачно е от "Конструкции" или "Ас пентакли".

ХХ пита да проследя психологичната картина/нагласа до 3м.

Рицар чаши изпада отново, не след дълго изпада и Ас жезли
      9 жезли, Ас пентакли, 10 пентакли
      Питащата е на ръба на силите си, но ще преодолее трудностите си. Ще е като "самотен воин", който се развива. Има някаква протекция, висша сила, която я пази от това да се срине и да откачи съвсем. Комбинацията указва дистанцираност и хладни отношения спрямо семейните членове, неразбирателства със семейството. Което винаги наранява. Макар и трудно, предстои разцвет. В началото на края е. Мъките ще свършат. Още малко.

Всяка 9ка е ценна, а всяка 10ка е началото на краят, изморително е. Глупакът(Героят) е вече с набити пети, уморен, скъсани дрешки, а торбичката му вече не прилича на торбичка, по-скоро на парцал. Но има и научени уроци. Ще трябва да повърви още малко, за да стигне до ново село/до нов бряг. Тук се вижда като 10 пентакли - изобилие; Указват и процеса, и целта, и резултатът. При добро участие на питащата, вероятно има шанс и за Светът на 3та.

Скъпи дами, включете се и вие. ^^

пп. Рицар чаши, който настойчива изпада, не е мъж, човек или романтика. Указва процесът по пътуване на душата, по лечение. Всичко може да отнеме по-дълго време.

• curi0us написа:

ХХ пита да проследя психологичната картина/нагласа до 3м.

Рицар чаши изпада отново, не след дълго изпада и Ас жезли
      9 жезли, Ас пентакли, 10 пентакли
      Кюриъс, аз сякаш не виждам голямо развитие тук, дамата ще си остане свита в 9-те жезъла, защото не знам дали ще може да пробие стената на Ас пентакли. Така си мисля.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Y.Y. ще бъде ли добре?

Инвенции - Дяволът - Змията
      Изпада Силата, Паж жезли - Борбата с дракона, Оплождане на духа

5 жезли, 4 жезли, 8 жезли

Изобщо не очаквах такава комбинация, става дума за човек с диагноза депресия (несемеен мъж, над 40), вероятно има и други заболявания, за които не казва. (включително и психически!)

Познавам човекът, по принцип е много мил, но се чудя дали не е твърде горделив и затворен в себе си, за да допусне истинско излекуване на душата си. Май само ще става по-зле, дано не съм права. Жезлите "разпалват" страданието.
      Знам, че е раздразнителен на моменти, въпреки че това е характерен депресивен симптом.

Друго интересно беше, че бях спокойна и уверена за него, докато размесвах картите, после обаче ми стана едно такова тягостно, тревожно, почнаха да се разпиляват карти и да се появява непрекъснато Дяволът като инвенция.

Предполагам, че просто той е обгърнат от сянката си в момента, и скоро няма да има излекуване. Пълен е хаосът (5 жезли, 8 жезли..Дявол), но и застопоряването (Сила, 5 жезли)

Но въпросът май си остава отворен. Не виждам окончателност в тези карти, обаче виждам продължителност - което не е характерно за жезлите, но в случая тук според мен само разгарят проблемите още и още.

:(

• Ново

9 меча, Колесница, 6 пентакли

От какво има нужда ХХ, за да се чувства по-добре?

Питам за личен приятел (бивше гадже), малко тъжен и отчаян ми изглежда.
      Искам да е по-добре и реших да попитам картите, но честно казано ме затруднина.
      Не ми е съвсем позитивна тая комбинация, но сякаш го очаква някоя и друга изненада, някакви приятни малки срещи/изживявания, но не бих казала съвсем достатъчни за общото му състояние на духа.
      Не знам. Нещо не ми е позитивно.
      Хвърчаха карти, ала бях уморена, не видях/не запомних. Което е странно за мен по принцип, но това гледане така се падна.

• Ново

Просто е умoрен и фрустриран от нещо, но ще се вземе в ръце :saint:
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица

Мнението бе променено 1 път, последно от Armid ().