Ментално здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ментално здраве

Заглавието ясно подсказва контекста. Задълбочено или повърхностно, всеки се интересува от психичните ядра, които движат живота ни и са негова моторика. Нека направим опит да разнищим тези механизми тук. Океанът на Психе всъщност е в основата на пълноценното просъществуване на човешкия живот.

Didi написа:

Имам въпрос и той е съотнесен за психологическата картина на някого. Картите на въпроса "на какво се дължи поведението на", са Крал чаши, Силата, Крал жезли. Странни карти като се има предвид субекта, затова теглих наново с нов въпрос - 2 чаши, 4 пентакли, 9 пентакли. Мисля си, че има потискане, предразопоженост за това. Изявата няма саморегулация, но важното по-скоро е, че умът е отнесен някъде другаде.
    • Първото, което се налага като първо впечатление, е противоречие между поведение и възпитание, т.е изява в общността и семейна среда. Отново имаме неспособност за интеграция, неспособност за поемане на отговорност, за бягства къде ли не.

Нека другите продължат.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Лора, аз съм на мнение, че първите карти отговарят за мен :) Няма какво да кажа в случая, принципно обаче съм питала за друг човек - дете.
      Вторите карти предполагам вече са отговор на същностния въпрос.
    • Какво е психическото състояние на мъж към момента - Асо чаши, 2 чаши, 6 меча

Струва ми се, че този човек напълно е овладян от несъзнаваното. Тук няма големи аркани, които да насочат към конкретен архетипов образ, има потъване, някакво мистично сливане ( 2 чаши ), което предполага и липса на саморефлексия.
      6 меча не знам, как да я тълкувам - дали ще продължи да се носи по течението или ще успее да изплува?

Мъжът е с психично разтройство, сега е в ремисия, но се чудя, дали подобрението не е само временно.
    • Вижда се, че въпросният човек няма изградена личностна автономност. Все едно съставителните части на личността се разпадат и потъват или изобщо не са съществували. 6 меча - външната намеса, която е повлияла за подобрението (най-вероятно чрез медикаменти).
    • Императрица, Император, 7 меча
      Какво е настоящото състояние, съответно. Според мен част от проблемите на този човек са свързани с майката или образа й, или самото детство. Явява се компенсация у Императора. Интелигентна личност, освен това /император и 7 мечове/. Но има някаква алогичност според мен. Струва ми се, че съдържанията са обърнати с лицето наопаки, което евентуално, но само евентуално може да включва лабилност.
    • Tanya написа:

Какво е психическото състояние на мъж към момента - Асо чаши, 2 чаши, 6 меча

6 меча не знам, как да я тълкувам - дали ще продължи да се носи по течението или ще успее да изплува?
      Най-общо - риба в океана, роден е така. Което най-вероятно означава, че частично или напълно е бил отделен от фамилната среда.
    • Didi написа:

Императрица, Император, 7 меча

Какво е настоящото състояние, съответно. Според мен част от проблемите на този човек са свързани с майката или образа й, или самото детство. Явява се компенсация у Императора. Интелигентна личност, освен това /император и 7 мечове/. Но има някаква алогичност според мен. Струва ми се, че съдържанията са обърнати с лицето наопаки, което евентуално, но само евентуално може да включва лабилност.
      Според мен, човекът е добре психически, нищо му няма. Императрицата с Императора са допълващи се аспекти на личността, загатват за цялостност. Вероятно има процес на интеграция ( на отделните компоненти на психиката ), който е осъзнат ( 7 меча ).
      Отначало си помислих, че може да има прекалена идентификация с образа на родителите, от която мъжът търси начин да се откъсне, но тогава вероятно щеше да има дворцова карта ( към Императрицата / Императорът ).
    • Didi написа:

Взима се на сериозно, с голямо его, вярва, че се занимава с много важни неща. Недостатъчна откритост към останалите и може би е леко подличък.
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Tanya написа:

Какво е психическото състояние на мъж към момента - Асо чаши, 2 чаши, 6 меча

Didi написа:

Тези две комбинации за един и същ човек ли са?
    • Didi написа:

Вижда се, че въпросният човек няма изградена личностна автономност. Все едно съставителните части на личността се разпадат и потъват или изобщо не са съществували. 6 меча - външната намеса, която е повлияла за подобрението (най-вероятно чрез медикаменти).
      Понеже имах известни колебания относно 6 меча, давам обратна връзка - човекът отново се е върнал към предишното си състояние. Трайно подобрение няма, не може и да има в този случай.
      Оказа се права - позакрепил се е временно, благодарение на медикаменти, но ги е спрял и резултатът е плачевен.
    • Ще преодолее ли Х. даден психологически проблем - Звездата, 9 меча, Паж меча
      Какъв ще е резултата от терапията - Асо меча, Императрицата, Крал меча

По картите си мисля, че самият терапевтичен процес ще продължи дълго и все пак, мечове след Звездата, според мен са индикация за някакъв пробив в психиката, момент на осъзнаване. Проблемът, поне е осъзнат и признат като такъв и се търси начин за справяне със ситуацията.
      Във втората комбинация ме притеснява Асото на първа позиция, но смятам, че това е идеята за действие, която трябва да узрее по Императрицата, преди да има реално проявление по Крал меча.
    • Крал меча е убиец на всичко в този сюжет.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • По-скоро онова, което се крие зад него :)
    • Понякога от 50 карти, само една има значение.
    • Така, при подобен въпрос, когато имаш наличието на Крал меча, би трябвало вече да ти е ясно, това имам предвид, че другите карти са без значение. Това е най-силната карта в конструкцията, а Императрица с Крал меча говори образно за цирей, който скоро ще се спука.
      Тази карта най-много тежи като ситуационна карта и има отношение към въпроса ти, него гледаме, ала и отговора на таро.

Първата комбинация говори за статукво, втората - за развитие. НО изобщо не става дума за лечение, а за реакция на субекта спрямо инвазия. Спрямо влияние отвън.
      Т.е. самото лечение тук не е упоменато. Отново имаме конфликт въпрос - отговор.
    • Един съвет: при въпроси за психика, за лечение се явява Кралят на рибарите, а именно вездесъщият Крал чаши, в неговата най-истинска роля - на лечител на душите, на психопомп.

А ти имаш Аса, Големи Аркани по средата или в началото и после някакви карти контрапункти, със смяна на преживяването - процесът е почнал и е спрял, отложен е във времето. После пак е подновен ...

Неправилно лечение е това.