Таро и Ментално здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• curi0us написа:

Имам и алтернативно тълкуване ама ми се струва по-малко вероятно :?
      Давай смело,curi0us ! :D

Има резон това,което каза ,иначе.
      Толкова променливи настроения у човек не съм виждала аз,варират на час. Наближава някаква криза май. Толкова бивалентно съществуване няма как да не доведе до психическо изтощение.
    • Moon написа:

Момичета ,тези карти говорят ли ви за депресивно състояние :

1.Светът/Индивидуалиация,Смъртта/Страхът,5 пентакли/приземяване

2.Глупакът/Puer Aeternus,Страшният съд/Спасението,5 пентакли/приземяване

Картите касаят един и същи човек,но са зададени различни въпроси.

На мен ми направи впечатление 5 пентакли като трета карта,а размесих доста добре. Първата комбинация ми изглежда доста мрачна като състояние,изолация направо. Ако Светът беше на трета щеше да изглежда като да има изход от положението,ама в тази подредба... Колкото повече гледам картите,толкова по-ясно ми става,че Таро не отговори на поставените въпроси,а говори за състоянието,в което човека се намира. Докато първата комбинация ми е доста статична,втората указва някакъв процес-макар и доста неприятен като усещане със Страшния съд. Малко все е едно Глупакът не знае откъде му е дошло. Принципно бих казала,че Страшният съд до Глупакът обикновено е положително явление,защото ще се опомни индивидът,но с 5 пентакли след това изгледите са си кофти.
      Цялостно картите ми говорят за човек,който се е изолирал социално или физически и в главата му е боза от негативен тип. Едва ли се касае за психологическо заболяване,но комбинациите са доста обезсърчителни.

Познавам човека,принципно все се прави,че няма проблеми и е доволен от всичко. Тези карти ме учудиха честно казано. Миналата седмица беше много усмихнат и позитивен.

Какво мислите?
      За мен 5-те Пентакъла не са непременно негативна карта. Проблемна е ако нямаме доверие в себе си, но ако си оправен човек, то ти съвсем съзнателно вървиш напред. Петицата е за развитие. Трудно ни е, защото сме свикнали на нещо в четворката (според стихията на картата), но е и смело да излезеш от собствената си комфортна зона.
      Според мен този човек съзнателно е направил крачка навън и нагоре в развитието си.
    • Moon, аз си написах допълнениео. Може да има просто финансови притеснения.
      Абе, не знам, с тия 5 пентакли на 3та не знам какво го чака :/

Ти иначе защо пита, по какво се усъмни?
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Moon, аз си написах допълнениео. Може да има просто финансови притеснения.
      Абе, не знам, с тия 5 пентакли на 3та не знам какво го чака :/

Ти иначе защо пита, по какво се усъмни?
      С човека работим заедно и миналата седмица обеща да се обади идните дни. Ами не се обади. Питах защо не ме потърси и излезе първата комбинация. Като видях картите ,осъзнах,че си има някакви проблеми и попитах как се чувства точно в този момент. Резултатът беше втората комбинация.

При това положение нормално да не се е обадил,има си неща на главата. Учидих се,защото обикновено е коректен с мен и останалите колеги. Дочух,че и с други хора се е отнесъл кофти последните дни. Варират нещата при него,както написах-ту е усмихнат ,ту е мрачен-никога не знае човек в какво настроение ще го свари.

Реално го очаква голямо пътуване в началото на декември-до Йерусалим,което е много лично за него. Като видях Светът се замислих дали не иде реч за нещо около пътуването. Затова питах.
    • Moon написа:

Момичета ,тези карти говорят ли ви за депресивно състояние :

Светът и Глупакът на първа показват, че на този човек му е бил даден шанс от съдбата за ново начало, нови пътища, но като че ли са били пропуснати.
      За това се стига до Смъртта и Страшният съд, който крещят, че СЕГА е моментът за приключване и вземане на сбогом с остарели мечти, стеротипи на поведение и прочие.
      А 5 пентакли... говорили сме, че е любовна карта, но за жалост на никой не му я пожелаваме. Все ми се е падала за хора, с които не мога да бъда, или такива които живеят в чужбина... ходене по мъките, църквата на заден фон, която показва, че още таим надеждата... но уви, време да си тръгваме.

В този смисъл, мисля че здравето на човека си е супер, просто в животът му предстоят промени, които не са много приятни и за жалост - неизбежни.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • 4 чаши об., 10 меча об. -> изпаднаха

6 меча, 5 меча, 8 пентакли
      Въпрос: Ще се справи ли Х.Х. със своето психическо страдание? /датиращо от години, лекувано е с антидепресанти и н.з. какво още; описва, че има периоди на ремисии/

Ще се поведе лечение отново, което изглежда е обнадеждаващо и донякъде успешно, но изчистване изцяло няма да има. Жената ще има кризи пак, и ще остане с нестабилно състояние. Ту ще е в ремисии, ту пак ще пропада. Доживотно лечение от нейната депресия не виждам :(

Тя е склонна към завист и злоба, казвам го, защото я познавам, въпреки че може би е субективно. По 5 меча се вижда;
      Нека разгледаме изпадналите карти:
      Изпадналите карти са "лоши", обърнати и само се зацикля още повече в този океан от лудост. Тя е малко като ... зависима. Не иска да проглежда изобщо за реалността, сякаш няма надежда за нея. По някакъв начин й е удобно да стои в това състояние, макар че не го осъзнава. Предпочита да не вижда, да не чува, да не изпитва болка, да не я преработва, да си затваря очите... въпреки че и това е много, много болезнено, но явно не толкова, колкото да осъзнае, че има отговорност за живота си и че ИМА какво да направи.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Moon написа:

Човекът ми се обади. Унил е и затрупан с работа, изолирал се е заради това.
    • Зададох въпрос за същата дама от тема КК. Ще е полезно да проверите и сравните Келтския й кръст, заедно с настоящата комбинация, за да се види още по-добре картината. Сега... Питащата не е "луда", но понеже говорим за ментални нагласи, си позволих да поместя мнението тук, по-удачно е от "Конструкции" или "Ас пентакли".

ХХ пита да проследя психологичната картина/нагласа до 3м.

Рицар чаши изпада отново, не след дълго изпада и Ас жезли
      9 жезли, Ас пентакли, 10 пентакли
      Питащата е на ръба на силите си, но ще преодолее трудностите си. Ще е като "самотен воин", който се развива. Има някаква протекция, висша сила, която я пази от това да се срине и да откачи съвсем. Комбинацията указва дистанцираност и хладни отношения спрямо семейните членове, неразбирателства със семейството. Което винаги наранява. Макар и трудно, предстои разцвет. В началото на края е. Мъките ще свършат. Още малко.

Всяка 9ка е ценна, а всяка 10ка е началото на краят, изморително е. Глупакът(Героят) е вече с набити пети, уморен, скъсани дрешки, а торбичката му вече не прилича на торбичка, по-скоро на парцал. Но има и научени уроци. Ще трябва да повърви още малко, за да стигне до ново село/до нов бряг. Тук се вижда като 10 пентакли - изобилие; Указват и процеса, и целта, и резултатът. При добро участие на питащата, вероятно има шанс и за Светът на 3та.

Скъпи дами, включете се и вие. ^^

пп. Рицар чаши, който настойчива изпада, не е мъж, човек или романтика. Указва процесът по пътуване на душата, по лечение. Всичко може да отнеме по-дълго време.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

ХХ пита да проследя психологичната картина/нагласа до 3м.

Рицар чаши изпада отново, не след дълго изпада и Ас жезли
      9 жезли, Ас пентакли, 10 пентакли
      Кюриъс, аз сякаш не виждам голямо развитие тук, дамата ще си остане свита в 9-те жезъла, защото не знам дали ще може да пробие стената на Ас пентакли. Така си мисля.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Y.Y. ще бъде ли добре?

Инвенции - Дяволът - Змията
      Изпада Силата, Паж жезли - Борбата с дракона, Оплождане на духа

5 жезли, 4 жезли, 8 жезли

Изобщо не очаквах такава комбинация, става дума за човек с диагноза депресия (несемеен мъж, над 40), вероятно има и други заболявания, за които не казва. (включително и психически!)

Познавам човекът, по принцип е много мил, но се чудя дали не е твърде горделив и затворен в себе си, за да допусне истинско излекуване на душата си. Май само ще става по-зле, дано не съм права. Жезлите "разпалват" страданието.
      Знам, че е раздразнителен на моменти, въпреки че това е характерен депресивен симптом.

Друго интересно беше, че бях спокойна и уверена за него, докато размесвах картите, после обаче ми стана едно такова тягостно, тревожно, почнаха да се разпиляват карти и да се появява непрекъснато Дяволът като инвенция.

Предполагам, че просто той е обгърнат от сянката си в момента, и скоро няма да има излекуване. Пълен е хаосът (5 жезли, 8 жезли..Дявол), но и застопоряването (Сила, 5 жезли)

Но въпросът май си остава отворен. Не виждам окончателност в тези карти, обаче виждам продължителност - което не е характерно за жезлите, но в случая тук според мен само разгарят проблемите още и още.

:(
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • 9 меча, Колесница, 6 пентакли

От какво има нужда ХХ, за да се чувства по-добре?

Питам за личен приятел (бивше гадже), малко тъжен и отчаян ми изглежда.
      Искам да е по-добре и реших да попитам картите, но честно казано ме затруднина.
      Не ми е съвсем позитивна тая комбинация, но сякаш го очаква някоя и друга изненада, някакви приятни малки срещи/изживявания, но не бих казала съвсем достатъчни за общото му състояние на духа.
      Не знам. Нещо не ми е позитивно.
      Хвърчаха карти, ала бях уморена, не видях/не запомних. Което е странно за мен по принцип, но това гледане така се падна.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Какъв е най-големият проблем на Х.Х. в контекст психично здраве?

Изпада 10 жезли, както беше обърната в колодата ми, се ИЗПРАВИ. (може би не е случайно - скоро я сънувах обърната, в един едва ли не магичен сън)

Отговор:
      Рицар жезли, Смърт, 10 меча

Ще ви дам предположенията си, моля обаче, кажете 1во вие, упражнете се.
      Какво виждате? Питам се за жена на 30+.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Смятам, че това е една много "бойна", дейна жена която обаче по някаква причина, (ранна менопауза?, гинекологичен проблем?) е възпрепятствана да води предишния си начин на живот. Това е довело до депресивно състояние, до състояние на апатия. Но все пак мисля, че това състояние ще отмине, кризата ще отмине, ще се възстанови.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Смятам, че това е една много "бойна", дейна жена
      ...но?

Състоянието й (психичното) е по-скоро хронично, доколкото я познавам аз, това са 10 месеца.
      Все пак не си представяй някаква шизофрения, но има задръжки.

Много правилно е това "бойна" и "дейна", НО...
      (и не е случайно, че излезе рицар!)
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Какъв е най-големият проблем на Х.Х. в контекст психично здраве?

Изпада 10 жезли
      Отговор: Рицар жезли, Смърт, 10 меча
      Жена, близо до Христова възраст, още е непорочна.
      Много силно вярваща до степен на прекаленост. Стриктно спазва поста, носи се с дълги поли, не показва тяло, никак не се суети, ама никак, все едно е някакъв мъртвец.
      Най-благовидният човек, който познавате - привидно. Все е скромна, все другите да са наред, все грижовна. Често се жертва, понякога прекалено. Преглъща си всички емоции. Ако ги изразява, е по някакъв досаден истеричен и/или пасивно-агресивен начин.

Всички усещаме, че нещо не е наред, както и самата тя,

НО

има огромни съпротиви да го приеме, да си признае, че има проблем.
      Това ще избие рано или късно, добре, че завършваме на 10 меча. Ама ще има да си потегли - 10 жезли.
      А и твърде отдавна тегли.

Да, дейна и бойна е, ала това спи в нея. Има големи съпротиви да се приеме, да се изяви тази част (Рицарят среща Смъртта - съпротивлението*)
      Рицар жезли освен че навява мисли за мъж (т.е. женствеността не е особено добре развита), навява и за скрита, дълбоко потисната АГРЕСИЯ, но и СЕКС, сексуалност. Затова излиза рицар. Това е най-големият парадокс - най-скованите типове най-много им се ебе, и са доста агресивни. Иначе за пред другите ще ти целува и краката, и сама ще си вярва в невиността и смирението.

Защото ми е споделяла как в яд си е хвърляла телефона по стената или е налитнала на бой на някакъв, който имал интерес към нея (но само сексуален, де). Виждам я, как гълта всичко. Прекалява с всичко благовидно и благоверно. Подпухнала е. Толкова съсипан човек от неосъзнатите си емоции и жертването, и самолишаването в уж някакви идеали, с които е трудно всеки рационален ум да се пребори. Кой застава срещу институцията Бог?

Много има да се пише. Ама много.
      И дано се оправи. Че от цялото това нещо под подплухак, все нещо я боли, и все се разболява. Днес сподели какво й е изписал невролог лекар за непрестанните й болки. Серотонинова добавка. Онемях. Тя не знае на кого споделя просто. Неврологът й абсолютно вярно е решил да й изпише нещо за смущенията на психична основа, за които няма лек по физически път.

Секс/Агресия - Съпротивление* (ЖЕСТОКО) - Края на този абсурд
      И ще отнеме ВРЕМЕ, това ТРЯБВА ДА ГО ОСТАВЯ, това е БРЕМЕ (10 жезли).

Таро са перфектни, както винаги.

*по Мона. Виж Архива
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Какъв е най-големият проблем на ХХ? - жена; Чест посетител на врачки, от мненията изглежда все да е недоволна. Тя ми направи впечатление*, та попитах Таро:

изпада 9 меча
      отговор: 9 меча, Асо меча, 4 чаши

Много контролиращ човек, който иска все да е на сигурно. Не поема никакви рискове извън импулсивността - но това не е риск, това е просто незрелост, а и всички набутани емоции все някак трябва да излязат. Но не е рискуваща, не е такъв тип играч. Всъщност е много пасивна. Все да не се изложи, все да не я наранят. Затворена в себе си, встрани от обичайното значение на думата "затворен в себе си". Много зле се чувства, въпреки че това лесно може да се промени, ако просто се задейства. Сама се е вкарала в това положение, може и сама да се изкара, ако желае. Въпросът е дали изобщо го осъзнава. Определено смята, че нещо й се полага в живота. Чувства се много онеправдана. От "безпомощността" й, от ударите на "злата съдба" (проекция на самото нейно бездействие и жертвеническо отношение), само трупа агресия в себе си и още повече се затваря в себе си и още повече контролира.

Нека осъзнае, че не е всесилна, че трябва да се рискува, и че никой за нищо не й е длъжен. И да отпусне контрола. Може и да се получат нещата.

*но може и да се разгледа като събирателен образ на една определена прослойка жени, които винаги обикалят по врачките и с това се занимават цял живот - не им омръзва, макар че никога не са доволни.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curious,преди време дори измислих име на това "заболяване", по-точно обсесия - профетомания.
      Идеално пасва за всички фенки и от двата пола (неслучайно и мъжете слагам под този знаменател в женски род) на спорта обикаляне на врачки и събиране на лайкове или дислайкове за този или онзи маг, ходжа, бабичка древна или дЕдо белобрад.

:D :D :D
    • И понеже масово питат за любов, или защо все не им се получава, ето отговор в контекст Ментално здраве: скъпи питащи, проблемите с другия пол* са само СЛЕДСТВИЕ от първичния проблем. Както при госпожата по-горе.

Какво искате картите да покажат? Трети човек, уроки, магия? Не. Показват нагласа, която е определяща, която "предизвиква" (но това не е точна дума) всичките останали "проблеми".

*Но не само. Всичките ви проблеми.
      DIGNITY ALWAYS WIN.