Таро и Ментално здраве

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• curi0us написа:

Какъв е най-големият проблем на ХХ? - жена; Чест посетител на врачки, от мненията изглежда все да е недоволна. Тя ми направи впечатление*, та попитах Таро:

изпада 9 меча
      отговор: 9 меча, Асо меча, 4 чаши

Много контролиращ човек, който иска все да е на сигурно. Не поема никакви рискове извън импулсивността - но това не е риск, това е просто незрелост, а и всички набутани емоции все някак трябва да излязат. Но не е рискуваща, не е такъв тип играч. Всъщност е много пасивна. Все да не се изложи, все да не я наранят. Затворена в себе си, встрани от обичайното значение на думата "затворен в себе си". Много зле се чувства, въпреки че това лесно може да се промени, ако просто се задейства. Сама се е вкарала в това положение, може и сама да се изкара, ако желае. Въпросът е дали изобщо го осъзнава. Определено смята, че нещо й се полага в живота. Чувства се много онеправдана. От "безпомощността" й, от ударите на "злата съдба" (проекция на самото нейно бездействие и жертвеническо отношение), само трупа агресия в себе си и още повече се затваря в себе си и още повече контролира.

Нека осъзнае, че не е всесилна, че трябва да се рискува, и че никой за нищо не й е длъжен. И да отпусне контрола. Може и да се получат нещата.

*но може и да се разгледа като събирателен образ на една определена прослойка жени, които винаги обикалят по врачките и с това се занимават цял живот - не им омръзва, макар че никога не са доволни.
      Има и голяма доза страх, според мен по тази комбинация - страх, граничещ с параноя и пресичащ всеки един порив за действие. Затова всичко накрая се отича в една 4 чаши - апатия и равнодушие, липса на радост от живота. Зависимост от мнението на околните, от това какво ще кажат и ще си помислят другите. Все едно виждам някакъв робот, без капка спонтанност или желание за действие / промяна.
    • Какво е психическото състояние на Х. в момента?
      8 чаши,Справедливостта,Звездата

Това е “страшна” комбинация. Наскоро писах за 8 чаши (и Звездата), тук се вижда проявлението им заедно. Ефектът е двоен, уви-неизбежен.

Когато дълго си бягал и си отлагал промяната, накрая тя те застига. Моментът е настъпил да се освободи от всичко старо- навици, възприятия за себе си, ако не и начин на живот. Чистка. Отстрани може би прилича на депресия, но не е. Ако премине през този период осъзнато, занапред ще започне съвсем на чисто.

Тази комбинация ми прилича на израстване, порастване. Болка има, но съпротивата няма как да спре процеса. Малко ми е жал, но ще се оправи. Това е много нужно. Здравословно е.

Добър пример за “you MUST move on”.

Какво мислите за комбинацията ?

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Moon написа:

Какво е психическото състояние на Х. в момента?

Това е “страшна” комбинация. Наскоро писах за 8 чаши (и Звездата), тук се вижда проявлението им заедно. Ефектът е двоен, уви-неизбежен.

Когато дълго си бягал и си отлагал промяната, накрая тя те застига. Моментът е настъпил да се освободи от всичко старо- навици, възприятия за себе си, ако не и начин на живот. Чистка. Отстрани може би прилича на депресия, но не е. Ако премине през този период осъзнато, занапред ще започне съвсем на чисто.

Тази комбинация ми прилича на израстване, порастване. Болка има, но съпротивата няма как да спре процеса. Малко ми е жал, но ще се оправи. Това е много нужно. Здравословно е.

Според мен човекът все още иска да избяга, да се махне. Звездата тепърва предстои, след доста време. Изобщо няма намерение да се изправи пред ситуацията и да я приеме.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Moon написа:

Според мен човекът все още иска да избяга, да се махне. Звездата тепърва предстои, след доста време. Изобщо няма намерение да се изправи пред ситуацията и да я приеме.
      Гадно е... опитва се да избяга от себе си.

Момчето е младо,20г. Син на моя колежка, която се притеснява от депресия. Има болка в него, която не иска да приеме. Аз лично не смятам,че това е депресия, но е добре да потърси помощ може би. От терапевт. Трябва да приеме реалноста за себе си някак. Започва да го застига. Колкото повече се проточва процеса, толкова по-зле ще става за него.
    • Основният проблем на curi0us?

Умереност, Кралица жезли, Крал чаши

Изпаднаха 3 карти от боя жезли с 9 пентакли.

Изпадналите явно визират скорошна случка, разбирам го така. Уикенда прекарах с приятен човек, но интуитивно знам, че си губя времето. Не става така. Ниска топка за 9 пентакли.

Изтеглената комбинация ми прилича на интеграция, ако гледам оптимистично на нещата. Ако трябва да мисля с обичайния негативизъм, говорят, че нещата са на предела, на преломен вече момент и не може така.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

Основният проблем на curi0us?

Умереност, Кралица жезли, Крал чаши

Изпаднаха 3 карти от боя жезли с 9 пентакли.

Изпадналите явно визират скорошна случка, разбирам го така. Уикенда прекарах с приятен човек, но интуитивно знам, че си губя времето. Не става така. Ниска топка за 9 пентакли.

Изтеглената комбинация ми прилича на интеграция, ако гледам оптимистично на нещата. Ако трябва да мисля с обичайния негативизъм, говорят, че нещата са на предела, на преломен вече момент и не може така.
      Основният проблем на Кюриъс е, че иска живота да е подреден, да тече по някакъв график, защото това ти дава сигурност, нуждаеш се от един коловоз, в който да върви живота ти, поне на този етап. Като добавим към Умереността и Кралица жезли - или по-скоро като й я противопоставим - защото ти се стремиш към Умереността, но за съжаление ти се налага да действаш с всички оръжия на жезлите, да лавираш между различни ситуации. И в края се появява Краля чаши, който мисля, че по-скоро ти дава съвет да се наслаждаваш на нещата които ти се случват, а не да се бориш с тях. Давай го по-лежерно :)
      La vie en rose
    • Какъв е основния проблем на Армид?

Кралица пентакли - 7 меча - Крал пентакли

Смятам се за много хитра, обичам да минавам между капките, не обичам да губя, особено пари, стремя се с всички сили да запазя и подобря финансовото си състояние, че чак считам това за отговора на много въпроси. Крал пентакли + 7 меча ме характеризира много добре - за съжаление, недостъпен, скрит, подмолен, егоист.
      La vie en rose
    • Защо млада жена получава нервни кризи?
      Крал меч, 8 меча, 6 меча

Инфо : сестра ми го е закъсала нещо. Не е някаква лигла, но в последните дни не е на себе си. Приятелят й ми се обади снощи. И него го е почнала. Държи се странно, много плаче...

Няма чаши- което е добре. Не виждам истерии и неадекватни неща. Комбинацията е гадничка, обаче , само мечове. Чувства се блокирана, притисната. Хубавото е ,че 6 меча е на трета- изход от това има. Аз мисля,че е само период, няма нещо сериозно. Даже бих казала,че е към края си. Тя е силна, ще се справи.

Ще ми е полезно да чуя други мнения. При такива случаи съм свикнала да виждам чаши- Кралица,4,5,8 ; Кулата, Обесеният... само от мечове не съм имала май никога за ментално здраве. Може да недоглеждам нещо, но комбинацията ми се струва силна, на човек, който има мисловния капацитет да се справи с трудностите. Или поне така ми се иска.
    • Moon написа:

Защо млада жена получава нервни кризи?
      Крал меч, 8 меча, 6 меча

Инфо : сестра ми го е закъсала нещо. Не е някаква лигла, но в последните дни не е на себе си. Приятелят й ми се обади снощи. И него го е почнала. Държи се странно, много плаче...

Няма чаши- което е добре. Не виждам истерии и неадекватни неща. Комбинацията е гадничка, обаче , само мечове. Чувства се блокирана, притисната. Хубавото е ,че 6 меча е на трета- изход от това има. Аз мисля,че е само период, няма нещо сериозно. Даже бих казала,че е към края си. Тя е силна, ще се справи.

Ще ми е полезно да чуя други мнения. При такива случаи съм свикнала да виждам чаши- Кралица,4,5,8 ; Кулата, Обесеният... само от мечове не съм имала май никога за ментално здраве. Може да недоглеждам нещо, но комбинацията ми се струва силна, на човек, който има мисловния капацитет да се справи с трудностите. Или поне така ми се иска.
      Сякаш някакъв стар тежък спомен се е отключил у сестра ти... Да и се е случвало нещо тежко ? Нараняване, насилие някакво ?
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Moon написа:

Защо млада жена получава нервни кризи?
      Крал меч, 8 меча, 6 меча

Сякаш някакъв стар тежък спомен се е отключил у сестра ти... Да и се е случвало нещо тежко ? Нараняване, насилие някакво ?
      Имала е трудни моменти, в училище много я тормозеха, както и мен, но не е било нищо фрапантно. Миналата година я блъсна кола, но се отърва само с натъртено рамо. Приятелят й почна работа като шофьор на тирове извън граница и често го няма, студентка е - има много тежки устни изпити, такива работи. Не е нещо страшно. Тя все стиска зъби и дава газ, дисциплинирана е. Гаджето й си мисли, че той е нещо е сгафил , даже за пръв път ме помоли да тегля карти за тях двамата. :D Ако нещо напоследък се е случило, не ми е споделила.
    • Не, не напоследък. Нещо много отдавна потиснато, забравено, изключено от съзнанието. Може дори на никого да не го е разказвала.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Не, не напоследък. Нещо много отдавна потиснато, забравено, изключено от съзнанието. Може дори на никого да не го е разказвала.
      Не мога да се сетя за такова нещо лично аз. Мислиш, че нещо е провокирало спомена ли?
    • Да са я късали на изпит скоро?
      Има хора, които макар да не си дават вид, че им пука изживяват тежко следването си.
      8 меча е безсилие, отсрочка, разочарование че се отлага нещо, но нямаш избор.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Така мисля, може и да греша. Може да е бил провокиран без тя изобщо да си е дала сметка за това. Прочети какво е "изтласкване" в психологията. Не я притискайте да говори, ако не иска, но и покажете, че сте до нея, каквото и да става. Дано се оправи. Като ми пристигнат картите, ще тегля и аз, ако искаш... Нещо ми се бави поръчката за съжаление.
    • wolf написа:

Да са я късали на изпит скоро?
      Има хора, които макар да не си дават вид, че им пука изживяват тежко следването си.
      8 меча е безсилие, отсрочка, разочарование че се отлага нещо, но нямаш избор.
      Тя е в сесия в момента. 2 взе, 1 й остава. Досега не са я късали на нищо. Доста сериозно гледа на следването си, дават им много зор- право учи. Там не е леко.

Roxelane написа:

Така мисля, може и да греша. Може да е бил провокиран без тя изобщо да си е дала сметка за това. Прочети какво е "изтласкване" в психологията. Не я притискайте да говори, ако не иска, но и покажете, че сте до нея, каквото и да става. Дано се оправи. Като ми пристигнат картите, ще тегля и аз, ако искаш... Нещо ми се бави поръчката за съжаление.
      Благодаря много и на двете! <3
      Гаджето й заминава за Испания утре, аз ще я наглеждам. Дано всичко е наред. Ако изскочи нещо, ще пиша.
    • Картите са сериозни.
      Тя има нужда да усеща опора, да усеща сигурност. Възможно е да се срива заради относително чувство на самота и несклонност да признае, че има слабости.
      Има самота в картите, има и не чак толкова голямо самочувствие, независимо как го играе и дали звучи невероятно за всички около нея.

Трябва да я подкрепите и да покажете разбиране.
      Мнението на Рокселан също изглежда много релевантно. Нещо е избило, което не може повече да се крие или търпи.

Хубава е завършващата карта.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Според мен главното са изпитите, Муун.
      Съгласна съм с кюриъз за 6те меча, ще излезе успешно от кризата.
      Правото е страшно трудно, абсолютен изпит за харатера на човек и дали ще издържи до край. Да се учи по цял ден, без да можеш да мръднеш, да ти тежат своите собствени очаквания към самия теб... Адски гадно е, а летвата висока.

Желая й успех в начинанията!

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • curi0us написа:

Хубава е завършващата карта.
      Мен тъкмо тя ме накара да се замисля, че има нещо от миналото. Конструкцията ми седи някак обърната, а 6-тиците нали винаги имат отношение към миналото ?
      И да, не я оставяй сама в никакъв случай, още повече че момчето заминава. Периодът е опасен в момента, чисто психологически за нея лично, както и изобщо...
    • Moon написа:

От известно време следя какво се случва с това момче. Не е излязъл от кризата, по думите на близките му е по-зле.

Какъв е основният проблем на Х.?
      Силата, Звездата, 6 меча

Усещам някакво чувство на безсилие, едно носене по течението. 6 меча е позитивна тук на 3-та според мен. За разлика от предната комбинация, тук вече има някакво справяне. Но след продължителна борба. Звездата е на 2-ра сега, което обаче ме кара да мисля,че има и стъпка назад. Не мисля,че е близо до преодоляване на нещата, но има надежда за това.

Има ли нужда от лечение за психическите си проблеми?
      Смъртта, Рицар меч, Отшелник

Според мен има нужда от някаква интервенция. Това провлачване по Смъртта трябва да приключи чрез някаква активна намеса (Рицар меч). Отшелникът ме навежда на мисълта за някаква терапия, която да накара човека да се вгледа вътре в себе си, да потърси отговори. Проблемите ги има от доста време и нищо не е направено, за да се преодолеят.

Има ли суицидни наклонности?
      Страшният съд, Звездата, Рицар меч

Не ми се ще, но бих казала "да". Не са правени опити досега, но семейството се тревожи за подобен изход. Картите не ми харесват. Изобщо продължителният период, който се вижда по Смъртта и Страшният съд води до фрустрация и желание за действие.

Ще ми се да греша някъде :( . По мое мнение това не са карти за депресия, по-скоро за някакъв тежък ментален процес, наслагване и бягство от проблема. Човекът е активен т.е не е на легло, но процесът е болестен - само калцирани ГА, много лошо управление на енергията и неправилно й обективиране.

Моля ви за вашите мнения. Много е вероятно да съм субективна, но искам да помогна от все сърце. Всяка гледна точка би била полезна за мен.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• Защо един човек все е недоволен, все не е щастлив?
      Често виждам Рицар меча, докато тегля, или Императрица. Понякога 7 чаши

10 пентакли, 2 меча, Глупак

Не се е откъснал от семейството си.
      Не е свободен човек, с всички произтичащи от това последствия - са моите мисли по картите.
      DIGNITY ALWAYS WIN.