Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Може би все пак трябва да направиш консултация със специалист- АГ, дори да не е точно хирург(заради Крал меч). Може да не е точно здравословен проблем. Понякога пиенето на фолиева киселина стимулира забременяването.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Има ли бременност в тези карти?
      9 Пентакли - Слънце - Крал Мечове
      Асо Чаши - Асо Пентакли - Отшелник

Постоянно изпадаха Императрицата и Паж Чаши по двете комбинации и Паж Пентакли веднъж

Първата комбинация ми говори за такава -9 Пентакли +Слънце - някак си много хубаво, като сбъдната мечта, щастие, като дар...
      9 Пентакли +Крал Мечове -незнам, но ми се струва като категоричност.
      Въпреки, че присъства Крал Мечове в подредбата, имам съмнения, че е проективна.
      Втората комбинация ме обърка, да си призная.
      Асо Чаши +Асо Пентакли -две Аса - вода и земя като елементи се съчетават, водата като начало на живот, Пентакъла, като посятото семенце.
      Отшелникът -изолация (направих асоциация с утробата, тъмнината, тишината ) дълъг период от време.
      В допълнение Императрицата и Паж Чаши, Паж Чаши често ми се пада на този въпрос.
      В момента малко ми е трудно да разсъждавам, по късно, ще се включа пак.

Какво мислите вие?
      Тук няма бременност.Във втората комбинация предполагам Отшелникът на трета позиция показва липсата на бременност, а и Асо Чаши на първа явно показва чувството на желанието.
      По първата 9 Пентакли + Слънцето - хубава комбинация, но Крал Мечове е "стената" , казва- "слез на земята, няма такова нещо".
      Жалко..
      Няма бременност заради 9 пентакли ...тя е нещо като .. " задържане"...
      много обещава , но нищо не дава ...заблуждава че е плодородна , а всъщност на нея нищо не расте ...няма почва в тази карта , няма нищо земно в нея ...
    • Мъж ще стане ли за трети път баща? (ще има ли трето дете?)

3 Мечове - 8 Жезли - Обърната 2 Пентакли

Знам, че искал да има, но в същото време се и притеснявал, искал, но не го обсъждал сериозно с половинката си, но не се пазели по време на секс.

Така, като видях комбинацията, първото, което ми дойде на ум е че, ще стане-8 Жезли +Обърната 2 Пентакли , но ще бъде изненада за него, неочаквано.

По принцип 3 Мечове досега ми е всявала усещания за мъка, раздяла, за болка, но тук интересното е, че в тази комбинация ми говори за силно желание премесено със страх-ами ако стане или ако не стане...

Признавам си, изобщо не съм сигурна в тълкуването си, Обърната 2 Пентакли сега пък ме разколеба... може тотално да греша, въпреки, че първото, което ми мина през ума е, че ще стане, въпреки, че няма надежда и вяра, че може да стане татко отново.

Вие какво мислите, споделете и вашето мнение по картите, че аз се затрудних

Зададох още един въпрос, но за жената.

Ще роди ли жената дете от този мъж?

8 Жезли - Влюбените - Паж Жезли

Тук вече съм на мнение, че жената ще му роди дете.
      8 Жезли се повтаря, може и да греша, но май и за нея ще е изненада (че е заченала) имаме и Паж Жезли.

Чакам вашите мнения 8o

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Здравейте момичета
      Тази тема ми е болна, зададох няколко въпроса, от които сериозно се притеснявам. Ще се радвам да се включите с разсъждения.

Разбира се посещението ми при лекар ще е задължително този месец.

Днес зададох въпросите :

Има ли нещо в мен, което трябва да лекувам, за да забременея?

2 Чаши - 10 Жезли - Магьосникът

Имам ли здравословен проблем, който ми пречи да забременея?

Дяволът - 6 Мечове - 6 Чаши

Защо, от както съм с Х (мъж) не можах да забременея?

10 Пентакли - Рицар Чаши - Кралица Мечове

Какво здравословно не ми е наред, че не мога да забременея?

Дяволът - Колесница - 8 Чаши

Така, нека предварително поясня, че не се мъчим сериозно върху това да забременея, но аз много искам. Никога не сме се пазили и за 4 месеца би трябвало да забременея, но не става ;(

По картите :
      По първата комбинация,приемам Магът като лекар, има нещо усложнено, нещо което е в повече (10 Жезли), което трябва да се вземе под контрол. (Предполагам високия ми пролактин, заради който пия хапчета) Също така, стреса, който правя в желанието си да забременея,предполагам е отразен също в тази карта.

По втората комбинация :
      Ясно е, че има(Дяволът) и че е лекуван, уж(6 Мечове) , но или лечението е погрешно или не ефикасно. Отново ме връща в изходна позиция - 6 Чаши.
      Съмнявам се, че истинския ми проблем е намерен, не мисля, че е само пролактина проблем тук. Дано да греша де.

Трета комбинация :
      По тази комбинация по 10 Пентакли показва, че проблемът ми е още преди да започна връзка с него, така е и реално, но Кралица Мечове ме притесни, показва, че аз съм с проблем, който трябва да лекувам. По Рицар Чаши съдя че е на хормонална основа от където тръгват проблемите.

Четвърта комбинация :
      Може би, защото преди няколко дена, обсъждахме с приятеля ми защо не мога да забременея, той ми разказа случка за жена, която 12 години не е могла да забременее и се оказало, че има запушени маточни тръби - на мен точно на това ми заприлича, може да се влияя от това, признавам, че този разговор ми повлия.
      Виждам Дяволът като неразположението, проблема, Колесницата + 8 Чаши като труден път. Сякаш нещо затруднява оплождането, пътят през който трябва да мине семенната течност е неблагоприятен, труден и почти невъзможен.

П. С. Мона, ще ти бъда много благодарна, да чуя и твоето мнение.

Аз след прегледа при лекар, ще пиша отново. Този път ще отида при един, от който много са доволни и чувам много добри отзиви. Защото, ти поне знаеш, споделяла съм ти, че все на некадърници попадах
      ;( .

• kolevaani1 написа:

Здравейте момичета
      Тази тема ми е болна, зададох няколко въпроса, от които сериозно се притеснявам. Ще се радвам да се включите с разсъждения.

Разбира се посещението ми при лекар ще е задължително този месец.

Днес зададох въпросите :

Има ли нещо в мен, което трябва да лекувам, за да забременея?

2 Чаши - 10 Жезли - Магьосникът

Имам ли здравословен проблем, който ми пречи да забременея?

Дяволът - 6 Мечове - 6 Чаши

Защо, от както съм с Х (мъж) не можах да забременея?

10 Пентакли - Рицар Чаши - Кралица Мечове

Какво здравословно не ми е наред, че не мога да забременея?

Дяволът - Колесница - 8 Чаши
      Много въпроси си задала, вероятно и често го правиш, знаеш, че това е излишно.
      Функционален проблем нямаш, който да ти пречи да забременееш. Неписан закон е, че голямото ни желание/фиксация нещо да се случи, тотално ни отдалечава от осъществяването му. При повечето жени е така: обикалят 100 лекари с различни диагнози и мнения и накрая - едно голямо нищо. Има неща, които просто не стават. Не стават, когато ние искаме.

И за да не случва упорито нещо, то има причина затова: обикновено съдбата ни предпазва от самите нас, като не ни "дава" онова, от което мислим, че се нуждаем. Това е перфектен закон на баланса. Използвам думата "съдба" поради липса на по-добра. Да кажем, можем да напишем и "спазване на пътя на личната легенда".

Има и обратният случай: като ни дава онова, което искаме само и само, за да се позабавлява, посмее и погаври. Често срещано е и това, но тогава ставаме тотално манипулирани и контролирани от "чужди сили".

В този конкретен случай, въпросът не е защо не можеш да забременееш конкретно от този мъж и кога това би могло да се случи, а защо го искаш точно от този човек и това не представлява ли екзистенциален конфликт от гледна точка на бъдещето. Т.е. резултатите от действието, какви ще са.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ани, аз също веднага си помислих за някакво запушване, още преди да прочета твоя анализ. Но и Мона е права - знаеш ли, имах приятелка, която беше сигурна че е стерилна ; 10 години така и не забременя. Никой лекар не намираше проблем. Изведнъж - бременна (все със същия мъж си беше.) Детето и беше на 7 месеца когато забременя пак и сега има две. Наистина, Съдбата ни дава, когато сме готови. Успокой се, и аз не мисля че имаш физически нерешим проблем.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Ани, аз също веднага си помислих за някакво запушване, още преди да прочета твоя анализ. Но и Мона е права - знаеш ли, имах приятелка, която беше сигурна че е стерилна ; 10 години така и не забременя. Никой лекар не намираше проблем. Изведнъж - бременна (все със същия мъж си беше.) Детето и беше на 7 месеца когато забременя пак и сега има две. Наистина, Съдбата ни дава, когато сме готови. Успокой се, и аз не мисля че имаш физически нерешим проблем.
      Благодаря Roxelane :)
      Но за да не се остане с погрешно впечатление, се почувствах длъжна да направя кратко уточнение :)
      От 3-4 месеца просто не се пазим, ако стане стане :) . Не следя специалните дни на овулация или фертилните дни. Но аз просто се бях стресирала и притеснила.
    • 3-4 месеца нищо не са, особено ако си взимала преди някакви противозачатъчни :) споко. Стискам палци !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Давам 2 комбинации за бременност, карти, които излязоха на 2 бременни жени. И двете са в 3 месец.

Бременна ли е М.?

Висшата Жрица - 7 Пентакли - 4 Чаши

Висшата Жрица +7 Пентакли - си е типична комбинация за бременност според мен. Въпреки че за Висшата Жрица съм чела доста, че описва безплодие, но аз съм забелязала, че много често се пада при бременност.
      И пак стигаме до това, че всичко е комбинация от карти. Висшата Жрица с Кралица Мечове бих я тълкувала, като невъзможност да се зачене или безплодие.
      В тази комбинация 4 Чаши ми направи впечатление, в последствие разбрах, че жената пиела лекарства, защото бременността и е била малко усложнена, имала е много кисти и не са и давали шанс да забременее в близката една година, но тя забременяла, дори не е знаела до третия месец, че е бременна. 4 Чаши предполагам описва това, притесненията, които я спохождат.

Бременна ли е Р?

Паж Чаши - Звезда - 7 Чаши

Ако не знаех, че е бременна щях да се чудя, може би щях да реша, че много го иска по 7 Чаши.
      Появата на Паж Чаши ме усъмни за момиченце. Интересно ми е тук Звездата + 7 Чаши ли индикира бременност или появата на Пажът. Но друг път също ми се появявали Пажове но няма бременност.

Ще забременее ли Х до 3 месеца?

Висшата Жрица - 2 Чаши - Паж Чаши
      Така, ето я Висшата Жрица пак, но ми направи впечатление, че липсва пентакли, а има само Чаши. Сякаш
      картите показват желанието за дете.
      Но от друга страна 2 Чаши, е преход тя преминава тук към Паж Чаши , може да означава и зачеване, 2 Чаши я виждам и като сливане в случая,от която се получава Паж Чаши (бебе).
      Но липсата на пентакли, а наличието на Чаши само ме навежда на мисълта за силно желание, но сякаш няма бременност в този период.
      Какво е вашето мнение по тази комбинация момичета?
    • kolevaani1 написа:

Давам 2 комбинации за бременност, карти, които излязоха на 2 бременни жени. И двете са в 3 месец.

Бременна ли е М.?

Висшата Жрица - 7 Пентакли - 4 Чаши

Висшата Жрица +7 Пентакли - си е типична комбинация за бременност според мен. Въпреки че за Висшата Жрица съм чела доста, че описва безплодие, но аз съм забелязала, че много често се пада при бременност.
      И пак стигаме до това, че всичко е комбинация от карти. Висшата Жрица с Кралица Мечове бих я тълкувала, като невъзможност да се зачене или безплодие.
      В тази комбинация 4 Чаши ми направи впечатление, в последствие разбрах, че жената пиела лекарства, защото бременността и е била малко усложнена, имала е много кисти и не са и давали шанс да забременее в близката една година, но тя забременяла, дори не е знаела до третия месец, че е бременна. 4 Чаши предполагам описва това, притесненията, които я спохождат.

Бременна ли е Р?

Паж Чаши - Звезда - 7 Чаши

Ако не знаех, че е бременна щях да се чудя, може би щях да реша, че много го иска по 7 Чаши.
      Появата на Паж Чаши ме усъмни за момиченце. Интересно ми е тук Звездата + 7 Чаши ли индикира бременност или появата на Пажът. Но друг път също ми се появявали Пажове но няма бременност.

Ще забременее ли Х до 3 месеца?

Висшата Жрица - 2 Чаши - Паж Чаши
      Така, ето я Висшата Жрица пак, но ми направи впечатление, че липсва пентакли, а има само Чаши. Сякаш
      картите показват желанието за дете.
      Но от друга страна 2 Чаши, е преход тя преминава тук към Паж Чаши , може да означава и зачеване, 2 Чаши я виждам и като сливане в случая,от която се получава Паж Чаши (бебе).
      Но липсата на пентакли, а наличието на Чаши само ме навежда на мисълта за силно желание, но сякаш няма бременност в този период.
      Какво е вашето мнение по тази комбинация момичета?

Типична комбинация за бременност е общ израз и няма как да е меродавен в общите случаи. В първите два имаме повторения на 7-те, не че това е от голямо значение, но се е случило, чисто фактологически, не бих казала никак, че това са майки на 100%. Във втория случай имаме проблем - късно забременяване или сама тя е плод на такова, има фамилна обременост с такива жени, но това отново не е проблем.
      Тази, която е с 4 чаши трета карта има проблеми с бащата на детето си, не толкова с лекарствата, които пие. Изобщо, всички са песен.

Третият случай - няма шанс да забременее до 3 месеца.
    • Първото момиче М. е на 17 години, живее с приятеля си и да все още някак детински се държи. Бащата на детето ѝ не го познавам, а нея от скоро я познавам.

Втората жена е предполагам около 27 годишна, тя ми изглежда уравновесена, не сме много близки, но я уважавам, защото обича животните, грижи се за бездомните кучета, котки с каквото може. Бащата на детето ѝ е комарджия.

Третата е горе - долу мой набор, 32 - 33 годишна и желае да забременее и е убедена, че скоро ще се случи. Каза ми че го чувствала. Затова и теглих карти за нея, да видя "шестото ѝ чувство" правилно ли и подсказва, но и аз предположих, че няма бременност в този период.
      За фамилна обремененост незнам, няма бездетни в родовете ѝ от майчина или бащина страна или аз не разбирам значението на тази фраза.
    • Жена на 33г, ще има ли някога свое биологично дете?

Рицар Мечове+ 6 Меча+ 3 Меча

Според мен, по 6 Меча ще настъпят дълго очаквани промени. Но най-вероятно ще се наложи намесата на медицината, по 3 меча се чудя, дали няма да е инвитро.
    • LaVerite написа:

Жена на 33г, ще има ли някога свое биологично дете?

Рицар Мечове+ 6 Меча+ 3 Меча

Според мен, по 6 Меча ще настъпят дълго очаквани промени. Но най-вероятно ще се наложи намесата на медицината, по 3 меча се чудя, дали няма да е инвитро.
      Ще има, категорично.
    • Днес разбрах, че на двама мои добри приятели, приятелките им са бременни. Зарадвах се много за тях, но ми стана едно тъжно малко за мен, защото и аз искам да забременея.

Та попитах, до края на годината ще забременея ли?

Силата - 6 Жезли - Звездата

Тази Сила на първа ми говори за трудности, сякаш нещо пречи. Трябва да се положат някакви усилия ( :D повече се.. с), оф не ми е до шеги, но и тази Звезда ме стресирва. Силата ми всява чувство на непроходимост, преграда, някаква неблагоприятна среда за оцеляването и пътя на "войниците завоеватели" :D . От друга страна
      вероятно показва и моята нетърпимост и напрежение, която имам. Тази моя вътрешна борба, силното ми желание и в същото време отчаяние.
      Звездата, понеже я виждам в комбинации на вече бременни жени, не ме стряска като отговор, че никога няма да забременея, а това, че тази година, май няма да съм бременна ;(
      Незнам, може ли вашето мнение.
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Силата - 6 Жезли - Звездата
      За да съм по-точна, отговорът е НЕ.
      След като вече Мона каза какъв е отговора, малко да потеоретизирам върху картите, защото съм озадачена от ролята на 6 жезли. В този случай категоричността на не-то би трябвало да е свързана с двата големи аркана - по Силата на първа - противопоставяне, заинатяване, твърдоглавие; по Звездата на последна - питащият се рее из облаците, иска да получи желаното, но то няма как да се случи без промяна на житейския път, с други думи - ако искаш различен резултат от това, което си получавал до сега, трябва да действаш по различен начин. Двата големи аркана описват и пасивността на питащия, той сам се е поставил в тази ситуация с бездействието си. В други теми Мона бе писала, че при такива конструкции (голям аркан, малък аркан, голям аркан) средната карта има най-голяма информативна стойност. Само, че тази 6 жезли е пълна противоположност на Силата и Звездата. Тя би трябвало да илюстрира активност, желание, действия, водещи до успешен завършек. Обаче не води до нищо. Дали защото не може да преодолее стените, съградени от Силата и Звездата, или по друга причина, ето това не ми е никак ясно.