Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalistro написа:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

Силата - 6 Жезли - Звездата
      За да съм по-точна, отговорът е НЕ.
      След като вече Мона каза какъв е отговора, малко да потеоретизирам върху картите, защото съм озадачена от ролята на 6 жезли. В този случай категоричността на не-то би трябвало да е свързана с двата големи аркана - по Силата на първа - противопоставяне, заинатяване, твърдоглавие; по Звездата на последна - питащият се рее из облаците, иска да получи желаното, но то няма как да се случи без промяна на житейския път, с други думи - ако искаш различен резултат от това, което си получавал до сега, трябва да действаш по различен начин. Двата големи аркана описват и пасивността на питащия, той сам се е поставил в тази ситуация с бездействието си. В други теми Мона бе писала, че при такива конструкции (голям аркан, малък аркан, голям аркан) средната карта има най-голяма информативна стойност. Само, че тази 6 жезли е пълна противоположност на Силата и Звездата. Тя би трябвало да илюстрира активност, желание, действия, водещи до успешен завършек. Обаче не води до нищо. Дали защото не може да преодолее стените, съградени от Силата и Звездата, или по друга причина, ето това не ми е никак ясно.
      И аз се чудех същото, за 6 жезли.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Kalistro написа:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

Силата - 6 Жезли - Звездата
      За да съм по-точна, отговорът е НЕ.

След като вече Мона каза какъв е отговора, малко да потеоретизирам върху картите, защото съм озадачена от ролята на 6 жезли. В този случай категоричността на не-то би трябвало да е свързана с двата големи аркана - по Силата на първа - противопоставяне, заинатяване, твърдоглавие; по Звездата на последна - питащият се рее из облаците, иска да получи желаното, но то няма как да се случи без промяна на житейския път, с други думи - ако искаш различен резултат от това, което си получавал до сега, трябва да действаш по различен начин. Двата големи аркана описват и пасивността на питащия, той сам се е поставил в тази ситуация с бездействието си. В други теми Мона бе писала, че при такива конструкции (голям аркан, малък аркан, голям аркан) средната карта има най-голяма информативна стойност. Само, че тази 6 жезли е пълна противоположност на Силата и Звездата. Тя би трябвало да илюстрира активност, желание, действия, водещи до успешен завършек. Обаче не води до нищо. Дали защото не може да преодолее стените, съградени от Силата и Звездата, или по друга причина, ето това не ми е никак ясно.

Калистро, здравей :)
      Исках да, покажа неща, които са верни и също важни, подчертах ги с черен шрифт.

Искам да забременея, но всички знаем как се прави бебе, а от 2 - 3 месеца просто не сме изобщо активни, всеки е зает да разрешава проблемите си, стресирани сме и просто почти нищо не правим по въпроса. Нито дни следим, нито сме активни, а всеки е зает с проблемите си. Оставено е на заден план. Както казваш - бездействие. Ако стане стане, на това се надявах, той преживява огромни проблеми и напрежение, както и аз, проблемите не са между нас, но всеки е притеснен.
      Не, че с тази Звезда, ако водихме активен полов живот, щеше да е друг резултатът. Няма да се отчайвам.
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Давам 2 комбинации за бременност, карти, които излязоха на 2 бременни жени. И двете са в 3 месец.

Бременна ли е М.?

Висшата Жрица - 7 Пентакли - 4 Чаши

Висшата Жрица +7 Пентакли - си е типична комбинация за бременност според мен. Въпреки че за Висшата Жрица съм чела доста, че описва безплодие, но аз съм забелязала, че много често се пада при бременност.
      И пак стигаме до това, че всичко е комбинация от карти. Висшата Жрица с Кралица Мечове бих я тълкувала, като невъзможност да се зачене или безплодие.
      В тази комбинация 4 Чаши ми направи впечатление, в последствие разбрах, че жената пиела лекарства, защото бременността и е била малко усложнена, имала е много кисти и не са и давали шанс да забременее в близката една година, но тя забременяла, дори не е знаела до третия месец, че е бременна. 4 Чаши предполагам описва това, притесненията, които я спохождат.

Бременна ли е Р?

Паж Чаши - Звезда - 7 Чаши

Ако не знаех, че е бременна щях да се чудя, може би щях да реша, че много го иска по 7 Чаши.
      Появата на Паж Чаши ме усъмни за момиченце. Интересно ми е тук Звездата + 7 Чаши ли индикира бременност или появата на Пажът. Но друг път също ми се появявали Пажове но няма бременност.

Ще забременее ли Х до 3 месеца?

Висшата Жрица - 2 Чаши - Паж Чаши
      Така, ето я Висшата Жрица пак, но ми направи впечатление, че липсва пентакли, а има само Чаши. Сякаш
      картите показват желанието за дете.
      Но от друга страна 2 Чаши, е преход тя преминава тук към Паж Чаши , може да означава и зачеване, 2 Чаши я виждам и като сливане в случая,от която се получава Паж Чаши (бебе).
      Но липсата на пентакли, а наличието на Чаши само ме навежда на мисълта за силно желание, но сякаш няма бременност в този период.
      Какво е вашето мнение по тази комбинация момичета?

Типична комбинация за бременност е общ израз и няма как да е меродавен в общите случаи. В първите два имаме повторения на 7-те, не че това е от голямо значение, но се е случило, чисто фактологически, не бих казала никак, че това са майки на 100%. Във втория случай имаме проблем - късно забременяване или сама тя е плод на такова, има фамилна обременост с такива жени, но това отново не е проблем.Тази, която е с 4 чаши трета карта има проблеми с бащата на детето си, не толкова с лекарствата, които пие. Изобщо, всички са песен.

Третият случай - няма шанс да забременее до 3 месеца.
      Става въпрос за втората комбинация - жената е изгубила бебето си в 5 месец. Научих още, че доста години не е била успяла да забременее и когато това е станало факт, тя се е отнесла страшно безотговорно. Жена на 34 години е и не е отишла на нито един преглед, защото не вярвала в лекарите и предпочела да си ходи на билкар и да пие билки под формата на чай. Резултатът е в 5 - ти месец и нещо - загуба на бебето. По голяма глупост от постъпката на тази жена, незнам дали има...
    • И понеже току-що писах в темата за големите аркани, като дадох комбинацията
      Императрицата - Слънцето - 8 Мечове, че ме съмнява за бременност, предстояща, след определен период (колкото и лудо да звучи с тази 8 Мечове на трета) Споменавам я тук, за да може да ги свържем.
      Попитах :
      Предстои ли ѝ бременност?

Рицар Жезли - Крал Жезли - Колелото на съдбата
      Незнам дали си въобразявам, измислям или виждам небивалици, но аз пак виждам зачеване тук Рицар Жезли +Крал Жезли , но не сега, а напред във времето, засега Колелото стопирва (както и 8 Мечове на предната комбинация като трета)
      Но от двете комбинации Императрицата +Слънцето +Колелото на Съдбата - ми изглежда като бременност, като прибавя и Рицар Жезли.
      Струва ми се, като че ли картите ми показват, че след определено това ги очаква.
      Напълно е възможно да се заблуждавам и аз не знам защо точно на това забих и то при такива трети карти. Но понеже ме гложди исках да го обсъдим, ако съм се заблудила поне да си взема урок.
    • kolevaani1 написа:

И понеже току-що писах в темата за големите аркани, като дадох комбинацията
      Императрицата - Слънцето - 8 Мечове, че ме съмнява за бременност, предстояща, след определен период (колкото и лудо да звучи с тази 8 Мечове на трета) Споменавам я тук, за да може да ги свържем.
      Попитах :

Незнам дали си въобразявам, измислям или виждам небивалици, но аз пак виждам зачеване тук Рицар Жезли +Крал Жезли , но не сега, а напред във времето, засега Колелото стопирва (както и 8 Мечове на предната комбинация като трета)
      Но от двете комбинации Императрицата +Слънцето +Колелото на Съдбата - ми изглежда като бременност, като прибавя и Рицар Жезли.
      Струва ми се, като че ли картите ми показват, че след определено това ги очаква.
      Напълно е възможно да се заблуждавам и аз не знам защо точно на това забих и то при такива трети карти. Но понеже ме гложди исках да го обсъдим, ако съм се заблудила поне да си взема урок.

Според мен /да отбележа, че мнението ми може и да е напълно погрешно/ по първата комбинация - Императрица, Слънце, 8 меча - бременност няма да има или поне няма да има положителен завършек от нея. По Императрицата и Слънцето - много желана бременност, даже някой толкова я иска, че си подрежда действителността така, че да отговаря на желанията му. Но по 8 меча мисля, че е невъзможно.

По втората комбинация - Рицар жезли, Крал жезли, Колелото - отговорът отново мисля, че е отрицателен - Колелото на последна позиция блокира развитието, което дворцовите карти жезли могат да се опитат да реализират. Просто още не е момента.
    • kolevaani1 написа:

Незнам дали си въобразявам, измислям или виждам небивалици, но аз пак виждам зачеване тук Рицар Жезли +Крал Жезли ,

По тези карти бих казала не. Това колело на трета...Крал жезли за мен показва желанието на жената това да се случи, уверена е и се чувства готова за дете.
    • Една от най-важните карти за бременност в комбинация, не сама по себе си, е 7 пентакли.

Колкото до Императрицата, тя може да си въобразява всичко, нейно право е. Но без подкрепа от подходящи карти, е гола вода.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Сестра ми ще има ли някога нейно биологично дете?

ДЯВОЛЪТ 10 ЧАШИ ГЛУПАКЪТ

С този дявол си мисля, че ще има здравословни проблеми. По 10 чаши е ясно, че много и се иска. С Глупака на последна, може би трябва да смени посоката. Да се обърне към друг специалист. Тук дават май по-скоро съвет картите, а не конкретен отговор.
    • LaVerite написа:

Сестра ми ще има ли някога нейно биологично дете?

ДЯВОЛЪТ 10 ЧАШИ ГЛУПАКЪТ

С този дявол си мисля, че ще има здравословни проблеми. По 10 чаши е ясно, че много и се иска. С Глупака на последна, може би трябва да смени посоката. Да се обърне към друг специалист. Тук дават май по-скоро съвет картите, а не конкретен отговор.
      Не знам колко годишна е сестра ти, но според мен тук в подредбата голямо влияние оказва времето за зачеване, ако мога така да се изразя, което сякаш е отминало. Дявол + 10 чаши ми показва край на нещата, остаряване на организма за подобни функции. А с Дявола на първа имаше нещо, трябва да проверя.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • LaVerite написа:

Сестра ми ще има ли някога нейно биологично дете?

ДЯВОЛЪТ 10 ЧАШИ ГЛУПАКЪТ

По Дяволът + 10 Чаши ми се струва, че успява да зачене, но не и да задържи плода. Може затрудненията да се дължат на някаква наследствена обремененост също така. А Глупакът на последна на мен ми би ми говорил по-скоро за осиновяване, може би на по-късен етап....
      Или - дано не пиша глупости, но цялата комбинация с Глупакът накрая - че може би би успяла... обаче с друг мъж.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Благодаря ви момичета! Тя гони 40-тте. Преди време и правиха една операция и я бяха предупредили, че ще е трудно забременяването. Дано медицината да и помогне!!!
    • LaVerite написа:

Благодаря ви момичета! Тя гони 40-тте. Преди време и правиха една операция и я бяха предупредили, че ще е трудно забременяването. Дано медицината да и помогне!!!
      Възрастта не е проблем, дори и медицинският/здравословен проблем не е от такова естество, че да е пречка. Поне аз не виждам.
      Да не забравяме, че Елена Йончева роди на 51.

Сестра ти мисля, че твърде много се е фиксирала в това да има свое дете. А най-големият проблем в такива случаи е именно фиксацията.
      Дяволът е категоричният показател за това.
    • Бременна ли е Д?

4 Мечове - Крал Мечове - Обърната Висша Жрица

От тази комбинация и от други, които теглих съм сигурна, че не е. Но има нещо, което ме безпокои в картите.
    • 8 пентакли - Слънцето - Светът

Въпросът конкретно беше "защо цикъла закъснява" с подтекст дали има бременност.
      Имам запис, че Слънцето+Светът означава, че някой силно иска нещо, но то е отложено и дори неосъществимо.
      А тази 8 пентакли? Начало на нещо? И преди всичко - жената не търси никакви бременности, това би я притеснило доста.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

8 пентакли - Слънцето - Светът

Въпросът конкретно беше "защо цикъла закъснява" с подтекст дали има бременност.
      Имам запис, че Слънцето+Светът означава, че някой силно иска нещо, но то е отложено и дори неосъществимо.
      А тази 8 пентакли? Начало на нещо? И преди всичко - жената не търси никакви бременности, това би я притеснило доста.
      Може би назряват у нея някакви евентуални планове за дете, но по-нататък ; а в случая мисля, че просто прекалено много се е шашнала, тая 8 Пентакли на първа ми изглежда като нещо насила, нещо прекалено.
      А, между другото, често се случва цикъл да закъснява при смяната на сезон, може Слънцето+Светът в случая да са конкретен отговор в тази насока... :huh:
    • Бременна ли е Ж. ? (утре Ж ще си купува тест за бременност )

9 Пентакли -Колесница -8 Мечове

С тази 8 Мечове на трета разбирам, че няма бременност или как да кажа -незнам може и да греша в това, което ще напиша сега , но Колесница +8 Мечове ми заприлича на загуба , сякаш не може да се задържи плода , дори да има зачеване по 9 Пентакли . Сякаш картите ми дават отговор , но и ми посочват важен проблем .
      Edit :По точно Колесница + 8, като помислих, може ли да ми показва, че не може да се стигне до зачеване.
      9 Пентакли с Колесница ми харесва като комбинация, но 8 Мечове на трета спира всичко.
      9 Пентакли с 8 Мечове - не ми харесва като комбинация, притеснява ме, сякаш 8 Мечове става по силна и плашеща .

Затова зададох отново въпроса (знам , че не е добре това или поне да беше друг въпрос свързан с предния , но докато се усетя вече бърках картите и задавах същия въпрос )
      Картите са :

3 Пентакли -Обесен -Обърната Смърт

Отново по тези карти съдя , че няма бременност.
      Но Обесеният и Обърната Смърт ме притесниха .
      3 Пентакли ми навя мисъл за консултации някакви , че е имала преди , попитах и се оказа , че се е лекувала от кисти на яйчниците , но по втората и третата карта си мисля , че не е доизлекувано (промяната /лечението не е била ефективна) по Обърната Смърт .
      Друго , което си мисля е че не само това е проблем при жената Ж. мисля , че има нещо , недиагностицирано , не открито за сега .
    • kolevaani1 написа:

Бременна ли е Ж. ? (утре Ж ще си купува тест за бременност )

С тази 8 Мечове на трета разбирам, че няма бременност или как да кажа -незнам може и да греша в това, което ще напиша сега , но Колесница +8 Мечове ми заприлича на загуба , сякаш не може да се задържи плода , дори да има зачеване по 9 Пентакли . Сякаш картите ми дават отговор , но и ми посочват важен проблем .

Затова зададох отново въпроса (знам , че не е добре това или поне да беше друг въпрос свързан с предния , но докато се усетя вече бърках картите и задавах същия въпрос )
      Картите са :

3 Пентакли ми навя мисъл за консултации някакви , че е имала преди , попитах и се оказа , че се е лекувала от кисти на яйчниците , но по втората и третата карта си мисля , че не е доизлекувано (промяната /лечението не е била ефективна) по Обърната Смърт .
      Друго , което си мисля е че не само това е проблем при жената Ж. мисля , че има нещо , недиагностицирано , не открито за сега .
      Кой пита?
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Бременна ли е Ж. ? (утре Ж ще си купува тест за бременност )

Картите са :

Кой пита?
      Въпросът ми го зададе братовчедката на Ж. , защото Ж предполага , че е бременна и утре ще си прави тест за бременност . Аз Ж лично не я познавам .