Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Бременност

Предлагам в тази тема да обсъждаме въпросите и проблемите свързани с бремеността :)

Ще роди ли М. собствени деца - Светът, 4 жезли, 7 меча
      Мисля, че трябва да се търси друга алтернатива по 7 меча. За тази жена желанието да има дете е много голямо /Светът/, но не може да се доведе до край.

Причината тя да няма деца досега - 8 жезли, Силата, Ас пентакли.
      Липсва движение /8 жезли/ или растеж, узряване. Асото говори за други проблеми. Силата и Ас пентакли правят стена на невъзможност това да се случи.

Причината мъжът да няма деца с тази жена - 4 жезли, 4 чаши, 5 чаши
      Тази комбинация ме затрудни.

През цялото време като гледах картите имах чувството, че тези хора изнасилват живота си да имат деца, както и да звучи това. Това за тях е вид компенсация на други проблеми.

Как мислите вие?
    • Ще роди ли жена свое дете?

5 пентакли паж жезли 10 жезли

Ще има тежка бременност, която ще доведе жената до депресивно положение. Ще и тежи.

Какво ще кажете вие?

Мнението бе променено 2 пъти, последно от JaneTeva ().

• Здравейте момичета
      Незнам дали е правилната тема, в която да пиша, но понеже проблема е свързан тясно с репродуктивната система и възможността за забременяване, реших да пиша тук.

Така имам висок пролактин, открих го случайно, след като закупих без да искам ваучер за изследване на репродуктивната система.
      Няколко месеца се лекувам,но днес се зачетох в интернет за лутеалната фаза. Направи ми впечатление, че моята се скъси, след като започнах приема на лекарства(проблеми с лутеалната фаза се нарича - дефект с лутеалната фаза) .

Зададох въпрос :
      Имам ли дефект с лутеалната фаза?

9 Мечове - Кралица Мечове - 8 Мечове

Какъв е проблемът ми с лутеалната фаза?

3 Мечове - 10 Мечове - 4 Мечове

Състояние на яйчниците ми
      8 Чаши - Императрицата - Обърнат Рицар Чаши

Само мечове, и то Кралица Мечове с 8 Мечове в една комбинация, която говори за наличието на проблеми.
      Мечове и Чаши бои, които описват нарушения баланс в здравословното ми състояние.
      По 9 Мечове си помислих са не би да драматизирам нещата, но не за първи път ми се падат Кралица Мечове и 8 Мечове, въпреки, че тестовете показваха, че няма проблем в репродуктивната система освен, високия пролактин, който смъкнах под долната граница и ми намалиха дозата лекарство.
      Какво мислите вие, аз съм доста притеснена сега, после ще поразсъждавам, сега отивам при чичо доктор
    • Имам дежа вю, но мисля че преди време точни ти попита (или друг беше, не помня) за подобен проблем и аз предположих високи нива на пролактина и че са необходими изследвания ендокринни, които да засегнат и томография или ядрено-магнитен резонанс. Защото пролактинът се поризвежда от хипофизата, която се намира точно зад очите, казано елементарно.

LPD (лутеалната фаза не трябва винаги да е синдром за проблем, защото всички жени сме различни), но при наличие на високи показатели и на пролактин, е задължително изследването, за което по-горе пиша.

Картите категорично говорят за проблем и той е ясно указан по 8 меча на първия въпрос, защото проблемът с LPD ще отведе до генералната етиология.
      Колкото до втория въпрос, имаме нарушение и то рязко в месечния цикъл, няма да навлизаме в детайли.

Нещата са сериозни, но няма да се плашиш, рязко действай, веднага на специалист онколог. Изчисти всички съмнения. В моята практика имам идентичен случай, но всичко беше хванато на време, а и при теб нещата не са още за конизация - 8 меча е трета, не е първа, както беше в случая с момичето, с което се занимавах преди време.

Споко.

А ако много се притесняваш, ще направя изключение и ще се заема аз с прогностика на състоянието ти.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Мона изключително много ти благодаря! Силно се надявах да пишеш точно ти по проблема ми.
      Права си за това, че точно аз бях писала за проблем с пролактин, но беше за приятелка. Съвсем случайно, без да искам, с едно погрешно натискане на бутонче, купих един ваучер за изследване на репродуктивната система и така се наложи да направя тестове. И се разбра, че имам двойно завишен пролактин. Пратиха ме на гинеколог всичко беше нормално, затова отидох и на ЯМР, оказа се, че нямам аденом (тумор) на хипофизата, а огнищно място. От три месеца пия едно лекарство, за смъкване на пролактина, смъкнах го даже много под долната граница, намалихме лекарството.
      Но от 2 месеца имам проблем с месечния цикъл и дискомфорт, усещам, че нещо не е наред. Днес отидох при лекаря си, но отсъстваше, даде ми час за след 2 седмици.

Мона ще съм ти много, много, много благодарна, ако ми направиш прогностика, това изключение, което би направила за мен е безценно, много съм притеснена, благодаря ти сърдечно.Името ми е Анета.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Ани, ще се заема, не се притеснявай, но и без карти, ти казвам, нещата не са фатални, не са трагични. Като говорим за раждане на деца.
    • Искрено завиждам на Дани/Вендор, че има с кого да сподели познанията си, дори и да е задочно, дори да е със старите майстори и със старите книги - през няколко века дори. Но отново има базис, о който да се опре, да почерпи инфо и да намери адекватност.

Казвам това, защото, картите на колевани, са толкова характерни, толкова съпричастни към въпроса й, а реално няма с кого да бъдат обсъдени, защото просто никой няма подобна опитност, освен мене. Много е тъпо това.
      Не се оплаквам, ала светът на Таро щеше да е по-поносим, ако имаше и други, които да поемат и понесат отговорност.

Всички онези, с по 6/7/8 или 200 години опит в Таро, с които бихме могли да проведем една дискусия относно даден казус. Няма.

За тази тема или не, все едно, но винаги човешкият фактор провокира подобни въпроси у мене, надявам се, след 100 години да има подготвени тароведи и специалисти.
    • Здравейте, качвам комбинация, която преди малко теглих за мен на въпроса - Ще забременея ли през този месец?

Комбинацията е:
      7 Пентакли - 2 Пентакли - Колесница изпадна Императрицата

7 Пентакли е карта на бременността, както и Императрицата, в комбинация показва бременност, 2 Пентакли е преход, води към Колесница. Колесница за въпрос свързан с бременност, незнам какво значение може да има, но знаем, че тя е карта на действието, преследване на цел, решителност. Нов етап, взето е решение, направен е избор и си готов да следваш целта си.
      Според мен бременност този месец няма да има, тук виждам категоричното ми желание и готовност да забременея. Бременност ще има, но според мен няма да е този месец, за жалост.
      Вие как бихте тълкували тази комбинация, ще се радвам на други мнения и разсъждения ^^

• kolevaani1 написа:

Здравейте, качвам комбинация, която преди малко теглих за мен на въпроса - Ще забременея ли през този месец?

Комбинацията е:
      7 Пентакли - 2 Пентакли - Колесница изпадна Императрицата

7 Пентакли е карта на бременността, както и Императрицата, в комбинация показва бременност, 2 Пентакли е преход, води към Колесница. Колесница за въпрос свързан с бременност, незнам какво значение може да има, но знаем, че тя е карта на действието, преследване на цел, решителност. Нов етап, взето е решение, направен е избор и си готов да следваш целта си.
      Според мен бременност този месец няма да има, тук виждам категоричното ми желание и готовност да забременея. Бременност ще има, но според мен няма да е този месец, за жалост.
      Вие как бихте тълкували тази комбинация, ще се радвам на други мнения и разсъждения ^^
      Това зависи от теб . Според мен се колебаеш малко и не си сигурна дали искаш това да стане точно сега и толкова бързо ( 2 пентакли ). С Колесницата това може да стане когато поискаш ,няма пречки пред теб . По-добре да изчакаш малко ( 7 пентакли), за да се убедиш , че си напълно готова ,защото това е голяма отговорност ...
      ;)
    • :D Ако трябва да съм честна това може да се случи и до края на месеца ...така че ,ако и двамата много го искате не чакайте , а ...Действайте ! ;)

... И да се похвалиш в края на месеца ;)

...И за да не съм голословна :
      Провери си кога ти е овулацията . Обикновено тя настъпва на 14 ден от 1-ви ден на менструацията ( ако не греша ) . Така шансът ти е двойно по-голям . Успех ;)

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• Има ли бременност в тези карти?
      9 Пентакли - Слънце - Крал Мечове
      Асо Чаши - Асо Пентакли - Отшелник

Постоянно изпадаха Императрицата и Паж Чаши по двете комбинации и Паж Пентакли веднъж

Първата комбинация ми говори за такава -9 Пентакли +Слънце - някак си много хубаво, като сбъдната мечта, щастие, като дар...
      9 Пентакли +Крал Мечове -незнам, но ми се струва като категоричност.
      Въпреки, че присъства Крал Мечове в подредбата, имам съмнения, че е проективна.
      Втората комбинация ме обърка, да си призная.
      Асо Чаши +Асо Пентакли -две Аса - вода и земя като елементи се съчетават, водата като начало на живот, Пентакъла, като посятото семенце.
      Отшелникът -изолация (направих асоциация с утробата, тъмнината, тишината ) дълъг период от време.
      В допълнение Императрицата и Паж Чаши, Паж Чаши често ми се пада на този въпрос.
      В момента малко ми е трудно да разсъждавам, по късно, ще се включа пак.

Какво мислите вие?
    • Хубави карти ,Ани ! Анализът ти също е много точен . Аз също мисля ,че има бременност ...

Единственото което ме притеснява е Отшелникът накрая - той не е хубава карта за такива въпроси . Мисля ,че показва следродилна депресия . С появата на нов живот идва и голямата отговорност , а това води до стрес ,напрежение и нерви ...

Като цяло :

По първата комбинация -Да ,има бременност .

По втората :
      Бременността ще протече леко и приятно ( двете аса )
      Отшелникът - следродилна депресия .
    • kolevaani1 написа:

Има ли бременност в тези карти?
      На мен и двете ми приличат на прекъсната бременност... и в двете я има, но последните карти показват край и то... насилствен? Може би злополука...
      Бих теглила за съвет.

И аз си мисля този месец или следващия отново да пробвам :)
    • kolevaani1 написа:

Постоянно изпадаха Императрицата и Паж Чаши по двете комбинации и Паж Пентакли веднъж

Първата комбинация ми говори за такава -9 Пентакли +Слънце - някак си много хубаво, като сбъдната мечта, щастие, като дар...
      Асо Чаши +Асо Пентакли -две Аса - вода и земя като елементи се съчетават, водата като начало на живот, Пентакъла, като посятото семенце.
      Отшелникът -изолация (направих асоциация с утробата, тъмнината, тишината ) дълъг период от време.
      В допълнение Императрицата и Паж Чаши, Паж Чаши често ми се пада на този въпрос.

Какво мислите вие?
      Тук няма бременност.
      Във втората комбинация предполагам Отшелникът на трета позиция показва липсата на бременност, а и Асо Чаши на първа явно показва чувството на желанието.
      По първата 9 Пентакли + Слънцето - хубава комбинация, но Крал Мечове е "стената" , казва- "слез на земята, няма такова нещо".
      Жалко..
    • kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Какво мислите вие?
      Тук няма бременност.Във втората комбинация предполагам Отшелникът на трета позиция показва липсата на бременност, а и Асо Чаши на първа явно показва чувството на желанието.
      По първата 9 Пентакли + Слънцето - хубава комбинация, но Крал Мечове е "стената" , казва- "слез на земята, няма такова нещо".
      Жалко..
      :( Жалко :(

Картите може би показват бременност ,въпреки липсата на такава , защото проблемът може да не е в жената , а в мъжа .. Хубаво е да се пита и за него , за да се види дали има някакъв здравословен проблем , който може да оказва влияние..
    • kolevaani1 написа:

kolevaani1 написа:

Какво мислите вие?
      Тук няма бременност.Във втората комбинация предполагам Отшелникът на трета позиция показва липсата на бременност, а и Асо Чаши на първа явно показва чувството на желанието.
      Жалко..
      9 пентакли дава добра основа и ако след нея имаше още един стабилен пентакъл, щеше да има перспектива за бременност. Слънцето само дава надежди за това. Но Слънцето с Крал мечове ми изглежда на осветляване, получаване на информация, която ще помогне да се отстрани корена на проблема. Вероятно е нужна консултация с хирург.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Искам само да спомена, че не са правени специални опити за забременяване, в смисъл да се планува целенасочено забременяване. Ако стане - стане, тук няма плануване за бебе и да се действа за това, но аз се надявам да стане. Това е от месец - моето по силно желание :D
      Не мисля, че има проблем да има бременност, или нужда от хирург.
      Да не се подведете, че има сериозни опити за бебе от дълъг период и да не се получава,не... Но желанието ми за бебе се усилва все повече.
      Исках да поясня това.