Таро и Зачатие/Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Моя близка приятелка ме помоли за съвет - дали ще има дете. Отговорността ми в случая е голяма, защото момичето страда от ендометриоза и докторите са я посъветвали да премахне матката. Та тя ме пита - има ли шанс да роди или да се подложи на операцията.

Картите, които изтеглих са - Смъртта, 2 меча, Кралица жезли. Честно казано, не знам, как да тълкувам - може би Смъртта с 2 меча са индикация за операциите, които е претърпяла до момента. Заради Кралица жезли накрая си мисля, че все пак има някакъв шанс. Но в случая съм пристрастна, понеже тя е страхотен човек, трудно ми е да преценя. Моля, ако някой иска, също да изтегли карти. Ще пратя името й на лични, ако някой реши да се включи.
      По-важният въпрос е, можеш ли да й кажеш категорично "не", в смисъл, готова ли си затова?Аз вече гледах на жената, но ще изчакам и другите.
      На нея точно, не бих могла, признавам. Макар че, тя е силна жена, не драматизира излишно и ми сподели, че би осиновила дете, ако нещата не се получат.
      Ами лошо, част от работата с Таро е и да се казват лошите неща.

От друга страна, това не е просто ендометриоза, има нещо, което не казваш или не знаеш. Отстранява се матката само при наличие на тумор и то злокачествен.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Mona написа:

Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Моя близка приятелка ме помоли за съвет - дали ще има дете. Отговорността ми в случая е голяма, защото момичето страда от ендометриоза и докторите са я посъветвали да премахне матката. Та тя ме пита - има ли шанс да роди или да се подложи на операцията.

Картите, които изтеглих са - Смъртта, 2 меча, Кралица жезли. Честно казано, не знам, как да тълкувам - може би Смъртта с 2 меча са индикация за операциите, които е претърпяла до момента. Заради Кралица жезли накрая си мисля, че все пак има някакъв шанс. Но в случая съм пристрастна, понеже тя е страхотен човек, трудно ми е да преценя. Моля, ако някой иска, също да изтегли карти. Ще пратя името й на лични, ако някой реши да се включи.
      По-важният въпрос е, можеш ли да й кажеш категорично "не", в смисъл, готова ли си затова?Аз вече гледах на жената, но ще изчакам и другите.
      На нея точно, не бих могла, признавам. Макар че, тя е силна жена, не драматизира излишно и ми сподели, че би осиновила дете, ако нещата не се получат.
      Ами лошо, част от работата с Таро е и да се казват лошите неща.
      От друга страна, това не е просто ендометриоза, има нещо, което не казваш или не знаеш. Отстранява се матката само при наличие на тумор и то злокачествен.
      Възможно ли е именно това да касае комбинацията : 5 меча, 8 пентакли, Дявол?

Аз си помислих също, че може би самата тя още не знае, че има тумор (който според мен се развива от бая време) или просто крие ?
    • Тя е претърпяла множество операции за премахване на миоми, имала е и рядък тумор, от който се е лекувала преди години, но той не е свързан с репродуктивната система. На няколко пъти е била между живота и смъртта. Понеже миомите постоянно рецидивират, лекарите са я посъветвали да се отстрани изцяло матката - така поне ми сподели тя.
    • Moon написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Ами лошо, част от работата с Таро е и да се казват лошите неща.От друга страна, това не е просто ендометриоза, има нещо, което не казваш или не знаеш. Отстранява се матката само при наличие на тумор и то злокачествен.
      Възможно ли е именно това да касае комбинацията : 5 меча, 8 пентакли, Дявол?
      Аз си помислих също, че може би самата тя още не знае, че има тумор (който според мен се развива от бая време) или просто крие ?
      Имала е тумор, който е излекуван. Сега си мисля, дали не рецидивира по тези карти, което ще просто отвратително...
    • Kalika написа:

Moon написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Mona написа:

Kalika написа:

Ами лошо, част от работата с Таро е и да се казват лошите неща.От друга страна, това не е просто ендометриоза, има нещо, което не казваш или не знаеш. Отстранява се матката само при наличие на тумор и то злокачествен.
      Възможно ли е именно това да касае комбинацията : 5 меча, 8 пентакли, Дявол?Аз си помислих също, че може би самата тя още не знае, че има тумор (който според мен се развива от бая време) или просто крие ?
      Имала е тумор, който е излекуван. Сега си мисля, дали не рецидивира по тези карти, което ще просто отвратително...
      Значи, казусът се усложнява.
      Здравословно общо състояние.
      Рецидивирал злокачествен тумор - ако има. Локация на тумора.
      В този случай, най-малкият проблем е дали ще има деца.

Т.е., както и при други случаи, излиза на повърхността опашката на звяра, не и генезиса. Трябва много да се рови в Таро и винаги да се виждат скритите неща, бекграунда. Иначе, никаква прогностика не си струва.
      Pulvis et umbra sumus.
    • 5 пентакли - Кралица меч - Смъртта
      Тези карти са доста категорични, че жената не може да забременее и да износи бебе. 5 пентакли редовно ми излиза при такива обстоятелства като първа карта. Кралица меч е категорична за оперативна намеса и реален край на подобни мечти. Просто жената трябва да приеме фактите, за да може да гради някакъв живот "след това".
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Kalika написа:

Като обобщение, ето и моите карти:

6 меча, Ас пентакли, 4 меча.

Съжалявам, няма да има деца.
      Трябва да съсредоточи усилията върху лечението си. Нищо друго не е от значение.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Бременна жена, в началото на бременността, която има едно 4 годишно дете, с история на натиск от страна на бащата за второ, на който тя се съпротивлява, два аборта - единият по желание, за втория не съм сигурна дали не е спонтанен. Въпросът е дали ще роди. На този етап изглежда, че е решила да запази плода. Обаче картите ме смущават:
      Справедливост, Крал пентакли, 9 жезли

Изглежда сякаш вместо радост, има страх. Страх от реакцията на мъжа, ако откаже да роди детето. Обречена работа...
    • Kalistro написа:

Бременна жена, в началото на бременността, която има едно 4 годишно дете, с история на натиск от страна на бащата за второ, на който тя се съпротивлява, два аборта - единият по желание, за втория не съм сигурна дали не е спонтанен. Въпросът е дали ще роди. На този етап изглежда, че е решила да запази плода. Обаче картите ме смущават:

Изглежда сякаш вместо радост, има страх. Страх от реакцията на мъжа, ако откаже да роди детето. Обречена работа...
      Ще му се подчини. Кофти мъж си е избрала :( , а и се страхува от него. Но тя сама се е поставила в тази ситуация. Можела е да направи нещо в миналото,но не е. Сега изпитва само гняв и самосъжаление
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
    • Ceca написа:

Kalistro написа:

Бременна жена, в началото на бременността, която има едно 4 годишно дете, с история на натиск от страна на бащата за второ, на който тя се съпротивлява, два аборта - единият по желание, за втория не съм сигурна дали не е спонтанен. Въпросът е дали ще роди. На този етап изглежда, че е решила да запази плода. Обаче картите ме смущават:

Ще му се подчини. Кофти мъж си е избрала :( , а и се страхува от него. Но тя сама се е поставила в тази ситуация. Можела е да направи нещо в миналото,но не е. Сега изпитва само гняв и самосъжаление
      Извинявам се за въпроса, но тази жена в кой век живее? Да не би да живее в Саудитска Арабия или в Йемен?
      Pulvis et umbra sumus.
    • Мона, и аз се чудя как можеш да се поставиш в подобна ситуация, но е факт, а пък са уж нормални, интелигентни хора. За мен мъжът е насилник - на този етап психически, но ще прояви и физическа агресия рано или късно. А жената не мога да я разбера. Но в крайна сметка това си е нейният живот...
    • Виждате ли бременност в тези карти:

6 жезли - 4 пентакли - 10 меча

По тези карти мисля, че има такава, заради 10 меча като завършваща карта и още повече, че идва след 4 пентакли, което упоменава ситуация, която търпи промяна, а самата 6 жезли във въпроси за бременност я свързвам със зачеване. И все пак има нещо обезпокоително в тези 10 меча.
    • Meerjungfrau написа:

Виждате ли бременност в тези карти:

6 жезли - 4 пентакли - 10 меча

По тези карти мисля, че има такава, заради 10 меча като завършваща карта и още повече, че идва след 4 пентакли, което упоменава ситуация, която търпи промяна, а самата 6 жезли във въпроси за бременност я свързвам със зачеване. И все пак има нещо обезпокоително в тези 10 меча.
      няма бременност тук.
    • Жена ще забременее ли до три месеца?

Звездата, Висша жрица, 10 меча

До сега за бременност не съм питала
      Но тук до три месеца не виждам бременност. Според мен картите говорят по скоро за проблем със забременяването, който първо трябва да се отстрани/лекува
      Как мислите вие?
    • След много мъки може и да стане, струва ми се, че поне година ще трябва да почака, за да се случи това.
      И има някакви проблеми тази жена, дали със себе си, дали с миналото. Не е в добро състояние.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • И аз мисля, че картите показват, че ще се наложи да бъде търпелива, да извърви пътя си- висшата жрица. Самата 10 меча отбелязва нейното разочарование, че няма да забременее. Желанието и е повече от голямо-звездата.
    • Ceca написа:

Жена ще забременее ли до три месеца?

Но тук до три месеца не виждам бременност. Според мен картите говорят по скоро за проблем със забременяването, който първо трябва да се отстрани/лекува
      Как мислите вие?
      По мои наблюдения Звездата често се проявява и като чисто отчаяние, отчаяни действия и отчаяно желание нещо да се случи. Жената според мен психически не е особено стабилна, не знам дали картите изобщо говорят за самото забременяване, по-скоро нейните сгромолясвани надежди за това. Мисля, че не само ще трябва да чака още, ами и тя мноого дълго е чакала вече и това я е съсипало емоционално и психически.
    • Moon написа:

Ceca написа:

Жена ще забременее ли до три месеца?

Как мислите вие?
      По мои наблюдения Звездата често се проявява и като чисто отчаяние, отчаяни действия и отчаяно желание нещо да се случи. Жената според мен психически не е особено стабилна, не знам дали картите изобщо говорят за самото забременяване, по-скоро нейните сгромолясвани надежди за това. Мисля, че не само ще трябва да чака още, ами и тя мноого дълго е чакала вече и това я е съсипало емоционално и психически.
      Да, чакала е дълго това да се случи - няколко години вече. Тя и за това Звездата е първа - загубила е вече надежда. Но предполага или знае вече и каква е причината - Висшата жрица и е готова да понесе изпитанието, каквото и да й струва и да пробва да забременее - 10 меча.

Има проблем с цикъла. Сега ходи на лекар и прави хормонални изследвания, за да се разбере причината.