Таро и Зачатие/Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• LaVerite написа:

Какво е другото тълкуване?
      Няма друго тълкуване, казах ти. 9 пентакли не са 9 месеца бременност и никога не могат да значат това. Тук говорим за генетика. Това е дългочакана бременност.
    • Здравейте, момичета, моля ви за вашите мнения по тези карти.
      .Ще забременее ли В. по естествен начин?-6жезли, Императорът, 2жезли
      Голямо желание има(6жезли), но нещо пречи това да се случи -Императорът с 2 жезли не съм сигурна как да го тълкувам, може би е запушени тръби.

.Ще й помогне ли ин витро да забременее?- 6чаши, 6пентакли, Колесницата
      Доста пари ще дадат(6пентакли), но 6 чаши е слаба база.Не мисля, че ще помогне.

.Какво пречи на В. да забременее?- 4чаши, Паж чаши, 3 жезли
      Вижда се отчаянието(4 чаши) , освен това говори и за пропусната възможност в миналото. А сега сякаш организмът и е слаби изтощен. Паж чаши с 3 жезли ги тълкувам като непрекъснато очакване на дете.

.Има ли някакъв здравословен проблем?- 3меча, 5 пентакли, Силата.
      Мисля, че има такъв проблем, заради Силата, а 3меча с 5пентакли – сякаш е правила аборт в миналото и заради това не може да забременее.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Здравейте, момичета, моля ви за вашите мнения по тези карти.

Голямо желание има(6жезли), но нещо пречи това да се случи -Императорът с 2 жезли не съм сигурна как да го тълкувам, може би е запушени тръби.

.Ще й помогне ли ин витро да забременее?- 6чаши, 6пентакли, Колесницата

.Какво пречи на В. да забременее?- 4чаши, Паж чаши, 3 жезли
      Вижда се отчаянието(4 чаши) , освен това говори и за пропусната възможност в миналото. А сега сякаш организмът и е слаби изтощен. Паж чаши с 3 жезли ги тълкувам като непрекъснато очакване на дете.

.Има ли някакъв здравословен проблем?- 3меча, 5 пентакли, Силата.
      Мисля, че има такъв проблем, заради Силата, а 3меча с 5пентакли – сякаш е правила аборт в миналото и заради това не може да забременее.
      Тук в третата комбинация 4 чаши + Паж Чаши ми говори за някакъв дефект или проблем по рождение, тоест не придобит, нито генетичен. (Просто ми навяват мисъл за оформящия се плод в амниотичната течност, т.е. тя самата...) За другото ще обмислям още...
      Иначе също мисля, че ин витро няма да помогне... Но по първата комбинация тази 2 жезли на трета сякаш дава някакъв шанс за естествено забременяване...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Здравейте, момичета, моля ви за вашите мнения по тези карти.

(С извинение за неправилно копиране).

6 жезли с Императора не води до резултат. Има желание, но няма случване.
      Всъщност сега се замислих дали наистина тази жена иска да забременее, не е ли само прищявка? Защото пък 2 жезли на края сякаш й писва да се занимава, желанието прегаря.
      А и пак, 6 жезли с Императора - необходимо е време за узряване на идеята.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • 6 чаши - 6 пентакли - Колесницата

6-ците в този случай ги виждам не само като карти на даващия-приемащия (изкуственото оплождане), но и като намек за аркана Влюбените. 6 пенкали винаги ме кара да си спомням фразата: "Почукай и ще ти бъде отворено."

Т.е. избора, който трябва да бъде направен. В другата комбинация 2ката жезли също показва колебанието между двете възможности, макар нито една в момента да не изглежда "примамлива".

Конкретно Колесницата накрая ми изглежда като удачен вариант за постигане на целта. Възприятието ми за нея е път и товара, който носи. Ковчега , който се крие зад човека... Дарява и отнема живот. Мисля, че в този случай може да дари.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Alfa_Kentavar написа:

Ще й помогне ли ин витро да забременее?- 6чаши, 6пентакли, Колесницата

Как реши, че в тази конструкция 6 пентакли означава пари и даване на пари?
    • Първо, благодаря на всички отзовали се!
      Жената наистина много иска да забременее. Това и е много болна тема. Но вече е на 39г и се отчайва все повече. Познавам я от около 8 години и през това време всеки месец чака да се случи. Ходила е при различни лекари, при билкари, чудодейни икони и прочее. За това се замисля за ин витро, но се двоуми, защото не е ок с парите , за да ги дава за проба-грешка.
      6 чаши - 6 пентакли - Колесницата . Може и да бъркам, но тези 6 чаши на първа позиция ми звучат като"забрави!,въпросът вече не стои за теб, каквото било- било". Заради Колесницата сигурно ще се реши на тази крачка, но тя е егоистична, самотна карта, носи поемане на риск, носи и опасност от загуба на контрол. Някак не ми се струват убедителни тези карти, че ще забременее след ин витро процедура.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Здравейте!
      Жена ме помоли да питам, дали ще имат деца с настоящия си партньор.

Първо теглих с обичайното си таро -
      О СПРАВЕДЛИВОСТ - КОЛЕСНИЦА - СИЛА

Имате ли идея, защо излязоха само големи аркани? Първата и последната за мен биха дали отговор Не, но Колесницата ме озадачава...
      Всъщност големите аркани ми показват само нагласите на тази жена, не ми дават случване. Тълкуването ми е, че тя би прибегнала до всякакви начини, за да постигне желаното... което ми е малко странно и затова теглих карти и от The Good Tarot -

7 МЕЧА - КОЛЕСНИЦА! - РИЦАР ЧАШИ + 2 ЧАШИ (излязоха заедно)

Очевидно много се набляга на Колесницата, която по мое мнение е карта на силното желание и хъс нещо да се направи, дотолкова, че да не те интересува мнението на другите и можеш да си ги прегазиш по пътя...
      Много ще се радвам на мнения за тази карта в двете подредби...

Мислех си дали е възможно да ми покаже близнаци или две деца, заради кончетата, тъй като понякога картите са доста буквални и картинни... особено като видях и двете рибки в 2 Чаши при втората подредба... но първата заради големите си аркани някак ми изключва деца... освен ако Силата не се прояви като съчетаване на мъжко и женско, хармонизиране на енергиите от Колесницата.

Мнението бе променено 1 път, последно от Sha ().

• Всички карти, ми говорят за изкючителен егоизъм и целеустременост.

Не помня къде, но четох някъде, че 3 големи аркана нямат отношение към въпроса, колкото към чувствата на самия човек? Не съм на 100 процента сигурна...

Втората комбинация обаче:

7 меча - егоизъм, желание да имаш всичко, от - до.
      Колесница - поемане по пътя на желанието ти, независимо колко и какво трябва да бъде платено.
      Рицар чаши + 2 чаши - потъване в мечтите и живеене в илюзорнен свят.

Не мога да кажа да/не, по-скоро тази жена, едва ли не е убедена, вече живее в мечтата си и картите отразяват нейното състояние.

Забележете и по-горе как се пада Колесница на такъв въпрос, както и Силата. Все жени, които много искат да забременеят.

Ето и още нещо, което ми се струва полезно:

Mona написа:

kolevaani1 написа:

Тази тема ми е болна, зададох няколко въпроса, от които сериозно се притеснявам. Ще се радвам да се включите с разсъждения.

Разбира се посещението ми при лекар ще е задължително този месец.

Днес зададох въпросите :

Има ли нещо в мен, което трябва да лекувам, за да забременея?

2 Чаши - 10 Жезли - Магьосникът

Имам ли здравословен проблем, който ми пречи да забременея?

Дяволът - 6 Мечове - 6 Чаши

Защо, от както съм с Х (мъж) не можах да забременея?

10 Пентакли - Рицар Чаши - Кралица Мечове

Какво здравословно не ми е наред, че не мога да забременея?

Дяволът - Колесница - 8 Чаши
      Много въпроси си задала, вероятно и често го правиш, знаеш, че това е излишно.Функционален проблем нямаш, който да ти пречи да забременееш. Неписан закон е, че голямото ни желание/фиксация нещо да се случи, тотално ни отдалечава от осъществяването му. При повечето жени е така: обикалят 100 лекари с различни диагнози и мнения и накрая - едно голямо нищо. Има неща, които просто не стават. Не стават, когато ние искаме.

И за да не случва упорито нещо, то има причина затова: обикновено съдбата ни предпазва от самите нас, като не ни "дава" онова, от което мислим, че се нуждаем. Това е перфектен закон на баланса. Използвам думата "съдба" поради липса на по-добра. Да кажем, можем да напишем и "спазване на пътя на личната легенда".

Има и обратният случай: като ни дава онова, което искаме само и само, за да се позабавлява, посмее и погаври. Често срещано е и това, но тогава ставаме тотално манипулирани и контролирани от "чужди сили".

В този конкретен случай, въпросът не е защо не можеш да забременееш конкретно от този мъж и кога това би могло да се случи, а защо го искаш точно от този човек и това не представлява ли екзистенциален конфликт от гледна точка на бъдещето. Т.е. резултатите от действието, какви ще са.

• Sha написа:

Здравейте!
      Жена ме помоли да питам, дали ще имат деца с настоящия си партньор.

Първо теглих с обичайното си таро -
      О СПРАВЕДЛИВОСТ - КОЛЕСНИЦА - СИЛА

Имате ли идея, защо излязоха само големи аркани? Първата и последната за мен биха дали отговор Не, но Колесницата ме озадачава...
      Всъщност големите аркани ми показват само нагласите на тази жена, не ми дават случване. Тълкуването ми е, че тя би прибегнала до всякакви начини, за да постигне желаното... което ми е малко странно и затова теглих карти и от The Good Tarot -

7 МЕЧА - КОЛЕСНИЦА! - РИЦАР ЧАШИ + 2 ЧАШИ (излязоха заедно)

Очевидно много се набляга на Колесницата, която по мое мнение е карта на силното желание и хъс нещо да се направи, дотолкова, че да не те интересува мнението на другите и можеш да си ги прегазиш по пътя...
      Много ще се радвам на мнения за тази карта в двете подредби...

Мислех си дали е възможно да ми покаже близнаци или две деца, заради кончетата, тъй като понякога картите са доста буквални и картинни... особено като видях и двете рибки в 2 Чаши при втората подредба... но първата заради големите си аркани някак ми изключва деца... освен ако Силата не се прояви като съчетаване на мъжко и женско, хармонизиране на енергиите от Колесницата.

Направи експеримент, вместо да гледаш ти, да си избере карти тя.
      ;)
    • Жена ще има ли нейно, второ дете?

5 ЖЕЗЛИ + АСО ПЕНТАКЛИ + РИЦАР ЖЕЗЛИ

По 5 жезли, все едно жената ще се бори за това, ще насили нещата един вид.Няма да е желано, асо пентакли ми е като бариера, стена. Обаче, с този рицар жезли+ 5 жезли, един вид ще станат нещата, ама случайно. Този рицар действа често спонтанно, затова така бих изтълкувала картите.
    • LaVerite написа:

Бременна ли е шефката ми?

10 чаши + крал мечове+ луната

Четох, че луната означава майчинство, бременност. Бих казала, че е бременна. По крал мечове, може би не е било планирано.

Не, че няма да се разбере след месец, два, ако е или не е, но пусто любопитство...;)
      Давам обратна връзка, бременна е с момиче.
    • Братовчедка ми ще направи ли аборт?
      Предистория: Мислеше да се разделя с мъжа си, но преди 2 седмици разбра, че е бременна. Чуди се дали да го махне.
      Питах от любопитство, а и най-малкото скоро бих разбрала отговора.

Висша жрица / 6 меча/ царица чаши

По висшата жрица си мисля, че отразява бременността. А царицата и 6 меча - ще се откаже, защото може би ще реши пак да даде шанс на мъжа си.
      Който желае нека помисли върху тях. Тези дни като разбера какво е станало ще дам и обратно връзка.
    • ljubavi написа:

Братовчедка ми ще направи ли аборт?
      Предистория: Мислеше да се разделя с мъжа си, но преди 2 седмици разбра, че е бременна. Чуди се дали да го махне.

По висшата жрица си мисля, че отразява бременността. А царицата и 6 меча - ще се откаже, защото може би ще реши пак да даде шанс на мъжа си.
      Който желае нека помисли върху тях. Тези дни като разбера какво е станало ще дам и обратно връзка.
      Според мен Висшата жрица тук не показва бременност никаква. Показва обострянето на ситуацията, това е точно онзи етап, който те заставя да осъзнаеш нещо. Как ще постъпи? Ами, според мен, пак по най-малкото съпротивление като Кралица чаши.
      La vie en rose
    • Здравейте !
      Има ли предпоставки за предстояща бременност по тези карти
      2 ЧАШИ 2 ПЕНАКЛИ СВЯТ
      Чела съм ,че Светът на последна позиция дава положителен отговор на въпроса ,но 2 чаши нищо не ми говори.
    • julia написа:

Здравейте !
      Има ли предпоставки за предстояща бременност по тези карти
      2 ЧАШИ 2 ПЕНАКЛИ СВЯТ
      Чела съм ,че Светът на последна позиция дава положителен отговор на въпроса ,но 2 чаши нищо не ми говори.
      Няма как с първа 2 чаши да има предпоставка за бременност, защото основата е слаба. Може да има желание, но то не може да се материализира. А и желанието днес го има, утре е нещо различно.
      La vie en rose
    • Armid написа:

ljubavi написа:

Братовчедка ми ще направи ли аборт?

Според мен Висшата жрица тук не показва бременност никаква. Показва обострянето на ситуацията, това е точно онзи етап, който те заставя да осъзнаеш нещо. Как ще постъпи? Ами, според мен, пак по най-малкото съпротивление като Кралица чаши.
      Днес ми каза, че се е отказала от часа за аборт. Но още го обмисляла.
    • Ще роди ли Х. деца изобщо?

7 жезли (оплождане на духа) - Ас меча (съпротивление)- Армор (Любовниците/Бронята, Блестящите Доспехи на Героя: ритуал на посвещаване след спечелена битка)

Първоначалният плам, даващ плод, оплождането като събитие (7 жезли).
      Ас мечове е слаба карта, преход към големия аркан, вътрешно съпротивление, напира идеята да стане реалност.
      Armor - детето, като броня, естествено продължение на на човека, вид защита.

Вие какво мислите?

Мнението бе променено 1 път, последно от wolf ().