Таро и Зачатие/Бременност

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Същият въпрос като wolfy задавам.
      А.В. ще има ли някога деца ?

Интересно, че и тук излизат Любовниците/Бронята, като във въпроса на wolfy, но тази карта ми остава много загадъчна. Всъщност напоследък ми излиза доста често.

4 Пентакли - Влюбените/Бронята - Обърната 7 чаши

Само първата карта като видя и съм почти сигурна, че няма как да се случи. По Влюбените + Обърната 7 чаши отказва да го приеме обаче, струва ми се дори, че отчаяно търси мъж, който ще успее да я "забремени", или с когото да започне ин-витро процедура.
      Но за мен тя не може да задържи дете, това най-вече по обърнатите чаши, а 4 пентакли очевидно показва тук непреодолим пробле. И не само това, задавам си въпрос каква майка би била изобщо, но това е друга тема вече.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Бременна ли е ...?

През 2 дена са задавани въпросите(първи месец правят опити за бебче)

3 Чаши/отлагане-Рицар Жезли/оплождане-7 Пентакли

Асо Чаши/отлагане-Светът/Индивидуация- 3 Чаши/отлагане

Обърнато Слънце /Изпепеляване -3 Мечове/Съпротивление-6 Чаши /отлагане

А това са карти теглени и от друг човек пак на същия въпрос

Крал чаши/отлагане- Сила/Борбата с дракона -3 жезли/оплождане

Знам отговора,затова няма да пиша сега,опитайте вие ,аз после ще дам отговор :)

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• kolevaani1 написа:

Бременна ли е ...?

Желанието за бебе, трети член (3 чаши), Рицар жезли обаче идва прекалено прибързано, пламва и изгаря, удря се в стената на 7 пентакли, която трябва да учи на търпение. 7 пентакли е карта за бременност, но и на търпението.

Ас чаши - първоначалната емоция, която потъва в безграничния Свят, плодът още не е готов да бъде откъснат и стигаме пак до 3-те чаши. Отлагане.

Да кажат и другите какво мислят, ще е интересно.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • kolevaani1 написа:

Бременна ли е ...?

Знам отговора,затова няма да пиша сега,опитайте вие ,аз после ще дам отговор :)
      Бих отговорила "Още не". И аз мисля,че голямото желание е налице,но ще трябва търпение. С карти като Силата и 7 пентакли моментът не е настъпил,има да се случат още неща преди да забременее. Нестабилни ми изглеждат тези карти за бременност.
      Това О Слънце нещо не ми харесва. Но сякаш всичко завършва с "отлагане". От друга страна е възможно едни от комбинациите да са теглени преди да забременее,а други - след това. Интересно е съчетанието между физиологичния процес във времето и отговора на Таро.
    • Ето и още една комбинация,но за друга жена :

Бременна ли е Ц ..?

7 Пентакли - 2 Мечове - Слънце

Също знам отговора,затова няма да тълкувам :)
      Но забелязах нещо с една карта,после ще споделя мнението си .
    • kolevaani1 написа:

Ето и още една комбинация,но за друга жена :

Бременна ли е Ц ..?

Казвам не, защото по презумкция Слънце на трета означава не. И
      Идва ред да се обоснова.

7 пентакли - търпението, поставеното начало, което е пресечено още в зародиш от 2 меча (при-мирение).
      Изпепеляване /Слънцето/ не успява да освети надеждите. То ни насочва към самата жена и очакванията й, а на тях не може да бъде дадена светлина все още.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • kolevaani1 написа:

Бременна ли е ...?

Отговорът е не,не е бременна днес е трябвало да ѝ дойде и точно на датата си е цъфнала.
      Браво момичета :)
    • kolevaani1 написа:

Ето и още една комбинация,но за друга жена :

Бременна ли е Ц ..?

оооффф поста ми пропадна,оооххх а колко нещо бях изписалааа ;(
      Как сега да изпиша толкова,сега накратко ;( Направи ми впечатление мястото на 7 Пентакли в комбинацията на бременната е на първа позиция и на не бременната на трета позиция,които условно сме приели за минало и бъдеще време. На първа позиция 7 Пентакли възможно ли е да показва вече наличието на бременноста ,а на трета за предстояща такава с уговорката ,че и другите карти са хубави или по точно подкрепящи я.

Ето например :
      Бременната - 7 Пентакли/приземяване- 2 Мечове/съпротивление-Слънце/Изпепеляване

Небременната: 3 Чаши/отлагане-Рицар Жезли /Оплождане- 7 Пентакли/приземяване
      Как мислите?

П.С. жената в края на третия месец отиде и направи аборт. Но когато зададох въпроса е била във втори месец, нямаше намерение да го маха.

• Има ли бременност?

2 пентакли - Крал меч - Ас чаши

Непланирана бременност? Мисля, че да.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose
    • Armid написа:

Има ли бременност?

2 пентакли - Крал меч - Ас чаши

Непланирана бременност? Мисля, че да.
      Отлагана ли е във времето поради някаква причина (бременността ) или жената да е в по-зряла възраст?
      Позволих си и аз да изтегля карти - Отшелникът, Кралица жезли, Крал меча.
      По повтарящият се Крал меча - дали наскоро жената е взела решение да има дете или пък обратно - не желае такова и обмисля прекъсване на евентуалната бременност?
    • Ами и тя не знае желае ли го, не го ли желае (ако изобщо е бременна). В момента са разделени с евентуалния татко, в различни държави са, получава от него противоречиви сигнали и се чуди какво да прави.

По твоята комбинация Отшелника/ Старецът от планината е Калциращ аркан, особено на първа позиция - нещо не се е случило на време, а бременността за да се случи е нужно точно определено време. Така погледнато, само за това, мисля, че не е бременна.
      Не можете да живеете цял ден по сутрешната си програма. К.Г.Юнг
      La vie en rose

Мнението бе променено 1 път, последно от Armid ().

• Имала ли съм овулация този месец?

Асо Мечове /съпротивление - 10 Чаши /отлагане -Паж Пентакли

Зададох въпроса, защото не мога да разбера по тестовете, които правих. Имах симптомите за овулация, тестовете ми се струват еднакви без първия, в който личи че не съм тогавашна дата, но след това втората чертичка се усилва, но не достига цвета на контролната лента. Е няма как няколко дена да съм в овулация.

По картите съдя, че съм имала, първата карта да показва отделянето на яйцеклетката и придружаващия дискомфорт, който преминава в 10 Чаши, благоприятния период за зачеване и Пажът на трета, сякаш показва яйцеклетката.
      Нямам проблем с цикъла, точен ми е, но тестовете ме объркаха малко.
      По картите съдя, че съм имала овулация. Мнения?

П. С. Сега прочетох доста отзиви за марката тестове за овулация, които ползвам, поне 90%се оплакват, че втората чертичка е бледа в сравнение с контролната и при овулация. Има много медоволни от марката, а тя е "Clear ".

Затова попитах, колко са надеждни и отчитат правилно тестовете на тази марка

3 Пентакли /приземяване 8 Мечове / съпротивление -8 Чаши /отлагане

Явно се обсъжда доста недоволството към тези тестове, по тези карти, съдя, че не са надеждни, не отчитат точно, нещо куца...

• kolevaani1 написа:

Имала ли съм овулация този месец?

Асо Мечове /съпротивление - 10 Чаши /отлагане -Паж Пентакли

Зададох въпроса, защото не мога да разбера по тестовете, които правих. Имах симптомите за овулация, тестовете ми се струват еднакви без първия, в който личи че не съм тогавашна дата, но след това втората чертичка се усилва, но не достига цвета на контролната лента. Е няма как няколко дена да съм в овулация.

По картите съдя, че съм имала, първата карта да показва отделянето на яйцеклетката и придружаващия дискомфорт, който преминава в 10 Чаши, благоприятния период за зачеване и Пажът на трета, сякаш показва яйцеклетката.
      Нямам проблем с цикъла, точен ми е, но тестовете ме объркаха малко.
      По картите съдя, че съм имала овулация. Мнения?

П. С. Сега прочетох доста отзиви за марката тестове за овулация, които ползвам, поне 90%се оплакват, че втората чертичка е бледа в сравнение с контролната и при овулация. Има много медоволни от марката, а тя е "Clear ".

Затова попитах, колко са надеждни и отчитат правилно тестовете на тази марка

3 Пентакли /приземяване 8 Мечове / съпротивление -8 Чаши /отлагане

Явно се обсъжда доста недоволството към тези тестове, по тези карти, съдя, че не са надеждни, не отчитат точно, нещо куца...
      Момичета, снимах тестовете и ги пратих на лекар, но когато втората чертичка е малко по наситена станала, но не колкото контролната, имам един ден пропуснат, не правих тест и на следващия направих, който е отчита като предния ден наситеността на втората чертичка. Това забравих да спомена на лекаря, та той ми каза, че не съм имала овулация ;(
    • Бременна ли е?

2 Пентакли -Колесница - Отшелникът

Знам отговора, затова постнах тези карти, ако не знаех, че жената е бременна, щях да кажа категорично че не е, но тя е вече близо 4 месец.
      Не знам как да свържа картите с бременност, освен ако не показват нещо друго. Имате ли идеи?
    • Ето още едни, но за друга жена, при нея още не се знае. Правят опити от дълго време, но не става( до болка ми е познато ;(
      ) и сега няма надежда, че станало...

Бременна ли е?

6 Пентакли - 6 Жезли - Паж Пентакли

Хахаха картината пред очите ми, която се появи, по -точно картинките сякаш "оживяха" и стана като филм, както в онова филмче за Марсилското Таро, което Мона сподели, са така :
      С първата карта 6 Пентакли, сякаш така чаканото и желано нещо се дава, времето е дошло да го получи, прилича ми и от друга страна на семето (колкото и откачено да е) и то намира благоприятна среда за развитието си. 6 Жезли, като зачеване (никога не съм си представяла 6 Жезли така) все едно вдички хора, жезли отстрани са другите сперматозоидчета, а един е яхнал белия кон (яйцеклетката) :D майкооо какви ли глупости пиша, но наистина това се разигра пред очоте ми като филмче, и ето ти оплодената яйцеклетка, и новото, което се заражда Паж Пентакли. Така това беше филмчето без да изпадам в подробности, защото чувах дори и звуци...
      Да погледна на картите като Таро и така да направя тълкуване. Отново ми приличат на процеса на зачеване от самото начало.
      6 Пентакли е като преболедувано желание, най-накрая да се случи или получи така желаното нещо и преминава към 6 Жезли. Виждаме победата, за нея е писано като сбъдване на стара мечта, има развитие радостно и трета Паж Пентакли -новото, зараждането на нещо ново, който носи силен ентусиазъм.
      Тук всяка карта по отделно разказва една история, незнам но не можах да ги гледам в комбинация, защото пак имат същото си значение /тълкуване за мен, самостоятелни са със собствена история, разказ за този случай, комбинация, въпрос.
      Аз виждам процес на зачеване, но дали ще стигне до бременност незнам, дай боже стигне. Ще се радвам много. Имате ли мнение по картите момичета?

• kolevaani1 написа:

Ето още едни, но за друга жена, при нея още не се знае. Правят опити от дълго време, но не става( до болка ми е познато ;(

Бременна ли е?

Хахаха картината пред очите ми, която се появи, по -точно картинките сякаш "оживяха" и стана като филм, както в онова филмче за Марсилското Таро, което Мона сподели, са така :
      С първата карта 6 Пентакли, сякаш така чаканото и желано нещо се дава, времето е дошло да го получи, прилича ми и от друга страна на семето (колкото и откачено да е) и то намира благоприятна среда за развитието си. 6 Жезли, като зачеване (никога не съм си представяла 6 Жезли така) все едно вдички хора, жезли отстрани са другите сперматозоидчета, а един е яхнал белия кон (яйцеклетката) :D майкооо какви ли глупости пиша, но наистина това се разигра пред очоте ми като филмче, и ето ти оплодената яйцеклетка, и новото, което се заражда Паж Пентакли. Така това беше филмчето без да изпадам в подробности, защото чувах дори и звуци...
      Да погледна на картите като Таро и така да направя тълкуване. Отново ми приличат на процеса на зачеване от самото начало.
      6 Пентакли е като преболедувано желание, най-накрая да се случи или получи така желаното нещо и преминава към 6 Жезли. Виждаме победата, за нея е писано като сбъдване на стара мечта, има развитие радостно и трета Паж Пентакли -новото, зараждането на нещо ново, който носи силен ентусиазъм.
      Тук всяка карта по отделно разказва една история, незнам но не можах да ги гледам в комбинация, защото пак имат същото си значение /тълкуване за мен, самостоятелни са със собствена история, разказ за този случай, комбинация, въпрос.
      Аз виждам процес на зачеване, но дали ще стигне до бременност незнам, дай боже стигне. Ще се радвам много. Имате ли мнение по картите момичета?
      По тези карти, ако не е бременна, просто няма да мога да си го обясня :) . Мисля, че ще си има момче по пажа :) .
    • Kalika написа:

kolevaani1 написа:

Ето още едни, но за друга жена, при нея още не се знае. Правят опити от дълго време, но не става( до болка ми е познато ;(

Бременна ли е?

По тези карти, ако не е бременна, просто няма да мога да си го обясня :) . Мисля, че ще си има момче по пажа :) .
      да Калика, аз също момченце си казах ще е. Ще пиша когато стане ясно, дали е или не е забременяла.
    • Чела съм в друг форум, че Отшелникът се появява при бременност. Според мен и по вторите карти има бременност. Пажовете са такъв сигнификатор и двете шестици, показващи наградата и радостта от случващото се събитие.
      Аз също имам една комбинация на въпрос, дали Г ще има дете.
      Отшелникът Паж Жезли 6 меч
      Тълкувам го като положителен отговор. Отшелникът показва дългото време, което е минало и може би закъснение на събитието, тъй като жената е в по напреднала възраст. Пажът е предстоящата бременност, а 6 меч като начало на един по добър етап в живота,а и на картината до жената има седнало дете. Ще се радвам да чуя странично мнение
    • julia, за твоята комбинация не мога да съм сигурна. То за здравни въпроси и бременност, опит нямам, та... :) Нека не се изхвърлям :) Но ще предложа разсъждения.

julia написа:

Отшелникът може и да е знак, че е позакъсняла с желанието си за дете, и общо взето - какво е правила през цялото това време? Въпросът е въпрос, а не упрек. Един вид, явно се е "търсила", дори да звучи клише. Запълвайки по-плодородните си години с кариера, хобита, или нещо друго; И то нещо знаково за нея. Нещо като отбягване на тази стъпка в живота, заместване с нещо. Имало е някаква метафора.
      Пажовете са вестители, новина; може и зараждаща се идея; От тук следва решението на жената да "заработи" по идеята си да има дете, сиреч - да прави секс с цел да бременее. (Паж+6 меча);
      Иска ми се и на мен да съм оптимистична за 6те меча на трета, просто защото това е една "добра" карта за трета позиция по доста въпроси. Сподели след време какво става с твоята приятелка, защото аз поне не съм сигурна в тези карти - дали от мое незнание, дали за нещо друго. Но не виждам и негативизъм, пречки за това Г. да си има свое дете.

Между другото, сега докато пиша в темата за бременност ми хрумна, че не е зле да си задаваме въпросите още по-конкретно, например - ще износи ли дете в матката си; знам че звучи малко странно,но пък имането на дете може и да е чрез осиняване. Абе, знам ли и аз. Нещо се вдъхнових :)

За комбинациите на Ани, смятам че и двете са сигурна бременност. Ще нахвърлям разсъждения и тук, за да можем да се учим:
      По 2 пентакли, Колесница, Отшелник - виждаме, че положението от небременност към бременност се променя по 2 пентакли на 1ва, и продължава в Отшелник - един тотално нов живот чака бъдещата бременна жена и майка. Защото периодът на майчинство за много жени е знаков, кара ги да се замислят за нови неща, да виждат света по друг начин; да се търсят и намират. А Колесницата е процес - доста бързо е станало всичко. Заченала е бързо.

По 6 пентакли, 6 жезли, Паж пентакли, да, тая картинка, която описа Ани е много весела :D Мога да си я представя и аз. Пажът на 3та - започване на нещо ново, и да, Съдбата се е усмихнала по 6 пентакли.

Мисля, стана ясно, аз работя по схема тема-финал, през процеса, като тема е 1ва, финал е 3та, процесът е карта но2. Но тези разсъждения по-добре да ги опиша в "Система на работа при картите";
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us написа:

julia, за твоята комбинация не мога да съм сигурна. То за здравни въпроси и бременност, опит нямам, та... :) Нека не се изхвърлям :) Но ще предложа разсъждения.

julia написа:

Отшелникът може и да е знак, че е позакъсняла с желанието си за дете, и общо взето - какво е правила през цялото това време? Въпросът е въпрос, а не упрек. Един вид, явно се е "търсила", дори да звучи клише. Запълвайки по-плодородните си години с кариера, хобита, или нещо друго; И то нещо знаково за нея. Нещо като отбягване на тази стъпка в живота, заместване с нещо. Имало е някаква метафора.
      Пажовете са вестители, новина; може и зараждаща се идея; От тук следва решението на жената да "заработи" по идеята си да има дете, сиреч - да прави секс с цел да бременее. (Паж+6 меча);
      Иска ми се и на мен да съм оптимистична за 6те меча на трета, просто защото това е една "добра" карта за трета позиция по доста въпроси. Сподели след време какво става с твоята приятелка, защото аз поне не съм сигурна в тези карти - дали от мое незнание, дали за нещо друго. Но не виждам и негативизъм, пречки за това Г. да си има свое дете.

Между другото, сега докато пиша в темата за бременност ми хрумна, че не е зле да си задаваме въпросите още по-конкретно, например - ще износи ли дете в матката си; знам че звучи малко странно,но пък имането на дете може и да е чрез осиняване. Абе, знам ли и аз. Нещо се вдъхнових :)

За комбинациите на Ани, смятам че и двете са сигурна бременност. Ще нахвърлям разсъждения и тук, за да можем да се учим:
      По 2 пентакли, Колесница, Отшелник - виждаме, че положението от небременност към бременност се променя по 2 пентакли на 1ва, и продължава в Отшелник - един тотално нов живот чака бъдещата бременна жена и майка. Защото периодът на майчинство за много жени е знаков, кара ги да се замислят за нови неща, да виждат света по друг начин; да се търсят и намират. А Колесницата е процес - доста бързо е станало всичко. Заченала е бързо.

По 6 пентакли, 6 жезли, Паж пентакли, да, тая картинка, която описа Ани е много весела :D Мога да си я представя и аз. Пажът на 3та - започване на нещо ново, и да, Съдбата се е усмихнала по 6 пентакли.

Мисля, стана ясно, аз работя по схема тема-финал, през процеса, като тема е 1ва, финал е 3та, процесът е карта но2. Но тези разсъждения по-добре да ги опиша в "Система на работа при картите";
      благодаря ви момичета за включването, направи ми впечатление Отшелникът, на моята комбинация с вече бременното момиче и на Julia. На моята е на трета, а на нейната на първа позиция. Възможно ли е да описва тук на трета вече периода на бременност, означава уединение, няма купони, друг по спокоен и изолиран живот, а на първа да описва един такъв отминал, това е и калциращ аркан.