Трикстер, Dr. John /Магът/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Трикстер, Dr. John /Магът/

Времето, в което Магът се осъществява е обособено и разделено от Глупакът (Несънаваното, Нощта на Брама) и Светът (Индивидуацията, Денят на Брама). В контекста на 5-та раса, Магът е олицотворение на отделеният от Бога човек, както Висшата жрица е синтез (необособеност на човешката воля за ОТДЕЛЯНЕ по време на 4-та раса на атлантите).

В картите Таро, освен всичко, което трудно се вижда от пръв поглед, се наблюдава и броене, обратно на часовниковата стрелка. Но това е за една друга тема.
      Обособяването на личността като център на Азовото битие, намира пристан в картата Магът. С Магът започва човешкото и там свършва. Магът е единствената карта в Таро, в която човешките дух и воля намират реализация.
      Няма случай, в който Магът да е на ключови позиции, и реализацията на човешкия потенциал да зависи от други условия.

Анализирането на тази карта в различните подредби винаги напомня и потвърждава едно нещо: победата начовешката воля над "сляпата съдба". Древното разделение между боговете и човеци (първите, играещи си и забавляващи се с човешката съдба на простосмъртните), придобива ново значение. Древният мит за Прометей оживява като значение и послание в картата Магът в ролята му на борещ се за човешките права: огънят на волята на знанието на теургията/магията, може да бъде запален единствено от един осъзнаващ и осъзнаващ се Аз.
      Има какво още да се каже, още много, но тук няма място затова
      Връщам се на картата Магът, с която всяко пътуване в Таро започва и свършва. Магът има основна роля в тълкуването на другите карти, защото, ако процесът е правилен, то и ефектът от картата ще е голям и ще изпълни предназначението си.
      Вероятно трябва да направя нова тема, която да озаглява Танцът на Мага, защото без този танц, познанието не би било възможно. Това е онзи танц, който кара и другите карти да се запалят от искрата на онзи извечен импулс, дремещ дълбоко в забравеното ни битие на все още непробудени хора.
      Събудете Мага у себе си, за да пробудите и цялата машина на Таро за съзнателен живот.
      Ще си позволя да се цитирам от една друга тема, което мнение намирам за удачно да публикувам и тук.

Древният мит за Прометей оживява като значение и послание в картата Магът в ролята му на борещ се за човешките права: огънят на волята на знанието, а и на теургията (магията), може да бъде запален единствено от един съзнаващ и самоосъзнаващ се Аз. Времето, в което Магът се осъществява е обособено и отграничено от Глупакът (несъзнаваното, Нощта на Брама), и Светът (Индивидуацията по тълкуването на Юнг, Денят на Брама). В контекста на 5-та раса, Магът е олицетворение на отделения от Бога човек, на "захвърления в небесата" (по Сартр) и оставен сам на себе си пробуждащ се дух, както Висшата Жрица е синтез, необособеност/неотграниченост на човешката воля да се ОТДЕЛИ по време на 4-та раса на Атлантите.

В картите Таро, освен всичко, което трудно се вижда от пръв поглед, се наблюдава и броене, обратно на часовника. Ако приемем, че времето е линейно, и ако се тръгне от точка А, трябва да се мине през Б, за да се стигне В, то системата на Таро е едно от малкото доказателства, че времето е само човешка проекция, и минало, и бъдеще препускат по спиралата на едно трудноуловимо Настояще … Примери много: водени от рамките на един времеви континуум, хората ограничават Времето единствено до биологичното време, в което реално се раждат, остаряват и умират. Това обаче е погрешно, особено при тълкуване на картите Таро. Докато не се приеме, че картите не зависят от нашите представи (в повечето случаи те са социално обусловени и маргинализирани), никога няма да се разбере кое в картите е условно минало събитие, кое е условно настоящето и кое – условно бъдещето.

Пример: до два месеца ще се случи ли еди какво си? Колелото на съдбата, Паж жезли, Влюбените.
      Ако в подредбата се появи Магът, времето се „сгъстява” и винаги се отнася до кратки срокове: магът е онова задвижващо ядро и мотор, което може да доведе до реализация и отговорът е ясен: планирането на действията е ПРЕДВИДИМО. Дори и последна карта да е Колелото на съдбата (това е картата, която може да стопира и блокира всичко, аз дори я наричам Великото Мълчание), това нейно влияние не би попречило на Магът да изчака и да потърпи, докато развие потенциала си, защото процесът на планиране вече е ФАКТ.

Магът, образно казано, е това, което във философията на Веданта е известната максима „Няма дим без огън”. Т. е. Магът е онова състояние, в което личността вече е част от причинно-следствения план на битието. Освен това, отговорностите като последствия, са осъзнати. Магът е колелото, което задвижва Самсара – а именно човешката воля и инвенция за промяна. Магът променя световете вътре в кръга на човешкото съществуване, но не и извън него. Картата неправилно се превежда по този начин. По правилното би било да се назовава „Великият променящ Аз”. Оттук символиката с Висшия Манас е очевидна, който е и символ на 5-та коренна раса, Петият принцип. Затова, особено ако около картата Магът преобладават пентакли, материализацията и проявлението в света е сигурно. Независимо дали се отнася до купуване на жилище, брак или далечно пътуване, осъществяването ще е факт, а не сън в будно състояние.

За да се осъществи и пробуди Магът е необходимо едно истинско историографско вглеждане, но най-вече anamnesis (припомняне) на единството ни с онова първично надчовешко минало, някои го наричат архаично битие на човека. Т.е. да си припомним всички митични събития и перипетии на Героя.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Пускам тук една комбинация, защото мисля, че има акцент върху картата Мага. Въпросът е дали един човек ще е на определено място за определено нещо Папата, Рицар пентакли, Магът

Аз мисля, че тук картите изобщо не отговарят на въпроса, а акцентират върху човека и протичащ процес. Отделно от това картите говорят и за време, за това съдя по Рицар пентакли и Магът.
    • Lora написа:

Пускам тук една комбинация, защото мисля, че има акцент върху картата Мага. Въпросът е дали един човек ще е на определено място за определено нещо Папата, Рицар пентакли, Магът

Аз мисля, че тук картите изобщо не отговарят на въпроса, а акцентират върху човека и протичащ процес. Отделно от това картите говорят и за време, за това съдя по Рицар пентакли и Магът.
      Въпрос на лична отговорност и обещание е този човек да присъства. Плюс това и има защо, не е просто въздух, има реална, конкретна причина.
      Лошото на Магът е, че в последният миг може да промени решението си, то й затова е Маг ...
      За да реши Таро да отговори по този начин, значи допуска в прогнозата си случка, събитие, което не е установено никъде предварително, т.е. не е драснато и самите карти снемат отговорността от себе си да дадат категоричен отговор.

Човекът обаче или ще бъде където е питано да бъде или просто ще се забави. (за да премисли). Рицарят пентакли дава отсрочка, най-вече поради обмисляне на детайлите, а и иска да блесне. Ако вместо него беше един крал Меча, картите щяха да заявят категорично "да".
    • Mona написа:

Lora написа:

Пускам тук една комбинация, защото мисля, че има акцент върху картата Мага. Въпросът е дали един човек ще е на определено място за определено нещо Папата, Рицар пентакли, Магът

Въпрос на лична отговорност и обещание е този човек да присъства. Плюс това и има защо, не е просто въздух, има реална, конкретна причина.Лошото на Магът е, че в последният миг може да промени решението си, то й затова е Маг ...
      За да реши Таро да отговори по този начин, значи допуска в прогнозата си случка, събитие, което не е установено никъде предварително, т.е. не е драснато и самите карти снемат отговорността от себе си да дадат категоричен отговор.

Човекът обаче или ще бъде където е питано да бъде или просто ще се забави. (за да премисли). Рицарят пентакли дава отсрочка, най-вече поради обмисляне на детайлите, а и иска да блесне. Ако вместо него беше един крал Меча, картите щяха да заявят категорично "да".
      Да, има конкретна причина и ситуация. Няма питане просто така. Преди около месец питах за същата ситуация и тогава картите бяха Ас чаши, втората мисля, че беше 10 пентакли и 3 пентакли, и тогава си казах, да, нещото ще се случи, да ама не :)
      Ето още един пример, че това, за което сме сигурни, се оказва, че не е точно така. Ако не беше Ас чаши първа, можеше да се случат нещата.
      Често шегите на Таро са много и подвеждането ни, а то не е никак трудно :) . Ходиме по много остър бръснач...

А за конкретната комбинация и аз мисля, че ще има забавяне.
    • Да, оказва се, че Магът е любимата ми карта в Таро.

Къде са онези осъзнатите - не самопровъзгласили се богочовеци на тази планета в контекста на еволюцията? Много е трудно ...
      Днес съм по-млада от утре
    • Как ще постъпи и реагира мъж, ако жената спре да го търси?

7 Жезли - Паж Чаши - Магьосникът

Затруднява ме Магьосникът тук, в комбинация с Паж Чаши нещо не ми харесва, от Паж Чаши преминава в Маг.
      Виждам, че той има някакви вярвания, позиции, които защитава и е готов да ги отстоява на всяка цена. Ще действа обмислено (7 Жезли +Маг), но не и агресивно (Паж Чаши), а някак хитро и мило.
      Магът на трета много ме замисли, не мога да разбера какво може да означава тук?
      Паж чаши + Маг - също ме затрудни.
      Не мога да разбера как ще постъпи човека за, който се пита, някакви идеи?
    • kolevaani1 написа:

Как ще постъпи и реагира мъж, ако жената спре да го търси?

7 Жезли - Паж Чаши - Магьосникът

Затруднява ме Магьосникът тук, в комбинация с Паж Чаши нещо не ми харесва, от Паж Чаши преминава в Маг.
      Виждам, че той има някакви вярвания, позиции, които защитава и е готов да ги отстоява на всяка цена. Ще действа обмислено (7 Жезли +Маг), но не и агресивно (Паж Чаши), а някак хитро и мило.
      Магът на трета много ме замисли, не мога да разбера какво може да означава тук?
      Паж чаши + Маг - също ме затрудни.
      Не мога да разбера как ще постъпи човека за, който се пита, някакви идеи?
      Според мен този човек си следва неговите интереси и дори не му пука, тази жена търси ли го или не.
      Просто продължава напред, с онова, което го вълнува.

Паж Чаши обикновено е обсебен от нещо, което му е интересно, дотолкова, че чак не вижда, какво се случва около него.
      И 7 Жезъла и Магът са за хора, които са по-скоро сами, със собствени убеждения и така да се каже определят собствената си реалност, а другите, които дори не са им интересни, ги регистрират, само ако им се бъркат.

В някакъв вариант е възможно да я желае и съответно да я изманипулира по някакъв начин, но със 7 Жезъла и Маг, става въпрос по-скоро за собственото му его/ развитие/ самоувереност/ достойнство.
    • Магът е прекрасна карта, стига обаче да е на мястото си. В случая е по-скоро една неосъществена и неосъществима мечта за превъзходство.
      В тази комбинация, всичко си зависи от жената. Мъжът е като кукла на конци.
    • Какви ще бъдат действията на.../ името на мъжът / , относно жена ...

4 Мечове - Жрецът - Магьосникът

Качих комбинацията тук, не защото толкова ме вълнува какво ще става с въпросната двойка, а защото ме интересува, ролята на Магьосникът тук, разбира се ръководейки се от въпроса/иначе няма как/.Но след две толкова пасивни карти ,какво иде да каже Магьосникът тук?

Виждаме, че има пасивност и отдръпване, затваряне в себе си, изолиране, бягство от всички - 4 Мечове. Мъжът е семеен и затова е нормално да се появи Жрецът, заедно с 4 Мечове ми говори и за премисляне, обмисляне свързано със семейните задължения, правилата, които трябва да спазва, привързаността си към семейството и децата . Но също така по 4 Мечове и Жрецът, усещам и умора от тези семейни задължения, от една страна иска да се отдаде на тях, но от друга изпитва и умора от това. Сякаш иска да се откъсне от всичко и всеки. И ето го Магьосникът - планува нещо този мъж, обмисля какви действия да предприеме, как да постъпи с въпросната жена.
      Въпреки, че има две пасивни карти преди Магът, усещам, че това ще се промени, именно заради Магът.
      Жрецът и Магът - ми е показвало, като поява на мъж, започване на връзка и понеже въпросът е свързан с конкретен човек, смятам, че показва него, още повече след 4 Мечове, отдръпването, което е направил той и завръщането му. Какви ще бъдат действията му, ами незнам, но ще бъдат добре обмислени, добре планувани, ще си има цел.
      Магьосникът с 4 Мечове на първа си мислех, дали няма да продължи да страни от нея, но тя остава в миналото, а и тогава на трета би била друга карта - например Колелото на съдбата.
      Жрецът - смятам освен че, показва че мъжът е семеен, показва и това, че е по някакъв начин обвързан и с жената, която пита (все пак са близо 2 години и нещо заедно).
      По принцип на Магьосникът не може да се има много доверие, но до Папата едва ли показва хитруване.

Какво мислите вие момичета за въпроса и Магьосникът тук?Мислите ли, че Магьосникът ще раздвижи тази пасивност?

П. С. Бях писала в темата Взаимовръки между Големите Аркани, но после реших да е тук, именно заради Магьосникът.
    • kolevaani1 написа:

Какви ще бъдат действията на.../ името на мъжът / , относно жена ...

4 Мечове - Жрецът - Магьосникът

Качих комбинацията тук, не защото толкова ме вълнува какво ще става с въпросната двойка, а защото ме интересува, ролята на Магьосникът тук, разбира се ръководейки се от въпроса/иначе няма как/.Но след две толкова пасивни карти ,какво иде да каже Магьосникът тук?

Виждаме, че има пасивност и отдръпване, затваряне в себе си, изолиране, бягство от всички - 4 Мечове. Мъжът е семеен и затова е нормално да се появи Жрецът, заедно с 4 Мечове ми говори и за премисляне, обмисляне свързано със семейните задължения, правилата, които трябва да спазва, привързаността си към семейството и децата . Но също така по 4 Мечове и Жрецът, усещам и умора от тези семейни задължения, от една страна иска да се отдаде на тях, но от друга изпитва и умора от това. Сякаш иска да се откъсне от всичко и всеки. И ето го Магьосникът - планува нещо този мъж, обмисля какви действия да предприеме, как да постъпи с въпросната жена.
      Въпреки, че има две пасивни карти преди Магът, усещам, че това ще се промени, именно заради Магът.
      Жрецът и Магът - ми е показвало, като поява на мъж, започване на връзка и понеже въпросът е свързан с конкретен човек, смятам, че показва него, още повече след 4 Мечове, отдръпването, което е направил той и завръщането му. Какви ще бъдат действията му, ами незнам, но ще бъдат добре обмислени, добре планувани, ще си има цел.
      Магьосникът с 4 Мечове на първа си мислех, дали няма да продължи да страни от нея, но тя остава в миналото, а и тогава на трета би била друга карта - например Колелото на съдбата.
      Жрецът - смятам освен че, показва че мъжът е семеен, показва и това, че е по някакъв начин обвързан и с жената, която пита (все пак са близо 2 години и нещо заедно).
      По принцип на Магьосникът не може да се има много доверие, но до Папата едва ли показва хитруване.

Какво мислите вие момичета за въпроса и Магьосникът тук?Мислите ли, че Магьосникът ще раздвижи тази пасивност?

П. С. Бях писала в темата Взаимовръки между Големите Аркани, но после реших да е тук, именно заради Магьосникът.
      Жрецът след 4 мечове е доста стагнираща комбинация. Мисля, че на първо място тук стои контролът над емоциите, загриженост как изглежда мъжът в очите на другите и какво ще си помислят те за него, както и придържане към правилата и вече установения ред. Според мен няма да промени нищо в семейното си положение и ще продължи да си кара по старому и да изневерява на жена си, но заради Магът на трета позиция ще смени подхода и начина по който го прави,... може би с друга жена или ще използва нови похвати да баламосва същата.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Благодаря Alfa_Kentavar, съгласна съм с теб. Не искам да преувеличавам, но наистина тук Магьосникът ми прави голямо впечатление, има силата да раздвижи една такава "бетонирана" ситуация, сякаш да "събуди един отдавна заспал, не действащ вулкан". Не искам да преувеличавам, но понеже съм запозната със ситуацията и като видях, че следва промяна, виждам каква сила всъщност има Магьосникът, какъв потенциал се крие в тази карта. Ако има развитие, промяна в ситуацията ще пиша.