Асистирана репродукция

• Именно. Ако бях български данъкоплатец, щях да ги подпаля.
      Не са критерий, разбира се, имах предвид средностатистическа тетка която обича да рони сълзи и да сочи с пръст "ТИЗНАЕШЛИКАКВОЕКАКМОЖЕДА СИТОЛКОВАЖЕСТОКАДАНОНЕТИСЕСЛУЧИНИКОГАНАТЕБДАСИНЯМАШДЕТЕНЦЕ"
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Аз пък съм в недоумение какво е това желание да репродуцираш себе си, сякаш си Айнщайн и задължително трябва да запазиш в човечеството невероятния си ген...

И да. Природата си знае работата, ако пък ти е толкова зор, отиди в Африка и спаси някоя душица, но не.
      Хиляди примери, колко е тежко да си нямаш дете, над 100 опита за инвитро, но пак няма да вземе "чужда кръв".

Лично аз бих пробвала ин-витро ако не мога по естествен път, но в крайна сметка, ако не се получава има и други начини.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Работата всъщност не е в гените, а в нещо друго. Има една тайна, която всяка майка разбира през първата нощ, прекарана с бебето си.
      Но това нераждалите жени няма как да го знаят, така че това не е никакво оправдание да не искаш да осиновиш, щом искаш дете.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Малко в страни от темата, но Това, което ме влудява, истински ме влудява, е че хората искат да имат деца, за да бъдат "техни". Не могат да разберат, че едно дете никога не е "твое", то си е самостоятелно същество, което ти раждаш, отглеждаш, даваш му грижи и образование и т.н., но никога не трябва да се живее с чувството за притежание.

И да, бясна съм, че ще се дават неограничено пари за репродукция на куцо и сакато. Популизъм? Борене на демографския срив ? Ами спирам да плащам всякакви данъци. Значи сега трябва да платя пломбата на сина ми, защото му бил свършил пакета по здравна каса, обаче ще плащам за N-тия опит на някой си. "солидарност" друг път!
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица