Изпепеляване, Gros Bon Ange /Слънцето/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Lilith написа:

И ще бъде добре в темата за " Двойна порта" да разясниш за какво точно се използва за да бъде ясно -съмнявам се някой от тук да е правил двойна порта ...
      Който е стигнал до нивото да прави Порти, той знае защо, а преди това трябва да може и да оживява картите, това е условие, без което не може.

след тези лирически отклонения и то безплодни, е добре да се върнем към отсамното битие на картата Слънцето.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Всеки трябва да мине по своя път. Няма как аз, която се занимавам с Таро от съвсем скоро, да съм на нивото на Мона или Лилит дори. Как да оживеят моите карти? Та някои от нещата, за които говорите, съм сигурна, че не схващам истинския им смисъл. Много от картите, които ми се падат, сигурно ми крещят каквото искат да ми кажат, но аз все още не успявам да ги чуя.
      И докато си вървя по пътя, ще задавам излишни въпроси, пък дано намеря отговорите.
      И, дотогава, съм само в отсамното битие не само на Слънцето, но и на всички други карти.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Всеки трябва да мине по своя път. Няма как аз, която се занимавам с Таро от съвсем скоро, да съм на нивото на Мона или Лилит дори. Как да оживеят моите карти? Та някои от нещата, за които говорите, съм сигурна, че не схващам истинския им смисъл. Много от картите, които ми се падат, сигурно ми крещят каквото искат да ми кажат, но аз все още не успявам да ги чуя.

И докато си вървя по пътя, ще задавам излишни въпроси, пък дано намеря отговорите.
      И, дотогава, съм само в отсамното битие не само на Слънцето, но и на всички други карти.
      За човек ,който съвсем от скоро се занимава с Таро ,се справяш доста добре ,навлизаш в същността -вървиш в правилната посока и това си проличава по бързия напредък ;) Всички се учим , важно е да има разбиране :)
    • Особено тежко е положението ,когато Слънцето е в близост до Обесеният , а третата карта е примерно чаши -аутизъм , мечове
      Олигофрен :D

Всъщност е обратното ,до чаши - Олигофрен
      до мечове - Аутист
    • Слънце - 4 пентакли - Крал меч
      Ето го тук Слънцето като първа карта, готово да ни откаже. Определено има спад в жизнеността, отчаяние, тъй като желаното не се получава. Обаче този Крал меч на трета позиция не ми дава мира, все си мисля, че накрая ще разреши проблема, въпроса е как?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Слънце - 4 пентакли - Крал меч
      Ето го тук Слънцето като първа карта, готово да ни откаже. Определено има спад в жизнеността, отчаяние, тъй като желаното не се получава. Обаче този Крал меч на трета позиция не ми дава мира, все си мисля, че накрая ще разреши проблема, въпроса е как?
      Болен ли е този човек ?
    • Питах, дали една приятелка ще празнува навечерието на 2017 БЕЗ мъжа си?

Паднаха се ЛУНАТА СЛЪНЦЕТО 9 МЕЧА

Аз ги тълкувах, като НЕ, че ще са заедно. Нещата ще се балансират луна+слънце и 9 меча ми беше, като отговор НЕ, на така зададен въпрос. каза се, че е празнувала сама, не е имала дори желание да бъде с познати и се е чувствала сравнително добре сама със себе си.

Не знам дали е за тази тема.

Мнението бе променено 1 път, последно от LaVerite ().

• Много се чудих дали да пиша тук, май досега не ми се е падало Слънцето на първа ; от друга страна следва съюзна конструкция, та... не знам, ще пиша тук все пак.
      Попитах 'Какво да направя за да накарам един човек да реагира и да ме потърси?' тъй като бих желала поне да се изясним за някои неща.

Слънце - Кула - 8 чаши ( Кула+8 чаши ми се падат за втори път за него)

Първото, което ми хрумна, беше буквално 'Да му подпаля къщурката и да избягам' :D обаче не знам защо ми се струва че Таро иска да ми каже нещо важно с тази комбинация, а пък аз не го разбирам. Дали пък човекьт не се страхува панически именно от това - че търсейки го, неизбежно ще му подпаля къщурката, и едва ли не се моли да не го търся изобщо ?? Не иска нищо от мен, само да го оставя намира.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • LaVerite написа:

Питах, дали една приятелка ще празнува навечерието на 2017 БЕЗ мъжа си?

Паднаха се ЛУНАТА СЛЪНЦЕТО 9 МЕЧА

Аз ги тълкувах, като НЕ, че ще са заедно. Нещата ще се балансират луна+слънце и 9 меча ми беше, като отговор НЕ, на така зададен въпрос. каза се, че е празнувала сама, не е имала дори желание да бъде с познати и се е чувствала сравнително добре сама със себе си.

Не знам дали е за тази тема.
      LaVérité, сега чак виждам този пост, още преди да го дочета, си казах 'жената е била сама', и Слънцето и Луната са самотни светила, само че, + 9 меча накрая показва според мен, че никак не и е било добре, а напротив... хем и е било гадно, хем е искала да "накаже" някого, общо взето, "на Вуте да му е зле."
      Извинявам се за поредните постове, но се отнасят до различни комбинации...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Слънцето винаги ми е носело ... съмнение.

Изпитах действието му в един ден, когаот ми се падна като дневна карта. Прекарах цял ден с човек, който има ужасно незрял и нереалистичен поглед над нещата и само докато го слушах нещо в стомаха ми се обръщаше от негодувание и неразбиране как може да е толкова заслепен...

Точно както повечето хора биват заслепени и не виждат нищо пред себе си и си мислят, че лъчите на слънцето ги милват, без да разбират, че изгарят.

До ден днешен свързвам тази карта с въпросния човек и когато ми се падне изпитвам особено чувство, което мога да опиша само като чувството, когато насън си се хвърлил надолу, защото си мислил, че ще полетиш и този път, но в последния момент разбираш, че не... този път няма да стане.

Днес точно то ми се падна като отговор на въпрос, за който писах в предна тема и Рокселан ми предложи след определено време отново да попитам, след като съм преподрелила и пренастроила карите си. Въпросът беше:

Какво възспира Х да види и отговори на съобщенията на Y?

Зададох го по различен начин днес, не зная дали има значение, но... може би има, мисля че има...

Защо Х не отговаря на съобщенията на Y?

Получих:

10 мечове - 10 жезли - Слънцето

После попитах, с оставащите карти, дали ще отговори и кога:

Рицар Жезли - 4 пентакли

Като цяло тълкуванието ми е, че този човек е физически и психически пренатоварен в живота си, държи се глупаво и незряло и сякаш дори има нещо мазохистично в него, което му носи удоволствие. Харесва му да се прави на многострадална геновева, а в същото време е като детенцето от Слънцето. За жалост пак не виждам отговора на Защо? Но някак ми говори за психиката му, лабилна и влиятелна на чужите думи.

Относно втория въпрос, за мен е категорично не, има го порива, има го моментното желание, което идва от отсрещната страна (Рицаря), но единственото, което се получава е едно складиране на съобщенията в пощенската кутия, самодоволна усмивка и тишина (4 пентакли).

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от wolfy ().

• Wolfy, защо само 2 карти на втория въпрос ?
    • По принцип се теглят по 3, за да бъде отговорът в завършен план. Но можем да го обсъдим в друга тема, за да не разводним тук тази за Слънцето.
    • Слънцето и Страшния съд - балон, който се пука, а вътре в него има само помия. :D
      И малко няма какво да направиш.

Поне при мен излиза така, че една голяма част от нещата, в които съм вярвала, са били просто един булшит, с който да си успокоявам психиката. Нищо вече не ми се струва реално.

Не се оплаквам, отбелязвам го като факт просто.
      Искам да съм с теб. Но това е сякаш комета да се въргаля с куче.