СЛЪНЦЕТО, Изпепеляване, Gros Bon Ange

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• СЛЪНЦЕТО, Изпепеляване, Gros Bon Ange

Започвам темата не с обяснение за картата, а с въпрос относно ролята на една твърде надценявана карта, а именно Слънцето:

Имам следния въпрос към вас - защо при първа карта и при последна карта, Слънцето, то отговорът в 90% от случаите съдържа негативни елементи и в частност, отговор "не", ако се търси такъв отговор (да или не). Всъщност, правилният въпрос би бил - нещо/то съществува ли или не съществува?

Независимо дали става дума за Келтски кръст, подредба от 3 карти и каквато и да е друга, се наблюдава спад в жизнеността, мрачни мисли или свръхнадценяване.

И обратно, при обърната карта Слънцето, тенденциите се променят?

Подобни наблюдения и при други Големи Аркани: Императрицата, Магът, Влюбените, Звездата (особен случай във всички положения, ако се отхвърли идеята за проективност), Страшният съд, Луната, Папата, Глупакът, Колелото на съдбата (отново особен случай), Дяволът, Висшата жрица, Силата, Светът.
      Каква е вашата концепция за феномена на първата карта "килър" или камикадзе, все едно. Разбира се, има и такива при другите аркани, но темата е за големите.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Джи wrote:

По мое мнение… за да свърши своята част от работата (образно казано) Слънцето трябва да е осъзнване, тоест в подредба то не е статика, а процес. Когато задаваме въпрос, търсим развитието по него. В началото и края на подредбите то по-скоро би било стереотипно мислене, раздуто его или (само)надценяване. Слънцето би било полезно, ако играе ролята на сбора на множество неизвестни, които вече са започнали да става известни. Няма как да е отговор „да”, то е атрибут, инструмент, трябва да го владеем, а не то нас. Когато не сме го овладели, то владее нас, а ние все още светим с отразена, неразбрана светлина, колкото и да си мислим обратното.
    • А Слънцето осветява ли истината, и осветява ли несъзнаваното? Те често са некрасиви, и това, което виждаме, не ни харесва. Оттам и мрачното настроение.

По повод тази карта ми хрумнаха две пословици, едната е:
      Няма нищо ново под Слънцето - не се възвеличавай, не се гордей (правим уговорка, че горделивост и гордост не е едно и също); животът си тече и е един и същ открай време. И в това няма нищо лошо. На моменти е смиряващо. И ти не си нищо ново под Слънцето.
      и
      За всеки има място под Слънцето - като тук идеята е доста успокоителна, но може и да се изведе имплицитно, че няма смисъл да се опитваш да властваш или да контролираш над другите, за всеки има място под Слънцето; не е нужно да вземаш от другите, има място и за теб; А също и все пак някаква надежда, че не си захвърлен.

Слънцето го асоциирам освен това и с Егото (тук малко препратки към астрологията), а то може да е много деструктивно, властващо, контролиращо, задушаващо Душата и истинския порив. Когато е добре осмислено, човек може да твори и да постига подеми. Но за да се стигне дотам, се иска работа и то съзнателна, и пътят не е лек.
      Т.е. крайната точка (творчество, подем, мечтите се изпълняват, бла-бла), не трябва да остава пожелание, а да е в резултат на труд.

Исках да споделя мислите си по темата...
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Надявам се, един ден, няма да е сега, сигурно ще е след столетия, да се преоткрият значенията на картите Таро, на Слънцето Също.
      Но този ден няма да е Днес.

Напоследък, Вселената умира - по-бързо от очакваното и от мисленото ... Оборотите се забързват, времената горят, Белите брегове стават все по-ненужни, както и Пазителите се отдалечават.
      Хората стават все по-сами.

дали това мнение е за тази тема -да, за всяка тема от Големите Аркани е
      Слънцето изгаря и с всеки "изстрелян" хелий, се самоубива, умира
    • Mona wrote:

Истината е, че не за всеки има място под Слънцето.
      Доказано е.
      Така е , права си , Mona .
      Най-силният носи Светът на раменете си . Природата се нуждае само от него ..
      Има място под слънцето само за този , който си го извоюва ...
    • Mona wrote:

та, да се върнем на значенията на Слънцето, отредени за хората :)

картата, която "осветява" неъзнаваното не е Слънцето, а Обесеният
      Той е огледалото на психиката и казва всичко това ,което човек не може...или не иска :)

Е ...разбира се ,и той си има своите малки тайни :)
    • Lilith wrote:

Mona wrote:

та, да се върнем на значенията на Слънцето, отредени за хората :)

картата, която "осветява" неъзнаваното не е Слънцето, а Обесеният
      Той е огледалото на психиката и казва всичко това ,което човек не може...или не иска :)

Е ...разбира се ,и той си има своите малки тайни :)
      част от човека е, това е човешка карта, докато Слънцето не е
      Папата също е близко до Обесеният, но Папата до Слънцето прави нещо уникално, свързва човешкото с нечовешкото и понякога се получава симфония
    • Папата придава " Възвишен вид " на всяко нещо до което е в близост ..

Слънцето за мен е най -светлата част от човека от личността , най-уязвимото и най-ранимото ...понякога е в еуфория , понякога е потънало в плач " депресивно" , то е онова дете ..

Така аз го разбирам..
    • Lilith wrote:

Папата придава " Възвишен вид " на всяко нещо до което е в близост ..

Слънцето за мен е най -светлата част от човека от личността , най-уязвимото и най-ранимото ...понякога е в еуфория , понякога е потънало в плач " депресивно" , то е онова дете ..

Така аз го разбирам..
      Аз не.
    • Най -смешното нещо ,което съм чела за Слънцето е че то давало шанс хахаха ..

Слънцето е едно дете ,символ на недоразвития Аз , което дори да получи шанс , няма да разбере и няма да знае как да се възползва ..

End

The post was edited 1 time, last by Lilith ().

• Mona wrote:

образ на Слънцето:

Слънцето е градивната частица от Анимуса
      Основен елемент над която база Аза се изгражда . Без той да бъде " завършен ", и напълно осъзнат е невъзможно осъществяването на Аза .И човек си остава на ниво дете ... психо-соматичното му развитието прекъсва , емоционалното му здраве е твърде крехко ..
    • в мига, в който забравим за аз-а, можем да разберем и Слънцето

егото е нищо, човекът е нищо
      човекът е нещо, само когато умее да засвети като конкурента си, Слънцето
    • Mona wrote:

в мига, в който забравим за аз-а, можем да разберем и Слънцето

егото е нищо, човекът е нищо
      човекът е нещо, само когато умее да засвети като конкурента си, Слънцето
      Слънцето е твърде високо , а лъчите му достигат до малцина ..
      Това го могат само Посветените :)
    • Mona wrote:

а за да го направи, трябва да се пожертва
      Саможертвата винаги трябва да е с кауза ,иначе си си подарил душата на дявола

Защото от едната ѝ страна седи Спасението , а от другата ѝ - Егото ,а то е подвластно на Дявола .
      Пътят на Спасението е по-труден и винаги е за другите..

The post was edited 1 time, last by Lilith ().