Важна тема Интересни книги

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalika написа:

Mona написа:

Mona написа:

Днес си взех Погребаният великан на Казуо Ишигуро. Доста интересен сюжет.
      Не съм си вземала художествена литература от доста време и ще ми е много интересно да я прочета.
      Този писател преди само месец получи Нобелова награда за литература и е известен на българския читател с няколко романа.

биография Казуо Ишигуро
      Значи, няма такъв роман, още го осмислям, ако изобщо някога успея да го осмисля.Искрено ви го препоръчвам: сюжетът е прост, на пръв поглед, на втори става зловещ, а на трети - неуловим, като забравата.
      Между Марта скитницата, останалите странници, сър Гауейн, Воинът, Момчето, вдовиците, умореният кон Хорас, между бритите, саксите и пиктите, отвъд драконицата Куириг, троловете, гоблините и монахът Джоунас, се крие истината за ... Острова на Забравата, където само единият от двойката може да бъде превозен, а другият - вечно очакващ на брега.

"Ние, лодкарите, сме видели какво ли не през годините и не ни трябва много време да прозрем измамата."
      Започнах да чета книгата - веднага ме грабна, прекрасна е. От известно време насам, обмислям да си взема Артуровото Таро и сюжетът на книгата е като някаква синхроничност. Някак несъзнателно, героите от "Погребаният Великан" ми напомниха за отделни карти в Таро - старицата със заека - за Жрицата или Луната, лодкарят - за Крал чаши / 6 меча, двамата старци - 5 пентакли ...
      Много се радвам, че ти харесва.
      Да, тотална синхроничност е.
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Казуо ИШИГУРО, най-добрият писател в света за 2017 г. според Нобеловия комитет - и не само.
      С нова книга - за пръв път на български "Художник на променливия свят", един от двата "японски романа" на Ишигуро, донесъл му световна известност
      От утре, вторник, 13 февруари.

Stay soft. It looks beautiful on you.

• Освен автор на научнофантастични произведения Айзък Азимов е професор по биохимия, новелист, писател на къси разкази, както и един от големите енциклопедисти на ХХ век.

Библията според мен е интересно четиво и по-точно Стария завет. Малко странно ми дойде Азимов -Библия, а и не е четиво от типа "четеш го на един дъх", но пък то това му е хубавото :)
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Ceca ().

• халед хосейни - хиляда сияйни слънца

Емоционално тежка е обаче, но ни кара да се замислим върху много неизказани истини.
      Изображения
      • 12889_img_4759_thb.jpg

277.93 kB, 563×750, прегледано 7 пъти