Важна тема Интересни книги

• Kalika написа:

Mona написа:

Mona написа:

Днес си взех Погребаният великан на Казуо Ишигуро. Доста интересен сюжет.
      Не съм си вземала художествена литература от доста време и ще ми е много интересно да я прочета.
      Този писател преди само месец получи Нобелова награда за литература и е известен на българския читател с няколко романа.

биография Казуо Ишигуро
      Значи, няма такъв роман, още го осмислям, ако изобщо някога успея да го осмисля.Искрено ви го препоръчвам: сюжетът е прост, на пръв поглед, на втори става зловещ, а на трети - неуловим, като забравата.
      Между Марта скитницата, останалите странници, сър Гауейн, Воинът, Момчето, вдовиците, умореният кон Хорас, между бритите, саксите и пиктите, отвъд драконицата Куириг, троловете, гоблините и монахът Джоунас, се крие истината за ... Острова на Забравата, където само единият от двойката може да бъде превозен, а другият - вечно очакващ на брега.

"Ние, лодкарите, сме видели какво ли не през годините и не ни трябва много време да прозрем измамата."
      Започнах да чета книгата - веднага ме грабна, прекрасна е. От известно време насам, обмислям да си взема Артуровото Таро и сюжетът на книгата е като някаква синхроничност. Някак несъзнателно, героите от "Погребаният Великан" ми напомниха за отделни карти в Таро - старицата със заека - за Жрицата или Луната, лодкарят - за Крал чаши / 6 меча, двамата старци - 5 пентакли ...
      Много се радвам, че ти харесва.
      Да, тотална синхроничност е.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.