Таро Конструкции /първа тема/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Здравейте и тук.
    Пускам една комбинация от реална ситуация, чийто отговор ще се разбере до месец и ще дам обратна връзка тогава.

Ще ни наложат ли финансовата санкция?
    2 жезли, 5 жезли, 9 пентакли

Налагането на санкцията е почти сигурно според мен, затова се учудих малко от тези карти.Очаквах нещо по-категорично.Обикновено 9 пентакли с малки аркани, особено жезли като тези-малко хаотични дава забавяне, отлагане поради невъзможност или нещо такова.Затова се учудих.Мина ми през ум,че всичко някак много бързо и леко се е развило в друга посока и като че ли това наказание , което очаквам няма да се наложи сега...това само по 9 пентакли.Изобщо странни са ми тези карти,някак неинформативни или не мога да ги разбера,но ги споделям ,защото е казус, който ще се реши със сигурност в някакъв срок и защото са първите карти за този въпрос.Какво мислите вие?
  • Taylor написа:

Здравейте и тук.
    Пускам една комбинация от реална ситуация, чийто отговор ще се разбере до месец и ще дам обратна връзка тогава.

Ще ни наложат ли финансовата санкция?
    2 жезли, 5 жезли, 9 пентакли
    Здравей, според мен ти знаеш отговора, а и явно той вече е налице, дори и да не е съобщен (2 жезли).
    Допуснати са поредица действия, довели до настоящото положение. Аз имам мои карти по въпроса, които си позволих да тегля: 7 жезли, 10 жезли, 5 меча. Работено е, вижда се в 7 жезли, по това да се намери решение. Моето мнение е, че въпреки усилията ви, ще последва някаква санкция. Преходът между жезли и пентакли е далечен. А пентаклите (9 тук) са знак, че се е натрупвало чисто хронологично, което личи и у 10 жезли.
  • Какво е провокирало агресивност у жена/ причина:
    Папата, Висшата жрица, 6 меча

Според мен благото поведение, което си е давала по Папата, изведнъж е извадило змиите от кесията - В. Жрица. Нещо е превключило това й поведение. Инерцията на Папата е разрушена. А мисля, че това нещо си е било вътре в нея и просто е намерило сгоден случай да се прояви... Освен всичко останало, според мен въпросната агресия има връзка с майчинския й "инстинкт". Не можах да намеря информация дали самата тя има семейство и деца, но предполагам проблемът е точно от такова естество. Липсите на едно нещо се заместват с друго.
  • DiDi написа:

Какво е провокирало агресивност у жена/ причина:
    Папата, Висшата жрица, 6 меча

Според мен благото поведение, което си е давала по Папата, изведнъж е извадило змиите от кесията - В. Жрица. Нещо е превключило това й поведение. Инерцията на Папата е разрушена. А мисля, че това нещо си е било вътре в нея и просто е намерило сгоден случай да се прояви... Освен всичко останало, според мен въпросната агресия има връзка с майчинския й "инстинкт". Не можах да намеря информация дали самата тя има семейство и деца, но предполагам проблемът е точно от такова естество. Липсите на едно нещо се заместват с друго.
    Зная за какво питаш.
    Но по тези карти нямаш отговор.

Освен, че Папата + Висша жрица правят ключ. Нахлуване на несъзнавани съдържания, които са протекли като електричество - 6 меча. Тук имаш процеса, но не и обяснението.
    Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
  • Аз си мислех дали не са я обладали духове :/ :D Не, явно е щракнало нещо. Това може ли да се случи на нормален човек, хей така - хоп, и да му се измени нагласата, поведението?
  • DiDi написа:

Аз си мислех дали не са я обладали духове :/ :D Не, явно е щракнало нещо. Това може ли да се случи на нормален човек, хей така - хоп, и да му се измени нагласата, поведението?
    Кой е нормален?
  • Рицар на пентаклите, Слънцето об., Луната об.
    Всичко е въпрос на сделка, независимо дали имат значение специално тези карти.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от Didi ().

• Предлагам ви карти за анализи, картите са приятни за тълкуване, въпреки натрупванията в бек стейджа :)

Влюбените, 9 жезли, Крал меча
    Причина за липса на отговор.

Папата, 8 меча, Рицар чаши
    В крайна сметка, отговор ще има ли?

Светът, 6 меча, 8 пентакли - обща картина на конкретната ситуация
  • Аз ги тълкувам така:
    1. Влюбена двойка, която е щастлива. Но един от двамата влюбени се страхува (9 жезли). И това поражда липсата на отговор. Страхува се от себе си и другия, неуверен ми се струва в чувствата си. Но Кралят мечове на третата позиция говори за разрешаване на ситуацията и възможен евентуален отговор.

2. За сега не мисли да отговаря. Окован и неспособен се чувства, връзката му го задушава. Но под влиянието на рицаря влюбеният мъж ще надделее, ще отговори и ще потърси любимата. (не можах да разтълкувам Папата..)

3. Постигнали са набелязана отдавна цел. Предполагам, това е връзката им. Но мъжът е изчерпал силите си в опитите си да омае любимата. И сега в отношенията им е настъпил крах. Но светлинка в тунела има. Мъжът ще преоткрие любовта си към нея и заедно с общи усилия може би ще създадат семейство. Но трябва да упорити и постоянни, тогава трудът им ще бъде възнаграден.
  • Lenna, все още имаш твърде романтични представи за картите :) Но, това е нормално за всеки пресен-пресен в Таро.
    Гледай, чети, учи се и се включвай в анализите, така ще свикнеш. Пиши, независимо дали си права или не си, бързо ще разбереш кое е верно и кое е погрешно.

Въпросите касаят делови отношения, свръзани са с конкретна работа.
  • Mona написа:

Предлагам ви карти за анализи, картите са приятни за тълкуване, въпреки натрупванията в бек стейджа :)

По първата комбинанация мисля, че става въпрос за огромно колебание, външни фактори, които оказват затруднение във вече създала се ситуация и упорство, което спира процеса. Не знам дали става въпрос точно за питащия, но все едно нещо на инат се прави или не се прави. По втората бих казала не, заради рицаря, но комбинацията Папата и Рицар чаши от друга страна ми се струва обнадеждаваща, а и като цяло затворът на 8 меча сме обсъждали че често не е продължителен. Последната тройка карти ме затруднява, все едно нещо трябва да се подхване изначално... Тук почвам с догадките - на прима виста си представих институция и заминаване, но силно се съмнявам да се пита за това :D

Да, току що прочетох, че не е това.. : )
  • Mona написа:

Влюбените, 9 жезли, Крал меча Причина за липса на отговор.

Да, досетих се, че най-вероятно смисловата им значимост е от деловата сфера.
    Възможно е да се каже, че има намесена човешка немарливост, отношение като цяло, нещо е останало недовършено и му е намерен угоден заместител или пък изобщо не е направен оценъчен анализ. Интересите евентуално са били претегляни или по-скоро е имало опит за лавиране в нечия изгода.
    Може да се види от последно зададените карти, че именно за делови отношения става дума. 8 пентакли е ново звено в процес на създаване, развитие. Явно са необходими и нови договорености.
    Стената на Крал меча ще падне и ще се преобрази в лицето на един Рицар чаши. Папата с 8 меча ще свалят тази маска. Твърде възможно е да има извинение, някакви неустойки и в края на краищата изясняване на изгодата, все пак.
  • Mona написа:

Предлагам ви карти за анализи, картите са приятни за тълкуване, въпреки натрупванията в бек стейджа :)

Ще започна отзад напред :) .
    Светът, 6 меча, 8 пентакли - Смятам, че е постигнат максимума в дадена сфера по Светът и сега има преход към нова дейност или длъжност по 8 пентакли. Трябва да е нещо съвсем различно, защото се започва отначало / 8 пентакли след Светът /. Чудя се, дали не е молба за напускане, ако става въпрос за един човек, а не група / колектив.

Причината, според мен е в 9 жезли, Влюбените и Крал меча са допълнения към нея. Страх от взимане на категорично решение, може би е имало увъртане, двузначни отговори, неясноти.

Папата, 8 меча, Рицар чаши - Мисля си, че ръководството или човек на висока длъжност, от който зависи отговора, държи питащия под напрежение / Папата с 8 меча /. Отговор като категорично "да" или "не" няма да има, по-скоро опит да се задържи питащия на тази длъжност, да преразгледа решението си. Нещо като извинение, както е писала и Диди.
  • Mona написа:

По първата мисля, че емоционално е реагирано в началото, след това е дадена преоценка. Размислено е. Колебание дали да се направи или несигурност в това.

По втората си мисля, че отговор ще има, но не и това, което е очаквано. Нещо ще се скрие, прикрие.

По третата, общата картина е рязък завой /Светът и 6 меча/. Нещо е изчерпано и се търси нова насока на ситуацията. Мисля си, че ще има и надграждане тука.
    Интелектуален труд ли имаме тука?
  • Здравейте, аз изкарвам на преден план комбинация, която бе обсъждана преди известно време в стария форум, но така и не намери гласност резултатът на този казус :) Ние коментаторите не можахме да се справим с анализа. На няколко пъти ми се е случвало да се сещам за нея, затова и сега я пускам (всъщност те са 2, ала по първата само съм имала проби да анализирам):

Дяволът, Отшелника, 9 пентакли
    и
    9 меча, 9 пентакли, 6 пентакли

от Mona

Ако приемем, че Дявола и Отшелника в този случай имат сходно битие на произход (еднакви по класификационна стойност, различни по вид), тогава трябва да намерим разликите. Аз мисля че Отшелника провежда енергиите на Дявола, като това го превръща в един вид негов аватар, катализатор, у който честотата заглъхва. Шумът е потушен, само за да се осъществи възраждането, от 9 пентакли. Неопределеността, безформеността /9 меча/ намира бряг - 6 пентакли. Последната има чисто утилитарна функция.
    Ако трябва да бъде представено като езеро, то естественият резултат на дълбинен процес /Дявола/, би бил да достигне повърхността.
    Както захвърленият камък резонира във водата, така и девятката слага печат. Той, резонансът се усилва, концентрацията се покачва.

Надявам се да не съм далеч от истината, особено с издрасканите от мен абстрактни описания :)
  • Здравейте :)
    Тази вечер си изтеглих карти на въпрос - През какво преминавам, какво се случва с мен? - да поясня, че имам в предвид на психично ниво.

Картите са:
    Рицар Пентакли - Асо Пентакли - 9 Пентакли
    Имам спомени, че е писано или споменавано за комбинацията Асо Пентакли - 9 Пентакли,но не можах да открия, прегледах и Таро архив.
    Искам да попитам вашите впечатления относно тези две карти заедно.
    Аз направих мое тълкуване, но мисля, че е повърхностно, в случая ми е трудно да облека с думи чувствата, които ми събуди комбинацията.
    Първо забелязах, че са само Пентакли, бях чела, че карти само от една боя, показва дефицит на характеристиките на съответната боя, въпреки, че аз не мисля, че не съм "заземемена", напротив реалист съм, или поне така се стремя да бъда.
    По Рицар Пентакли на първа съдя, че е започнал процес, бавен, но стабилен и е напредвал във времето, това не е физически, а на друго ниво(психично) , сякаш някакви пластове се разместват или наместват.
    Асо Пентакли - индикира трудните времена през, които преминавам, но как да се изразя, нямам страх, имам сила в мен - воля, спокойствие(по точно хладнокръвие) и сякаш някаква защитна сила бди над мен. И ми е по леко всичко - мога да го опиша все едно съм в безтегловност и под мен има остри камъни и плавно падам към тях, но с леко докосване на крака ми в тях и плавно и леко попитам пак, ох надявам се да ме разберете какво имам в предвид, а и пак се отнесох. Но това мисля е влиянието на 9 Пентакли.
    Най - вероятно е време на осъзнаване, може би един вид израстване-9. Пентакли ми дава чувство на лекота и спокойствие.
    Вие какво мислите за комбинацията Асо Пентакли - 9 Пентакли? Това са силни карти, всяка сама по себе си, а заедно....
  • Предоставям ви една и от мен, въпросът е без значение:

Справедливостта обърната, Дяволът обърнат, Кралица пентакли

Какво мислите, че посочва - конструктивно и като мотив на изпълнение? Искам само да кажа, че не е нужно да се прави емоционална дисекция.
  • Didi написа:

Справедливостта обърната, Дяволът обърнат, Кралица пентакли
    Дявола обърнат с Кралица пентакли - сексуална дисфункция, хомосексуализъм (доколкото може да е дисфункция). С Обърнатата Справедливост - ако това показва мотив за действие - то за мен е отлагане на нещо, премълчаване и това натрупване се появява в най-неочакван момент.
    • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица