Таро Конструкции от други форуми

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Понеже има доста участници, които не пишат тук, не се изявяват в този форум (а пишат в други), но ползват мои термини и разработки, поне да го правят коректно: Силата не е ситуационна карта. Тя е непреходна и има отношение към състоянието, не към действието.
      :)
    • По-късно ще ви потърся цитат момичета, обаче се разходих в Таромания, където прочетох, че 10 пентакли + Ас пентакли можело да означава "кравеферма". Понеже Ас Пентакли и говорел за "едър рогат добитък". 8|
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Понеже спомена Таромания, днес минах и оттам, явно ми е денят за обход.

Нямам думи - преписали са дословно темата за Преходните и непреходните карти в Таро. От подфорум за напреднали.
      Нямам какво да кажа.
    • Mona написа:

Понеже спомена Таромания, днес минах и оттам, явно ми е денят за обход.

Нямам думи - преписали са дословно темата за Преходните и непреходните карти в Таро. От подфорум за напреднали.
      Нямам какво да кажа.
      И това видях, обаче мислех, че знаеш !!! Останах безмълвна пред безсрамието и наглостта. Като не знаеш, кажи поне едно "благодаря", че някой те е научил, не си приписвай чужди заслуги, та да блеснеш пред патките. А на какви простакели и откачалки се начетох... даже хем простакели, хем откачалки.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Ето и една малко страшна комбинация от форума на xcombg.net; отговор #34, източник

"Арри, кулата е доста "страшна" карта, но пък новото не може да се изгради докато съществува старото и затова рушенето е понякога е задължително. Лично съм била свидетел, когато преди няколко години хвърлях карти на един младеж 1 месец преди да се ожени и му се падна Кулата + 10 мечове + 4 мечове. Отнесох го към болест или неприятни изживявания, които ще го тръшнат на легло, защото за смърт трябва да се натрупат поне 3 карти, но пък много рядко ми се е случвало да кажа и отсека "смърт". Принципно не е редно да се казват такива неща и ги избягвам, освен ако не мисля, че касае някой роднина или от обкръжението. Но в случая, за който разказвам, точно след 1 месец пича се самоуби по особено брутален начин."
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Последно, самоубил ли се или се оженил ? :D Или то си е едно и също, явно.
    • bg-mamma удариха ново дъно.

Някаква жена е пуснала тема"Ясновидка за цяла вечер" и търси някой, който ще може да гледа на моминското парти на нейна приятелка.
      Предложих се и ме изтриха.

Защо?

Дори пари нямаше да им взема, бутилка бяло вино и някакво вносно сирене ме устройва напълно. Ще е полезно за всички въвлечени :)

В крайна сметка писах на дамата на лично.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • ето цялата дискусия, копирам, за да не го изтрият, а оттук трудно ще го изтрият :D

Здравейте, надявам се, че няма такава тема вече, потърсих, не намерих.

Моя близка приятелка скоро се омъжва и аз организирам моминското парти. Плана е първо да празнуваме малко в апартамента и и после да ходим по заведения. Тя самата ми каза, че винаги е искала да викнем ясновидка на моминско парти, дали на нейното или на моето или на което и да е, но ето че тя се омъжва първа и искаме да я изненадаме. Като цяло аз лично не вярвам на такива неща, но тя самата вярва доста.

Та въпросът ми е дали имате контакти на такава жена, която е съгласна срещу сума да дойде до адрес и да гледа на цялата компания от 5 момичета?

Благодаря Ви предварително.

Desert*
      # 19 ян. 2018, 11:56 ч.

Аз лично не познавам такъв човек, но само да кажа, че това е малко нож с две остриета.
      Ами, ако ясновидката каже, че бракът няма да потръгне, че я чака развод и т.н.

Как` Сийка
      # 29 ян. 2018, 12:01 ч.

Или пък: "Мъжът ти ще кръшка с твоя приятелка!". Оглежда изпитателно всички момичета и отсича: "Ей с това жълтичкото и пърхащо пиле ще ти кръшка!"

the Дорис
      # 39 ян. 2018, 12:02 ч.

МИсля, че ви трябва актриса, а не ясновидка.
      Който и да се съгласи, ще е всичко друго но не и човек със способности за ясновидство. Да кажам, че подобно предложение ще обиди доста от хората със способности ...

milenaka
      # 49 ян. 2018, 12:47 ч.

• София
      Тц, няма да казвам заглавието как ми звучи

flowerbi - Новак
      # 59 ян. 2018, 12:50 ч.

• София
      Хаха, да разбирам ви напълно. Просто моля ако някой има каквото и да е предложение, да го сподели

skandity
      # 69 ян. 2018, 13:36 ч.

• Майна Сити
      Цитат на: milenaka в вт, 09 яну 2018, 12:47
      Тц, няма да казвам заглавието как ми звучи

Хахаха и аз това си помислих

Иначе по-скоро намери някоя наистина със способности и закарайте кандидат-булката при нея. Още през деня, преди да е започнало партито. И след това не се изреждате всички, това ще е само за нея. После продължавате със същинското моминско парти.

Free Agent - Новак
      # 79 ян. 2018, 14:14 ч.

• София
      Или някоя приятелка да се напие и да ви хвърли едни карти. Аз така всичко познавах!

Lan_7 - Ентусиаст
      # 89 ян. 2018, 18:53 ч.
      L

[list][*]
      [/list]

Съмнявам се, че ще намерите човек със дарба, който ще се съгласи на такава налудничава идея. Проблем ще е, както казаха по-горе, ако заведете кандидат булката на ясновидка ( която наистина познава ), и тя каже, че няма да го бъде брака или нещо по-хард. Има хора, които ясновидстват и казват всичко наред, не само хубавото, не спестяват и лошото. В такава ситуация може да и развалите сватбата. По-добре не си правете такива експерименти. При ясновидец се ходи ако наистина имаш сериозен проблем.
      Заглавието на темата е покъртително !
    • Хей, омразата ви надвишава всички граници, с мене няма да се справите никак, нито пък с хората, които наистина искат да се обучават в Таро.

Имате воля да си направите всякакви фейсбук "странички" и никога ДЯВОЛЪТ С ГОЛЕМИЯТ няма да ви споходи - първо той не отива при грозници, второ, при бездарници. Каузата ви е обречена.
    • Нямам думи за bg mama аз. Не мога да чета, че зле ми става от повърхностност и тъпота. Това ли е младата българска жена? Някакъв глупав модел на стока за потребление.
      И какво, ако вземе, че пропадне бракът, се питам аз? Хахах.
    • Аз съм много "за" да гледам на булката и нейните приятелки. В крайна сметка това са смели жени.
      Чудя се на акъла на тия от бг-мама, защо решиха да ме изтрият, как им преча точно аз, или Мона, ама... хайде да не отваряме дума. Че ще стане грозно.

Човек потъва от собствения си страх, от собствената си омраза.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Ina написа:

Нямам думи за bg mama аз. Не мога да чета, че зле ми става от повърхностност и тъпота. Това ли е младата българска жена? Някакъв глупав модел на стока за потребление.
      Младата българска жена е копие на пра пра баба си - иска да я бият и да я @бат, ама не съвсем, щото е леко дискомфортно - не се получава и трябва да се изпада в депресии, затова се осланя на врачки.
      И като се появи наистина прностик на хоризонта, той пречи на смотания комфорт на уравновесената млада жена с хиляда комплекси и още по-пъчпива същност ...

Тъга ли е, не.
      Тъпота е.

Защо не сме родили нещо като да Винчи, заради горепосоченото ....
      Докато в България се е раждал да Винчи, някой простак се е мислел за гений.
    • Да, за съжаление нашите гении никога не са живели в България. Не става, това е средата, стадна, примитивна, няма как Да Винчи да оцелее и един ден тук.
      Силно препоръчвам by the way изложбата в галерия 2.0 в София на ул. 6 Септември на 3-ти курс специалност мода.
      "Време на Титани" е темата, инспирации от Ренесанса, задачи по история на костюма. Елизабет първа присъства доста буквално, но има една концептуална фотография на една мацка от Сирия с Калашник дето ме изкефи. Спокойно може да участва в изложба -съвременно изкуство. Късен английски ренесанс и дантелени яки. Прекрасно.Поздрав.

Мнението бе променено 1 път, последно от Ina ().

• curi0us написа:

Аз съм много "за" да гледам на булката и нейните приятелки. В крайна сметка това са смели жени.
      Чудя се на акъла на тия от бг-мама, защо решиха да ме изтрият, как им преча точно аз, или Мона, ама... хайде да не отваряме дума. Че ще стане грозно.

Човек потъва от собствения си страх, от собствената си омраза.
      Булката не знае в кой сайт кого да потърси :)
      Или иницииаторката.
    • Ina написа:

Нямам думи за bg mama аз. Не мога да чета, че зле ми става от повърхностност и тъпота. Това ли е младата българска жена? Някакъв глупав модел на стока за потребление.
      Ще настъпи смертелен и мортален ужас, малко тавтология - нещо неизвестно за потребителите там, които вместо обяснявам, пишат обЕсняват.

Спийчлес.
    • Ina написа:

Хех, тъпота безбожна.
      Разбира се, че е.

Няма човек, който да е чел достатъчно, да пише подобни глупости и да не знае основни граматически правила.
      Да не знае, че глаголите имат .. предистория и че съжалявам не идва от съжеление, а от съжалявам. И че не се казва "оценям", а оценявам. Не се казва пазаря, а пазарувам ... Това е ужасяваща неграмотност.

Само си предтави тези "хора" колко книги са прочели?

Какво общо има това с Таро ли? Всичко.
      Простаците не се занимават с Таро, а със свойствени на природата им, неща - като мразенето, например.
    • Не мога да простя тъпотата, особено в комбинация с неграмотност на женския пол. Там е някакъв ужасен сбирщайн от лоши модели на жени. Просто ставам нервна и се чувствам не на място сред неграмотни хора. Освен да се посмеем, аз не виждам никаква друга естествена реакция на такива жестоки дефицити.
    • Ina написа:

Не мога да простя тъпотата, особено в комбинация с неграмотност на женския пол. Там е някакъв ужасен сбирщайн от лоши модели на жени. Просто ставам нервна и се чувствам не на място сред неграмотни хора. Освен да се посмеем, аз не виждам никаква друга естествена реакция на такива жестоки дефицити.
      Нищо не ни остава.
      Защото знаем борбени жени, които всеки ден се борят да оцелеят сред една жестока конкурентна среда.

Никой няма време да се занимава с пуйки.