Таро Конструкции от други форуми

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро Конструкции от други форуми

В тази тема може да публикувате въпроси от други форуми за Таро, които там се обсъждат и се търси отговор. Моля да слагате линк към темите.

Повечето от вас пишат в други форуми, други четат, така че материал за обсъждане и анализ има. Каквото ви направи впечатление в другите форуми: комбинации, анализи на карти, интересни неща, моля пишете и тук.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Почвам аз с един КК от форума за Таро на бг мама:

Тони&тоRe: КАРТИ ТАРО - ТЕМА 13
      ♥0 нд, 24 май 2015, 18:52 #604

Здравейте момичета,
      отдавна се мъча с картите Таро, но много не ми се отдава гадаенето. Почити никога не успявам да свържа всичко в едно цяло. Но сега ми се струва че картите бяха доста благосклонни към мен Струва ми се че сега горе долу успях да навържа нещата, но все пак не съм сигурна дали съм права. Имам колодата на Райдър - Уейт и книжка към нея - Картинен ключ към Таро. Използвах описания там Келтски метод за гадаене. Зададох въпрос "В. обича ли ме?" За сигнификатор избрах В., определих го като крал на пентаклите, пак според описанието в книжката.

Моля ако имате желание погледнете какво се получи и кажете вие какво виждате. От там нататък бих искала да знам имам ли някакво бъдеще с този човек, как ще се развие тази връзка, но става много сложно за мен и незнам как да подходя за доизясняване на нещата. Ако може да погледнете ще съм ви много благодарна.

Pulvis et umbra sumus.
    • Много изтормозени взаимоотношения, както често се случва - поради нежелание човек да прогледне за реалността.
      На мен ми се струва, че в този КК времето е обърнато, визирам позиции 5 и 6. Натрупването на толкова много чаши и то точно тези - 10 чаши, Паж чаши, няма как да не доведат до Кулата. Когато живеем в свят на илюзии, въпрос на време е въздушните кули да рухнат.
      По 7-мата позиция съдя, че въпреки липсата на перспектива в тези отношения, питащата продължава да се стреми да запази статуквото. Предполагам, че има замесени и други хора ( 3 меча, 9 меча, Дяволът ).
      Единственото положително, което виждам тук е, че предстои промяна ( 2 пентакли ), която ще наложи взимане на решение ( Влюбените ) и изясняване на ситуацията.
    • Въпросът изобщо не е обобщаващ, а е тенденциозен. Разпънат е цял Келтски кръст за това някой някого обича ли. И както се случва всъщност, картите други неща показват. Отношенията са компромисни, и понеже явно не са яволюирали в нещо по-добро, то се наблюдава поява на Дявола и по-специално на Кулата. В първата вертикална ос според мен е нарисуван образът на субекта - мнителен, терзаещ, но и недоволен. И както вече казах, че надграждането в тази връзка не е било възможно, то сигнализатор за това на индивидуално ниво е също 3 меча. Щом е дошъл период, в който жената е питала, стига да не го е правила и преди, то трябва да съдим, че налице има някакво осъзнаване (2 пентакли, Влюбените). Естественият ход ще доведе до изчерпване.
    • Пускам още една комбинация от бг мама. Там очевидно са на вълна въпроси за любов.

LailahЕнтусиаст
      Re: КАРТИ ТАРО - ТЕМА 13
      ♥0 нд, 24 май 2015, 21:32 #605

Здравейте кажете какво мислите за тези карти:
      Чувствата на Х към мен:
      Дявола 4 жезли 8 жезли
      Какво мисли Х за мен:
      Асо мечове Паж пари Любовниците
      Намеренията на Х:
      Звездата 5 жезли 7мечове

Малко ме обърква господина в сигналите си та реших да сверя с картите
      Pulvis et umbra sumus.
    • Пускам мнение от форум Таромания в темата "Какво е Таро?" Съгласни ли с тези разсъждения, какво мислите изобщо по въпроса?
      DeTe_Ha_Xaoca
      Ветеран
      Брой мнения: 1113
      Точки: 1526

Заглавие: Re: Какво е Таро? Съб Май 23 2015, 21:33

Така, момичета всички, на които писах знаете, че ви помолих да попитате своите тестета, какво е таро. Обещах, че ще обобщя отговорите и ето - правя го! Оказа се, че това което етърсех всъщност не го открих много, но пък придобих много опитност, чрез отговорите на вашите карти.

Какво търсех? Забелязах, че когато Мойра, създавайки темата е попитала "Какво е таро?" се е паднала 8Ч. После погледнах отговора на моите карти Legacy of Divine и там една от картите е 8М. Скоро попитах и другото си любимо тесте Shadowscape, а от там и като карта на цепене и като първа карта (знаете, че аз не вадя картата на цепене) ми излезе 8Ч, така ми се стори, че има някаква зависимост, за да излизат тези карти на въпроса "Какво е таро?" 8-ца обаче излезе още само при LindaLi, когато тя попита своите карти.

Ето отговорите на всяка от вас. Ако откриете някаква взаимовръзка, ще е интересно да обсъдим.

зуки* написа:6 меча , дама меч ,умереност .... цепя на крал чаши...
      баланс на природата която носим ,полярна,дуо,в случая е боя меч,и чаши,причина да срещна старо е крал чаши,свръх емоции,които се трансформират ,или биват анализирани от дама меч...пътуват и мъжкото и женското,като мъжкото си 3 силата,женското е меката устойчивост...малкия аркан е 6,наследство...това че има дворцови може да показват мен до някъде,заради това че аз питам
      minirka написа:КЖ / Жрецът - Звездата - 6М

Моето тълкуване е следното:
      КЖ показва това, че Таро дава съвети.
      Жрецът - това е Таро като духовно учение, както и Таро като мъдрец, който ни просвещава, дава ни мъдри съвети и ни води в духовното ни търсене.
      Звездата - като цяло нея я свързвам доста с езотеричните науки, звездите /в астрологията/ - това е божествената светлина, приемам го и като мъдрите съвети които дава Жрецът. Тоест ако ме разбираш - Жрецът е учителя, а Звездата са неговите съвети и знанията които ни предава. Помага ни да се самоопознаем - да се свържем с нашия вътрешен наставник. Дава ни необходимите знания, разширява ни мирогледа. Помага ни да разберем бъдещето - тази информация ни се дава от горе.
      6М - таро ни дава нови посоки. Чрез него откриваме нови неща в себе си /преоткриваме се/, въобще носи промяна на всички нива. Нови знания. То е Учение чрез което търсим истината, разкриват ни се тайни, виждаме какви перспективи има пред нас, дава ни възможност да видим бъдещето. Таро ни дава обективни съвети. То ни превежда през непознатото, помага ни в промяната, за да достигнем нови пристани.

Teya написа:Както ти обещах вчера изтеглих карти.
      Изпадна ми Колелото
      Обесен / РЧ 7М 3П

Не ги тълкувам , защото доколкото разбирам имаш нещо предвид
      LaLa написа:докато разбърквах, изпадна О Рицар Пентакъл

/О Асо Пентакъл

Маг, Обесен, О Рицар Чаши

Интересно ще ми е после да споделиш наблюденията си Smile

А иначе, помня, че преди време като съм теглила карти, които описват по някакъв начин таро, ми е излизала Висшата Жрица + Отшелник.
      Persifona написа:Изтеглих четири карти
      Крал Жезли,2П,10Ч, Върховна жрица от колодата Друиди и Уика

Кратко тълкуване-Таро е власт, която носи със себе си заряда на творчестовото и откривателят, но и отговорността за всичко казано и направено е голяма. Таро не е еднозначно-то дава варианти, поне два, таро е емоция и щастие и разбира се Тайна,която само Върховната жрица знае.

LindaLi написа:Да, разбира се- заповядай! Макар, че аз никога не съм задавала този въпрос. Приемам Таро, като възможност да разговарям по- директно с ангелите, помощ

Колесница/ 8 меча + 5 пентакли + 5 чаши

Картите аз ги разбирам като изход от безизходица и трудна ситуация, насока, която съдбата ти дава, път, мисъл, изход
      Благодаря ви, момичета. Това, което наистина осъзнах след всички съобщения, които получих от вас е, че ТАРО ТОВА СМЕ НИЕ, не че не го знаех до тогава, но все си казваш има и още нещо, само че няма, моите карти показват моята истина, вашите карти показват вашата истина и някъде, все някъде ние имаме точка на пресичане. Защото иначе нямаше да можем да контактуваме нито с картите си нито помежду си.

Pulvis et umbra sumus.
    • Прочетох горния пост и си затвърждавам мнението, че повечето хора, които работят с Таро гледат на ситуациите само в положителна посока. И според мен е огромна грешка, така освен да задълбаят още повече в илюзиите си друго нищо не правят.
    • От целият пост , заключението - "Това, което наистина осъзнах след всички съобщения, които получих от вас е, че ТАРО ТОВА СМЕ НИЕ, не че не го знаех до тогава, но все си казваш има и още нещо, само че няма, моите карти показват моята истина, вашите карти показват вашата истина и някъде, все някъде ние имаме точка на пресичане. Защото иначе нямаше да можем да контактуваме нито с картите си нито помежду си."-не мога да се съглася, на предните не обърнах особено внимание. За мен Таро си е Таро, ние сме си ние, не може Таро да показва - "моите карти показват моята истина, вашите карти показват вашата истина" Ами то тогава Таро за какво е, да ни затвърждава истините, които всеки има в главата си ли? Ако за мен "истина" е едно, за друг друго, на един въпрос или повече, тогава какво, Таро ще ни отговаря на всеки по различно ли, всеки каквото иска да чуе, защото за него истината е такава? И Таро какво ще" казва "-Твоята истина е и моя, защото ти държиш колодата в ръцете си. Таро си е Таро, нищо общо с човешките истини и както Мона казва Таро не го интересува какво искаш ти, как искаш да е все му е тая. Ако греша ме поправте, но и ме убедете, че греша, иначе не бих приела, а и неприемам, че ТАРО е различно, според различните "истини" на хората, за мен Таро не е хамелеон да се мени според прищевките,истините на човеците!

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Учудващо, хора с различен опит и боравене с картите, изведнъж да се окажат в общия знаменател. Коментарите с пунктуационни грешки дори не искам да чета. Аз не вярвам Таро да отговори на някой, аджеба какво е то. В такъв случай картите изобщо не са необходим инструмент, всеки има своята си истина. Да, въпреки че не е приятна критиката, в случая не мога да изтъкна "проникновеното" тълкуване на тези хора. То е меко казано излишно. Аз си спомням да съм задавала същия въпрос, но преди 2 години, и като се появи Глупака, разбрах че подобен въпрос е излишен.
      Всъщност няма нищо учудващо във въпросите - та щом формален лидер тръгнал да сипе захар, тогава какво странно има в питанията на тези жени?
      Вярване, че Таро ще помогне? Да, ама не, както българите казват.
      В заключение, това е поредното доказателство за маргинализацията.
    • Не знам какво да кажа.
      Лесно е да се критикува, не че няма за какво, но искам да изместя акцента в друга посока: подобни дискусии в други форуми отварят нови хоризонти за анализ, но не какво е Таро?, а защо ни е толкова друго да излезем "извън кожата си" и да се дистанцираме от човешките си възприятия спрямо Таро. Т.е. да престанем да свръхкомпенсираме и най-вече да правим проекции.
      Последното е убийствено за всяка една анализа. Доказано.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Едно мнение на Деспина отпреди доста време, но го намирам за полезно. Паралел между Паж меча и Рицар жезли, на повечето е ясно, че мнението е от Таро Архив.
      LifetimeПриятел на Портала
      • Участници
      • 90
      • 730 мнения
      Добавено 26 май 2011

Lifetime написа:

Искам да направя един паралел между Паж меча и Рицар жезли.
      Не е кой знае какво, но беше интересно за мен да проследя развитието и резултатът ме накара да се замисля. Тъй като Паж меча е карта на непроверената или грешната информация (най-общо казано), тя много лесно води до изненада и самата тя в себе си съдържа този елемент. В най-чист вид, като проявление на Рицар жезли, резултатът от нещо, за което питах, точно така се случи. Имах Паж меча, а все едно се беше паднал Рицар жезли.
      Просто като нямаме нужната информация, често резултатът е крайно неочакван. Бях пренебрегвала този момент досега.
      Както казах, не е кой знае какво, но все пак ми направи впечатление
      Pulvis et umbra sumus.
    • Бях правила преди повече от две години опит да прегледам други нашенски форуми за Таро, колкото да сверя часовника и сега като направихте тази тема се присетих пак. Резултатът: получих лек световъртеж и начална фаза на разногледство. Изводът: какъвто интерфейсът - това и в главата на хората. Не, че моите схващания за визия и подреденост на темите са миродавни, но по тях някак си личи и отношението към Таро като цяло, та апелирам... Нека НЕ бъде кич! И (както е написала и Диди) някак не мога да си представя да приема чието и да е мнение за сериозно, при все че е написано с минимум 3 правописни/пунктуационни грешки в секунда :(
    • Gee написа:

Бях правила преди повече от две години опит да прегледам други нашенски форуми за Таро, колкото да сверя часовника и сега като направихте тази тема се присетих пак. Резултатът: получих лек световъртеж и начална фаза на разногледство. Изводът: какъвто интерфейсът - това и в главата на хората. Не, че моите схващания за визия и подреденост на темите са миродавни, но по тях някак си личи и отношението към Таро като цяло, та апелирам... Нека НЕ бъде кич! И (както е написала и Диди) някак не мога да си представя да приема чието и да е мнение за сериозно, при все че е написано с минимум 3 правописни/пунктуационни грешки в секунда :(
      Това с правописните грешки, ок, така е.
      Но има и друг проблем, който не е само характерен за бг форумите за Таро. А именно, че някой пуска подредби и моли за анализ, другият/другите тълкуват, отговарят. А те пишат откровени глупости, и, онзи който е задал въпроса, се съгласява с казаното ... Т.е., създава се една паралелна псевдореалност, някакво фиктивно битие, в което всички са на вълната на фантазма и, ха си разбил тая фантазност, ха вече си "неприемлив". Лично аз това съм го изпитвала многократно.

Това е, защото хората обичат да се хранят с илюзии, не с истини. А както знаем, истините често са фрустриращи и неприятни. Особено, ако те ни обрисуват като алчни, егоистични и ревниви същества.

Това е сериозен проблем при изучаването на Таро.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Напълно съм съгласна, но се чудя, след време не се ли стига до осъзнаване, че нещата не седят така, както са написани. Например след анализ на така любимите им 2 чаши и Рицар чаши като идиличен изход, не се ли сещат, че нещо не е наред? Но пък ми направи впечатление, че през послендите година-две и там се правят опити за разбиване на митовете за Таро, заслугата за което сигрурно е на хора, които четат и/или пишат и тук. Поне аз така мисля, но наистина нямам много, да не кажа никакви, по-задълбочени наблюдения.
    • Gee написа:

Напълно съм съгласна, но се чудя, след време не се ли стига до осъзнаване, че нещата не седят така, както са написани. Например след анализ на така любимите им 2 чаши и Рицар чаши като идиличен изход, не се ли сещат, че нещо не е наред? Но пък ми направи впечатление, че през послендите година-две и там се правят опити за разбиване на митовете за Таро, заслугата за което сигрурно е на хора, които четат и/или пишат и тук. Поне аз така мисля, но наистина нямам много, да не кажа никакви, по-задълбочени наблюдения.
      Ми те си седят така нещата и накрая масово има отлив. После има масов наплив от вечно начинаещи и така до безкрай. Така ги въртим нещата общо взето с Таро-то. Почваме с въпроси за любов и там се свършва. Или се отправяме в непосилните територии, като въпроси за здраве, например. Няма как онзи ден да си взел карти, да не си гледал за нищо сериозно досега и хоп, изведнъж, да прогледнеш за здраве. Не става.

Разбира се, че всеки осъзнава, че онова, което му се казва, не е точно такова. Но от пуст страх никой не се опълчва срещу глупостта. А и хората така са устроени, повечето си казват - да се снишим, пък то може и да ни отмине ...
      Реално, повечето хора имат безпогрешна интуиция и каквито и лъжи някой да им говори, знаят, че това са глупости. Но желанието да ги отмине горчивата чаша, е по-силно от всеки разум. Така сме устроени.

Но, не се безпокой, истината не е птица в клетка. Нейна територия е свободата.
      Pulvis et umbra sumus.
    • :!: Обръщам се към тънкообидчивите госпожици, които се оплакват сякаш са в детската градина, че техни мнения са публикувани тук в този сайт.
      Не е лошо да си отворят очите и да проверят пак какво е писано и защо е публикувано.
      И ако не са доволни от цитираното, не от копираното, да ми пишат на мен лично, не да се оплакват на други администратори по други форуми за Таро.

А ако не ви харесва истината, то това не е мой проблем.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Пускам мнение от форума:

Dedicated to the diversity and beauty of Tarot since 1996

(отново уточнявам, че това е най-стария форум за Таро изобщо).

Какво мислите и според вас има ли мистично обяснение, каквото намират и двете страни по-долу, или е просто случайност?

goldenVI
      Citizen

Tarot Stories
      I just had the most touching experience that I thought I would share with you all and see if anyone else has similar stories they would like to share?
      I purchased a "New" deck from Ebay. Upon arrival the deck was shrink wrapped, but when I went through the cards the 9 of Swords was missing and the 10 of Swords was reversed.
      I thought to cancel the order, but then I called the manufacturer to see if they had the missing card as the deck did appear to be "New" as promised.
      The manufacturer promptly said they had an extra 9 of Swords and would send it out.

I spoke with the seller to let them know, problem solved. The seller was so happy and she shared with me that the missing card and reversal had special meaning for her because the deck came from her mother's estate.
      I promptly messaged her back with an interpretation that something of value would come from her pain and not to worry.
      I found this all so touching. If anyone has similar experiences they would like to share, please post away. :)
      Pulvis et umbra sumus.
    • Mona написа:

Какво мислите и според вас има ли мистично обяснение, каквото намират и двете страни по-долу, или е просто случайност?

Tarot Stories
      I just had the most touching experience that I thought I would share with you all and see if anyone else has similar stories they would like to share?
      I purchased a "New" deck from Ebay. Upon arrival the deck was shrink wrapped, but when I went through the cards the 9 of Swords was missing and the 10 of Swords was reversed.
      I thought to cancel the order, but then I called the manufacturer to see if they had the missing card as the deck did appear to be "New" as promised.
      The manufacturer promptly said they had an extra 9 of Swords and would send it out.

I spoke with the seller to let them know, problem solved. The seller was so happy and she shared with me that the missing card and reversal had special meaning for her because the deck came from her mother's estate.
      I promptly messaged her back with an interpretation that something of value would come from her pain and not to worry.
      I found this all so touching. If anyone has similar experiences they would like to share, please post away. :)
      Изводът е, че не се е случило нищо мистично, а това е въпрос на недоглеждане.
      Проблемът е, че и двете страни искат да вярват в "чудесна" синхроничност, в някаква проникновеност и специален знак-послание.

Направило ми е впечатление, че в западните форуми цари едно мистично преклонение към случващото се, някакво свръхинтерпретиране на нормални събития, видени като необясними и магически. Отделно от това, там всяка дума е прераждане, източни учения, сродни души, аура, души-близнаци и т.н.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Едно лично мнение: съкращенията по останалите форуми за комбинации от карти, обърнати или други, са изключително неуважение към Таро. И винаги са ме вбесявали. Това не съм си го позволявала никога, освен, когато става дума за Келтски кръст и то след повторения.

Отношението към Таро започва от езика ни, от отношението към словото.
      Затова препоръчвам, в този форум да не съкращавате, подобни мнения ще изтривам вече директно.
      А ако някой има афинитет към морзовата азбука, то военните са на разположение :) Ще ви оценят.
      Pulvis et umbra sumus.
    • Четох в няколко други форуми, че картите Таро, т.е. първата колода трябвало да бъде подарена. Откъде тръгва тази глупост, не знам, но това няма никаква връзка с реалността.

Изборът да се захванеш с изучаването на Таро, повтарям с изучаването, не с мятането на карти да си "предскажеш" бъдещето, трябва да е абсолютно осъзнат волеви акт.
      Pulvis et umbra sumus.