От любов към животните

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Миналата година вдигнах страшен скандал на една простачка - живее точно срещу хранителния магазин, от който пазарувам. Има папагал - корела, не стига че го гледа в малък кафез, ами го изнесла посред зима на неостъклената си тераса, защото крещял. Всеки ден го гледах, как се мъчи в студа, накрая не издържах и се развиках, че ако трябва ще го купя, но не издържам да гледам това повече. Засрами се и поне го прибра на топло.
      В зоо магазините да не говорим - там птиците са наблъскани в малки клетки, сърцето ми се къса..

Иначе, гълъби редовно кацат на перваза ми - оставям им храна и започнаха да идват почти всяка сутрин :) .
    • kolevaani1 написа:

тези папагалчета много сладко се цункат, имала съм и такова и австралийски, туй малкото все му скубеше перчема на австралийския :D даже го бях научила да казва Аниии, много обичаше да се къпе, а австралийският не.
      Моите не обичат да се къпят - поставям им съд с вода, но не му обръщат внимание. Като ги пусна, кацат в саксиите и ровят в пръста, хапват си и от цветята :D .
      Синият е грижовен, постоянно пощи белия и му чурулика. Белият е бандит - кълве, хапе, като им дам някакво лакомство, винаги той първо опитва и след това преотстъпва на другия.
    • Всяка година хиляди домашни любимци остават без дом, защото техните стопани ги изоставят или изхвърлят на улицата нежеланото им потомство.
      Вече пет години осиновителската инициатива „Вземи ме вкъщи“ търси добър и сигурен нов дом на такива кучета и котки.
      Не можем да помогнем на всички животни, затова е крайно време да приемем фактите - кастрацията е единствената ефективна мярка за ограничаване на популацията.

Вижте този трогателен и всъщност ужасен разказ:

Това е моята любима маца ...
    • Didi написа:

Какво ново, освен пореден фестивал в Китай, където са планирали да излапат 10 000 кучета, жестоко убити...

Горките животинки

ryot.org/stop-yulin-dog-meat-festival-photos/935585
      Заседна ми буца на гърлото, повярвайте ми немога дори да преглътна ;( ;( ;( ...искам да пиша, но дори и думи немога да намеря, освен едни дълги "благословии" по тези изроди долни китайски... Тези има ли нещо което да не ядат, най-добре ще е да започнат да се самоизяждат... Ще направят добро не само за себе си, но и на Вселената...
    • Didi написа:

Какво ново, освен пореден фестивал в Китай, където са планирали да излапат 10 000 кучета, жестоко убити...
      Горките животинки

ryot.org/stop-yulin-dog-meat-festival-photos/935585
      Да ти прави впечатление да се говори за това у нас?
      Да ти прави впечатление нашите организации в защита на животните да говорят за това?
      Не!
      Тук е мода комплексари да изхвърлят животни и после да се пускат умилителни снимки на гошо, пешо, васил, симона, матилда, чък и не знам още кой, котки и кучета, забравени от бога и чакащи някой да се смили над тях. Кой е виновен? При нас - тотален излишък на кучета и котки, във Виетнам и Китай - трафик нелегален от Тайланд и други съседни държави на кучета и котки. Ние внасяме нелегално имигранти от Турция, в онези страни - внасят нелегално друга плът, но за храна. А да не говорим за Северна Корея, където вече едва ли има и плъхове останали неизядени, имайки преди нечуваната суша, която е надвиснала над това подобие на държава. Но и в Южна Корея било модно да се яде кучешко - чист протеин, супер здравословно, супер яко е.

Е, за какво говорим тогава. Днес почти всички социално ангажирани медии английски, френски и немски, за които съм абонирана, говорят, пишат затова. Пишат, защото вече казаните са готови, кучетата и котките чакат ужасната си смърт, набутани в клетките.
      И то не е просто някаква новина, която да се подмине с общи приказки, а хората, които коментират, коментират ожесточено и яростно в защита на животните.

Тук, у нас, бихме прочели друго като един перфектен аргумент на простака: ами било традиция, ние не ядем ли прасета, телета, крави, кози, агнета, какво още, да не пропусна още някое месце?
      Ми аз не виждам да се гледат масово за домашни любимци горепосочените животни, а именно кучета и котки се ядат, които са били плътно до човека през всички епохи досега. Явно не и в Китай, Виетнам и т.н. дълбоко увредени нации. В това число и Япония, която още убива китове и делфини, без оглед на международните забрани.

Азиатска култура ли, айде моля.
      Изтокът отпреди 5000 години няма нищо общо с днешния вулгарен свръхразселен с хуманоиди, свят.
    • :!: последни новини от Юлин

NEWS from DDAWP's Executive Director, Andrea Gung, in YULIN:
      Just hours ago in Yulin, a truck was blocked at the entrance of the local dong-ko market (this would be 6/19 6:00am) where local people go to buy the dog meat. About 60 dogs and 150 cats were confiscated by the activists. We believe the reason why there are only 60 dogs from this truck is because, sadly, most of the dogs for the festival were already killed and being frozen.
      All the dog meat vendors were forced to move to a different location from the current prominent location in the market. We are not sure about the move (if the move is just to fool activists or not) but we will find out more.
      These are the same brave, young activists who did the highway rescues and who attended the conference sponsored by Duo Duo Animal Welfare Project and Humane Society International (please see our posts from a while back to refresh your memories). Activists are waiting for local officials to come to the scene.
      We will keep you updated on the development.

• За тези всеядни уроди, които включително ядат и човешки ембриони, с надеждата да повишат потентността си, не знам какво да кажа, не ми достигат думи..
      Понякога си мисля, че единствено природен катаклизъм може да разреши проблема - веднъж и завинаги.
    • Знаете ли какво, ок - убиват се животни за храна, индустрия е, но аз не зная нито крави и нито прасета да ги варят живи или изгарят живи ... Да, прасетата ги убиваме като им прерязваме гърлата, но те умират за секунди, и да, това е бърза смърт.

А това, което виждаме, какво е това??????????
      Кой идиот е решил, че азиатците носят познание и послание към света. Сатори ли? Кое от всички нирвани и прераждания? Затова ли будистите в Кореите убиват животни, за да се преродят и пак да плюскат кучета ли? Или в Япония - китове. Или в Китай, Поднебесната империя с нейните воини на честта, но над всички стои императрицата им хубавица Цъси. Ха! Каква ирония.
      Там няма мюсюлмани, няма джихадисти, има просто откачени азиатци.
      А напоследък е модно да се ходи във Виетнам и нашите паралии без мозък умират за тази далечна откачена държава.

Наскоро търсех екзотична дестинация и се спрях на Мавриций, но какво разбрах: заради прекомерната популация на кучета, масово ги избиват директно на улицата - в този прекрасен, езкотичен, чудесен остров на блаженството, да си задържат за себе си. 5000 лева да гледам убити кучета, няма да стане. Ако ще да имат най-прекрасните плажове на света. Мръсен свят.

И знаете ли какво пишеше - in the sake of the tourists
      Бих казала нещо ужасно нецензурно.
    • Tanya написа:

За тези всеядни уроди, които включително ядат и човешки ембриони, с надеждата да повишат потентността си, не знам какво да кажа, не ми достигат думи..
      Понякога си мисля, че единствено природен катаклизъм може да разреши проблема - веднъж и завинаги.
      Да, това за човешките ембриони малко се знае, а е добре да се говори. Западната преса често говори за това, но не и ние. Не зная защо е паднало такова черно перде над психиката ни и над чувствителността ни. Лично съм виждала снимка на уродлив азиатеци, който мляска с крака и глава от ембрион. Човешки, да уточним за незапознатите.

Да, обаче природата дреме. Нали си говорехме за баланса. е, КЪДЕ Е ТОЗИ БАЛАНС? Питам аз.
    • И аз си мисля за катаклизма. Не е нормално такова отношение, такова посегателство... Непрекъснато си представям животните, уловени в клетка и положението, в което се намират. И смъртта, която намират, за да ощастливят няколко китайски джуджета. В града ни преди много години е имало някакви от Изток, които улавяли и изяждали къде що им падне по улиците от домашните любимци...и това в България. Ако видите такива, бихте ли ги поставили на място?

Човек не е единственият, който носи душа !
    • Didi написа:

И аз си мисля за катаклизма. Не е нормално такова отношение, такова посегателство... Непрекъснато си представям животните, уловени в клетка и положението, в което се намират. И смъртта, която намират, за да ощастливят няколко китайски джуджета. В града ни преди много години е имало някакви от Изток, които улавяли и изяждали къде що им падне по улиците от домашните любимци...и това в България. Ако видите такива, бихте ли ги поставили на място?

Човек не е единственият, който носи душа !
      Явно визираш времето, когато е имало спогодба с Виетнам и България за обмен на работници. Навремето живеех в един блок, където съседните са били обитавани от виетнамци и тогава всички се кефеха, че не е имало едно улично куче, щото било ... вкусно. Разкази на пенсионариани булки с кокове и мъже без съвест. Азиатците са боклуци, без извинение, но и ние не падаме по-долу.
      Вкусно ни е.

Ако видя такива и присъствам ли: то е ясно какво ще се случи. Ще убия максимално повече, ще ги излежа. Но пак ще е малко.
      Няма да мога да понеса подобна гледка или ще пожертвам много, за да спася каквото мога, не знам. Ето сега прочетох, че са спасени около 60 кучета и 150 котки, което е нищожен процент, но е нещо спрямо нищото.

Но, няма какво, познавам се. Ако съм там, ще има обезглавени, избодени очи и други неща.

Чудя се на хората, които са снимали това зверство. Но те са били сами. Не знам.
      Мисля, че всичко опира до пари или пък не - мисленето ми е европейско, а тяхното - дивашко, мостовете са взривени и само смъртта ще балансира небалансируемото.
    • Mona написа:

Tanya написа:

За тези всеядни уроди, които включително ядат и човешки ембриони, с надеждата да повишат потентността си, не знам какво да кажа, не ми достигат думи..
      Да, това за човешките ембриони малко се знае, а е добре да се говори. Западната преса често говори за това, но не и ние. Не зная защо е паднало такова черно перде над психиката ни и над чувствителността ни. Лично съм виждала снимка на уродлив азиатеци, който мляска с крака и глава от ембрион. Човешки, да уточним за незапознатите.

Да, обаче природата дреме. Нали си говорехме за баланса. е, КЪДЕ Е ТОЗИ БАЛАНС? Питам аз.
      Няма баланс, според мен, измислен е за успокоение на човешката психика. Справедливост пък, да не говорим...
      Ако съществуваше баланс в природата, нямаше да има толкова изчезнали и застрашени от изчезване животински видове, за сметка на човека, който се размножава неконтролируемо.
    • Права си, след като може лесно да се свари живо куче или котка, значи може да се свари жив човек. Аз мисля, че това е баланс. И когато няма естествена справедливост, защото едната страна е невинна и незащитена, то има човешка справедливост. Т.е. отново на силата.

Сещам се какви безумни идеи за молитви са отправяни от тези или от онези сайтове и нищо, свързано с живота, с помощта. Компенсаторни енергии към позитивистично-садо-мазо психики.

Само едно не разбирам, защо друг трябва да страда, че ние сме нещастни, зле или сме гладни мърши.
      Мисля, че умните хора трябва да се заемат. Не да се вайкат.

И още нещо, на българина като му пускаш подобни кадри, той се побърква от яд и веднага се сеща, че и той е жертва :D
      Само дето още не е сварен жив, но ако го питаш и това е - жив е сварен и е най-нещастния на Вселените.
    • Ако вярваха в нещо, дори и в будизма си, дето свързват с прераждане, биха ли убивали по този начин?!
      Тъжно лицемерие се прокрадва по лицата на консумиращите месото от домашните си любимци. Знам, не всички са такива там, но тези или поне една голяма част са. Бездушни охлюви. Само Харта на човешките права не стига, защо няма права за останалия живот, на който човек не е бог??!
    • Както и предположих, едва днес една от организациите за защита на животните, е пуснала инфо за фестивала в Юлин. И както и предположих, има българи, които правят сравнения, че месото било месо, ппропускайки някои важни неща. Но няма да ги повтарям отново тук.

Убедена съм, че ако тези, които споделят подобни аргументи, ако присъстват наживо там, в Юлин, ще получат мозъчна смърт и ще се наакат. И може би това ще им е последното, което ще видят в живота си. Форумните плъхове първи ще напуснат потъващия кораб.