От любов към животните

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• А знаете ли, че делфините са преродените атланти?
      Някои учени смятат, че по интелект са втори на планетата след хората, а аз мисля, не без основание, че са по-интелигентни и от хората. Те са овладели стихиите - всичко в едно са - и бозайници, и риби, и птици.

От любов към нас... правят какво ли не. Като терапевти са за децата с увреждания. Особено благоприятно се повлиява аутизма. Все повече деца се раждат аутисти. Колко ли е противен нашият свят, та душите на децата не искат да влязат в него... Това заболяване, което уж така напредналата медицина никак не може да обясни и лекува. Ала делфините могат...

Има едно старо и невероятно парче на Данчето Христова.

Поздрав за всички, които пишете тук. Прекрасни сте!

Аз съм сама на студения пясък.
      Някъде там бягат блясък след блясък -
      - вечер бързат делфините, заедно бързат нататък...
      Лунният път не е кратък, не е кратък, не е кратък,
      затова бързат делфините, бързат делфините...

Сребърен низ нижат в блясък далечен.
      Вятърът-бриз няма да им попречи.
      Вечер бързат делфините, заедно бързат нататък...

Виках сама сред студения пясък:
      Бързайте, знам, ваш е лунният блясък...
      Вечер бързат делфините, заедно бързат нататък...

Бързат нататък... Лунният път не е кратък...

Fiat Lux!

Мнението бе променено 1 път, последно от Rhea ().

• Mona написа:

Не искам да натрапвам мнението си на никого, но не мога да ям животни, които усещат, чувстват и ги боли.

Мъжът ми е вегетарианец и ме направи и мен такава неусетно. Преди години бях, после отново проядох месо, сега пак го отказах. Той нарича уличните кучета "Приятел" и току ги прикотква при нас, на котките казва "котенки" и спира да ги чеши, много обича и зайчета.
      Аз харесвам повече птиците. И сърните, ала тях няма как да срещнеш по улиците, затова често ходим до зоопарка - това ни е любимо забавление. Има един бял паун там, ааууу - красота! Красив е като душата.
      Fiat Lux!