Приятелството

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Приятелството

Много неща сме изчели за него, за приятелството. Въпреки това, слушаме как някой е предаден от близък човек.
      Но за мен това е глупост, не можеш да бъдеш предаден, ако не си позволил, ако не си се подвел. Никой не е крив на друг, че е повярвал в нещо фалшиво.

Пък и не познавам някой "непредаден" :) Обикновено аз реагирам с усмивка на подобни ситуации. От друга страна, ние малко ли сме предавали доверието на някого. Нали? Наоколо няма ангели небесни.

Но така, както се обича приятел, не се обича никой друг, това знам аз. И това е най-силната любов, ако въобще можем да използваме тази измислена дума, за това, което се изпитва към приятел.

Благодарна съм, че съдбата ме дари с луди хора, които са ми приятели. Умни. И мъже, и жени.
      И наистина, приятелството е цвете, макар, че може и да изсъхне някой ден, здравата почва остава.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Само аз ли намирам подобни твърдения за неадекватни ?(

Все по-модерно е за “истински приятели” да се приемат хората,които ще слушат до втръсване без да кажат нищо,само да бършат сополи и да повтарят “Всичко е наред.” Да,има моменти,когато това е единственото,което може да се направи,но тези случаи не бих ги пожелала на никого.

Когато казваш истината и даваш съвети,които всъщност имат смисъл или оставиш човек да се справи с нещо сам (защото абсолютно му е във възможностите), ти не си всеотдаен приятел...или какво?

Забелязвам,че има една тенденция. За да те считат за добър и всеотдаен приятел ,трябва не само да си такъв,ами да си и майка и баща,ако може и Господ-всичко да можеш да правиш/чуеш/понесеш и направиш. Не слагам всички под общ знаменател,разбира се.

Вчера бях на вечеря със старата си компания. Една от девойките (изключително комплексирана и нахална) беше там с “най-добрата си приятелка”,която пък е интелигентна и възпитана жена. Такова приятелство никога не мога да разбера. Едната само говори как в работата си е номер 1, всички мъже я свалят,а тя -имала високи стандарти. И това на брутално висок тон,подпийнала. Другата седи до нея и слуша същата лекция за 5-ти път в последния час и кротко пуши. Двата полюса. А са неразделни от 10 години поне.

Аз не мога да разбера това,но пък и не е задължително. В моята глава приятелството е един неспирен съвместен растеж-стимулация за ума и сърцето,нещо,което те прави щастлив и те развива като личност. За отношения,които са само сълзи,оплакваници и ego четка,аз нямам никакво време. Може би и затова не съм толкова социално активна.

Не желая да бъда патерица на никого. Така е било и така ще бъде. Който ме познава-знае.
      Изображения
      • 97474D81-B4B6-4114-83DD-5AA74BECFCD8.jpeg

139.21 kB, 1,469×2,048, прегледано 13 пъти
    • Едната се чувства като светица, че се е намерила да обича толкова просто същество, а другото, поради по-слабия интелект, не усеща че товари обстановката, но пък си е намерила душеприказчик и безрезервна подкрепа.
      Аз пък лесно го рабзирам.

Но си права.
      А тази картинка конкретно често ми излиза във фийда, и не я разбирам и аз. Реално описва приятелство тип "тинейджъри", много ми е незряло разни пораснали вече хора да си я споделят и да смятат това за постижение на акъла.
      Просто не.

пс. Ала признавам си, понякога и аз изпадам в такъв тип приятелства, безкрайно дърдорене за проблеми и "успокояване". Добре че бързо минава. Далеч по-интересно е да се говори за Римската империя :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • С ръка на сърце си признавам, че последно време аз съм човекът, който има нужда от патерица, което се случи благодарение на факта, че аз бях патерица.

Не е редно да се превръщаме в майки на хората. Това само ще кажа.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Ха-ха. Аз ся тъкмо си говорих с един по телефона. Все ми се обажда по един час ми дърдори да си излива зоровете. И откакто се ожени и му се роди дете тая година ептен издивя... Все тая, нямам голям проблем да слушам драми и терзания всякакви. Или поне засега... : D
      тук съм само да се посмея на безумията

Мнението бе променено 1 път, последно от Trick ().