Поуки за жената

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Ще поговорим малко за моделите и за нагнетените митове, които мислим за истина. И така рискуваме, ние жените, да пропуснем нещо, ако не важно, то поне различно и добро.
      Какво имам предвид: обичайно мислим свръхгрижещите се за себе си мъже - мускулести, с аполонови тела, за егоистични, за тъпанари, за говеда, за какво ли не още. Да не говорим жените колко са ревниви - казвам са, защото аз не съм и това винаги ме е отвращавало.

Първо, такива мъже се отличават от повечето, които изобщо не се грижат за външния си вид и приличат на кюфтета, а сме свикнали да виждаме красиви мъже само по тв или отдалече ... Имаме тотално извратено мислене, да търсим някакви чисти чувства, които няма как да се породят от "мръсно" тяло и т.н. Да мислим красивите мъже за тъпи - по същия начин, по който мислим и красивите жени за тъпи.
      Наистина сме увредени, с ниско самочувствие, с огромна злост и завист помежду си и все такива приятни чувства :)

НО, да се върна на първоначалната си идея: от много пишещи ми мъже (а те са много, защото всичко е право пропорционално на интелекта им да нахалстват, но такива са и жените, да си признаем - срещат се много жени с този феномен в социалните мрежи, не е новина), единствен ми е направил впечатление само един мъж, който прилича на слязъл бог Аполон - директен, различен, обран. Това е. Винаги съм харесвала такива мъже, не обичам приказливци, не обичам и философи. Не обичам някой да ми споделя за живота си и колко е велик, не. Достатъчно е да видя какво е направил със себе си.

Поуката е, че човек не трябва да бърка проекция с реалност, да бъде винаги готов за ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА, защото когато нещо е твърде хубаво, за да е истина, то е вярно! И другата поука е, че т.е. между привличане и красота вианги трябва да има БАЛАНС.
      Така, че Аполон печели.

а ВИЕ, ЖЕНИ, винаги искайте най-доброто за себе си, без никакви компромиси. Може би това е най-важната поука. Преведено на моя език: пред скутер, винаги ще избера и предпочета яхта Lurssen.
      :)
    • Mona написа:

Беше ми интересно да ви попитам, какво правите с бижутата, които са ви подарени от мъже, с които вече сте се раделили?
      Зависи в какви отношения сме се разделили. Някои подаръци се превръщат в скъп спомен,други - в ненужни вещи. Не ги изхвърлям,просто ги забутвам някъде и точка.
    • Не са ми подарявали...

Добре де, имам две - три, но ги пазя с надеждата, че някой ден ще отида до заложната къща да взема някой лев. Пуст мързел.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • wolfy написа:

Не са ми подарявали...

Добре де, имам две - три, но ги пазя с надеждата, че някой ден ще отида до заложната къща да взема някой лев. Пуст мързел.
      Ахахахахаааааааааааааааааааааааааааааааааа, ще ме съсипеш :D
    • Mona написа:

wolfy написа:

Не са ми подарявали...

Ахахахахаааааааааааааааааааааааааааааааааа, ще ме съсипеш :D

Mona написа:

Аз правя нещо по-гадно :)
      Share? :D

• Припомних си една статия, която бях забравила:

edna.bg/svobodno-vreme/-babche…e-sym-se-vliubila-4646829

Ето един от съветите на бабчето:

"- Дъще, спомни си ланския сняг.
      - Какво общо има тука миналогодишния сняг? Аз исках да ме посъветваш, а не да говорим за времето.

- Ами че съвета вече ти го дадох. Ако още те боли, ако още не е забравено докрай, ако вътре още трепва, кажи си сама наум: „Лански сняг…“ И се отнасяй към всичко, което е било с вас, точно по същия начин. Не е възможно да се запази снежинката през лятото, внучке, идва и нейното време да се разтопи. И макар че сега ти е трудно да повярваш, но задължително ще падне нов сняг. Просто се довери на времето и го дочакай, свеж, чист, първи сняг. А ако още тъгуваш по това, което е отминало, повтаряй си наум: „лански сняг е, лански, лански …“

• Авторите не зная какво точно са визирали, но са уцелили някои езтоерични истини. Не коментирам качеството на снимката и инвенцията на автора й, а посланието, което е яко точно. Да се замислим, пък и да коментираме, ако някой от вас има желание ...

• Това означава ли, че съм дявол? :D
      Интересувам се, разбира се и от материалните неща, но душата е нещо наистина ценно.
      Можеш да имаш тялото на някого, да разполагаш с парите му... но не те ли интересува душата му, какъв смисъл има?

Какъв смисъл ако душите ви не си говорят, а само устните се движат? Не виждам.

• Agnis написа:

Малко допълнение от мен:
      - А наясно ли сте, че на дявола хич не му е интересна вашата душа?
      Напротив, точно това е нещото, което иска Дяволът, затова, за да я получи те примамва със всичко...Няма по ценно от душата на един човек...

Аз също искам душата на един човек, искам я, искам да е моя, да ми принадлежи, да принадлежи на мен единствено, аз себхрамя с нея илинс тях...
    • Agnis написа:

Малко допълнение от мен:

Отиде до ада и се върна да ни предадеш послание лично от него, или? :D :D

• wolfy написа:

Agnis написа:

Малко допълнение от мен:
      Не, аз съм самият Дявол. :evil: :P

• Agnis написа:

wolfy написа:

Agnis написа:

Малко допълнение от мен:
      Агнис звучи повече като агне... такива асоциации имах аз. Разочаровах се. ?(

• wolfy написа:

Agnis написа:

wolfy написа:

Agnis написа:

Малко допълнение от мен:
      Агне съм. Но понеже ти ми звучиш като вълк и реших да се направя на дявол, за да не ме изядеш.

• Agnis написа:

wolfy написа:

Agnis написа:

wolfy написа:

Agnis написа:

Малко допълнение от мен:
      Агне съм. Но понеже ти ми звучиш като вълк и реших да се направя на дявол, за да не ме изядеш.
      Т.е. искаш да кажеш, че си нямаш и на представа дали Дявола се интересува или не от душата ми?
      Ахахах, аман от лъжи по Коледа :D :D

• Аз искам нещо да кажа, споделя по темата.

Напоследък все повече ми се случва да чувам едни за съжаление типични изказвания на жени около мен- покрай Таро и в обкръжението си. Преди много не надавах ухо, но сега натрапчиво вече ми прави впечатление един неизяснен за болшинството модел.

Все по-често чувам изказвания от сорта на “мъжете са нещастници, лъжци, използвачи, кръшкачи” и всички производни. “Все на такива попадам, все ме използват, все ми изневеряват, зарязват...”. Едно типично поведение на жертва на някого или на нещо (обикновено е “жестоката съдба”, карма, магия” или каквото друго щеш извън човешки обсег. Изключително е рядко някоя жена, преживяла разочарование или тежка раздяла, да не навлезе отново в същия водовъртеж, но с друг човек. И колелото все си се върти. И все е “нещастие”.

Момичета, погледнете себе си. Причината да се случват тези неща не е защото ви е проклела роднина от 10-то коляно. Проблемът е ниската самооценка. Веднъж индентифицира ли се проблемът, ще дойде и осъзнаването. Такива неща се случват when you settle for less. Осъзнайте собствената си ценност. Не стойте в изтощаващи и токсични отношения с надеждата, че някой ще ви забележи и оцени в крайна сметка, защото стискате зъби и търпите емоционално и психическо насилие. Не сте длъжни никому. Не чакайте комплиментите и оценката да дойдат отвън, защото и да дойдат със 100 мъки ,няма да донесат нищо за вас. Бъдете смели и казвайте “не”, когато нещо не резонира с вас. Бъдете готови да заявите позицията си, независимо как изглежда отстрани. Животът е един и той си е ваш.

Жената в крайна сметка е човек, не кошче за инфантилни отпадъци и избиване на комплекси. Разбира се, освен ако тя самата не го позволи било то съзнателно или не.

Това е моя лична поука от години невежество и пренебрежение по отношение на моята собствена ценност. Затова и ми прави толкова силно впечатление, предполагам.

Път навън от порочния кръг винаги има. Но не е през магове и врачки, а през собственото съзнание.