Поуки за жената

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• " Не очаквайте, че в живота ви ще се появи някой и ще ви допълни, ще ви доизгради. Трябва да сте си изградена личност, преди да се впуснете в дивотиите на човешките взаимоотношения. Иначе ще сте като кръпка, която някой си лепва, когато му скимне, " Ти ме допълваш ." Това ми звучи толкова странно. Все едно нямате достатъчно акъл да се справяте сама. Все едно си лягам и разбирам, че отнякъде изтичам, защото ми липсва затварящият клапан - няма го партньора до мен. Тези представи са изключително глупости.....
      ....................
      Хората все търсят някой да ги допълва, а всъщност трябва самите те да са достатъчно изградени личности. Никой не може да ви отмени и ако не сте си свършили работата, преди да се омъжите или ожените или да встъпите в някакво съжителство, отношенията ви винаги ще бъдат нестабилни, сякаш сте призрак, фантом. Хем сте там, хем ви няма. Идва някой и започва да работи върху вас, все едно сте недовършена картина. Тази работа не ми изглежда нормална.
      ...................
      Търпеливи или не, няма да срещнете човек, който да ви допълва. Човешките взаимоотношения се градят на взаимност и става дума за очаквания. Сигурни ли сте, че самите вие отговаряте на собствените си очаквания? Всички ние имаме повече или по-малко промити мозъци от неоправдани очаквания.
      ..........
      В известен смисъл популярната култура ни подвежда, че трябва да намерим някого, който ще ни направи щастливи, което мнозина от нас разбират като : "Просто си хвани някого, независимо дали си щастлив/а. Хвани си някого, иначе ще мислят, че нещо не е наред при теб." Тъкмо заради това толкова много хора се втурват в напълно безсмислени връзки.
      ............
      Онова, което според вас е любов, за мен може изобщо да не е. За мен любовта е уважение, хумор и непринуденост. Вие сами трябва да прецените какво е любовта за вас и дали сте изпитвали това чувство или само си въобразявате.
      ...........
      Няма нищо сбъркано в това да искам да съм необвързана или да се чувствам комфортно сама.
      ............
      Казват, че човек трябва да обича себе си, преди да може да обича другиго. Вярно е. Трябва да обичам себе си, да имам високо мнение за себе си, преди да отдам чувствата си на друг. Просто е. Ако не обичате себе си, а обичате някого, вие хвърляте цялата отговорност за себе си върху него, което не е честно... "

- Whoopi Goldberg

Източник