Важна тема Занимаващите се с Таро

• Занимаващите се с Таро/Астрология са рядка порода егоисти и лигавчета, в голяма част от случаите.
      Ще дам за пример една публикация, която не ми се издирва в момента, но принадлежи към страницата на Will Harrison, Metaphysician.
      Човекът се занимава с астрология, прави youtube клипове и др. Ню Ейдж дейности (предлагам точно сега да не се фокусираме върху адекватността на точно този клон на астрологията).

Та така:
      Will беше задал въпрос в страницата си, на английски: Кое е любимо ви астрологично положение и защо?, както сам беше дал пример кои планети в знаци му харесват и защо, от неговите лични наблюдения. Въпросът беше зададен ОБЩО. Не се питаше за положения в личната натална карта, а по принцип.

И какво се случи?
      ВСИЧКО ЖИВО изреди да изписва какво има в картата си и какво не, как го кара да се чувства това, и т.н.
      НИКОЙ не погледна извън носа си, очевидно тези хора нямат интерес да изучават астрологията заради самата наука, а единствено искат да коментират своите си тъпи положения.
      ЕДИН не намерих да посочи нещо различно от своите положения.
      ЕДИН не беше написал коментар за знанията му по въпроса на общ принцип и впечатления. Очевидно не е интересно да се излезе за малко от схемата - "My chart/My planets"
      НИКОЙ не четеше никого, само спам и себеотносни изказвания.

Огледах се, само аз бях писала за различни положения и мнението ми за тях. И то не от моята натална карта. А по принцип какво мнение имам и защо. Може би защото не се интересувам само от гъза си.

И ми светна - така е масово в езотеричните науки. Не се чете, не се любопитства за нищо друго освен СОБСТВЕНИТЕ проблеми. Всеки иска да се наоплаче, да се похвали сам себе си, няма слушане, няма чуване, няма диалог.
      Това ме вбеси, защото реално се явява една сбирщина от крясъци на различни хора. Всеки иска да каже: АЗ! АЗ!, никой не чува другия, никой не иска и да се учи.

И тази картинка е описателна в какво са се превърнали езотеричните науки и какъв е масовият им "потребител". Това е мнението ми по темата "Занимаващите се с Таро".
      DIGNITY ALWAYS WIN.