Какви са вашите таланти?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Какви са вашите таланти?

Разкажете какви таланти имате и къде сте ги показали, разбира се. Писане, рисуване, пиано, танци, математика и физика, шиене, плетене, бродиране, каквото се сетите.
      Ще се радвам да споделите :)
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Имах таланти преди, сега са вече закърнели идеи. Ходих да рисувам коприна, след което правихме изложби в Стария град на Пловдив. Балабановата къща, макар че на мене любима ми е Хиндлияновата :) Тогава бях гимназистка. Музиката винаги ми е била любима, но поради обективни причини на незавършената ми личност, не съм се научила да свиря на нещо. Когато в мен имаше любов към ушиването на дреха, направих си пола сама - кройка, рисуване, ушиване... И сако, само че не рисувано :) Колко съм изпуснала...например не можах да развия усет към плетене, а колко красиви неща са творили другите, които виждах. Тръгнах на куклен театър навремето, както и на обикновен. Хареса ми, но нищо не излезе от това.
      Впрочем, бидейки в гимназията пак, шиехме си дрехи и дефилирахме с тях на модно ревю, последното беше в Панаира :D Не ме беше страх, на фона на други неща. Сега съм го откарала далеч :)
    • Болно ми е да го кажа, но в момента нямам никакви таланти. Напълно обикновена съм.

Като по-малка рисувах добре, и писах стихотворения в прости рими. Една година се зарекох никога, ама никога повече да не го правя. Тогава бях решила, че това че съм по-артистична и чувствителна душа е причината да не се вписвам добре сред другарчетата. И упорито и самостоятелно реших да бъда колкото се може по-посредствена, дори прослушах поп-фолк и т.н.;
      От тогава мина много време, но вече не съм добра нито в рисуването, нито в писането. Като че ли Бог ми взе таланта, защото не съм го оценила, когато съм го имала и се поддадох на отчаяние, озлобление и малодушие.

Не вярвам в талантите, които оцеляват без да се положи грам усилие. Всичко е въпрос на труд. Даже е доказано, че най-известните спортисти, художници и т.н. не са били непременно талантливи, а са били много отдадени. Талантът сам по себе си е нетраен, ако не влагаш в него воля, практика и упражнения.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

Болно ми е да го кажа, но в момента нямам никакви таланти. Напълно обикновена съм.

Като по-малка рисувах добре, и писах стихотворения в прости рими. Една година се зарекох никога, ама никога повече да не го правя. Тогава бях решила, че това че съм по-артистична и чувствителна душа е причината да не се вписвам добре сред другарчетата. И упорито и самостоятелно реших да бъда колкото се може по-посредствена, дори прослушах поп-фолк и т.н.;
      От тогава мина много време, но вече не съм добра нито в рисуването, нито в писането. Като че ли Бог ми взе таланта, защото не съм го оценила, когато съм го имала и се поддадох на отчаяние, озлобление и малодушие.

Не вярвам в талантите, които оцеляват без да се положи грам усилие. Всичко е въпрос на труд. Даже е доказано, че най-известните спортисти, художници и т.н. не са били непременно талантливи, а са били много отдадени. Талантът сам по себе си е нетраен, ако не влагаш в него воля, практика и упражнения.
      Горе главата ,има и по зле от теб ;)

Не пиеш ,не се друсаш ...

Благодарна бъди ,че си здрава ! :)
    • curi0us wrote:

Гениалните са. Другите имат нужда от много труд.

А когато имаш много таланти накуп, не остава нищо - нищо. Природата взема обратно всичко.
      И иронията е, че няма как да положиш инвестиции в 10 таланта, все един ще е водещ. А ако не е?

Накрая не остава нищо. Защото не може да те интересуват 100 неща и ти да си добър във всички. Това е като оная тема - имал си любов = нямаш днес.
      Пример: аз съм уникален портретист (бях), днес не мога нищо. Все едно молива и четката не са съществували в моя живот. Не съм я и хващала вече, все едно е паралелен, минал живот.
      И т.н.

Добре е човек да има един-единствен талант и там да се съсредоточи.
    • Да, много съм съгласна с това и се припознавам в думите ти. И аз рисувах много добре преди, а сега гола вода. По литература бях най-добрата в класа, сега получавам напътствия "да науча български".

Тъпо е да си всестранно развит, да не говорим, че това те и възгордява.

1 талант, 1на сфера на съсредоточаване. Така е най-разумно.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • curi0us wrote:

Да, много съм съгласна с това и се припознавам в думите ти. И аз рисувах много добре преди, а сега гола вода. По литература бях най-добрата в класа, сега получавам напътствия "да науча български".

Тъпо е да си всестранно развит, да не говорим, че това те и възгордява.

1 талант, 1на сфера на съсредоточаване. Така е най-разумно.
      тия, дето са ти казали, че се възгордяваш, да си гледат работата - над всичко е езика, речта :)

а ако някой ти дава напътствия по филология, ще го получиш тук, това е моята професия основна, филолог съм :D и съм пето поколение филолог - прадядо ми е един от основателите на едно от първите килийни училища в българия, затова всички да си гледат работата с техните претенции

ние ще пишем както искаме и както ни води ума - все едно къде и все едно какви таланти имаме :)
    • Да танцувам.

Нямам идея как става. Просто го виждам и възпроизвеждам. Сякаш душата знае, а тялото само прави стъпките.
      Понякога обаче се затварям и сякаш съм пристегната в менгеме.
      Но когато се почувствам свободна знам, че това е нещото, което наистина мога. Уникално е...
      Не мога да се възпра и да ви шерна още едно клипче, нямам мое все още :D

П.С. Има ли любители на танца тук?

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.
    • Аз съм увлечена по скрапбукинга. Да правя картички, албумчета, кутийки :) . Това ме зарежда позитивно и ме успокоява. Начинаеща съм, има много още какво да уча :) . Ето и някои от моите творения ;)
      Images
      • 20160207_212548_opt.jpg

46.5 kB, 300×400, viewed 57 times
      • 20160228_215624_opt.jpg

31.55 kB, 400×300, viewed 122 times
      • 20160820_112335_opt.jpg

17.39 kB, 300×400, viewed 43 times
      • 20170810_072850_opt.jpg

26.98 kB, 300×400, viewed 49 times

The post was edited 1 time, last by mimik78 ().

• mimik78 wrote:

Аз от съм увлечена по скрапбукинга. Да правя картички, албумчета, кутийки :) . Това ме зарежда позитивно и ме успокоява. Начинаеща съм, има много още какво да уча :) . Ето и някои от моите творения ;)
      Прекрасни са!

Продължавай да създаваш душата си!
    • Mona wrote:

mimik78 wrote:

Аз от съм увлечена по скрапбукинга. Да правя картички, албумчета, кутийки :) . Това ме зарежда позитивно и ме успокоява. Начинаеща съм, има много още какво да уча :) . Ето и някои от моите творения ;)
      Прекрасни са!
      Продължавай да създаваш душата си!
      Благодаря :)