Животните, които са около нас

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Така е, но не е изгубена. Просто е прехвърляна от човек на човек и никой не е искал да я гледа. Последно я дали на наш съсед, който като излиза от дома си я пуска навън да се "разхожда" и да не му цапала. Той дори не знаеше как се казва. Каза, че не я искал, не можел да я гледа и пр. Скитала се е няколко дена около нас, беше завъдила бълхи. В момента вече се изживява като стопанка на дома. Ходи до тоалетна само в банята, много е добра, иска да я галят, спи при мен на леглото.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Така е, но не е изгубена. Просто е прехвърляна от човек на човек и никой не е искал да я гледа. Последно я дали на наш съсед, който като излиза от дома си я пуска навън да се "разхожда" и да не му цапала. Той дори не знаеше как се казва. Каза, че не я искал, не можел да я гледа и пр. Скитала се е няколко дена около нас, беше завъдила бълхи. В момента вече се изживява като стопанка на дома. Ходи до тоалетна само в банята, много е добра, иска да я галят, спи при мен на леглото.
      Котката е най-много на 3 години по моя преценка.
      Прехвърляна ... Да не изцапа.
      Да знаеш, че това са най-ревнивите животни, най-травмираните, най-обичащите.

Вече си я водила на лекар да й ударят една годишна ваксина, да я прегледат обстойно. Изключително красива котка, на ръба на устата ми е да кажа: по-красива е от моята Дара, нищо че си падаш по черни маци, каквато е моята, но така е. Аз никога не мислех също, че ще си взема друго животно, след Гуди, но и моята е така прехвърляна от дом на дом и последно беше в един тотален коптор и сега само да изляза до магазина, оревава блока и виси на терасата и ме чака да види откъде ще се появя, да не би да я изоставя ...
      Изпитва огромен ужас да не е я изоставят. Хайде после някой да ми говори, че котките били обичали дома ... Глупости. Котките дори обичат повече от кучетата, но по техния странен, котешки начин.

Аз например сутрин нямам нужда от аларма, ако я пропусна, Дара идва и ми го казва.

А твоята Лиза е Дар Божи!
    • Доктора каза, че е около 2 годишна.
      Проссто не мога да повярвам колко бързо свикнахме една с друга, тя наистина се държи така, сякаш от бебе живее тук. И не мога да повярвам как някой няма да иска такава красавица и приятелка до себе си.
      Наистина е Дар божи!
      La vie en rose
    • Сега ще ти кажа нещо, много не го правят: моята котка не е ваксинирана от 2 години с годишна ваксина, а то е защото не общува с други животни и наистина няма смисъл да я блъскам с химии. Не съм против ваксините, но мисля, че за животни, които не общуват с други и не са в обща среда, а в стерилна, това е излишно.
      Общувам с различни лекари, български и други: нашите държат на ваксините за домашните животни, другите - не толкова. Гледам да имам умерени възгледи.
    • Много от най-чистите селекции породи кучета, имат невъобразими усложнения в развитието си, дори и собствениците да го отричат. Визирам породите големи кучета, като кане корсо, дого, ердел териери, добермани и т.н.

Както кучето си тича и си прави ежедневните занимания, в един миг може да умре, без видима причина, просто получава инфаркт. Малко се говори за това. Както и за това, че не всички кучета от тези породи понасят лесно кастрациите, тук имам предвид женските кучета.

Съвсем наскоро кучето на моя колежка така е умряло: сутринта се събужда, отиват на разходка и после вкъщи, малко изръмжава и умира, финал. Било е само на 5 години.

Каквото човекът е сътворил, все е погрешно, това е моят извод.
      Безкрайно много породи кучета, повечето селектирани и генно модифицирани - пълен ужас. Ние създаваме само ужасии, горките животни.

От друга страна, има стопани на котки, това поне го знам, които селектират близкородствени индивиди, имах такава котка: красива, чистокръвна и накрая умря от скоротечна левкемия.
      Човекът е урод. Божие подобие ли?
      Очевидно е - точно копие на онзи Бог/Богове, който/които рядко го мразят. Всеки път се замислям затова.
    • Затова, не мога да си кривя душата: обичала съм само Гудрун, моята най-красива котка. Моята втора душа.
      Сега имам котка и обичам и нея, но нищо не е същото.

Докато при влюбването с хората, нещата се засилват с годините, с животните, не е така. Всеки следващ мъж съм си мислела, че обичам повече от предишния и вече няма накъде, затова днес вече не обичам никого, скучни са ми всички, но с котките не е така.
      Човекът има предел да обича човеци, с животните не е така.
      Можеш още и още.
    • това е най-гордата порода кучета, аристоркати и бойци, уникална порода бойни кучета, по бойните полета на Афганистан, в Ирак и на всички тежки точки, както и в САЩ, герои.
      Малиноа, белгийска Малиноа.
    • "Млад мъжки язовец лежи потрошен два дни на централна улица в Годеч, а минувачите го ръчкат с пръчки и се забавляват с неговата агония. Веднага щом разбрахме за животното отидохме да го вземем, но... историята, такава каквато ни я разказаха, ни потресе...

Младо момче блъска язовеца с колата си в началото на града. Животното лежи безпомощно, което позволява на младежа да го върже с кучешки повод и да го завлече до центъра на града пред дискотеката. Там младежи се "забавляват" с животното, снимат се и качват "веселите" снимки във Фейсбук. Всичко това се случва през нощта. Когато приключват със "забавленията" зарязват нещастното животно да лежи в агония. То е с тежки фрактури на двата задни крака и фрактура на таза. Цялото тяло е в рани от кучешки зъби, които не е ясно кога е получило.

По думите на хората, които ни извикаха за животното, момчето, което е качило снимките, е предупредено от полицията да свали снимките от ФБ и той ги изтрива. Няма доказателства вече, няма нищо.

Язовчето умря на следващата сутрин. Срам за Годеч за хората които го населяват! Срам за България! ***

Обади се момчето, което се предполага да е извършило всичко това. Благодаря му за това, че се обади.

Неговата версия е доста по-различна и предвид това, че и първата и неговата версии са само думи без доказателства, разчитаме на компетентните органи да ни разкажат историята. Полицията вече е викала момчето на разпит, от горското също са се заинтересували от случая, защото язовецът е ловен обект и като такъв е собственост на държавата.

Версията на момчето е, че е намерил язовеца в тежко състояние в канавката, вързал го е с ремък за да го качи в колата и го е занесъл в центъра пред дискотеката, където наистина са се снимали, той преценява тези снимки като глупост, но отказа да ги покаже.

След това са го пуснали в гората и язовецът се влачел, но се придвижвал. Два дни по-късно се е появило животното долу на улицата, в състоянието, в което го намерихме ние. Гората е над улицата точно.

Явно предстои са разберем тепърва какво наистина се е случило, ако въобще разберем."
      facebook.com/DiviteJivotni/
    • Отношението ни към всички животни е жестоко, защото ние, хората, се смятаме за най-великите същества и смятаме, че нашият живот е по-ценен от техния.
    • Обичам всички животни, но любимо ми е от мъничка още - конят, толкова красиви, изящни, такава сила и благородство излъчват, воля, свобода, затова когато видя впрегнати на някоя мангасарска каруца, изтормозени, чувствам болка (има и изключения, такива които се грижат добре за тях, защото иначе ще стоят гладни). Прекрасни животни са! А очите им, погледа.. Възхищавам им се...
    • kolevaani1 написа:

Обичам всички животни, но любимо ми е от мъничка още - конят, толкова красиви, изящни, такава сила и благородство излъчват, воля, свобода, затова когато видя впрегнати на някоя мангасарска каруца, изтормозени, чувствам болка (има и изключения, такива които се грижат добре за тях, защото иначе ще стоят гладни). Прекрасни животни са! А очите им, погледа.. Възхищавам им се...
      всяка година се изяждат над 5 млн. коне, месото им е считано за деликатес, особено във франция, в аржентина, в китай, япония и т.н. засега само Израел има твърдо табу върху консумацията на конско месо, но не от любов към красотата, а от религиозна простотия - кашер и халал в моя мозък звучат еднакво, особено, когато става дума за семитско-хамитски езици :)
      да ядеш животно, нещо, което е по-красиво и по-умно от теб, е откровен биологичен фашизъм
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

Обичам всички животни, но любимо ми е от мъничка още - конят, толкова красиви, изящни, такава сила и благородство излъчват, воля, свобода, затова когато видя впрегнати на някоя мангасарска каруца, изтормозени, чувствам болка (има и изключения, такива които се грижат добре за тях, защото иначе ще стоят гладни). Прекрасни животни са! А очите им, погледа.. Възхищавам им се...
      всяка година се изяждат над 5 млн. коне, месото им е считано за деликатес, особено във франция, в аржентина, в китай, япония и т.н. засега само Израел има твърдо табу върху консумацията на конско месо, но не от любов към красотата, а от религиозна простотия - кашер и халал в моя мозък звучат еднакво, особено, когато става дума за семитско-хамитски езици :) да ядеш животно, нещо, което е по-красиво и по-умно от теб, е откровен биологичен фашизъм
      За съжаление си права Мона, ;( от дълго време не ям месо, никога не съм била привърженичка на месото, много рядко ми се случваше да ям. Предпочитам постни ястия със зеленчуци. Не ям месо от дълго време, не защото съм решила да ставам вегетарианка, а от самосебе си, но усещам, че месото започна да ме отвращава, само от мисълта, че на животинчето му е отнет живота, заради такива като мен... Да може такива като мен да го изядат, ужас ;( . От самосебе си, без да се заричам, почти спрях да ям месо, предполагам, че ще спра напълно. Но толкова ми е набивано в главата, че трябва да ям месо, дори в училище учителят по биология казваше - "яжте месо, хората (тогава не били даже хора още, неандерталци ) са еволюирали от тогава когато са започнали да ядат месо, благодарение на месото!" Божееее, божееее...
    • Снощи се загледах в "черешката на тортата" и ми се додрайфа, без извинение. Как само говореха "ще хапваме конче". Честно, реве ми се даже като си го спомням сега. Да им приседне дано!
      La vie en rose
    • Да ви кажа, в стандартните градски супермаркети тук във Франция не съм виждала конски месо, само може би в някой хипермаркет да съм мяркала.
      Да ви призная, мен ме е страх от коне :( много са красиви, но отдалеч, отблизо винаги имам чувството, че ще ме ухапе :cursing:
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Мило мое момиче, безпородно, грозновато, инато - обичам те повече от всичко и от всички - научи ме на любов и съпричастност. Няма такова добро същество, просто няма. Дано бъдеш част от живота ми по-дълго време, дано!