Важна тема Високи карти /дворцови/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Разбира се, резултат ще има догодина към юни, дано не забравя.

Alfa_Kentavar написа:

Обаче в тази конструкция от три активни дворцови карти без активен Голям Аркан( който да доведе до ситуационното развитие) реален резултат няма.
      Това правило ли е - във всяка една конструкция ако няма активен Голям аркан - резултат няма да има?Активен и преходен идентични ли са като смисъл в Таро?
      Ако да, съм в заблуждение, мислих че Кралица пентакли е непреходна карта.
      Разбира се, че Кралица пентакли е непреходна (в повечето си проявления). Акцентирах на факта, че няма Големи аркани, поради нещо друго: първо - колкото по-малко ГА, толкова повече действие в една комбинация, но от другата страна и второ - няма как една конструкция да е устойчива при първа карта Рицар меча. Днес е Рицар меча, ама след месец ще е друго. И пак няма да има отговор. А кралиците след Рицар меча се обезсмислят като стабилност и като проявление някакво. Стреля се напосоки.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Mona , виждала съм много комбинации , в който присъствието на Голям аркан не довежда до действие ...И много такива комбинации , в който въпреки отсъствието на карта от Големите аркани - има действие . Например когато подредбата се състой от боя жезли или от боя мечове или комбинация от двете .Освен ,че показват действие , в някой случаи довеждат и до реален резултат ако комбинацията е силна .
      Всяко правило си има изключение ;) Не трябва да се водим сляпо само по "правилата " :)
    • Josephine написа:

Mona , виждала съм много комбинации , в който присъствието на Голям аркан не довежда до действие ...И много такива комбинации , в който въпреки отсъствието на карта от Големите аркани - има действие . Например когато подредбата се състой от боя жезли или от боя мечове или комбинация от двете .Освен ,че показват действие , в някой случаи довеждат и до реален резултат ако комбинацията е силна .
      Всяко правило си има изключение ;) Не трябва да се водим сляпо само по "правилата " :)
      Всъщност, какво ми казваш? И за кои правила ми говориш?

Какво различно казвам аз?
    • Ами ,ако правилно съм разбрала казваш , че е необходимо присъствието на Голям аркан за да имаме събитие ? Извинявам се , ако не съм те разбрала .
      Мисълта ми беше , че Големите аркани , представляват събития от съдбоносен характер , които няма как да бъдат избегнати ...или нищо не показват ...
    • Mona написа:

Акцентирах на факта, че няма Големи аркани, поради нещо друго: първо - колкото по-малко ГА, толкова повече действие в една комбинация ...
    • Въпросът беше дали жената ще спечели зелена карта. Документите са подадени, т.е.действието е направено, решила го е изведнъж(Рицар меч). Двете кралици -това е нейната настройка да направи всичко необходимо, за да постигне онова ,което желае и нетърпение това да се случи. Но реален резултат т.е. спечелване на зелена карта не виждам. Мисълта ми беше , че ако тук имаше един Активен Голям Аркан,напр.Светът, тогава бих казала ,че ще спечели тази карта.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar написа:

Въпросът беше дали жената ще спечели зелена карта. Документите са подадени, т.е.действието е направено, решила го е изведнъж(Рицар меч). Двете кралици -това е нейната настройка да направи всичко необходимо, за да постигне онова ,което желае и нетърпение това да се случи. Но реален резултат т.е. спечелване на зелена карта не виждам. Мисълта ми беше , че ако тук имаше един Активен Голям Аркан,напр.Светът, тогава бих казала ,че ще спечели тази карта.
      И ти си права, но при първи Рицар меча, пак няма прогностика за конкретното зададено време. А и Светът до Кралици не е особено силна карта.
    • Mona написа:

Alfa_Kentavar написа:

Въпросът беше дали жената ще спечели зелена карта. Документите са подадени, т.е.действието е направено, решила го е изведнъж(Рицар меч). Двете кралици -това е нейната настройка да направи всичко необходимо, за да постигне онова ,което желае и нетърпение това да се случи. Но реален резултат т.е. спечелване на зелена карта не виждам. Мисълта ми беше , че ако тук имаше един Активен Голям Аркан,напр.Светът, тогава бих казала ,че ще спечели тази карта.
      А и Светът до Кралици не е особено силна карта.
      Всъщност, има изключение и това е Кралица меча + Светът. Но като последна карта.
    • Г. ще продължи ли бизнеса, който започна?

Рицар Пентакли - Рицар Мечове - Паж Жезли

Така три дворцови карти - към настоящето средната карта виждам колко нетърпение, гняв, недоволство и бързане има. Докато преди, всичко е било стабилно и сигурно, но и бавно сега се вижда, че е време за действия-Рицар Пентакли +Рицар Мечове .
      Паж Жезли - от два рицаря падаме на Паж, предполагам също има значение това. Очакват се новини, ще се проведе разговор, който е спешен - Рицар Мечове +Паж Жезли.
      Според мен Г. ще обяви негови условия свързано с бизнеса - това по Паж Жезли .
      Картите ми показват, че следва разговор, който не трябва да се отлага, мисля, че на това наблягат като съвет.
      Също така, този Паж в случая ми напомня и за оттегляне с високо вдигната глава ?(
    • kolevaani1 написа:

Г. ще продължи ли бизнеса, който започна?

Рицар Пентакли - Рицар Мечове - Паж Жезли

Така три дворцови карти - към настоящето средната карта виждам колко нетърпение, гняв, недоволство и бързане има. Докато преди, всичко е било стабилно и сигурно, но и бавно сега се вижда, че е време за действия-Рицар Пентакли +Рицар Мечове .
      Паж Жезли - от два рицаря падаме на Паж, предполагам също има значение това. Очакват се новини, ще се проведе разговор, който е спешен - Рицар Мечове +Паж Жезли.
      Според мен Г. ще обяви негови условия свързано с бизнеса - това по Паж Жезли .
      Картите ми показват, че следва разговор, който не трябва да се отлага, мисля, че на това наблягат като съвет.
      Също така, този Паж в случая ми напомня и за оттегляне с високо вдигната глава ?(
      Три дворцови карти, интересно. Не знам какво бих могла да добавя към твоето тълкуване, освен може би, че всичко зависи от тази информация или разговор (Пажа жезли), след като е на трета позиция. Може и да е предупреждение, да не се избързва от нетърпение и от гняв, да не се реагира първосигнално, а правилно да се изтълкува и размисли над информацията ; комуникацията да бъде ползотворна и да се претеглят нещата, вместо да се фокусира върху евентуално, на пръв поглед лошата страна на информацията.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • По принцип смятах да пиша в "Таро и работа", но понеже се паднаха три дворцови, пиша тук.
      Попитах дали да се откажа окончателно от психологията като професионален избор, с идеята да търся нещо свързано с писане/публикации/медия.

Кралица Мечове - Обърнат Рицар Мечове - Обърната Кралица Чаши

Набутаха ми се в ръцете Любовниците и Обърнат Крал Пентакли.

Ха сега де. Кралицата Мечове ми се струва положителна като отговор във връзка с публикации/медия. Може би, по Обърнатия Рицар Мечове, има твърде много неизразен гняв в мен, за да бъда психолог ; а по Обърнатата Кралица Чаши, твърде много емоция и вживяване, а един добър психолог трябва да умее да бъде неутрален.
      Не знам дали не си напасвам нещата, но не успявам тук да направя логичната връзка или преход между състояния. Любовниците + Обърнатият Крал Пентакли пък съвсем ме забиха. Може би да не правя избор, подлъгана от обещания на конкретен човек (тук този Крал го виждам като такъв.)
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

По принцип смятах да пиша в "Таро и работа", но понеже се паднаха три дворцови, пиша тук.
      Попитах дали да се откажа окончателно от психологията като професионален избор, с идеята да търся нещо свързано с писане/публикации/медия.

Кралица Мечове - Обърнат Рицар Мечове - Обърната Кралица Чаши

Набутаха ми се в ръцете Любовниците и Обърнат Крал Пентакли.

Ха сега де. Кралицата Мечове ми се струва положителна като отговор във връзка с публикации/медия. Може би, по Обърнатия Рицар Мечове, има твърде много неизразен гняв в мен, за да бъда психолог ; а по Обърнатата Кралица Чаши, твърде много емоция и вживяване, а един добър психолог трябва да умее да бъде неутрален.
      Не знам дали не си напасвам нещата, но не успявам тук да направя логичната връзка или преход между състояния. Любовниците + Обърнатият Крал Пентакли пък съвсем ме забиха. Може би да не правя избор, подлъгана от обещания на конкретен човек (тук този Крал го виждам като такъв.)
      По тези карти едва ли ще го направиш, Рокселан. Иска ти се да действаш смело(Кралица меч), но си прекалено афектирана(Кралица чаши об.) и не можеш да мислиш ясно, не си в състояние да определиш какво искаш(Рицар меч об.). И пак заради същия Рицар, ти липсва смелост и решителност да го направиш.
      Любовниците с об.Крал пентакли ги тълкувам като въпрос"заслужава ли си,заради финансови подбуди да се откажа от онова, което обичам и харесвам и ако го направя, на каква цена?"
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Благодаря ти за отговора Алфа-Кентавър, звучи смислено като интерпретация, само дето не е заради финансови подбуди, а просто не искам, не мога повече да оставям хората да ме пият и изцеждат. Поне да имаше някакъв смисъл, а то няма, никой не желае да се промени. Обичам и мога да пиша, но е трудно като реализация...
    • Roxelane написа:

Благодаря ти за отговора Алфа-Кентавър, звучи смислено като интерпретация, само дето не е заради финансови подбуди, а просто не искам, не мога повече да оставям хората да ме пият и изцеждат. Поне да имаше някакъв смисъл, а то няма, никой не желае да се промени. Обичам и мога да пиша, но е трудно като реализация...
      Не се отчайвай
      , Рокселан, винаги има смисъл. Дори на един да помогнеш, пак има смисъл. Не можеш да помогнеш на всички, и на един е достатъчно, той ще го оцени.
    • Alfa_Kentavar написа:

Roxelane написа:

Благодаря ти за отговора Алфа-Кентавър, звучи смислено като интерпретация, само дето не е заради финансови подбуди, а просто не искам, не мога повече да оставям хората да ме пият и изцеждат. Поне да имаше някакъв смисъл, а то няма, никой не желае да се промени. Обичам и мога да пиша, но е трудно като реализация...
      Не се отчайвай, Рокселан, винаги има смисъл. Дори на един да помогнеш, пак има смисъл. Не можеш да помогнеш на всички, и на един е достатъчно, той ще го оцени.
      Може, но междувременно аз ще свърша...
    • Взела ли е наистина допинг? https://www.24chasa.bg/sport/article/5704686

Беше ми интересно да слушам обясненията. Хем ми звучат логично, хем не мога да й повярвам.
      Крал меч - Императрица - Крал жезли

Тези крале - и двамата дейни, от друга страна Императрицата е стабилна, жизнеутвърждаваща (каква дума!). Освен това, в комбинацията не намирам нищо подмолно, нищо задкулисно, каквото би било едно взимане на допинг.
      Освен комбинацията от двамата крале да показва един силно деспотичен треньор (?), който да е настоявал за това.
      Ще ми бъде интересно да поразсъждаваме, аз продължавам да мисля.
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Взела е, защото много е искала да постигне целта си - Крал меч, Крал жезли. Но се е надценила яко (Императрица). Освен това кралете намаляват по сила, от меч отиваме на жезъл. На мен това ми показва някак подмолност ли, издухване, като претърколване, неизчисляване на сметките. Нали от едно по-високо стъпало като минеш на по-ниското.. ауч.

То е ясно, че всички взимат допинг, но нашето момиче или треньора му нещо не са си изчислили кога как да го вземат, сметките нещо не са им излезли, все едно са мислели, че ще успеят да се изтарикатят, ама не. Прекалено очевидно е било да не ги хванат (вероятно избора на препарат).
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Как да постъпя, кой вариант да избера (и двата варианта зависят единствено от мен, няма външни обстоятелства)
      Поради преобладаващите дворцови поствам тук
      1. Рицар чаши - Силата - Рицар меч - желанието за промяна или за нещо по-добро тук няма да се състои, нещата ще са такива, каквито ги знам, и ще ме е яд до безсилие.Дори смятам, че ако реша да правя нещо в последствие, няма да имам възможност с тази Сила на средна позиция, всичко ще остане застопорено във времето. Освен това Рицаря не претърпява градация, остава си Рицар. И като трета, Рицар меч не дава сериозно развитие.
      2. Крал меч - 9 жезли - Кралица пентакли Тук, най-малко заради по-високите дворцови карти, ситуацията ми изглежда по-добре. 9 жезли (освен страха от новото) на средна позиция обаче пак не обещава никакво придвижване на пред. Сякаш и двете ситуации, двата варианта са "от трън та на глог". Много харесвам Кралица пентакли, за мен тази карта е доволство от живота, когато си в кожата си. Затова си мисля, че дори и да няма кой знае каква разлика между двата варианта, Кралицата пентакли осигурява някаква стабилност, тип душевен пристан, съвсем различен от невротичния Рицар меча.
      За мен решението е вариант 2 :) Как мислите?
      Ако разбираш всичко, значи си грешно информиран. Японска пословица
      La vie en rose
    • Armid написа:

Как да постъпя, кой вариант да избера (и двата варианта зависят единствено от мен, няма външни обстоятелства)
      Поради преобладаващите дворцови поствам тук
      1. Рицар чаши - Силата - Рицар меч - желанието за промяна или за нещо по-добро тук няма да се състои, нещата ще са такива, каквито ги знам, и ще ме е яд до безсилие.Дори смятам, че ако реша да правя нещо в последствие, няма да имам възможност с тази Сила на средна позиция, всичко ще остане застопорено във времето. Освен това Рицаря не претърпява градация, остава си Рицар. И като трета, Рицар меч не дава сериозно развитие.
      2. Крал меч - 9 жезли - Кралица пентакли Тук, най-малко заради по-високите дворцови карти, ситуацията ми изглежда по-добре. 9 жезли (освен страха от новото) на средна позиция обаче пак не обещава никакво придвижване на пред. Сякаш и двете ситуации, двата варианта са "от трън та на глог". Много харесвам Кралица пентакли, за мен тази карта е доволство от живота, когато си в кожата си. Затова си мисля, че дори и да няма кой знае каква разлика между двата варианта, Кралицата пентакли осигурява някаква стабилност, тип душевен пристан, съвсем различен от невротичния Рицар меча.
      За мен решението е вариант 2 :) Как мислите?
      Без претенции за правота: вариант 2 е възможност за положителен изход, докато при 1 ще има затаен гняв, който ще избие в крамола.