Важна тема Високи карти /дворцови/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Armid написа:

Как да постъпя, кой вариант да избера (и двата варианта зависят единствено от мен, няма външни обстоятелства)
      Поради преобладаващите дворцови поствам тук
      1. Рицар чаши - Силата - Рицар меч - желанието за промяна или за нещо по-добро тук няма да се състои, нещата ще са такива, каквито ги знам, и ще ме е яд до безсилие.Дори смятам, че ако реша да правя нещо в последствие, няма да имам възможност с тази Сила на средна позиция, всичко ще остане застопорено във времето. Освен това Рицаря не претърпява градация, остава си Рицар. И като трета, Рицар меч не дава сериозно развитие.
      2. Крал меч - 9 жезли - Кралица пентакли Тук, най-малко заради по-високите дворцови карти, ситуацията ми изглежда по-добре. 9 жезли (освен страха от новото) на средна позиция обаче пак не обещава никакво придвижване на пред. Сякаш и двете ситуации, двата варианта са "от трън та на глог". Много харесвам Кралица пентакли, за мен тази карта е доволство от живота, когато си в кожата си. Затова си мисля, че дори и да няма кой знае каква разлика между двата варианта, Кралицата пентакли осигурява някаква стабилност, тип душевен пристан, съвсем различен от невротичния Рицар меча.
      За мен решението е вариант 2 :) Как мислите?
      Хмммм... Ако Рицарите не са промяна, то кой тогава? Те са движещата сила при дворцовите. Да, Рицарят Пентакъл може и да е муден, но е тръгнал - всичките рицари се движат и не случайно са изобразени на коне.
      Първата възможност ти е по на сърце, но вероятно ще трябва да преодолееш някакви вътрешни убеждения. Тук ти трябва по-силна воля, за да се справиш. Ще трябва да докажеш себе си по някакъв начин... да се отстояваш, да се научиш да не си изпускаш нервите и т.н.
      Но с Рицаря Меч имаш куражът и менталната нагласа да се справиш, ако трябва дори да си на въпреки на някого или нещо.

Първата комбинация ти казва, че наистина зависи само от теб, от смелостта да тръгнеш.
      Не казва, какво ще се случи, освен че поне близкото бъдеще ще е бая променливо.

Втората вероятно отдавна си я решила заради Краля Меч, но се колебаеш по тези 9 Жезъла и все пак, както знаем, при тях целта е в обсега ни, просто трябва да продължим и ще стигнеш положението на Кралица Пентакъл, която би трябвало да е доволна от живота си.
      По 9 Жезъла може да се каже, че просто си уморена и имаш нужда да събереш малко сили, за да направиш последните крачки. Освен това вероятно имаш подкрепата на други хора (...може би за разлика от първата).
    • Така, понеже гледам да се разсейвам от основни проблеми, си тегля за други. Има нещо, което не ми дава мира, няма да се успокоя, докато не разбера защо Х не ми отговаря на смс-и... нито в месинджър, абе никъде ! 3 дворцови а нямам голям опит с тях, затруднена съм, моля ви за мнения !

Обърнат Крал Мечове - Рицар Чаши - Обърнат Крал Пентакли

По Кралят Мечове обърнат на първа ми се струва, че ми е бесен за нещо отминало, и иска да ме накаже ; или е решил да сложи окончателен край на нещата и затова се държи така. Обаче Рицар Чаши + Обърнат Крал Пентакли : ревност ? Тук като че ли само първата карта ми дава отговор и пак не разбирам защо не може да го каже като човек, вместо да ми мълчи като пукал !
      И понеже няма жезли, комуникация скорошна май не се очертава.
      Да подчертая, че самият Х лично аз идентифицирам като Крал Пентакли, а и зодията му е такава. Моля ви за мнения !
      Изображения
      • 14715078_350564198614575_2595631110138902182_o.jpg

624.69 kB, 2,048×1,152, прегледано 39 пъти
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Roxelane написа:

Така, понеже гледам да се разсейвам от основни проблеми, си тегля за други. Има нещо, което не ми дава мира, няма да се успокоя, докато не разбера защо Х не ми отговаря на смс-и... нито в месинджър, абе никъде ! 3 дворцови а нямам голям опит с тях, затруднена съм, моля ви за мнения !

Обърнат Крал Мечове - Рицар Чаши - Обърнат Крал Пентакли

По Кралят Мечове обърнат на първа ми се струва, че ми е бесен за нещо отминало, и иска да ме накаже ; или е решил да сложи окончателен край на нещата и затова се държи така. Обаче Рицар Чаши + Обърнат Крал Пентакли : ревност ? Тук като че ли само първата карта ми дава отговор и пак не разбирам защо не може да го каже като човек, вместо да ми мълчи като пукал !
      И понеже няма жезли, комуникация скорошна май не се очертава.
      Да подчертая, че самият Х лично аз идентифицирам като Крал Пентакли, да не говорим че е Козирог. Моля ви за мнения !
      И той не знае какво иска, нито как да постъпи, обмисля, претегля ...страх го е и е твърде предпазлив и нерешителен( об.Крал меч). Мислите му са в грешна посока, в смисъл, вместо да се ръководи от фактите, води се от предположения, които приема, че са истина. Чувства се несигурен, загубил е почва под краката си(0б.Крал пентакли), ревност също. По Рицар чаши с об.Крал пентакли смятам, че си придобила някаква емоционална власт над него, а това го плаши и се чувства много несигурен.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Благодаря ти за мнението ! Аз смятах, че мечовете, обърнати, утежняват значението на картата, затова и размишлявах в посока яд, желание да накаже или да приключи нещо. Но и ти си напълно права в това, което казваш, само не мога да си обясня какви ли са тия предположения, от които се ръководи...
      За мен това не е нормално поведение, де, ама всякакви ги има...
      И странно, че това с емоционалната власт над Х и с Ани сме го коментирали неведнъж - по други комбинации, но пък той с абсолютно нищо не го показва...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Как ще се развият личните взаимоотношения между две жени? ( роднини и в последствие колежки)

РИЦАР ЖЕЗЛИ КОЛЕСНИЦАТА РИЦАР ЧАШИ

Според мен, колкото и да се форсира от едната жена по колесницата, комуникацията между двете няма да я бъде. А въпросната жена ще преживява всичко доста емоционално, по рицар чаши. Нещата ще си останат на същото ниво, така мисля по това, че и първата и последната карта са рицар.

Каква е причината едната от двете да не иска да общува с другата? ( тази втората подредба май не е за тук...)

УМЕРЕНОСТ АСО ПЕНТАКЛИ 6 МЕЧА

Тук си мисля, че по умереността смята, че са много различни, по някакъв начин действа интуитивно.
      По 6 мечове , просто иска да не променя спокойствието си, иска да е сред хора, с еднакво мислене като нейното.
    • Мисля, че ще има минимум разговор, честен, откровен... И двете комбинации завършват на "помирителни" карти, или поне има опити в тази посока (вероятно от твоята приятелка-питаща).
      Да, ревност, конкуренция и съревноваване (Рицар жезли+Колесница) има, има и страсти (Асо пентакли), но тези двете ще проведат разговор (Умереност преминаваща в 6 меча), вероятно и ще си простят (Рицар чаши).
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Дали нещо ще се случи - 2 въпроса за 2 различни неща, срока е до 3 ноември.

1. Паж чаши - Крал пентакли - Кралица жезли - Много ми е трудно, когато са 3 дворцови да мисля за отговор Да/Не. Сякаш нямам за какво да се заловя. Та в случая си мисля - 3 дворцови, различни бои, различни нива - толкова разпиляване на енергията, че отговора по-скоро е Не. Предполагам средната карта Крал пентакли е непреходна, така че няма да има развитие.

2. Маг - Рицар меч - Кралица меч - тук, с Маг на първа мога да кажа, че всичко зависи от питащия, от неговите усилия. Кралицата след Рицаря се обезсмисляше, защото Рицар меч е нестабилен. Мисля си, че ако местата на Маг и Кралицата бяха разменени, положителния резултат щеше да е факт. Но сега не съм толкова сигурна.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Дали нещо ще се случи - 2 въпроса за 2 различни неща, срока е до 3 ноември.

1. Паж чаши - Крал пентакли - Кралица жезли - Много ми е трудно, когато са 3 дворцови да мисля за отговор Да/Не. Сякаш нямам за какво да се заловя. Та в случая си мисля - 3 дворцови, различни бои, различни нива - толкова разпиляване на енергията, че отговора по-скоро е Не. Предполагам средната карта Крал пентакли е непреходна, така че няма да има развитие.

2. Маг - Рицар меч - Кралица меч - тук, с Маг на първа мога да кажа, че всичко зависи от питащия, от неговите усилия. Кралицата след Рицаря се обезсмисляше, защото Рицар меч е нестабилен. Мисля си, че ако местата на Маг и Кралицата бяха разменени, положителния резултат щеше да е факт. Но сега не съм толкова сигурна.
      Напротив по втората комбинация има пълният потенциал всичко да се случи , за каквото пита питащият , той /тя ще е на ход . В случая , Рицаря е преди Кралицата , първа карта е Магът , действа се целенасочено и устремено , стига питащият да действа , не да чака друг .

По първата комбинация мисля , че Паж Чаши на първа е проблема , а не Крал Пентакли .
    • Една уловка, дами: в карти от типа въпроси нещо ще стане ли до определена дата, гледате първата карта и я разкоствате и последната, средната често няма визия за изхода, защото просто е посредник.

Пак повтарям, когато определяме конкретно близко време.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Чувствата на мъж към жена?

Рицар Мечове - Паж Мечове - Крал Пентакли

Рицар Мечове - Паж Мечове -аз виждам яд и инат тук. Хаха помислих, да не би да я следи, наблюдава, шпионира без да знае тя, защото се съмнява в нея и да му е подшушнато, че може да има друг мъж - Крал Пентакли. Към момента се опитва да събере информация за нея - по Паж Мечове, разбира се да действа прикрито. Изпълнен със съмнения,породени от клюки - Рицар Мечове +Паж Мечове.
      Крал Пентакли може да бъде и много безчувствен, безсърдечен и много съмнителен , в което се превръща от информацията, която разбира.
      Незнам, колкото и да ми е трудно да предположа, че този мъж може да се усъмни в тази жена, имам натрапчивата мисъл, че той се съмнява във верността ѝ или поради нещо друго, но неприятни неща.
    • Виждам мъжа като Крал пентакли - изискващ, изискващ, изискващ... Мечовете провокират в него ревността, клюките, интригите. Отношението му към жената е като на малко дете - искам това, искам онова, ама може ли и с шоколад отгоре, не, няма да го ям, гадно е, ела да ме гушкаш, студена си, бррррр.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Виждам мъжа като Крал пентакли - изискващ, изискващ, изискващ... Мечовете провокират в него ревността, клюките, интригите. Отношението му към жената е като на малко дете - искам това, искам онова, ама може ли и с шоколад отгоре, не, няма да го ям, гадно е, ела да ме гушкаш, студена си, бррррр.
      :D :D :D :thumbsup:
    • Вече няколко пъти за определен човек ми излизат комбинацията Кралица мечове+ Рицар мечове. Как я тълкувате вие? За отношението на жена към мъж.

СМЪРТТА + КРАЛИЦА МЕЧОВЕ + РИЦАР МЕЧОВЕ

Някаква промяна е стана в тази жена, егото и е наранено. Тя не показва емоциите си, контролира се много добре. Гордостта и е наранена по някакъв начин. Изпитва само гняв към човека.
    • LaVerite написа:

Вече няколко пъти за определен човек ми излизат комбинацията Кралица мечове+ Рицар мечове. Как я тълкувате вие? За отношението на жена към мъж.

СМЪРТТА + КРАЛИЦА МЕЧОВЕ + РИЦАР МЕЧОВЕ

Някаква промяна е стана в тази жена, егото и е наранено. Тя не показва емоциите си, контролира се много добре. Гордостта и е наранена по някакъв начин. Изпитва само гняв към човека.
      Всъщност, ти какво питаш?
      Какво искаш да разбереш?
    • Направо имах чувството че са ми са се паднали 3 дворцови карти...

Паж пентакли, Рицар чаши, 9 пентакли

Въпросът: защо толкова искам да разваля едни отношения, да ги прекъсна, а същевременно не мога, страх ме е. Докато меся сърцето ми ще изхвърчи от страх. Като ги наредих и се успокоих.
      Чувствaм се досадна вече с тоя вид въпроси, ама не мога да избягам от собствения си затвор. Не, че съм нещастна, даже напротив, но постоянно имам някакви съмнения и те ме разяждат. И голям страх. И твърде много държа на сигурното, че да поемам каквито и да е рискове в тоя живот. Все тая.

Аз винаги излизам като Паж пентакли, като си тегля за нещо. Явно това си е моята карта, аз съм това. И други хора като са ми теглили, пак излизам този паж. Рицар чаши - повторението на поведението, което проявявам. Дворцова чаши -> неуравновесена, лигава работа, и индикация за повторение. 9 пентакли като трета ми се струва, че няма да е краят сега, даже може да има подобрение на нещата, но при 9 пентакли сякаш има и някакво напрежение, криене. Много интересна карта. И дава някаква сигурност обаче. Така я усещам, но и ме е страх от нея сякаш, особено като се сещам за онази приказка за Смъртта, която Мона беше пуснала тук и каза че това е 9 пентакли :D
      За втори път ми се пада изобщо в подредба, касаеща мен, преди месеци беше по следния начин: Рицар чаши, 10 чаши, 9 пентакли. Беше момент на любовно отчаяние, но не след дълго се появи човек за мен, с който и досега съм и като цяло ми е добре. А сега какво ли иска да ми каже?
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Направо имах чувството че са ми са се паднали 3 дворцови карти...

Въпросът: защо толкова искам да разваля едни отношения, да ги прекъсна, а същевременно не мога, страх ме е. Докато меся сърцето ми ще изхвърчи от страх. Като ги наредих и се успокоих.
      Ами може би точно затова - за да си стъпиш на краката, за да разбереш струваш ли. Досега все учиш, все пробваш, желаеш най-накрая сама да се справяш, без да си зависима емоционално или по друг начин. Защо - за да се освободиш емоционално и да поемеш нещата в собствените си ръце. Така ги чета :saint:
    • curi0us написа:

Направо имах чувството че са ми са се паднали 3 дворцови карти...

Чувствaм се досадна вече с тоя вид въпроси, ама не мога да избягам от собствения си затвор. Не, че съм нещастна, даже напротив, но постоянно имам някакви съмнения и те ме разяждат. И голям страх. И твърде много държа на сигурното, че да поемам каквито и да е рискове в тоя живот. Все тая.

Аз винаги излизам като Паж пентакли, като си тегля за нещо. Явно това си е моята карта, аз съм това. И други хора като са ми теглили, пак излизам този паж. Рицар чаши - повторението на поведението, което проявявам. Дворцова чаши -> неуравновесена, лигава работа, и индикация за повторение. 9 пентакли като трета ми се струва, че няма да е краят сега, даже може да има подобрение на нещата, но при 9 пентакли сякаш има и някакво напрежение, криене. Много интересна карта. И дава някаква сигурност обаче. Така я усещам, но и ме е страх от нея сякаш, особено като се сещам за онази приказка за Смъртта, която Мона беше пуснала тук и каза че това е 9 пентакли :D
      За втори път ми се пада изобщо в подредба, касаеща мен, преди месеци беше по следния начин: Рицар чаши, 10 чаши, 9 пентакли. Беше момент на любовно отчаяние, но не след дълго се появи човек за мен, с който и досега съм и като цяло ми е добре. А сега какво ли иска да ми каже?
      Посланието на картите е много ясно: плуваш в собствен сос, докато този сос не стане кисел.

Гледай да предотвратиш окиселяването му, защото съдбата е безпощадна.
      Стига глезотии.

Надявам се да не ми се сърдиш за думите, но когато викаш Скръбта да те застигне, тя винаги идва. После доволни и щастливи - няма.
    • Какво ще изпита утре като се видят?

РИЦАР ЧАШИ 6 ЖЕЗЛИ КРАЛИЦА МЕЧОВЕ

Комбинацията Рицар чаши и Кралица мечове, четох че означавало жертва в името на нещо. В случая, може би ще е благоразположен по 6 жезли и ще отдели от времето си, без да смята че е длъжен. Няма да му е досадно.