Важна тема Високи карти /дворцови/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Kalika написа:

Какво трябва да направя, да жертвам, да предприема, че нещо да се случи - Кралица жезли, Кралица меча, Паж меча
      Тук целия ентусиазъм на двете кралици, май се сблъсква с безпомощността на един паж. Кралица меча се размива в пажа - нещата няма да се получат, както ги искам, въпреки първоначалните намерения. Много шум за нищо..
      Ще ти цитирам нещо, което съм запазила, не знам автора му, може и Мона да е. "Ако Паж меча е трета, особено след други мечове (дворцови карти ) и най-вече след Кралица меча, на въпроси, свързани с казуси, които изискват остра и бърза мисъл за излизане от кризата, Паж меча дава добро развитие и намиране на решение. Все едно по какъв начин. винаги говори за липса на информация или за погрешна информация, която задължително трябва да бъде проверена."
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Armid написа:

Kalika написа:

Какво трябва да направя, да жертвам, да предприема, че нещо да се случи - Кралица жезли, Кралица меча, Паж меча
      Тук целия ентусиазъм на двете кралици, май се сблъсква с безпомощността на един паж. Кралица меча се размива в пажа - нещата няма да се получат, както ги искам, въпреки първоначалните намерения. Много шум за нищо..
      Ще ти цитирам нещо, което съм запазила, не знам автора му, може и Мона да е. "Ако Паж меча е трета, особено след други мечове (дворцови карти ) и най-вече след Кралица меча, на въпроси, свързани с казуси, които изискват остра и бърза мисъл за излизане от кризата, Паж меча дава добро развитие и намиране на решение. Все едно по какъв начин. винаги говори за липса на информация или за погрешна информация, която задължително трябва да бъде проверена."
      Вярно, че има липсваща информация, има неща, с които не съм наясно.
    • Armid написа:

Kalika написа:

На Мона е, да.
    • Какво е най-важното, което трябва да знам за една ситуация?
      Рицар чаши, Крал меча, Кралица пентакли

Как пък само дворцови карти изтеглих! Случващото се и без друго е усложнено, замесени са много хора, които се познават и имат сложни взаимоотношения помежду си, а аз се опитвам да насоча действията им в една определена посока, която ще ползва най-вече мен.

Рицар чаши сигурно е наивното ми желание - безстрашно и емоционално съм решила да опитам. Опасявам се, че Крал меча е определен персонаж - мъж, който играе за себе си и който е решен да заяви мнението си, а вероятно и да го отстоява. Защо Кралица пентакли е последна съм в пълно неведение - тя не показва действие, а по-скоро инатлък - сигурно моят. В резюме - облаците се сгъстяват над нещастната ми глава.
    • Kalistro написа:

Какво е най-важното, което трябва да знам за една ситуация?

Как пък само дворцови карти изтеглих! Случващото се и без друго е усложнено, замесени са много хора, които се познават и имат сложни взаимоотношения помежду си, а аз се опитвам да насоча действията им в една определена посока, която ще ползва най-вече мен.

Рицар чаши сигурно е наивното ми желание - безстрашно и емоционално съм решила да опитам. Опасявам се, че Крал меча е определен персонаж - мъж, който играе за себе си и който е решен да заяви мнението си, а вероятно и да го отстоява. Защо Кралица пентакли е последна съм в пълно неведение - тя не показва действие, а по-скоро инатлък - сигурно моят. В резюме - облаците се сгъстяват над нещастната ми глава.
      Много по-важно е защо Рицар чаши е първа. Неслучайно писах в темата Система на работа при картите Таро. Там е обяснено.
      Проявете търпение и четете повече. Няма казус, който да не е обсъден.
    • Ще получа ли разрешение за нещо?
      5чаши, Крал меча, Кралица меча, :))))))) Така като гледам ще бъда лишена от всякакви илюзии. От мъж и жена зависи. Моля за мнения, не мога да споделя точно за какво става въпрос, тъй като има и недобронамерени хора, но ще се радвам на други гледни точки. И да вече претърпях разочарование при първите стъпки, които направих, но беше леко и очаквано, май по-добре да не натискам изобщо за това. Не става дума за академията.
    • Мона, изчетох "Система на работа при картите Таро". Имаш предвид, че Рицарят чаши е една от онези карти, които указват, че не получаваш отговор тук и сега (в списъка фигурира Паж чаши) или комбинацията има отношение към времето в Таро (то пък ми е "тъмна Индия")?
    • Ina написа:

Ще получа ли разрешение за нещо?
      5чаши, Крал меча, Кралица меча, :))))))) Така като гледам ще бъда лишена от всякакви илюзии. От мъж и жена зависи. Моля за мнения, не мога да споделя точно за какво става въпрос, тъй като има и недобронамерени хора, но ще се радвам на други гледни точки. И да вече претърпях разочарование при първите стъпки, които направих, но беше леко и очаквано, май по-добре да не натискам изобщо за това. Не става дума за академията.
      Kогато се заговори за Кралица меча, веднага ми изниква този цитат :

Mona написа:

Та, изводът е, видите ли Кралица меча на трета позиция, се "плашете".

Особено с обърнати карти. Независимо дали са изпаднали от колодата при гледането или не са. Това е най-силната кралица. Тя е по-мощна от краля.
      Изклюючително силна карта, изключителна силна поизиция за света, неслучайно се пада рядко.
      В мои гледания тази Кралица реже до кокал, рядко изобщо има компромис.

Моето мнение е, че разочарованията не са малко, но този период ще мине. Добре е, че 5 чаши не е на трета.

Винаги ми е било трудно да посоча кога дворцовата карта показва определен човек и още повече- от какъв пол е той. Нерядко жена проявява характеристиките на крал или рицар и мъж на кралица. Затова и тук не мога да съм категорична дали Краля и Кралицата показват намесените в ситуацията. Само мога да кажа, че ситуацията изисква много рацио и здрава преценка. Има емоции, но нищо не се влияе от тях. На пръв поглед бих казала,че няма да получиш разрешение, но Кралица меч не само реже безкомпромисно, но дава възможност за разкриването на истинското, на реалното. Т.е не оставя никакво поле за илюзии, емоционалности и протакане. В този тон на мисли е възможно и да получиш разрешение, което ще стане бързо и може би съвсем неочаквано, защото си се настроила ментално да получиш отказ.

Казусът ми е интересен, ще се радвам да кажеш после какво е станало! :)
    • За съжаление Краица меча не винаги е знакова, дори когато е на 3та. Особено в съчетание с някакви "весели" карти на 1ва позиция - на някой му се приискало да е Кралица меча, 'ма не било, не могло...
      Казвам го единствено за науката. Не за да порежа нечии крила, защото по конкретната комбинация нямам разсъждения, наистина.
      Но поне е сериозна комбинация, това е видно.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Moon написа:

Ina написа:

Ще получа ли разрешение за нещо?
      Kогато се заговори за Кралица меча, веднага ми изниква този цитат :

Mona написа:

Та, изводът е, видите ли Кралица меча на трета позиция, се "плашете".

Особено с обърнати карти. Независимо дали са изпаднали от колодата при гледането или не са. Това е най-силната кралица. Тя е по-мощна от краля.
      Изклюючително силна карта, изключителна силна поизиция за света, неслучайно се пада рядко.
      В мои гледания тази Кралица реже до кокал, рядко изобщо има компромис.
      Моето мнение е, че разочарованията не са малко, но този период ще мине. Добре е, че 5 чаши не е на трета.

Винаги ми е било трудно да посоча кога дворцовата карта показва определен човек и още повече- от какъв пол е той. Нерядко жена проявява характеристиките на крал или рицар и мъж на кралица. Затова и тук не мога да съм категорична дали Краля и Кралицата показват намесените в ситуацията. Само мога да кажа, че ситуацията изисква много рацио и здрава преценка. Има емоции, но нищо не се влияе от тях. На пръв поглед бих казала,че няма да получиш разрешение, но Кралица меч не само реже безкомпромисно, но дава възможност за разкриването на истинското, на реалното. Т.е не оставя никакво поле за илюзии, емоционалности и протакане. В този тон на мисли е възможно и да получиш разрешение, което ще стане бързо и може би съвсем неочаквано, защото си се настроила ментално да получиш отказ.

Казусът ми е интересен, ще се радвам да кажеш после какво е станало! :)
      Благодаря, Moon, персонално. Ще има развръзка след коло 2 месеца. Поне не мога да се е оплача от скучни комбинации. Моите са все такива. И животът ми е супер динамичен, устремен в много посоки. Явно етап. Благодаря и на Curious, :)))), на лични сме се разбрали.
    • Kalistro написа:

Какво е най-важното, което трябва да знам за една ситуация?

Armid написа:

Става ли въпрос за пари?
      Armid, съжалявам, не съм видяла въпроса. За пари би могло да се говори само косвено - от ситуацията ще произтичат и финансови изгоди.
      Все повече мисля, че картите описват емоционалното ми състояние - Рицарят чаши се опитва да се представи като Крал меч, но не му се отдава. Четох размисли по подобна комбинация на Courious.
    • Една комбинация много ме разтревожи.
      Попитах, един човек ще дойде ли на поканата ми за вечеря утре ? По принцип ми е казал да. Улф ми тегли.

Крал Пентакли - Ас Меча - Рицар Меча, изпаднал Дявол

Човекът си е Крал Пентакли и понеже е на първа, ще удържи на думата си и ще дойде. Оттам нещата загрубяват... Бррр. :cursing:
      Нещо ще излезе наяве, някой ще се появи по Асото, и ситуацията ще се вгорчи ? Опасявам се от бившия ми и не желая да ми съсипе вечерята и надеждите с този човек. Мона е писала че в комбинация с Дявол, Рицар Меча индикира дори физическо насилие. Да отложа ли вечерята, или да предложа да идем някъде (тъпото е ча аз съм вързана вкъщи с детето и затова го поканих вкъщи.) Много ми е притеснено, моля ви за мнения, момичета !
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."

Мнението бе променено 1 път, последно от Roxelane ().

• Дано се прояви по друг начин, а не както се опасяваш.

Рицарят Меч би могъл да е за много интересни ментални изживявания, които променят нагласите или представите за нещата, особено с Асото Меч.

Този Дявол обаче...
    • Благодаря за коментара Ша ! Дано да е както казваш, ние наистина водим страхотни разговори, ту дълбоки, ту забавни... Аз също не спирам да обмислям, може пък Таро да ме предупреждава да не изтърся нещо, което да не му хареса. Дяволът често ми излиза за секс, ама да видим... Аз не искам да прибързвам с него... Защото искам повече...
      Още веднъж благодаря Ша, обнадежди ме... :rolleyes:
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Бих помолила участниците в курса, тези, които искат разбира се, да си погледнат старите комбинации с дворцови карти и да ги анализират от днешна гледна точка.
    • Хрумна ми една асоциация между Кралица чаши и Кралица пентакли (които винаги са атрибутивни на Кралица жезли в различни етапи от ситуацията), а именно следната:

Колкото до обаятелните жени, които изведнъж с станали мърморещи лелки, да си спомним за приказката на Баба Яга - истински аватар на този пренос.
      При всички положения, когато няма реална интеграция на несъзнавани комплекси, при афектни състояния (загуба), несъзнаваното поглъща като черна дупка азовите структури и свръхконтролът (уж) става жертва на уродливото си алтер его.
    • Какво мисли един човек за мен?
      4 жезли, Крал жезли, Крал чаши

Направо се учудих на картите, при положение, че човекът открито страни от мен и не ми говори. Винаги съм се чудила дали го отвръщавам или някакви комлекси му се отключват покрай мен, обаче с тези карти... Мен ме няма никаква в тях.
      Видно е, че не му е все едно, обаче малко не схващам. На такива карти бих казала, че има чувства, желания, даже замисъл за нещо по 4 жезли, дворцовите са Крале- Крал жезли е деен на средна позиция, Крал чаши е емоционален... а в действителността е едно нищо- никакво отношение, никакъв диалог. Чудя се дали картите не показват моето мнение, но за този човек не мога нищо да кажа, камо ли в подобен смисъл... Освен да има някакви мераци, за които не знам. ?(
      Ще се радвам на странични мнения от вас, аз съм в шах. :D
    • Moon написа:

Какво мисли един човек за мен?
      4 жезли, Крал жезли, Крал чаши

Направо се учудих на картите, при положение, че човекът открито страни от мен и не ми говори. Винаги съм се чудила дали го отвръщавам или някакви комлекси му се отключват покрай мен, обаче с тези карти... Мен ме няма никаква в тях.
      Видно е, че не му е все едно, обаче малко не схващам. На такива карти бих казала, че има чувства, желания, даже замисъл за нещо по 4 жезли, дворцовите са Крале- Крал жезли е деен на средна позиция, Крал чаши е емоционален... а в действителността е едно нищо- никакво отношение, никакъв диалог. Чудя се дали картите не показват моето мнение, но за този човек не мога нищо да кажа, камо ли в подобен смисъл... Освен да има някакви мераци, за които не знам. ?(
      Ще се радвам на странични мнения от вас, аз съм в шах. :D
      Според мен, единственото положително е, че те има за равна, иначе "чувства, желания, даже замисъл за нещо..." едва ли. Смята те за ирационална, хлъзгава, за него си човек, на когото не може да разчита, страни от теб, защото не намира допирни точни и не намира логика в действията ти. Просто си неговата противоположност.
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose