Важна тема Високи карти /дворцови/

• Имам следната комбинация
      Крал меч Обесения Кралица жезли
      Въпросът е дали до 1 месец човек ще вземе кредит?
      Тоя Обесен ми бърка всичко. Защо е там?
      От друга страна, веднъж Мона беше писала че когато се пита дали нещо ще стане за определен срок, се гледа първа и последна карта, а средната е посредника, носителя между тях.
      Крал меч ми е ясен - решителен, наясно с целите си, дори и да не визира конкретния човек, крал е меч може е да е характеристика на самото поведение, самия манталитет на хъс, на малко безпардонност дори, на преследване на целта като хрътка. Обесения какво идва да каже? Че нещата ще вървят супер мудно, даже ще спрат? И Кралица жезли се явява като някаква спасителка? Или ситуацията ще придобие някаква рискована страна, някой ще вземе решение, различно от логичното?
      Ами на мен това ми хрумва, нищо друго. Идеи?
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Armid написа:

Имам следната комбинация
      Крал меч Обесения Кралица жезли
      Въпросът е дали до 1 месец човек ще вземе кредит?
      Тоя Обесен ми бърка всичко. Защо е там?
      От друга страна, веднъж Мона беше писала че когато се пита дали нещо ще стане за определен срок, се гледа първа и последна карта, а средната е посредника, носителя между тях.
      Крал меч ми е ясен - решителен, наясно с целите си, дори и да не визира конкретния човек, крал е меч може е да е характеристика на самото поведение, самия манталитет на хъс, на малко безпардонност дори, на преследване на целта като хрътка. Обесения какво идва да каже? Че нещата ще вървят супер мудно, даже ще спрат? И Кралица жезли се явява като някаква спасителка? Или ситуацията ще придобие някаква рискована страна, някой ще вземе решение, различно от логичното?
      Ами на мен това ми хрумва, нищо друго. Идеи?
      Смятам,че ще вземе кредита- Обесеният тук го виждам като обвързващият договор, както се казва, да ''виси" на някого с пари.
      Друго което ми хрумва е, че се жертва и тегли кредита заради друг човек.
      А може би ще му поискат да заложи/ипотекира някаква недвижимост.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Благодаря за включването :) Ипотека ще има задължително, защото става въпрос за много голяма сума. Това с "висенето" е много яко :D .
    • Ще има ли приятелство между две жени?

ПАЖ МЕЧОВЕ ПАЖ ПЕНТАКЛИ ПАЖ ЖЕЗЛИ

Видяха ми се интересни картите, ще се радвам и вие да изкажете мнението си.

Според мен в момента не ги свързва нищо друго, освен някакви делови взаимоотношения, по паж мечове. Дори много не си имат вяра една на друга. По паж пентакли ми се струва, че ще се зароди приятелство между тях. Но то ще се зароди на по-късен етап, ще се положи доста старание. И в крайна сметка ще има нов етап на взаимоотношенията им по паж жезли. Добра комуникация, ще намерят общо интереси.
    • За новодошлите, за да няма обърквации, бих искала да пусна описания на Дворцовите фигури, като цитирам Мона от Архива ; можем и да ги обсъждаме. Почвам с Кралиците.

Кралица жезли - жената-майка, жената-съпруга: в 90 % от случаите това е карта на роднинските взаимоотношения - баби, лели, майка, съпруги, сестри; вторият вариант е, когато някоя жена придобива характеристиките на Кралицата жезли - това е жената, която действа, дори и без много-много да мисли, но действа смело;

Кралица чаши – При все, че тази кралица има много значниея, характерното е едно: тя притежава изключително фина психика и сетивност. И затова, Кралица чаши варира от образи от поетеса до алкохоличка или наркоманка, като и трите съвсем не се изключват взаимно… В гледания на мъже, означава просто любимата жена.

Кралица мечове – Най-интелигентната от всички кралици; образ на жената-интелектуалка. Притежава силно развита интуиция, но за нея логиката и фактите стоят над всичко. Други автори я смятат за най-властната от кралиците. Аз не мисля така обаче: по-самодоволна и властолюбива от Кралица пентакли, няма. Кралица мечове блезсти с хладнокръвие и адекватни реакции в сложни ситуации; тази кралица винаги ще се притече на помощ и то бързо и с реални действия. В някои съчетания, може да значи и физическа смърт или сериозно заболяване на женските полови органи.

Кралица пентакли – Тази кралица най-много се доближава по характеристики до Императрицата. Особено до вкуса им към властта, добрият живот и задоволеността. Тя не крещи и не мрънка, ако иска нещо (както би направила Кралица жезли, например), тя посочва с пръст. Много автори смятат и определят Кралица пентакли за образ и символ на добрата домакиня, на грижовната съпруга и майка. Аз съвсем не мисля така обаче. Това е най-голямата глезла от Кралиците и понякога дори, заради собственото си спокойствие, е готова да мине и през огъня, но ще го постигне. Като цяло е образ на красивата жена, на жената естет. Бих направила паралел с астрологията, за да обясня по-добре Кралица пентакли – Венера в телец, както и Кралица чаши би отговаряла на Луна в рак.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Кралете

(цитат от Мона)

Крал жезли
      - подобен е на кралицата си - брат, баща, съпруг, дядо, всички роднини на куп по мъжка линия; и той е действен и доста активен; в някои комбинации, особено с Дяволът говори за сексуално свръхактивен мъж; може да значи и голям деспот, ако е придружен от Крал мечове.

Крал чаши
      – Най-артистичният от всички крале. Това е Големият Комбинатор. С него няма да ви е никак скучно. Понякога, (ако има такава житейска ситуация), Крал чаши значи мъж (женен), който има любовница, но това все още му е известно само на него и на никой друг (уточнявам). В други гледания, Крал чаши е знак и символ за дълбоко пазена тайна. В тази ситуация, той не се тълкува като човек. В съчетание с Дяволът, Крал чаши значи емоционален шантаж, издевателство, обсебване на друг човек чрез манипулация.

Крал мечове – Това е Кралят. При него оправдания и извинения не вървят и не минават. В редки случаи значи конкретен човек/мъж. Обикновено, Крал мечове се появява, когато дадена сложна ситуация толкова се е оплела, че само един меч може да я разсече. Крайното решение е негово, той идва за да „оперира” болното място и ако се наложи да го изреже напълно и завинаги. Появи ли се на трета позиция, картата винаги значи разрешение на проблема, крайно и безкомпромисно.

Крал пентакли – Този крал, най-много от всички други крале, изисква подчинение и уважение. Само при това условие ще получите от него каквото искате. Иначе – не. Той е методичен, предпазлив, избягва да прави грешки. Това е най-ревнивият от кралете, но и най-верният партньор по отношение на бизнеса. Изключително собственическо мислене и съзнание – от една страна, и изключителна стабилност и надеждност в отношенията, от друга. В някои съчетания (с Дяволът, Луната или Страшния съд), може да означава и склоноост към сексуални перверзии. В други съчетания, които по-горе описах, е образ на отеца/бога, при когото всички един ден се завръщаме...
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Рицарите

(цитат от Мона)

Рицар жезли - при всички положения това е карта на пътуването - близко или далечно; второто тълкуване говори за импулс и спонтанна реакция, често необмислена; карта на изненадата;

Рицар чаши - влюбеният човек, независимо от възрастта.

Рицар мечове – Гняв, гняв и пак гняв. Агресивно поведение; отрвъщане на удара по най-изненадващ начин. Остър конфликт, особено след емоционална близост. Проява на ревност. Някой се чувства оскърбен и най-вече предаден. Внимавайте: скандалът или конфликтът няма да се размине или избегне. В съчетание с Дяволът или Луната/Обесеният – физическо насилие.

Рицар пентакли – Бавен, методичен, последователен ум. Това е аутистът на Рицарите от Таро. Но на него може да се разчита за всичко, освен на бърза реакция. Той има свои закони, при които времето тече бавно за вас и нормално за него. При въпроси за работа – сигурна е. За любов – също. Изключително отговорен мъж, защото в повечето случаи този рицар (за разлика от другите) говори за конкретен човек.
    • Пажовете

(цитат от Мона)

Паж жезли - карта на успешното общуване, на добрата комуникация; говориш без задръжки и без лицемерие; карта на настроението и на усмивката, споделена с приятели; в някои конфигурации значи и ревност поради появата на трети човек; може да значи и раждане на син;

Паж чаши – Никога не я тълкувам като самостоятелна карта. В съчетание с други карти, означава прекалена емоционалност, лековерие, склонност към нездравословна мечтателност. Освен това: ако гледате на някого и се падне Паж чаши, внимавайте: този човек много говори и то говори красиво; ако изпитвате чувства към него, ще бъдете разочаровани и наранени; не се доверявайте. В определени съчетания може да означава и раждане на дете от женски пол.
      Рицар чаши - влюбеният човек, независимо от възрастта.

Паж мечове – Някой тайно се интересува от вас и от вашите дела. Изобщо, случват се и стават неща, за които нито иате предтсава, нито подозирате. Огледайте се – тази карта винаги е сигнал, че се „въртят” интриги, а вие сте достатъчно наивни, за да не го знаете. Липсва ви достатъчно информация! Осен това, картата може да означава и просто слухове и клюки. В определени съчетания (с Кралица мечове, Луната и др.), значи и заболяване, какъвто и да е здравословен проблем.

Паж пентакли
      – Всяко едно действие, което ни се случва за пръв път, независимо дали се отнася до правенето на любов или за шофиране, скачане с бънджи или прописване в някой форум… Винаги обаче има много ентусиазъм и силен порив. Дори и да Общуване, което носи много радост, дори и човекът под„гледаме умно” знака на Паж пентакли да е малко бавен или неориентиран.
    • Защо даден човек не се обади? ( не е за любовна среща)

Кралица мечове + Крал мечове + Паж мечове

Тук направо не знам...Сметнал е че няма нужда нещо такова го виждам, не му се е занимавало. Има се за нещо повече по кралица мечове. Сметнал е, че причината да се обади не си заслужава по пажа.
    • Armid написа:

Взела ли е наистина допинг? 24chasa.bg/sport/article/5704686

Беше ми интересно да слушам обясненията. Хем ми звучат логично, хем не мога да й повярвам.
      Крал меч - Императрица - Крал жезли

Тези крале - и двамата дейни, от друга страна Императрицата е стабилна, жизнеутвърждаваща (каква дума!). Освен това, в комбинацията не намирам нищо подмолно, нищо задкулисно, каквото би било едно взимане на допинг.
      Освен комбинацията от двамата крале да показва един силно деспотичен треньор (?), който да е настоявал за това.
      Ще ми бъде интересно да поразсъждаваме, аз продължавам да мисля.
      ехаа, радвам се че е оправдана! mobile.sportal.bg/news.php?id=661160
    • Какво не знае Х. за отношенията си с Y.?
      Паж пентакли,Девицата,Крал жезли

Имах трудности с тази комбинация. Първоначално нищо не ми дойде наум.
      Пажът пентакли има порив и желание,а Кралят има "огъня" и целеустремеността да ги задвижи. Девицата на мен ми се явява като някаква мечта,дълбоко желание макар и в зародиш. Въпросът е,че при Кралят жезли винаги стои въпросът дали ентусиазмът няма да прегори преди да е осъществил целта. Тук е на 3-та,което за мен значи,че "не се знае". Друг е въпросът дали някоя от дворцовите карти показва реален човек. Цялостно: Y. има желание да общува с Х.,иска да "задвижи" отношенията им. Грубо казано.
      Каша е,но съм подхванала дворцовите карти. :D Комбинацията е от май месец,не съм теглила пак сега. Какви са вашите мисли?
    • Mona написа:

Та, изводът е, видите ли Кралица меча на трета позиция, се "плашете".

Особено с обърнати карти. Независимо дали са изпаднали от колодата при гледането или не са. Това е най-силната кралица. Тя е по-мощна от краля.
      Изклюючително силна карта, изключителна силна поизиция за света, неслучайно се пада рядко.
      Имах силна комбинация наскоро с тази кралица:
      Звездата/Усмиряване,Справедливостта/Равновесие , Кралица меч
      Въпросът не от значение.
      На мен тази комбинация ми напомня пълно и безпрекословно обезглавяване,отсичане. Не стига Справедливостта,а Кралицата меч накрая не търпи противоречие. Моментът е настъпил за решителни и безпардонни действия. Нещо отдавна е изтляло и сега трябва мъртвата тъкан да се изреже. И Кралицата ще реже до кокал. Досега не съм я срещала на трета позиция. Направо да изтръпнеш. Без отлагане,без недомлъвки. Вади скалпела. И анестеза няма.
    • Не се стърпях и питах как ще се развие връзка между двама души, по цял ден само за това слушам, обаче не бях сигурна за името на господина та питах следния въпрос:

Как ще се развие връзката на Д.?
      Рицар меча - Рицар жезли - Рицар чаши

Мона пише: "Няколко рицаря един до друг и особено, ако по средата е Рицар пентакли, говорят за целеустремен човек, който вече е взел решение, но изчаква само подходящото време да действа, ако пък и след него Рицар мечове - съвсем."

Та ... как да го тълкувам това? Да речем, че въпроса е: Кой е еди-кой си, горе-долу окей, но на въпрос за връзка...

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от wolfy ().

• wolfy написа:

Не се стърпях и питах как ще се развие връзка между двама души, по цял ден само за това слушам, обаче не бях сигурна за името на господина та питах следния въпрос:

Как ще се развие връзката на Д.?
      Рицар меча - Рицар жезли - Рицар чаши

Мона пише: "Няколко рицаря един до друг и особено, ако по средата е Рицар пентакли, говорят за целеустремен човек, който вече е взел решение, но изчаква само подходящото време да действа, ако пък и след него Рицар мечове - съвсем."

Та ... как да го тълкувам това? Да речем, че въпроса е: Кой е еди-кой си, горе-долу окей, но на въпрос за връзка...
      Явно има много динамика тук особено заради първите два рицаря,много е напорист някой тук,нетърпелив (това винаги ме е затруднявало да разбера да разбера на такива въпроси-дали картите показват самата връзка или кой показват от двамата във връзката ).

Има сякаш буря от емоции,но с първа Рицар Мечове,следвана от Рицар Жезли ми се струва нестабилна връзка още ,не е улегнала.
      Три дворцови карти-по принцип показват даден човек -като средната карта показва състоянието му сега ,а първата какъв е бил преди и третата бъдещ етап.
      Ако следвам тази логика,то сега виждам променливи чувства по Рицар Жезли,пътува ли Д? И в по късен етап Рицар Чаши ,което показва -влюбения човек.
      От тези карти ми лъха и ревност .
      Трудна работа ми е да тълкувам три дворцови карти,но трябва да се учим.
      Интересно и хубаво е е да чуем и други мнения,хайде момичета включвайте се :)

На въпроса за това как ще се развие връзката-ами притеснява ме факта ,че Рицар Мечове е на първа,няма упоменато във въпроса за какъв период от време става въпрос,затова ще кажа ,че засега бушуват много смесени емоции,като ела си иди си,ревност (нерви някакви),като цяло ми е нестабилно всичко засега. По нататък пак да се тегли да видим на къде ще избият тези емоции. В смисъл искам да кажа като времетраене тези карти не показват дълъг период от време,сега е така,може до седмица две,но после ще е друго.

Мнението бе променено 2 пъти, последно от kolevaani1 ().

• Аз си помислих хубави работи като видях комбинацията, но смятам, че е нетрайна и ще трябва теглене скоро пак.
      В картите виждам по-скоро мъжа, и имам асоциации за хормони, секс.. смисъл, нещата са още в началото съвсем, като се показва ината, играта, провокациите, игричките... (Рицар меча+Рицар жезли - два много мъжки, или по-точно момчешки, но непостоянни рицари.. прекалено много емоции, силни, но нетрайни..)

Момчето е непостоянно и страстно, има дърпане и приближаване (Меча+Жезли), абе има нек'ва игра...
      Мисля, че просто показват началото на връзката. Обикновено началото на едни отношения е точно такова - има игрички, има свалка, дърпане, оттегляне, после пак приближаване. Заради последния рицар (Чаши) мисля, че все пак ще има обвързване, ще кротне, ще се осъзнае (или по-точно признае пред себе си), че я иска всъщност.
      Не мога да кажа обаче колко ще е сериозна и дълбока тази връзка. Но мисля, че такава все пак ще има.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Момичета,по отношение на Кралете-кои от тях според вас показват обвързан мъж? Замислих се на тази тема наскоро. В мои комбинации обвързани мъже са били Крал жезли и Крал пентакли. За обвързана жена Кралица жезли най-вече /особено ако е и майка/ и Кралица пентакли.

Вчера теглих самоцелно за двама души,които не дават вид на двойка,но мисля,че имат отношения,които премълчават

Обвързан ли е М. с А. ?
      Влюбените,Крал меч,2 чаши

Аз мисля,че има нещо между тях,но като че ли още се колебае,не е ясно. Крал меч е силен крал обаче. Затова се чудя дали не показва неговата сериозност в тези отношения.

И обратното : обвързана ли е А. с М.?
      2 пентакли,Кралица пентакли,Кула

Да,обстоятелствата са променливи,но пък за мен тази жена знае какво иска и не храни илюзии нито за мъжа,нито за отношенията. Нарича нещата с истинските им имена.

И двамата са представени от дворцови карти,но от различни бои. Комбинациите са огледални - по един ГА,една 2-ка и една дворцова карта,но и в двете дворцовите са на втора. Това ми направи впечатление на мен. Комплектовани са. Крал меч и Кралица пентакли не са лоша двойка.

Мнението бе променено 3 пъти, последно от Moon ().

• Moon написа:

Момичета,по отношение на Кралете-кои от тях според вас показват обвързан мъж? Замислих се на тази тема наскоро.
      Крал чаши, Паж чаши в комбинации.

По комбинациите ти не зная.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur