Отлагане /боя Чаши/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Roxelane написа:

Ок. Не, в случая не търсех такива :)
      Така се изрази. Нито Вендор, нито аз, сме привърженици на подобни понятия. В този форум, подобни думи няма да се срещнеш.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Да да, така се изразих, ама ако помня добре, не за Асото Чаши, а оттатък в астрологията... Няма да питам тогава повече за тях.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Моля ви, момичета, как се тълкува обърнат Ас Чаши на трета позиция в питане за любов (два пъти едно след друго излиза) ? Вече не вярвам на книжки и блогове за значенията. Не знам дали тук трябва да питам, или в Таро и любовта всъщност.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Roxelane написа:

Моля ви, момичета, как се тълкува обърнат Ас Чаши на трета позиция в питане за любов (два пъти едно след друго излиза) ? Вече не вярвам на книжки и блогове за значенията. Не знам дали тук трябва да питам, или в Таро и любовта всъщност.
      Дай цялата комбинация
    • Ох те са три.
      1. Х. интересува ли се от друга жена ??
      О 4 Мечове - 9 пентакли - Император
      Мисля че не с Императорът накрая, но определено има някакво оттегляне.
      2. Обичам ли още Х ?
      Колесница - О Крал Пентакли - О Ас Чаши
      Не мога да разтълкувам без Асото чаши !
      3. Случило ли се е преди една година нещо, за което съм почти убедена, че се е случило ?
      Императрицата - Сила - О Ас Чаши отново
      И пак без Асото не мога да тълкувам. С Императрица и Сила като че ли пак отговорът е не.
      Знам че може би звучи плоско, но... много съм объркана и разстроена тази вечер. Нямам усещането обаче, че комбинациите са проективни.
    • Roxelane написа:

Ох те са три.
      1. Х. интересува ли се от друга жена ??
      О 4 Мечове - 9 пентакли - Император
      Мисля че не с Императорът накрая, но определено има някакво оттегляне.
      2. Обичам ли още Х ?
      Колесница - О Крал Пентакли - О Ас Чаши
      Не мога да разтълкувам без Асото чаши !
      3. Случило ли се е преди една година нещо, за което съм почти убедена, че се е случило ?
      Императрицата - Сила - О Ас Чаши отново
      И пак без Асото не мога да тълкувам. С Императрица и Сила като че ли пак отговорът е не.
      Знам че може би звучи плоско, но... много съм объркана и разстроена тази вечер. Нямам усещането обаче, че комбинациите са проективни.
      Така по принцип Обърната Асо Чаши е прекалено силни емоции, като отприщен бент, който може да помете всичко пред себе си, но може да доведе до освобождение или "катастрофа" , да те излекува или удави, зависи от околните карти и въпросите.
      В твоя случай ми говори за силни емоции като инат, вътрешна борба, несигурност

По втората комбинация - емоциите те контролират,-Колесница +О. Асо Чаши - това е като отпушен бент, ако не държиш здраво юздите на Колесницата, може да се преобърне и всичко това от Обърнатият Крал Пентакли - измъчват те съмнения( породени предполагам за изневяра,такова чувство ми се появи), тук има прекаляване. Много емоции са взели връх ревност, яд, гняв, инат, съмнения, обърканост, слабост, дори отчаяние. Липсва здрав разум. Подвластна си на силни емоции. Дори мисля, че се съпротивляваш на промяна някаква, която е настъпила.
      По третата комбинация Сила + Обърната Асо Чаши - това, което си била насъбирала до сега, от Императрицата съдя, че не е от скоро, ще се излее, ето това за мен е да падне стената на бент и да потече с голяма сила водата, всичко да се излее.

За мен в твоите комбинации Обърната Асо Чаши ми говори, че каквото и да си таила и мълчала до сега, ще намери път да излезе, неможе да удържиш тези емоции. Картите ми говорят за душевното и емоционалното ти състояние и какво ще последва. Опитай се да овладееш тези емоции поне доколкото можеш. Така или иначе, едва ли ще можеш да ги спреш, те ще се излеят, какво ще последва след това дали затишие или не, ще се разбере.

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Благодаря Ани. Аз често изливам гневните си емоции но дотам, та по твоето тълкуване, явно тук става дума за предупреждение - да не ги излея този път по един конкретен начин, по който отдавна ми се иска, който ще бъде необратим, и за който ще съжалявам рано или късно. А може и да е прогноза, че това ще се случи така или иначе. Наистина се съпротивлявам - на промяната в чувствата си, и все пак още ги има ! Засега ще държа юздите на Колесницата, пък... каквото сабя/чаша/жезъл/пентакъл покаже. Мерси :) !
    • Ани, давам обратна връзка - е, права беше... Колесницата се юрна, та се не видя, а Асата се изливат доста брутално... :thumbup:
      :cursing:
    • 8 чаши
      Боже, боже, колко мъка само в една карта, колко ужас и колко викове само в една карта, колко ужасии, колко срещи на миналото и на бъдещето, само в една карта!

Една от най-значещите карти в Таро, една от най-резките, от най-обезсърчаващите, но и облекчаващи послания за изтичащото из пръстите и от душата, незабравените незасъхнали сълзи, новите сълзи по същото страдание, по новите безсмислия на изтичащото време ...
      По новите усилия и новите борби. За същото, за другото, за нищо.

Изминал пътят, назад погледнал, ненамерил нищо, вторачваш поглед в утрешния ден - да откриеш нищо или същото.
      8 чаши: най-мрачната сестра на Умереността, изпил си и от двете чаши, не намираш нито сладост в сладостта, нито горчивост в горчивината - и двете за тебе са еднакви - пътища напред, пътища назад.

Не искаш да вземеш, не искаш и да откажеш.
    • Четох, че 5 Чаши освен, базисното за загуба, депресия, тъга и т. н. имало значение и на надежда по правите две чаши, които ги имало в картата. Аз нямам такива наблюдения, но се учудих, защото на няколко места срещнах това твърдение. Какво мислите за това? Има ли някой подобно наблюдение.
    • LaVerite написа:

Днес 10 чаши на трета позиция ми даде категорично отговор НЕ. А през цялото време вярвах, че ще е ДА, като я видях на 3-а...
      Защо си мислела, че изобщо 10 чаши дава положителни отговори, чашите са най-непозитивните карти в Таро, казано най-меко.
      Отвеяна работа е 10 чаши.
    • Mona написа:

8 чаши
      Боже, боже, колко мъка само в една карта, колко ужас и колко викове само в една карта, колко ужасии, колко срещи на миналото и на бъдещето, само в една карта!

Една от най-значещите карти в Таро, една от най-резките, от най-обезсърчаващите, но и облекчаващи послания за изтичащото из пръстите и от душата, незабравените незасъхнали сълзи, новите сълзи по същото страдание, по новите безсмислия на изтичащото време ...
      По новите усилия и новите борби. За същото, за другото, за нищо.

Изминал пътят, назад погледнал, ненамерил нищо, вторачваш поглед в утрешния ден - да откриеш нищо или същото.
      8 чаши: най-мрачната сестра на Умереността, изпил си и от двете чаши, не намираш нито сладост в сладостта, нито горчивост в горчивината - и двете за тебе са еднакви - пътища напред, пътища назад.

Не искаш да вземеш, не искаш и да откажеш.
      А обърната ? Често ми се пада напоследък за други хора, не за мен, но обърната. В единия случай беше в конструкция с Обърнат Жрец.
    • И още нещо, кога разбрах така да се каже истината за картите и лъжите/простотиите на всички, изказващи се "умно" за чашите. Повече не повторих грешката си, това се случи на третия месец от работата ми с Таро през една отдавна отминала година.

Та тогава ми се падна 10 чаши на трета позиция, още не бях обръгнала с Таро и още се влияех от прочетеното, но след това - край, разбрах, че всичко, което съм прочела досега за картите, е една проективна лъжа.

За разлика от другите, не обвиних, че картите не са познали, а че Таро е материя, която изисква безкрайна отдаденост и учене. Замислих се кой къде бърка, защо бърка и защо при нулев положителен коефициент, всички се прехласват по чашите - просто е, всички приемат мечтата за действителност.
      И накрая, че чашите са задължителна част от гротескното лице на Таро - най-много умеем да лъжем себе си. Преодолеем ли това, вече сме поне с единия крак в науката за Таро.
    • Нали няма лоша боя в Таро? Всяка си е ценна с нещо в някакъв момент и в определени съчетания.
      Аз имам въпрос за боя чаши. В какво е добра тя, за какво е добре да се пада? Знаем от форума, че не я искаме нито за любов, нито за работа, нито за здраве.
      За какво тогава е нейното приложение? Кога можем да й се радваме?
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• curi0us написа:

Нали няма лоша боя в Таро? Всяка си е ценна с нещо в някакъв момент и в определени съчетания.
      Аз имам въпрос за боя чаши. В какво е добра тя, за какво е добре да се пада? Знаем от форума, че не я искаме нито за любов, нито за работа, нито за здраве.
      На мен ми е правило впечатление,че когато чашите са в комбинация с пентакли,ако се пита за резултат например-обикновено нещата са ок. Стига да не става дума за нещо от сорта на 10 чаши+7 чаши+пентакли. :D И аз съм умувала по този въпрос. Реално чашите обикновено подсказват за проективност,забелязва се несериозна нагласа,объркани емоции и подобни. Просто не са стабилни. Според мен всичко опира до самата комбинация. В един момент може чашите да са проблем,а в друг-да дадат нужният оттенък/подробност за ситуацията. Това май за всички бои е релевантно. Няма лоша боя за мен,всяка носи както позитивни,така и негативни елементи. Важна е цялостната картина. Винаги всичко опира до съчетанието на картата с останалите от подредбата. Аз имам записани комбинации с положителен резултат с чаши,мога да ги напиша после. Ако са само чаши обаче...кофти. Пак за всяка боя важи,де.

Мнението бе променено 1 път, последно от Moon ().

• curi0us написа:

Нали няма лоша боя в Таро? Всяка си е ценна с нещо в някакъв момент и в определени съчетания.
      Както Мона казва, всичко зависи от комбинацията и въпроса.

Карта от боя чаши, може да е точно това, което ще ни даде баланс и ще подобри дадена ситуация. Ако има огън, една чаша може да го угаси, ако имаме един пентакъл - напои.

2 чаши на средна позиция между например Смъртта и Крал меча, може да е плавният преход към финализиране на решение, което трябва да бъде взето.
      Едни три чаши на последна позиция са понякога точно временното щастие, от което имаме нужда, макар да знаем, че след него има още препятствия.
      Една Кралица чаши може да бъде истерична, но до един Рицар Пентакли да бъде жената, която го изслушва, която е добър приятел, слушател.
      Един Крал чаши може да бъде пияница, но може да бъде и невероятен мениджър, комбинатор.

Всичко е до комбинацията.

Пример:

Ще мине ли на второ интервю Х?
      2 чаши - 8 пентакли - Отпътуването на героя /Колесницата/

2 чаши - 8 пентакли - преливане към пентаклите, които ни насочват към започването на нова дейност и завършването им в Колесницата, която минава на следващ етап.

Всеки ден се уча да бъда неграмотна по твоята азбука.