Конспирации

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Конспирации

Лично аз никак не си падам по конспиративни теории, но преди малко попаднах на нещо, което дори не ме разсмя. Затова се говори отдавна, този или онзи, дори Папата ли беше или Далай Лама, вече не помня, които ни казаха, че миналата година март например, ще се обяви факта за съществуваненето на извънземните ...

Ето и инфото:
      Russia Orders US: Tell The World About Aliens, Or We Will
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Пропуснала съм да видя публикуването на тази тема, а тя е толкова всеобхватна, вълнуваща и обемна за търсачите на знания.
      Ок, извън шегата - това е любимо занимание, защото за него са необходими само няколко изказвания, които да оформят новина, и поддържането на вяра в казаното. Chemtrails, HAARP, annunaki, правителство в сянка. Познато ли ви звучи? Ако да, то вероятно и вие сте засичали някоя и друга дума в пространството.
      Още по-тъпото е, че влиза в устата на медиите като част от топ новините, мълви се за фон и притурка. Засичали ли сте името ЕленКо Ангелов (ах - Еленко! що за име?), който съм виждала поканен при Гала да бълва простотии наред. Дори си е издал книга.

Не мога да скрия изненадата си, когато вчера, ровейки из раздел Праистория и Античност в библиотеката, попаднах на българско издание, в което пише за произхода на българите от Атлантида... И това се намира между сериозни книги.
    • Наскоро НАСА открили нова планета уж, пдобна на Земята и медиите разтръбиха, че са намерили и живот там :D

Искам да успокоя всички, ако ще 200 цивилизации да има извънземни, то мостовете между нас и тях са взривени и среща няма да има никога.

Друг е въпросът за нашия произход - нещо, което не сме коментирали досега, но не мисля, че ще е приятно за публиката.
    • Аз мисля защо нашият произход, като главна тема на предиспозицията на човешкото, остава зад кулисите на обществения живот. И се влива в потока на религии и духовни течения. При някои малки общности и в архаичните култури митологията дава глас на факта, че човек е творение на низши богове, и изобщо, далечен е от идеала за Адам, който в Библията, разхождайки се из Едем, дава имена и "повелява" на зверовете. И изобщо откривам, че всички тези пътища, митове и теории, водят до един ............... извор, от който се е пръкнала основната брънка.
    • Попаднах на една интересна теория, дали е конспиративна или просто екзотично предположение, всеки може сам да прецени.

Става дума за произхода на езерото Виктория.

Ето няколко стари карти:
      Карта от 1722
      Карта от 1584

Езерото е с размери 320 на 274км, официалното му откритие е през 1858. Езерото е с достатъчно големи размери, третото по големина езеро след Каспииско море и Горното езеро, а картите са достатъчно подробни, дори има обозначени градове, заедно с техните наименования. Ако сравним пиктограмите, обозначаващи градовете на територията на езерото Виктория, на картата от 1584, например с градове като Александрия и Кайро, можем да заключим че става дума не за села от тръстикови колиби, а за големи градове със солидна архитектура.

Получава се, че езерото се е появило в интервала между 1722 и 1858, дори да предположим, че картата е направена на база на по стара, то времевата рамка се разширява на 200 години.

Официалната версия, е че езерото е с тектоничен поизход, другата нормално звучаща теория, която би могла да се впише в краткия времеви интервал е сблъсък с метеорит, но предвид размерите и дълбочината на езерото, можем дори да предположим, че става дума за ядрен взрив.

Ако се позовен на последното предположение, интересно би било да разсъждаваме - Кой, Как, Защо?
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Didi wrote:

Аз мисля защо нашият произход, като главна тема на предиспозицията на човешкото, остава зад кулисите на обществения живот. И се влива в потока на религии и духовни течения. При някои малки общности и в архаичните култури митологията дава глас на факта, че човек е творение на низши богове, и изобщо, далечен е от идеала за Адам, който в Библията, разхождайки се из Едем, дава имена и "повелява" на зверовете. И изобщо откривам, че всички тези пътища, митове и теории, водят до един ............... извор, от който се е пръкнала основната брънка.
      Наскоро прочетох един виц:

Какво е било преди Големият взрив?
      - Големият Аллах Акбар.

Не знам дали е смешно, в конюнктурата на събитията е.
    • Високите вибрации ни водят към нов свят. Какво предстои да се случи?
      В петизмерната Вселена, разумът ни ще бъде в още по-високи измерения ...

Докато има хора, които пишат подобни глупости, ще има и куп неграмотни и с ниска самооценка, които да им вярват. И, обратно.