Съпротивление /боя Мечове/

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Съпротивление /боя Мечове/

Мечовете отговарят на елемента въздух.

Асо мечове – Не се тълкува никога самостоятелно. Изключително слабо Асо, когато е права картата.
      2 мечове – Застой и примирение. Други автори тълкуват 2 мечове като помирение, но аз не мисля така. Ако видя тази карта, си зная – времето за действие все още не е дошло.
      3 мечове – На трета позиция (при гледане от три карти), ако питате дали нещо ще се случи, отговорът винаги ще е „не”. В другото си значение, колкото и банално да звучи, е просто „разбито сърце”. Всички знаем какво означава това словосъчетание.
      4 мечове – Скриваш се от света – умората е страшна. В този смисъл 4 мечове е съизмерима с Ошелникът. Събираш сили, за да се изправиш отново на крака. В определени съчетания означава болест: пример Обесеният + 4 мечове.
      5 мечове – Огромно озлобление и то към конкретен човек. Обидата или унижението не могат да се преглътнат и превъзмогнат. Копнеете за отмъщение, готови сте даже и на подли действия, за да бъде „вашата”. Очаквате възмездие. Патологична страст в някои съчетания, особено с Дяволът.
      6 мечове – Преход към по-светъл период от живота. Намирате смисъл и мотив. Имате надежда и упование,че ситуацията ще има сериозно подобрение. Освен това, 6 мечове може да значи и протекция или помощ.
      7 мечове – Ако питате за работа, то задължително си имате „вътрешен човек”. Това се отнася и за други житейски области. Помагат ви други хора и вие разчитате на това.
      8 мечове – Лошите неща, за които не знаете и които в най-неподходящия момент, ще ви изненадат много неприятно. Опасна карта, особено при въпроси, свързани със здравето – очаквайте много лоши новина, възможно най-лошите. В други ситуации означава – оковани сте, не знаете какво се случва и нищо не зависи от вас. В патова ситуация сте. За емоционални въпроси появяването на 8 мечове, има една положителна характеристика: влиянието на картата преминава максимум до седмица.
      9 мечове – Страданието във всичките му измерения. Страхове и съмнения ви притискат от всички страни. Чувствате се предадени, изоставени, неразбрани, отхвърлени, сами. Боли ви. Не виждате изход. Крещите за помощ и подкрепа! Също така значи и преекспонирано страдание, фалш.
      10 мечове – Осъзнавате ситуацията, в която се намирате в цялата й трагичност. Някой или нещо е изтръгнал сърцето ви без анестезия. Положителното на тази карта е, че разбирате, че имате сили и воля за действие, изправяте се срещу страховете си и каквото трябва – правите, пък да става каквото ще.
      Паж мечове – Огледайте се – тази карта винаги е сигнал, че се „въртят” интриги, а вие сте достатъчно наивни, за да не го знаете. Липсва ви достатъчно информация! Осен това, картата може да означава и просто слухове и клюки. В определени съчетания (с Луната и др.), значи и заболяване, какъвто и да е здравословен проблем. Може да значи и успешен изход от заплетена ситуация.
      Рицар мечове – Гняв, гняв и пак гняв. Агресивно поведение; отрвъщане на удара по най-изненадващ начин. Остър конфликт, особено след емоционална близост. Проява на ревност. Някой се чувства оскърбен и най-вече предаден. Внимавайте: скандалът или конфликтът няма да се размине или избегне. В съчетание с Дяволът или Луната/Обесеният – физическо насилие.
      Кралица мечове – Най-интелигентната от всички кралици; образ на жената-интелектуалка. Притежава силно развита интуиция, но за нея логиката и фактите стоят над всичко. Други автори я смятат за най-властната от кралиците. Аз не мисля така обаче: по-самодоволна и властолюбива от Кралица меча, няма. Кралица мечове блести с хладнокръвие и адекватни реакции в сложни ситуации; тази кралица винаги ще се притече на помощ и то бързо и с реални действия. В някои съчетания, може да значи и физическа смърт.
      Крал мечове – Това е Кралят. При него оправдания и извинения не вървят и не минават. В редки случаи значи конкретен човек/мъж. Обикновено, Крал мечове се появява, когато дадена сложна ситуация толкова се е оплела, че само един меч може да я разсече. Крайното решение е негово, той идва за да „оперира” болното място и ако се наложи да го изреже напълно и завинаги. Появи ли се на трета позиция, картата винаги значи разрешение на проблема, крайно и безкомпромисно.

П.С. Уточнявам, че значенията на малките аркани сами по себе си са условни и всичко зависи от съседните карти, както и от взаимодействията им с други бои.
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Тук искам да споделя мои впечатления за 9 Мечове , не откривам топлата вода, но искам да ги споделя.

Забелязах, че при появата ѝ на първа и втора позиция, за въпроси свързани с отношения - тя в повечето случаи, не дава отговор за човека, за който се пита, а показва страховете, притесненията, дори фантасмагориите и заблудите на питащия. Но нека уточним, че зависи от другите карти, които се падат с нея,не казвам винаги. Ще дам примери по - надолу.
      Например питащия се притеснява за нещо относно даден човек и задава въпрос, при мен, когато се падне на първа позиция ми е показвала доста често, че много, много го мисля и отдавам излишно, може би внимание и се страхувам и притеснявам като драматизирам нещата много повече в главата си, че нещата изглеждат толкова зле в моите представи за ситуацията, отколкото всъщност са или може би нещата са такива зле само според мен, следващите карти, определят изхода.
      На втора позиция , често показва, или мое нежелание за нещо или пак моите емоции.
      На трета позиция отговор - не.
      Примери :
      Ще ми звънне ли Х днес?
      6 Жезли - Крал Чаши - 9 Мечове - Не, не ми е звънял, но ясно се вижда колко искам и очаквам, по 9 Мечове - колко го мисля и съм се вглъбила и отговаря с - Не.

Ще правим ли (нещо ) с Х днес?
      9 Мечове - Сила - Смъртта -Не, разбира се е отговора, но на първа показва колко много го мисля, желая, неспокойна и даже отчаяна съм в желанието си,искам отчаяно, че чак нямам покой.

Ще се присъедини ли тази вечер Х (жена) при нас?
      8 Мечове - 9 Мечове - Обърнато Асо Мечове -тук отговорът е бил - ДА.
      Тук картите са описали моето нежелание тя да дойде при нас и антипатията ми към нея, но прикрита (8 Мечове) и че не мога да повлиая на това.

Ще правя ли (нещо) с Х?
      9 Мечове - Светът - Страшният Съд -отговорът е бил - ДА.
      Но тук 9 Мечове описва пак моето голямо желание и съмнения дали ще се случи, че го мисля много (в случая желая много).

Днешната комбинация
      Какво незнам в отношенията си с Х?
      3 Мечове - 9 Мечове - 10 Жезли
      Тук приемам картите, че описват моите емоции, мисли, страхове, притеснения, но и дава отговор-наситено е с много емоции, аз си мислех, че няма толкова или пак идвам до това, че са моите емоции.

Т.е. аз забелязвам че в повечето случаи тази карта отразява страховете на питащия, отколкото дава отговор за човека, за който се пита за въпроса.
      Но уточнявам, говоря за въпроси свързани с емоционални въпроси.
      Вие какво мислите какви са вашите наблюдения.
    • kolevaani1 написа:

Тук искам да споделя мои впечатления за 9 Мечове , не откривам топлата вода, но искам да ги споделя.

Забелязах, че при появата ѝ на първа и втора позиция, за въпроси свързани с отношения - тя в повечето случаи, не дава отговор за човека, за който се пита, а показва страховете, притесненията, дори фантасмагориите и заблудите на питащия. Но нека уточним, че зависи от другите карти, които се падат с нея,не казвам винаги. Ще дам примери по - надолу.
      Например питащия се притеснява за нещо относно даден човек и задава въпрос, при мен, когато се падне на първа позиция ми е показвала доста често, че много, много го мисля и отдавам излишно, може би внимание и се страхувам и притеснявам като драматизирам нещата много повече в главата си, че нещата изглеждат толкова зле в моите представи за ситуацията, отколкото всъщност са или може би нещата са такива зле само според мен, следващите карти, определят изхода.
      На втора позиция , често показва, или мое нежелание за нещо или пак моите емоции.
      На трета позиция отговор - не.
      Примери :
      Ще ми звънне ли Х днес?
      6 Жезли - Крал Чаши - 9 Мечове - Не, не ми е звънял, но ясно се вижда колко искам и очаквам, по 9 Мечове - колко го мисля и съм се вглъбила и отговаря с - Не.

Ще правим ли (нещо ) с Х днес?
      9 Мечове - Сила - Смъртта -Не, разбира се е отговора, но на първа показва колко много го мисля, желая, неспокойна и даже отчаяна съм в желанието си,искам отчаяно, че чак нямам покой.

Ще се присъедини ли тази вечер Х (жена) при нас?
      8 Мечове - 9 Мечове - Обърнато Асо Мечове -тук отговорът е бил - ДА.
      Тук картите са описали моето нежелание тя да дойде при нас и антипатията ми към нея, но прикрита (8 Мечове) и че не мога да повлиая на това.

Ще правя ли (нещо) с Х?
      9 Мечове - Светът - Страшният Съд -отговорът е бил - ДА.
      Но тук 9 Мечове описва пак моето голямо желание и съмнения дали ще се случи, че го мисля много (в случая желая много).

Днешната комбинация
      Какво незнам в отношенията си с Х?
      3 Мечове - 9 Мечове - 10 Жезли
      Тук приемам картите, че описват моите емоции, мисли, страхове, притеснения, но и дава отговор-наситено е с много емоции, аз си мислех, че няма толкова или пак идвам до това, че са моите емоции.

Т.е. аз забелязвам че в повечето случаи тази карта отразява страховете на питащия, отколкото дава отговор за човека, за който се пита за въпроса.
      Но уточнявам, говоря за въпроси свързани с емоционални въпроси.
      Вие какво мислите какви са вашите наблюдения.

С тази карта 9 мечове са свързани състояния, когато се страхуваме не само от някои предстоящи или случили се събития, но най-вече какво ще се случи с нас, опасения от самота. Тя описва сълзите по възглавницата, след кавга или съмнения, когато сме сами или се чувстваме самотни в една връзка. Безсънни нощи на самота и страдание.

"Ще правя ли (нещо) с Х?
      9 Мечове - Светът - Страшният Съд -отговорът е бил - ДА. "
      Тази комбинация определено не е свързана с въпроса. Картата Светът представлява логичен завършек на цикъл и ново начало. Приключва етап от живота - приключване на отношения, разрешаване на проблем, който дълго време не е давал мира. Светът и Страшният съд дават завършване на етап, край на нещо, което дълго време е отлагано, но вече идва време да се разреши проблем. Нещата се обновяват напълно и то, към по-добро.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • Alfa_Kentavar здравей :)
      Знам, че 9 Мечове описва състояния, но интересното при мен и това, което забелязвам, е че когато ми излезе в тегления, свързани с чувства, когато питам за някой човек, то тя в повечето случаи показва моите страхове, моите чувства, а не на човека, за когото питам.
      Излизала ми е в комбинации, например с много тежки карти като Кулата или 8 Чаши, мисля за разпад и раздяла, а то такова нещо не става, в смисъл аз ще гръмна от притеснение и страх, че може да се разделим и да се разпаднат дадени отношения, а то такова нещо не се случва. Просто на първа, в повечето случаи описва какви неща ме тревожат и какви страхове имам, аз но в моята глава, моите мисли. Сякаш ми казва - това е така само в главата ти, нещата ти сама ги драматизираш.
      Повтарям това зависи от комбинацията и естествено от въпроса. Затова и отбелязвам, че при мен се появява така на емоционални въпроси, свързани с отношения. И не казвам, че това е правило или закон.
      Явно ми се е изгубил смисъла в поста, защото е много дълъг и нормално, нещата се омесват.
      Аз знам значението на картата в по - голяма степен, но забелязах това и проявление при мен.
      Благодаря за включването ;)

Мнението бе променено 1 път, последно от kolevaani1 ().

• Съгласна съм, че на 1 и 2 позиция показва преди всичко личните страхове на питащия. И е нормално да е така.При всички деветки от Малките аркани фокусът е обърнат навътре, основното е самосъхранението и чувство за самота. Аналогично на Номер девет в Големите аркани Отшелникът – при него фокусът също е обърнат навътре, самота в търсене на истината.
      Спомням си че ми излезе за да илюстрира състоянието на друг човек, но беше в Келтски Кръст на 8позиция 9меча и Луната.
      ...Бавно,бавно, човече, всяко нещо с времето си. И сто ведра наведнъж да излее градинарят, плод ще има, когато дойде сезонът.
    • А мен тези дни ме преследва 10 меча във всякакви бизнес въпроси.
      Всички въпроси се отнасят за различни неща.
      Ас жезли - Кула - 10 меча
      10 меча - Луна - Кралица меч
      7 пентакли - 4 меча - 10 меча
      10 меча - Ас чаши- Маг

Препятствия, изпитания, както и реален и болезнен завършек на процес. Нямаш много избори, освен да режеш до края.
      Но на последна позиция винаги дава положителен отговор. Въпреки, че тази Кула ме притеснява в първата комбинация.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Асо Жезли - Кулата - 10 Мечове

Незнам въпроса освен, че е свързан с бизнес. Аз тълкувам така тази комбинация - някаква идея,проект, в начален стадий още(Асо Жезли) още преди да се развие ще пропадне, нещо непредвидено ще попречи на развитието ѝ(Кулата), от което ще си много разочарована (10 Мечове)
      Но може би - Асо Жезли +10 Мечове - трябва да доразвиеш или подобриш тази идея, да поработиш доста усърдно - повече информация, проучване, отдаденост, което няма да е много лесно, ще отнеме време разбира се;да се поучиш от грешки, пропуски, с една дума, да не позволиш на нищо да те изненада (Кулата) да постигнеш и успееш в идеята, начинанието, което искаш.
      Това виждам аз тук, може и да греша разбира се :whistling:
    • kolevaani1 написа:

Асо Жезли - Кулата - 10 Мечове

Незнам въпроса освен, че е свързан с бизнес. Аз тълкувам така тази комбинация - някаква идея,проект, в начален стадий още(Асо Жезли) още преди да се развие ще пропадне, нещо непредвидено ще попречи на развитието ѝ(Кулата), от което ще си много разочарована (10 Мечове)
      Но може би - Асо Жезли +10 Мечове - трябва да доразвиеш или подобриш тази идея, да поработиш доста усърдно - повече информация, проучване, отдаденост, което няма да е много лесно, ще отнеме време разбира се;да се поучиш от грешки, пропуски, с една дума, да не позволиш на нищо да те изненада (Кулата) да постигнеш и успееш в идеята, начинанието, което искаш.
      идеята не е от днес и не от вчера, но, наскоро е придобила нов устрем (Ас жезли), но все пак доста неясен устрем, заради вдъхновение от друг човек. Кулата е осъзнаването, че нищо няма да е лесно (както и липса на подкрепа и т.н.), а 10 меча обещава и да е успешно.
      НО, тук проблемът е слабата база по Ас жезли. Ако имаше една устойчива дворцова карта от боя пентакли или мечове, щеше да е различно.
    • kolevaani1 написа:

Асо Жезли - Кулата - 10 Мечове

Аз си мисля ,че човека влага много енергия и усилия да гради нещо , което в крайна сметка ще рухне , защото е необходима " реконструкция " ,прекострукториране или различен подход, нова визия за нещата ..ще гради на ново и на ново ,основавайки се на метода " проба , грешка" , ще отнеме време и нерви ,но ще бъде завършен ,реализиран и изцяло обновен проект

:)

Мнението бе променено 1 път, последно от Lilith ().

• И понеже и трите карти са мечове реших да пиша тук.
      Въпросът е двама ще продължат ли връзката си?
      Асо Мечове - Обърната 6 Мечове - 5 Мечове

Така в едно теглене за мен, се бяха паднали само мечове(ако не се лъжа бяха също ниски карти) , писала съм комбинацията тук във форума и какво се случи - изведнъж избухна скандал, който и бързо отмина и се потуши, последвано от извинение. Та като гледам тези карти, виждам, че има или назрява някакъв конфликт, има обиден тук и то не малко, наранена гордост и безсилие(Асо Мечове +5 Мечове) . Явно имат сметки за уреждане по между си,
      Асо Мечове +Обърната 6 Мечове я тълкувам, като че ли някой се опитва, иска да изясни нещо, да проведе разговор, но не успява, не намира възможност и това го ядосва и натъжава, може би озлобявява, не по точно отчайва в случая.
      За Обърната 6 Мечове, Мона беше писала, че в някои случаи е индикация и за емоционално обяснение, излияние, но тук с тези Мечове едва ли носи такова послание (за жалост :D ). Обърната 6 Мечове и 5 Мечове - незнам защо ми навява мисли и чувства на силна ревност.
    • kolevaani1 написа:

И понеже и трите карти са мечове реших да пиша тук.

Така в едно теглене за мен, се бяха паднали само мечове(ако не се лъжа бяха също ниски карти) , писала съм комбинацията тук във форума и какво се случи - изведнъж избухна скандал, който и бързо отмина и се потуши, последвано от извинение. Та като гледам тези карти, виждам, че има или назрява някакъв конфликт, има обиден тук и то не малко, наранена гордост и безсилие(Асо Мечове +5 Мечове) . Явно имат сметки за уреждане по между си,
      Асо Мечове +Обърната 6 Мечове я тълкувам, като че ли някой се опитва, иска да изясни нещо, да проведе разговор, но не успява, не намира възможност и това го ядосва и натъжава, може би озлобявява, не по точно отчайва в случая.
      За Обърната 6 Мечове, Мона беше писала, че в някои случаи е индикация и за емоционално обяснение, излияние, но тук с тези Мечове едва ли носи такова послание (за жалост :D ). Обърната 6 Мечове и 5 Мечове - незнам защо ми навява мисли и чувства на силна ревност.
      Извинете, но да им имам и връзката, с това Асо меча на първа позиция. Някой нещо казал по об. 6 меча, другият се обидил по 5 меча, глупости.
      Истината е, че няма никакво значение дали имат такава връзка или нямат, в следващата си, ще бъдат същите. Затова да си се търпят колкото могат и да си се карат/обиждат на воля :)
    • Много ми е интересно от какъв зор 9 и 10 Меча специално все с негативни значения се описват.
      Напоследък следя предимно елементите и израстването им от Аса нагоре и в останалите елементи си имат своята логика - при 8 Пентакъла например работим и се усъвършенстваме, така че в 9 Пентакъла вече се наслаждаваме на плодовете на труда си и в 10 Пентакъла имаме отдавна установени ресурси и стабилност.

Като цяло ги виждам -
      Асо - начало, възможности,
      Две - балансиране, решаваме как да ползваме силата на елемента
      Три - развитие
      Четири - установяване, стабилизиране
      Пет - опитваме се да излезем от рамките, често може да е стресиращо
      Шест - хармония, балансиране и боравене с енергията на елемента
      Седем - отново излизаме от нещо стабилно, но този път търсим духа... т.е. търсим смисъла, а също съзнателно насочване и разбиране на енергията определена от елемента - огън (активност), вода (емоции) и т.н.
      Осем - вече можем да работим с този елемент, завъртаме енергията, но трябва да положим усилие
      Девет - мастери на елемента и се наслаждаваме на онова, което символизира
      Десет - ами тук елементът е вече установен... отдавна се работи с него, част от нас е.

Та, Мечовете са менталната ни настройка, а също работа с всякакви информационни структури.
      9 Меча не би трябвало да са страхове, а мисли, идеи - да твърде много са и може да предизвикат стрес, но не мисля, че развитието при менталната сфера, трябва да показва проблеми, страхове и рушащи се планове.
      Нито пък 10 Меча да е непременно предателство... напротив, тя е осъзнаване.

Та защо при всички девятки и десятки имаме натрупване и разбиране за елемента, а при Мечовете - въздух, идеи, ментална сфера, всичко се свежда до проблеми с мисленето и възприемането?

Мнението бе променено 1 път, последно от Sha ().

• Да, обаче в зависимост от елемента имаме от 4 нагоре според мен претоварване (както при мечовете), или изливане, или консолидиране на нещата... според мен няма как да мерим боите с еднакъв аршин.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Не мисля, че 9 Мечове и 10 Мечове са все с негативно значение, напротив 10 Мечове както може да показва край, също така може да покаже и освобождаване от големи тревоги, както и успех в нещо, зависи на кое място е в подредбата, както и кои са другите карти.
      9 Мечове освен страхове, притеснения може да покаже, че са напразни - също зависи до кои карти стои.
      Напоследък от няколко месеца, виждам карти, които сами по себе си имат едно значение, но в комбинация с други /друга - поне аз виждам съвсем различно значение, дори се учудвам дали е възможно, защото коренно променя значението си и не съм сигурна в правотата си, това е ново за мен. Знам, че всичко е комбинации, но преди ги свързвах логически, изхождайки от значението на всяка, а сега просто виждам (чувствам, усещам, знам - незнам как да го опиша) друго значение и повярвайте ми се чудя на себе си, как и от къде на къде ми е дошло такава мисъл, тълкувание. Малко объркано стана, дано ме разберете, какво обяснявам.
      Но все пак, значенията на картите сами по себе си, са изходна основа.
    • Mona написа:

kolevaani1 написа:

И понеже и трите карти са мечове реших да пиша тук.

Извинете, но да им имам и връзката, с това Асо меча на първа позиция. Някой нещо казал по об. 6 меча, другият се обидил по 5 меча, глупости.Истината е, че няма никакво значение дали имат такава връзка или нямат, в следващата си, ще бъдат същите. Затова да си се търпят колкото могат и да си се карат/обиждат на воля :)
      Жената сега ми писа, станал е скандал, мъжът доста я наранил с думи.
    • Roxelane написа:

Да, обаче в зависимост от елемента имаме от 4 нагоре според мен претоварване (както при мечовете), или изливане, или консолидиране на нещата... според мен няма как да мерим боите с еднакъв аршин.
      Не, не искам да са с еднакъв аршин, просто имаме по-умела работа със съответния елемент при по-високите карти.

Да, очевидно при мечовете битуващото мнение е, че по-нагоре се претоварват нещата, но умелото боравене с информация би трябвало да дойде чак при осмицата и девятката, както при останалите бои.

Предполагам, че просто има различни нива на изживяване, също както и при отработването на планетите - при по-ниско ниво на съзнание ще се реагира по един начин, при по-високо, по друг.
    • По-висок регистър мечове, по-яко :D
      Аз почнах много да им се радвам, особено 10 меча, носи едно осъзнаване такова...
      Като цяло мечовете са доста яка боя, стига да не те боли да мислиш. Носят болка, но и много осъзната мъдрост. Изобщо, яката работа.
      Une immense espérance a traversé la terre
      Une immense espérance a traversé ma peur

• Ще пусна тук комбинации с много мечове, отнасящи се до един и същи обект и не знам вече как да го тълкувам.
      Предистория: Строим сграда, която вече е готова и има разрешение за ползване, т.нар. акт 16. Остава ЕнергоПро да ни пуснат тока, имаме си сключени договори, всичко уж уговорено. Но, те не пускат захранване, дори преди 2 седмици са дошли и съставили някакъв акт за 11000 лева, за който ние разбрахме преди 2 дни, т.е. не е имало наш представител, писали уж някакви свидетели.
      Първи въпрос: Защо не ни пускат захранване? Крал меч обърнат - Кралица меч обърната - 5 меча
      Втори въпрос: Бихме ли спечелили дело срещу Енергото? Глупак - 6 меча обърнати - 10 меча

Преди около 10-тина дена редих КК с общ въпрос за новата сграда в следващите 6 месеца и на 7-ма позиция ми излязоха 8 меча обърнати+ 5 меча.
      Та обстановката е нажежена до червено. А обърнатите мечове усилват значението си. Дори мисля, че има умисъл в действията им.
      На втория въпрос си мисля, че бихме имали успех с евентуално дело срещу тях, най-вече заради 10 меча накрая.
      Моля ви за коментари.
      • Навиците най-напред са паяжина, после стават здрава мрежа. Испанска пословица
    • Sha написа:

kolevaani1 написа:

Не мисля, че 9 Мечове и 10 Мечове са все с негативно значение
      Да, и аз това казвам :saint:

Armid написа:

Ще пусна тук комбинации с много мечове, отнасящи се до един и същи обект и не знам вече как да го тълкувам.
      Предистория: Строим сграда, която вече е готова и има разрешение за ползване, т.нар. акт 16. Остава ЕнергоПро да ни пуснат тока, имаме си сключени договори, всичко уж уговорено. Но, те не пускат захранване, дори преди 2 седмици са дошли и съставили някакъв акт за 11000 лева, за който ние разбрахме преди 2 дни, т.е. не е имало наш представител, писали уж някакви свидетели.
      Първи въпрос: Защо не ни пускат захранване? Крал меч обърнат - Кралица меч обърната - 5 меча
      Втори въпрос: Бихме ли спечелили дело срещу Енергото? Глупак - 6 меча обърнати - 10 меча

Преди около 10-тина дена редих КК с общ въпрос за новата сграда в следващите 6 месеца и на 7-ма позиция ми излязоха 8 меча обърнати+ 5 меча.
      Та обстановката е нажежена до червено. А обърнатите мечове усилват значението си. Дори мисля, че има умисъл в действията им.
      На втория въпрос си мисля, че бихме имали успех с евентуално дело срещу тях, най-вече заради 10 меча накрая.
      Моля ви за коментари.
      По първата комбинация- прилича ми на отмъщение. По втората - мисля, че няма да е разумно да водите дело срещу Енергото,заради Глупакът на първа, малко необмислен ход ще е. А и 6 меча обърната ми е показвала невъзможност да се реши конфликт, не и по този начин,по който се пита. Дори ще усложни ситуацията още повече(10 меча).Толкова много мечове мисля, че ще усилят значението си.